פורום ארץ הצבי

http://www.faz.co.il/story_325

בג''ץ ואיחוד המשפחות
המערכת (יום שישי, 31/05/2002 שעה 3:25)


בית המשפט העליון בישראל יצטרך בקרוב לקבל החלטה ביחס למדיניות ממשלת ישראל בשאלת הגירת תושבי הרשות לתחומי מדינת ישראל במסגרת איחוד משפחות. העתירה הוגשה בשם ארגון ''עדאלה'', אשר מטפל בזכויות המיעוט הערבי בישראל.

החלטתה של ממשלת ישראל מלפני כשלושה שבועות שואבת את כוחה ומאמצת את החלטתו ועמדתו של משרד הפנים הישראלי להקפיא את הטיפול בבקשות לאיחוד משפחות, ועל ידי כך לא לתת אפשרות להסדרת מעמד תושב או אזרח לפלסטינאים הנשואים לערבים ישראלים.

האגודה לזכויות האזרח בישראל קראה לבטל החלטה זו, היות והוא להבנתה החלטה גזענית ומפלה.

קישורים:
דווח עיתון ''הארץ'' בנדון

http://www.faz.co.il/thread?rep=2259
איחוד משפחות באירופה
אלכסנדר מאן (יום שישי, 31/05/2002 שעה 4:32)

נושא איחוד המשפחות נדון פעמים רבות גם בגרמניה, שם מגיעות מדי חודש בחודשו אלפי כלות מוסלמיות ומסורתיות מטורקיה לגרמניה, וזאת לאחר נישואין של שידוך עם טורקי בעל אזרחות גרמנית או אשרת תושב קבע במקום. המדובר בעסק פורח המגלגל לדעת הגרמנים מליוני יורו בשנה, אותה משלמת משפחת הכלה לחתן לאחר הזיווג המתוכנן.

המעניין בסיפור זה הוא שממשלת גרמניה אף היא הולכת ומנסה לסתום פירצה זו, ושר הפנים הגרמני, אוטו שילי, אשר ידוע כאדם נעים הליכות וכהומניסט סוציאל דמוקרטי, לא היסס לרגע לחתום על שורה נוספת של הגבלות במסגרת 'עסק' איחוד משפחות.

בית המשפט לחוקה בגרמניה, אשר מקביל לבית השפט העליון בישראל, לא קיבל תקנות אלו לאשורן, אך אם אינני טועה לא דחה את כולן על הסף. החוקה הגרמנית אמנם מגינה על עיקרון המשפחה, אולם הגרמנים אינם מוכנים לפרש זאת בכוון שפירושו אור ירוק להגירה מוסלמית מאסיבית לגרמניה.

מדינות אירופה האחרות אוחזות במדיניות דומה, אשר יש לצפות להקשחתה במדינות אירופה בהם עלה הימין השמרני לשלטון.

http://www.faz.co.il/thread?rep=2275
מדוע ''איחוד'' פירושו ''רק בישראל''?
אריה פרלמן (יום שישי, 31/05/2002 שעה 15:07)מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.