פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
פשיטת הרגל
סמרטוט אדום / גדעון ספירו (שבת, 30/08/2003 שעה 23:43)


פשיטת הרגל


גדעון ספירו
העיתונות מדווחת על התקדמות במו''מ בין החיזבאללה לבין ממשלת ישראל באמצעות התיווך הגרמני, וכי הסכם על חילופי חטופים קרוב.
לממשלת ישראל היתה מטרה ראוייה: לקבל מידע על גורלו של הנווט רון ארד שמטוסו הופל מעל לבנון. הבה נזכיר נשכחות. בשנתיים הראשונות לשבייתו של רון ארד, שוביו היו ידועים, ארגון אמל הלבנוני, וישראל ניהלה מו''מ לשיחרורו, אלא שישראל לא היתה מוכנה לשלם את המחיר שהלבנונים דרשו.

כאשר עקבותיו של רון ארד נעלמו, ושוביו החדשים כבר לא היו ידועים, זנחה ישראל את האמצעים הקונבנציונליים של מו''מ באמצעות מתווכים, אימצה את פשע החטיפות ונהגה כארגון טרור מזרח תיכוני. פשעי ממשלת ישראל בנושא החטיפות לא זו בלבד שלא השיגו את המטרה, אלא עלו בחייהם של חיילים ישראלים ובסבל של החטוף אלוף משנה במילואים טננבאום.

תחילה חטפה ישראל את השייח עבד אל כרים עובייד, מנהיג רוחני שלא היה לו כל קשר לרון ארד, אולם ישראל קיוותה כי באמצעת חטיפתו תוכל לקבל מידע על גורלו. כאשר התברר כי חטיפה זו אינה נושאת פירות, חטפה ממשלת ישראל כעבור מספר שנים את מוסטפה דיראני, שנטען כי בשלב מסויים החזיק ברון ארד. מוסטפה דיראני עבר עינויי תופת בשבי הישראלי, כולל טרור מיני שהפעילו עליו חוטפיו חוקריו אנשי צה''ל, אולם דבר לא עזר. הוא לא סיפק טיפת מידע חדש. היום אנו יודעים כי חיילי היחידה שחטפו את דיראני גם גנבו מביתו סכום נכבד במטבע חוץ שהיה בביתו. חיילי צה''ל הוכיחו כי הם לא רק טרוריסטים, אלא גם מאפיונרים.

בין לבין המשיכה ישראל לחטוף לבנונים נוספים, כולל קטינים, ושום דבר לא עזר. אין מידע על רון ארד. במקום להודות בטעות ולשחרר את הלבנונים, המשיכה ממשלת ישראל להחזיק את החטופים בכלא. השייח עובייד כלוא כבר כ-‏14 שנים ודיראני קרוב לעשר שנים.

התעקשותה של ישראל להמשיך ולהחזיק את החטופים, ולא נשכח להזכיר כי בבזיון הנפשע הזה השתתפו גם שופטי בית משפט העליון שנתנו הכשר כאילו משפטי לטרור הישראלי ובכך הפכו גם הם לטרוריסטים, כפו על החיזבאללה לחטוף ישראלים כדי שגם להם יהיו קלפי מיקוח אנושיים. שלושת חיילי צה''ל החטופים שעל פי המידע שפורסם נהרגו במהלך חטיפתם ואלוף משנה במילואים טננבאום, הם פרי הבאושים של מדיניות ממשלת ישראל. החיזבאללה הצליח במכת חטיפות התגמול להוריד את ישראל מהעץ של רון ארד, ועתה מתנהל המו''מ על חילופי חטופים, עובייד ודיראני ושאר הלבנונים תמורת גופות חיילי צה''ל וטנבאום, שעדיין חי בשבי החיזבאללה.

הורי שלושת חיילי צה''ל ההרוגים, במקום לייסר את ממשלת ישראל שבגין איוולתה שילמו ילדיהם בחייהם, התגייסו למכונת התעמולה הישראלית שמחקה את אשמת ישראל והפילה את כל התיק על החיזבאללה. יש סיבות למכביר לאדם חילוני נאור לבקר את החיזבאללה, אבל בל נשכח כי ארגון החיזבאללה בלבנון, כמו החמאס בשטחים הכבושים, הינו יציר ממשלת ישראל, שנתנה ידה לטרוף המלחמתי של אריאל שרון, שהיה ארכיטקט הפלישה ללבנון, שגבתה את חייהם ופציעתם של עשרות אלפי בני אדם, ישראלים, לבנונים ופלסטינים. ממשלת ישראל, משעה שאימצה את החטיפות כמדיניות, נושאת גם באחריות לחטיפתם והריגתם של הישראלים הנימצאים היום בידי החיזבאללה.

ועוד לקח ראוי להזכיר בהזדמנות זו. מי שסרבו להשתתף במלחמה בלבנון, נזכיר כאן לטובה את סרבני תנועת ''יש גבול'', לא נהרגו ולא נחטפו. אילו רון ארד היה מסרב לקחת חלק בפשעי הפלישה הישראלית ללבנון, הוא היה נמצא כיום חי ושלם עם משפחתו ועימנו.

הנשיא בוש מייצא אנרכיהמי שהזהיר כי הפלישה האנגלו אמריקאית לעיראק תיצור מציאות של טרור, התנגדות לכיבוש וכאוס כללי, רואה למגינת ליבו כיצד אזהרותיו מתממשות.
היומרה של הנשיא בוש וראש ממשלת בריטניה בלייר לייצא דמוקרטיה לעיראק באמצעות צבאות פלישה חמושים בטילים, מטוסים וטנקים, היתה מלכתחילה בלתי אמינה לכל מי שלא איבד את כושר חשיבתו העצמאי. אותם דו''חות מודיעין שפורסמו על ידי ממשלות ארה''ב ובריטניה כאילו יש לעיראק נשק השמדה המוני מוכן לפעולה מיידית, התגלו כמזוייפים ומוליכי שולל, שנועדו לגייס את דעת הקהל למען המלחמה. מרבית אזרחי בריטניה כבר מבינים כי רומו על ידי ממשלתם. בארה''ב זה יקח קצת יותר זמן, אולם הדיווח היומיומי על חיילים הרוגים ופצועים מצבא הכיבוש האמריקאי יעשה את שלו. המטרה האמריקאית להשתלט על הנפט העיראקי נתקלת אף היא בקשיים, כי גם למימוש מטרה זו יש צורך באיזה מינימום של יציבות חברתית ושלטונית. עיראק הולכת ושוקעת לתוך מרחץ דמים, וצבאות הכיבוש של ארה''ב ובריטניה, שחייליה האמינו כי הם באים כמשחררים, הופכים יותר ויותר לצבאות כיבוש קלאסיים שמפעילים טרור ודיכוי נגד אוכלסיה אזרחית הולכת וגדלה. כפי שהדברים נראים שם היום, הישגם הגדול של בוש ובלייר מתמצה במספר הולך וגדל של עיראקים שמתגעגעים לשלטונו הרודני של סדאם חוסיין.

מתחבאיםממשלת ישראל ממשיכה ביתר שאת את מדיניות ההוצאות להורג. מישהו בצמרת הצבא או השב''כ מחליט כי איש זה או אחר הוא בר מיתה, המסוק מוזנק, הטילים נורים ובני אדם נרצחים. בהזדמנות חגיגית זו נהרגים גם ילדים או זקנים פלסטינים אבל בעיתונות הישראלית אין להם פרצוף ואין להם שם. ''ילדה בת 10 נהרגה מירי טנק ליד רפיח''. ילדה אלמונית שעיתוני ישראל בדיווחיהם היומיומיים לא יקדישו מקום לדמותה, לחלומותיה וליגון משפחתה. בז'רגון ישראלי הרשמי ילדה כזו לעולם לא נרצחת. רק ילדים יהודים נרצחים.

מדיניות ההוצאות להורג על פי רשימה שמית היא ללא ספק פחות אכזרית ממתאבד פלסטיני שמתפוצץ בתוך אוטובוס וגורר עימו עשרות נוסעים, לעיתים משפחות שלמות. אבל היא מעוררת אצלי לא פחות התנגדות.

ראשית, כי אני נגד עונש מוות, ושנית, כי מדיניות זו אינה יעילה וגוררת בעקבותיה התאבדויות נקמה שקורבנותיה הם שוב נוסעים תמימים. ראשי הצבא והממשל בישראל, הספונים בטירותיהם ובבונקרים שלהם, מחליטים על ההרג ונהנים מחומות הגנה, לא נפגעים.

הנה שאלה פשוטה. אילו היתה בידי החמאס והג'יהאד היכולת לבצע חיסולי מנהיגים ומפקדי צבא, למשל את שרי ממשלת ישראל ואלופי המטכ''ל בידי טיל חכם, (''סיכול ממוקד'' במכבסת שפת הכיבוש), האם לא היו מתמנים למחרת מחליפים שהצהרתם הראשונה היתה כי ''המדיניות תימשך'' ו''שום דבר לא יעצור'' וכו' וכו'?

באחד העיתונים קראתי ידיעה כי בעקבות מדיניות ההוצאה להורג של ממשלת ישראל ירדו ראשי החמאס ברצועה למחתרת. העיתון מצטט ''מקורות ביטחוניים'' הטוענים נגד ראשי החמאס כי הם ''מתחבאים ברבי קומות מאחורי נשים וילדים''.

ומה בישראל? היכן מתחבאים ראשי הטרור והממשל הישראלים? נתחיל במטכ''ל. איפה הקימו הגיבורים האלה את צומת העצבים של הצבא? איפה מצוי בור הפיקוד? באזורים הצחיחים של הנגב? לא חברים, במרכז תל-אביב, ליד אחד האזורים היותר צפופים בהם מתגוררת אוכלוסיה אזרחית.
אגלה לכם סוד. בשיחה שהיתה לי עם אחד מאלופי צה''ל שהשתחרר, (שמגלה סימני חרטה על כמה מתפקידיו בצבא הכיבוש), בה העליתי את התמיהה הזו, הוא ענה לי בגילוי לב (תוך הבטחה מצדי שלא אציין את שמו), כי העובדה שראשי הצבא ומשרד הביטחון שוכנים בעיבורה של העיר המרכזית בישראל בה מצויה אוכלוסיה אזרחית לרוב, נעשה בין השאר מתוך הנחה כי הדבר ירתיע אולי אויבים מהפצצות מסיביות של המקום, בגלל מה שקרוי ''נזק סביבתי'' לאוכלוסיה אזרחית. מתברר כי הרמטכ''ל ואלופיו מתחבאים אף הם מאחורי גבם של נשים וילדים.

אבל לא רק הם. איפה בחרו להם נשיא המדינה וראש הממשלה את משכנם? ממש בתוך תוכה של אוכלוסייה אזרחית. זאת אף זאת. בית ראש הממשלה בירושלים מצוי ליד בית ספר שלומדים בו ילדים ומי שירצה לפגוע בו, למשל בפצצה בת טונה כמו זו שצה''ל השתמש בה ברצועת עזה, מסכן עשרות אזרחים, ביניהם נשים וילדים, שהם כאמור שכניו של ראש הממשלה.

לכן אני מציע, כפתרון זמני עד סיום הסכסוך, כי כל ראשי הממשל והטרור, הן הישראלים והן הפלסטינים, יעברו להתגורר באזורים צחיחים ולא מיושבים כדי שכל צמאי הדם יוכלו להרוג איש את רעהו בל לערב אוכלוסיה אזרחית לא לוחמת. אם הדבר יחסוך לנו את תופת המתאבדים, ולפלסטינים את הטילים ופצצות הטנקים הנורים לעבר אזורי מגורים, הרווח הוא של החפים מפשע בשני הצדדים.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


שקלי כסף
ערן בילינסקי (יום ראשון, 31/08/2003 שעה 4:22) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם תוכל לפרט בבקשה על עניין גניבת המט''ח מביתו של דיראני? מהו מקור הטענה הזו? מעולם לא שמעתי עליה.
_new_ הוספת תגובהגדעון - שאלה
דוד סיון (יום ראשון, 31/08/2003 שעה 7:37) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת, ''כפי שהדברים נראים שם היום, הישגם הגדול של בוש ובלייר מתמצה במספר הולך וגדל של עיראקים שמתגעגעים לשלטונו הרודני של סדאם חוסיין.''

על מה מתבסס המשפט הזה שלך?
האם ידוע לך מה היה מספר התומכים בסאדאם לפני המלחמה והאם ידוע לך כיוון השינוי?
_new_ הוספת תגובהלערן ודוד
גדעון ספירו (יום ראשון, 31/08/2003 שעה 12:48)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לערן:
אני מסתמך על ידיעה מלפני מספר ימים ב''הארץ'', לפיה הגיש דיראני, באמצעות עורך דינו, תביעה לבית המשפט לקבל ריבית על סכום של 20 אלף דולר (אם אינני טועה בסכום, הידיעה אינה מונחת עתה לפניי) שנלקחו מביתו בשעת חטיפתו.
בתגובה לתביעה הודיע שר הביטחון מופז כי החליט על חילוט הכסף משום שמדובר ''ברכוש אויב''. גם חטף, גם גנב.

לדוד,
מאחר ואני עוקב אחר המתפרסם בתקשורת הבינלאומית, הרי שהמידע שברשותי חורג ממי שמסתמך רק על המתפרסם בישראל. יותר ויותר עיראקים המתראיינים לעיתונאים זרים המוצבים בעיראק אומרים בערך כך: שלטונו של סדאם היה רע. שמחנו על הפלתו. אבל עתה לנוכח הכאוס המוחלט, אין מנוס אלא לומר כי תחת סדאם, בוודאי למי שלא עסק בפעילת אופוזיציונית, היה איזה ביטחון בסיסי ברחובות, היו מים זורמים בבתים, היה חשמל, הביוב טופל וכו'.
חוץ מזה, דוד, לפעמים אין מנוס וצריך להפעיל גם קצת הגיון ומחשבה.
אין זה סוד כי אני מתנגד חריף לממשלת שרון. אולם אם מחר תשתלט על ישראל דיקטטורה פשיסטית, מין ערוב חילוני דתי בראשות המתנחלים איש הכיפה הסרוגה פיין והראש החשוף ליברמן; דיקטטורה שמנהיגיה יפתחו מחנות ריכוז ומעצר עבור אנשי שמאל, שחלק מאנשי השמאל יירצחו ויועלמו כפי שעשו ראשי החונטה הפשיסטית בשעתו בארגנטינה, (שניתמכה על ידי ישראל), אז לא צריך להיות אנליסט גדול בכדי להבין שבמציאות כזו יראה פתאום שלטונו המושחת של שרון, באופן יחסי כמובן, כמעוז ליברלי.
דוד, לא בכל דבר אתה צריך לחפש אסמכתאות בסטטיסטיקות. צריך להיזהר שהראש האקדמי לא יהפוך לראש כרוב.
_new_ הוספת תגובהומה לגבי תפקיד האו''ם בסיפור?
דבי (יום ראשון, 31/08/2003 שעה 13:23)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עקב האבידות בחיילי ארה''ב ואנגליה, בוש מחפש עתה לגרור את האו''ם לתמונה. האו''ם כבר עכשיו מזוהה עם כוחות הכיבוש (ראה הפיגוע בבנייני האו''ם מלפני מספר ימים), וכבר מזכ''ל האו''ם אמר שבמידה ותיהיה מעורבות יותר מסיבית, ''יצטרכו בלית ברירה לשתף פעולה באופן הדוק עם הכוחות האמריקאיים בשטח''. הניטרליות המפרסמת של האו''ם היא פיקציה,ואחרי נפילת בגדאד האו''ם עושה הכל על מנת לתת לגיטימציה לכיבוש עיראק ולשליטיה הממונים ע''י ארה''ב.
_new_ הוספת תגובהדיראני שבויים בע''מ
ערן בילינסקי (יום ראשון, 31/08/2003 שעה 14:00)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

(אי אפשר לענות לכל אחד בנפרד?)

ממאמרך השתמע כאילו החיילים שילשלו את הכסף לכיסם. אם כך, איני מוטרד. לפי הידוע לי, דיראני מכר את ארד לשליחי משמרות המהפיכה האירניים תמורת כסף, כך שאיני רואה שום בעיה עם החרמת רכושו של דיראני, שמקורו במכירת אדם, שהוא אחד הפשעים הנתעבים ביותר אחרי רצח ואונס.
_new_ הוספת תגובהגם ניתוח לוגי צריך בסיס נתונים מינימלי
דוד סיון (יום ראשון, 31/08/2003 שעה 15:14)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה שאתה קורא בתקשורת הבינלאומית לא מסמיך את הניתוח שלך אם אין לך מספיק אסמכתאות. לכן שאלתי את השאלות המספריות לגבי מספר ''התומכים''. לדעתי אתה מתחמק כי למספר במציאות אין חשיבות בעיניך וגם לא טרחת לברר מהו.

לכן אני מתקשה להאמין לדבריך על מספר הולך וגדל של עיראקים... לא לכל דבר צריך לחפש סטטיסטיקות אבל לטענות כמו שלך, עם אופי מספרי, רצוי ומוטב להביא נתונים מספריים. אחרת הטענות שלך לא ממש רציניות גם אם תדבר על ראש כרוב...
_new_ הוספת תגובהצריך לחטוף את נאסראללה ואז
סוחר נדל''ן (יום ראשון, 31/08/2003 שעה 14:45) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יהיה סדר בדברים.

עדיפה ''אנרכיה אמריקנית'' מכל אנרכיה בכל כותרת אחרת.

ישראל לא מוציאה להורג סתם אנשים צדיקים אלא פשוט מחסלת רוצחים ע''פ דין.

ד''א גם אני יכול לצטט שיחה או שתיים עם אלוף בדימוס והכניס בפיו מה שאני רוצה. זה לא ביג דיל. מה עוד שהקריה הוקמה בת''א, במקביל לזו ההיסטורית שבר''ג, כבר ב-‏1948, עוד בטרם אפשר היה לדבר על נשק השמדה המוני או התקפות מאסיביות. לא היה אז כל איום תקיפה קונקרטי על ישראל, גם בהערכות המחמירות של הצבא. אז לך תדוג פראיירים בבריכות של השמאל או של ''אוהבי ישראל'' בחו''ל. אבל אל תנסה למכור לנו לוקשים.
_new_ הוספת תגובהסתם אחד (יום ראשון, 31/08/2003 שעה 14:52)
בתשובה לסוחר נדל''ן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בתור סוחר נדל''ן אתה אמור לדעת שהקרקעות היקרות האלה היו מתחנות צבא ומתקני שלטון עוד לפני 1948.
_new_ הוספת תגובהפשיטת הרגל - ספירו, הפוסל במומו
ישראלי פזיז (יום ראשון, 31/08/2003 שעה 15:25) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם רון ארד וכל שאר חיילינו האמיצים היו מסרבים לשרת בצבא (על פי הטפתו של ספירו) ולהגן בכך על חיי כולנו אז אף יהודי לא היה חי כאן היום עם משפחתו לא בשלווה ולא בשום צורה אחרת.

לגבי המלחמה בעיראק - כדאי לקרוא את הדברים שכתב אמנון לורד: http://www.makorrishon.net/article.php?id=1143

הנה שאלה פשוטה: אילו היתה בידי החמאס והג'יהאד היכולת לחיסול כל היהודים האם לא היו ממשים יכולתם כהרף עין? מכאן ואילך הדיון הוא כיצד ראוי להלחם בישות תואמת נאצים כמו הפלשתינים בכלל והחמאס בפרט.
_new_ הוספת תגובהטרור צריך לכתר ולחנוק מקורות תגבור
מיכאל מ.שרון (יום שני, 01/09/2003 שעה 3:13) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדרך היחידה בפני המערב כיום לחנוק את הטרור בעיראק, הניתמך על ידי קרטל הסמים המזרח תיכוני, הוא לכבוש את סוריה ולבנון, ולייבש את נתיבי הסם. הדבר יושיע גם את ישראל המתפוררת מזרועות קרטל הסמים.
_new_ הוספת תגובהובזה מסתכמת תמצית מחקריך. יישר כח!
זאב דונבוים (יום שני, 01/09/2003 שעה 22:14)
בתשובה למיכאל מ.שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמחקר ללא תמצית - הוא לא מחקר
סוחר נדל''ן (יום שלישי, 02/09/2003 שעה 7:32)
בתשובה לזאב דונבוים
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יישר כוחו של מיכאל שרון על מחקריו המעמיקים וקוראי המציאות.
_new_ הוספת תגובהטרור צריך לכתר ולחנוק מקורות תגבור
אדול היט (יום שלישי, 02/09/2003 שעה 10:37)
בתשובה למיכאל מ.שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צריך לכבוש את איראן פקיסטן ואפגניסטן.
_new_ הוספת תגובהטיפ מדו, רק שמאלני טוב
סוחר נדל''ן (יום שלישי, 02/09/2003 שעה 15:05)
בתשובה לאדול היט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יכול להמשיך את מהפיכת הסוציאליזמוס.
_new_ הוספת תגובהטיפ מדו, רק שמאלני טוב
אדול היט (יום שלישי, 02/09/2003 שעה 17:01)
בתשובה לסוחר נדל''ן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמאלני טוב זה ערבי טוב
_new_ הוספת תגובהטרור צריך לכתר ולחנוק מקורות תגבור
אליצור סגל (יום שלישי, 02/09/2003 שעה 21:19)
בתשובה לאדול היט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
את אפגניסטן ופקיסטן האמריקאים כבר כבשו ואירן תורה בקרוב.
אליצור
_new_ הוספת תגובהיש להפיל את קרטל הסמים המזרח תיכוני באמצעות כיבוש סוריה ולבנון
מיכאל מ.שרון (יום חמישי, 04/09/2003 שעה 8:12)
בתשובה לאדול היט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אדול צורריקו ימ''ש, תן ליהודי כמוני להסביר לך לאט, דבר דבר על אופניו. בגמר הקריאה אני מציע לך להסניף קצת גז לקינוח.

