פורום ארץ הצבי

http://www.faz.co.il/story_7648

בריאות מול פרנסה
עגל הזהב / דוד סיון (יום שישי, 04/04/2014 שעה 11:00)


בריאות מול פרנסה

ד''ר דוד סיון''הנצחון'' של הנלחמים על שמירת איכות הסביבה ובריאות הציבור עשוי לעלות באבדן פרנסה של אלפים. זאת הפכה להיות אפשרות ריאלית מאד כאשר החליטה שרת הבריאות, יעל גרמן, להתנגד לכריית פוספטים בשדה בריר על יד ערד. בעקבות זאת הודיעה כי''ל שיתכן והיא תיאלץ לסגור את המפעל במישור רותם של ''רותם אמפרט נגב'', שהיא חברה בת של כי''ל. בנתיים הוציאה כי''ל הנחייה להפסיק לקלוט עובדים חדשים, ולעצור השקעות בשיפוץ מבנים ומתקנים במפעל שבמישור רותם (כיל...).

בטווח הקצר תיפגע פרנסתם של אלה שמתפרנסים משיפוץ ותחזוקת מתקנים. בטווח הארוך תעמוד על הקו פרנסתם של כ-‏1,200 עובדי המפעל ושל עוד כמה אלפים שמתפרנסים בזכות קשרים עסקיים ישירים ולא ישירים עם המפעל. בין אלה כל המספקים שרותים שונים למפעל עצמו ואלה שפרנסתם תלויה בהם, וגם אלה שפרנסתם תלויה בהוצאות עובדי המפעל שאולי יהפכו למובטלים.

העניין כנראה יוכרע רק בישיבת הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בעוד מספר שבועות. אבל צריך להיות לנו ברור שהחלטה למניעת הכרייה כדי למנוע סיכון לבריאות ציבור (תושבי ערד והסביבה) עשויה לפגוע בפרנסתם ולכן גם בבריאות של בני אדם.http://www.faz.co.il/thread?rep=173566
ירוקים= צביעות
ע.צופיה (יום שישי, 04/04/2014 שעה 15:58)

אילו חיינו היו מתנהלים על פי השרלטנים המכונים ''ירוקים'' כנראה שהיינו נותרים בימי הביינים אן אפילו בתקופת האבן.
אני בהחלט נגד סיכון בריאותם של אנשים אך השאלה אם העניין נבדק סופית על כל היבטיו.
כנראה שלא אחרת לא היה דיון בועדה המחוזית.
חשוב לזכור כי ללא מפעלי הכרייה והחציבה באזור הנגב לא הייתה זכות קיום לכלל הישובים ממזרח ומדרום לבאר-שבע. כולל ערד.


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.