פורום ארץ הצבי

http://www.faz.co.il/story_6245

אזהרה: חברות ביטוח דוחות ניצולי שואה
חדשות / המערכת (יום שני, 18/10/2010 שעה 8:00)


אזהרה: חברות ביטוח דוחות ניצולי שואהחברות ביטוח מסרבות לשלם גמלת סיעוד ל-‏11 ניצולי שואה בטענה כי הפכו לסיעודיים בגלל מצב נפשי קודם. במילים אחרות: הגורם למצב נוצר בטרם נעשה הביטוח (עקב השואה).

חשוב לשים לב כי המבוטחים לא נתבקשו לעמוד לבדיקה רפואית או לתת הצהרת בריאות. הם ... בוטחו באמצעות קופות החולים, שם לא נדרשו להצהרה על מצבם הנפשי, למרות שבפוליסה מצוין כי בעיות נפשיות קודמות הנן עילה לדחייה (בדיקת ''כלכליסט'': חברות הביטוח נגד ניצולי השואה). בדרך כלל אדם רגיל לא ידע איך הסעיף המתייחס לאירועים רפואיים קודמים משפיע על זכאותו לתשלום בבוא העת.

הפרוש המעשי הוא שביטוח רפואי או דומה לו מוצע ללא כל צורך בבדיקה או בהצהרה, אבל חברת הביטוח שומרת לעצמה אפשרות מילוט בטענה על אירועים רפואיים קודמים.

אם כך מה גורל דמי הפרמיה שולמו במשך שנים עבור ביטוח שמעולם לא היה לו תוקף?

לקח חשוב מאד: לא כדאי להתפתות לביטוחים ''קלים'' ו''פשוטים'' כי אין כאלה!http://www.faz.co.il/thread?rep=154349
רמאות לשמה!
ע.צופיה (יום שני, 18/10/2010 שעה 8:24)

מי שיתעמק במקרה והוא אינו יחיד או יוצא דופן יבין שחברות הביטוח משכנעות אזרחים לרכוש פוליסות, בעיקר פוליסות רפואיות שברובן יש סיכוי סביר שלא יהיה צורך לשלם פיצוי למבוטחים.בעבר נדרשה בדיקה רפואית על ידי רופא או הצהרת בריאות,הדבר גרם למיעוט מבוטחים בביטוחים אלו. עתה מוותרות החברות על הבדיקות וההצהרה אך שומרות לעצמן את הזכות לשלול את הפיצוי, בבוא העת, מאותן סיבות שלשמן נערכות הבדיקות.


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.