פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הבולגרים לעומת זאת
יהודה צורף (יום רביעי, 21/01/2009 שעה 10:00)


הבולגרים לעומת זאת

ד''ר יהודה צורףלעומת גילויי השטנה כלפי ישראל בטורקיה, ספרד, צרפת, וארצות דומות עם מסורת אנטישמית (אם כי בטורקיה הסיפור הוא שונה ונובע למעשה מאיסלמיזציה מואצת של האוכלוסייה הטורקית), הרי מסתבר שיש עקביות היסטורית, ובבולגריה היחס הכללי כלפי ישראל משקף את אותה מסורת של סולידריות בין העם הבולגרי ליהודיו. הבולגרים כידוע הם העם היחידי באירופה שהתקומם נגד השמדת היהודים, ואשר הצליח למעשה להציל את כל הקהילה היהודית בתחומי ארצו מציפורני הנאצים.

כדובר השפה הבולגרית אני משתתף באתר אינטרנט בולגרי. עוד לפני מתקפת צה''ל בעזה, רבים מחברי האתר נהגו להביע בפניי את הערצתם, אהבתם ודאגתם העמוקה ליהודים ולמדינת ישראל. חלקם חולקים בדרך קבע שבחים מפליגים ליהודים מתוך יראת שמים (נוצרית) עמוקה, ובדבקות הם מצהירים על אמונתם האיתנה בסגולתם של היהודים כעם הנבחר על ידי בורא עולם למלא את שליחותו הרוחנית העליונה.

לאחר תחילת מתקפת צה''ל בעזה והתעצמות ירי הטילים על יישובי ישראל, הורעפו עליי מכל עבר באתר הבולגרי גילויים של תמיכה עמוקה, אהבה ודאגה לישראל. לא רק זאת, מבין חברי האתר הבולגרי ישנם כאלה שלמדו עברית, והם שולחים אליי מובאות באותיות עבריות מתוך התנ''ך. כמו כן הם מפרסמים תמונות המבטאות תחושה של שותפות גורל עם ישראל והיהודים. בתמונות אלה מופיעים למשל דגלי ישראל ובולגריה, ובאותיות קיריליות מתנוססת הכתובת העברית ''עבודת קודש'' וכן בתרגום הבולגרי.

כמובן שאני מברך את עמיתיי הבולגרים בחום, וכמובן שאיני יכול להסביר להם את המורכבות הקיומית שלנו. איש מהם אינו יהודי, אך אפשר להתקנא באהבת ישראל שגודשת את ליבותיהם. המצב בבולגריה כיום הוא קשה, ומצב הרוח הלאומי הוא עגום שם. הביקורת הפנימית שלהם מזכירה את הלכי הנפש הלאומיים שלנו, אם כי מצבם הלאומי אינו כה מסובך כשלנו, רבים מהם אפופים בתחושות של ייאוש עמוק.

כך שבצד העלטה האנטישמית השוררת ברחבי העולם, עלינו לדעת כי רבים הם אלה הממתינים בכיליון עיניים לגאולתנו, שבה הם רואים את בשורת יישועתם הם והעולם כולו.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


  צריך לדייק יותר ולומר  (סתם אחד)
  הערת אגב  (ע.צופיה) (2 תגובות בפתיל)
  צריך לדעת שבכל מדינה באירופה  (סתם אחד)
  אז מה אתה בולגרי?  (סתם אחד) (2 תגובות בפתיל)

חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי