פורום ארץ הצבי

http://www.faz.co.il/story_7952

שאלת כספי הערבויות האמריקאיות
חדשות / המערכת (יום רביעי, 25/03/2015 שעה 9:00)


שאלת כספי הערבויות האמריקאיות... לוואלה חדשות נודע כי במחלקת המדינה האמריקנית עובדים בשבועות האחרונים על דוח שיוצג לקונגרס, ובו פירוט ההשקעה של ישראל בהתנחלויות בשנים האחרונות. הדוח צפוי להצביע על עלייה משמעותית בהשקעה מעבר לקו הירוק - בהיקף של מיליארדי דולרים בשנים האחרונות, וזאת בשעה שהסכום הכולל של כספי הערבויות השמורים לישראל בארה''ב עומד על כ-‏3.8 מיליארד דולר. המשמעות: ישראל עשויה להישאר עם סכום מינימלי בלבד של כספי ערבויות עתידיים.http://www.faz.co.il/thread?rep=175195
עברו הזמנים שישראל הייתה זקוקה לבונדס
כספית (יום רביעי, 25/03/2015 שעה 15:53)

המצב היום,
שישראל יכולה לגייס כספים בשוק החופשי,
ואולי זה יהיה טיפ-טיפה יותר יקר בלי הערבויות.

ממשל אובמה נמצא בלחץ עצום מצד המדינות הערביות,
כדי לאלץ את ישראל לתת לפלסטינים בלי שהם יכירו
במדינה יהודית.

ישראל יכולה לעמוד בלחץ האמריקאי,
כי העם עם הממשלה הימנית,
מה עוד שגם ממשלה שמלנית לא הייתה נכנעת ללחץ זה...

http://www.faz.co.il/thread?rep=175208
איזה כספי ערבויות?
בצלאל פאר (שבת, 28/03/2015 שעה 23:30)

למה צריך אותם. חשוב להפסיק לקבל מהאמריקאים שלמונים. לטעמי ישראל צריכה ליזום בהפחתה הדרגתית גם של הסיוע הצבאי האמריקאי עד ביטולו כליל בתוך 10 שנים לכל היותר. ראוי שיראל תקנה מאמריקה רק את מה שהיא צריכה ולפי שיקולים כלכליים. במקום לקנות באמריקה, אפשר לעשות בדיקת מחירים במקונות אחרים כולל בתעשיות הישראליות. אני בטוח שתהיינה מדינות שתשמחנה למכור לנו מתוצרתן. אני בטוח שיראל תרחיב את התעשייה הצבאית שלה בעקבות המהלך ותהיה משוחררת יותר מתמיכת מדינה אחת. הדבר יגדיל את חלקה של ישראל ביצוא הצבאי ותגדיל את הכנסותיה.

אז מי צריך את הערבויות האלה שגם בשנות ה-‏90 של יצחק שמיר לא ניצלנו אפילו 5% מ-‏10 מיליארד הש''ח שהוקצבו לערבויות. כל הערבויות האלה והסיוע הביטחוני הם כלים אמריקאים לקשור את ישראל לאמריקה ולהיות תלויים בה כלכלית-פוליטית. לכן האמריקאים התנגדו פעמיים בשנות ה-‏80 להצעה ישראלית לצמצם את הסיוע הצבאי עד ביטולו. והם ידעו למה הם משחקים אותה נדיבים כל כך.


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.