יש להפיל את קרטל הסמים המזרח תיכוני באמצעות כיבוש סוריה ולבנון על ידי המערב. טרור צריך לכתר ולחנוק את מקורות תגבורו. רק יבוש נתיבי הסמים יפסיק הן את הטרור בעיראק, הן ביו''ש ובעזה והן הטרור החמקני בישראל עצמה. רוב רובו של האמל''ח לטרור הפלשתינאי זורם משטחי הקו הירוק ומידי יהודים במימון קרטל הסמים המזרח תיכוני.

רק כיבוש לבנון וסוריה ובעור ראשי קרטל הסמים (שבישראל חברים בו יהודים רבים, ואפילו ביו''ש) יושיע את ישראל המתפוררת.

אין דרך אחרת למנוע את התפוררותה של ישראל. ובישראל עצמה חייבים הצבא והימ''מ להכנס לאורך ולרוחב בגייס החמישי של קרטל הסם שכאן הינו ערבי-יהודי.

הבעייה הגלובאלית-איזורית הינה ה*נרקוטרוריזם* ומדובר בכוח כלכלי-חברתי רב עצמה היוצר התפוררות בכל מקום בו הוא מתעצם. נקודות המפולת בה התעצם הנרקוטרוריזם בישראל עצמה הם שנות מלחמת לבנון, 1982-1995 בה הסתפחו גורמים רבים בישראל לקרטל הסמים האיזורי.

הנרקוטרוריזם הרים שוב את הקאפואיזם היהודי ממלחמת העולם השנייה.

אוסלו היא פועל יוצא מכך. וגם ההתפוררות בחברה הישראלית, וגם הסרת הלגיטימיציה וניסיונות ההפללה של מנהיגים ישראלים שעדיין נותרה בהם רוח לוחמת.

קישורים:

נרקוטרוריזם, וג'יהד הסמים הגלובאלי
מבנים כלכליים עוינים
דיון 592

גורמי רגרסיה נגד האנושות
עדינות לא מתעסקת
תגובה 31118
_new_ הוספת תגובהדווח ה-CIA אודות הנרקוטרוריזם
מיכאל מ.שרון (יום חמישי, 04/09/2003 שעה 8:22)
בתשובה למיכאל מ.שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגובה 27224
_new_ הוספת תגובהנושא בוש עירק תספר את זה לפלשתנאים
סוריא (יום שני, 01/09/2003 שעה 6:29) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בתקווה שיבינו את הרמז
_new_ הוספת תגובהשאלה לספירו
כחולבן (יום רביעי, 03/09/2003 שעה 19:45) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קראתי את החלק השלישי של מאמרך ולא חשתי בהתלהמות הרגילה.
נראה כי השתמשת במכוון בשפה מתונה יותר. שפה שניתן להתעניין דרכה בתוכן מבלי להיות מופרעים בשל סגנון קלוקל.

מה קרה? אתה בריא? הכל בסדר?
_new_ הוספת תגובהוואללה נכון!
סוחר נדל''ן (יום רביעי, 03/09/2003 שעה 21:43) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי