פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
פינוי הפולשים מבית המריבה
דוד סיון (יום חמישי, 04/12/2008 שעה 19:00)


פינוי הפולשים מבית המריבה

ד''ר דוד סיוןמי ששם לב למתרחש ביהודה ושומרון למד כבר מזמן שיש שם חבורות של יהודים שעוברים על החוק באופן מודע ומכוון. כידוע התירוץ שלהם הוא בעיקרו אידיאולוגי- אמונתי. בגלל התירוץ הזה הם מוכנים לפגוע בשוטרים ובחיילים וברכוש צבאי וגם ברכוש פרטי. הכינוי שלהם להתנהגות הזאת הוא ''תג מחיר'' וישנם לא מעט מהשכבה המנהיגה בין המתנחלים שמשבחים את הפעולות הללו. ישנם גם המציגים נימוקים נגד השיטה הלא מוסרית - היא מהווה פגיעה במי שאינו קשור לעניין, גזל גוי האסור מדאורייתא, וחילול שמו של הקב''ה שכך נוהג עם ישראל - היא גם התנהגות המסכנת ביותר את עתיד ההתיישבות (הרב מלמד בעד...).

הרעיון הזה כבר מזמן עבר מהשלב התיאורטי-רעיוני לשלבים מעשיים. ובחודשים האחרונים הקצב וחומרת המעשים רק גברו והלכו (המזרח הפרוע) אבל נוצר הרושם שרשויות אכיפת החוק פועלות מעט מידי ומאוחר מידי. פרשת בית המריבה בחברון היתה עד עכשיו דוגמה מובהקת איך פועלי ''תג מחיר'' מצפצפים על החוק ופוגעים באוכפי החוק ובתושבים מהאזור. אבל מה לעשות הוצא לפולשים ששכנו בבית המריבה צו פינוי. הם לא היו מוכנים להתפנות בכוחות עצמם ואף פנו לבג''ץ באמצעות עוה''ד נדב העצני ואלון יפת כדי שיעכב את ביצוע הצו עד שתתברר שאלת הבעלות בבית המשפט המחוזי. בג''ץ פסק שעל הפולשים להחזיר את המצב לקדמותו – לפנות את הבית עד אשר תתברר שאלת הבעלות (בג''ץ 10302/07).

מיום פסק הדין החל להתארגן מבצע ''תג מחיר'' מיוחד למניעת הפינוי. בין הפעולות שנערכו במסגרת הזאת היו פלישות לנכסים נוספים בחברון, חילול בתי קברות ומסגדים וכמובן כמו לעיתים קרובות אלימות נגד בני אדם כולל באנשי כוחות הביטחון. הפעם התרגיל הזה לא הצליח למנוע את הפינוי על ידי כוחות הביטחון. מצד שני, מהומות ''תג מחיר'' התפשטו גם לירושלים ולמקומות אחרים ביהודה ושומרון.טוב עשו האחראים על אכיפת החוק שפינו את הפולשים. טוב יעשו אם ינהגו כך נגד כל מי שפולש לנכסים ושטחים בניגוד לחוק.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


  [•] בכל זאת התקימה התקדמות מסוימת  (סתם אחד) (5 תגובות בפתיל)
  הדרדסים מהגבעות  (ע.צופיה) (9 תגובות בפתיל)
  תהליך הפינוי של הילדים היהודים מבית השלום היה פוליטי ומיותר  (סתם אחד) (29 תגובות בפתיל)
  לא יעזרו העובדות, הן לא מענינות אף אחד  (סתם אחד)
  (ללא כותרת)  (סתם אחד) (29 תגובות בפתיל)
  ד''ר דוד סיון , אתה מנסח ביישוב הדעת חוסר דעת .  (סתם אחד) (93 תגובות בפתיל)
  זורקים אבנים על ערבים !  (חזי, הרצליה)
  (ללא כותרת)  (סתם אחד)

חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי