פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
רצח לאור היום
סמרטוט אדום / גדעון ספירו (יום רביעי, 01/02/2017 שעה 10:00)


רצח לאור היום

גדעון ספירופרשת הרס הכפר הבדואי אום אל-חיראן מכילה את המרכיבים של לינץ' משטרתי בנוסח הקו-קלוקס-קלן, בשילוב עם עלילת דם מפיהם של מפכ''ל משטרת ישראל רוני אלשיך והשר לביטחון פנים גלעד ארדן, שמזכירים את הפרוטוקולים של זקני ציון.

השוטרים רצחו את יעקוב מוסא אבו אל-קיעאן, שלפי כל העדויות עזב את ביתו עם מעט מהרכוש שהיה חשוב לו כדי לא להיות נוכח בהרס ביתו. הם הלבישו עליו דריסת שוטר ואהדה לדאעש - זאת בטרם נערכה חקירה. השוטר שנדרס, למרבה האירוניה, גם הוא קורבן היד הקלה על ההדק כאשר מדובר בחייהם של ערבים.

הדריסה, על פי המידע הנחשף, היא תוצאה של איבוד שליטה על ההגה כתוצאה מהירי המשטרתי שקדם לדריסה. לפי דו''ח הפתולוג הממשלתי, היה ניתן להציל את חייו אם היה מקבל טיפול רפואי במקום, אבל המשטרה נתנה לו לדמם למוות. מה שהופך את זה לרצח בכוונה תחילה.

הריסת הכפר היא חלק ממדיניות האפרטהייד והגזענות של ממשלת ישראל, להקים במקום ישוב יהודי בשם חירן. יש לעשות כל מאמץ במסגרת מאבק ציבורי לא-אלים, על מנת למנוע את הקמת הישוב. יש די והותר שוחרי זכויות אדם בישראל, יהודים וערבים, היכולים לאמץ את שיטת מהטמה גנדי ''sit-in'', ולא לאפשר את הכשרת הקרקע להקמת הישוב.

מאבק כזה יהווה השראה למתנגדי האפרטהייד ברחבי העולם, שיקיפו את שגרירויות ישראל בשרשרת אנושית, לאות סולידריות עם המאבק בישראל.


מצא מין את מינו

יושב ראש צעירי הליכוד, דוד שאין, נפגש עם ניקולה באי, מזכ''ל מפלגת הימין הקיצוני הצרפתית בהנהגת מארי לה-פן, המבקר בישראל. על כך אין אלא לומר: מצא מין את מינו. גזעני כל העולם - התאחדו. יותר ויותר אנטישמים ברחבי העולם, מוצאים בישראל, בהנהגת נתניהו-בנט - ובתמיכת המשיח טראמפ - בת ברית ועולים אליה לרגל.

צריך לקרוע את המסכה מעל פני הימין הממשלתי הישראלי ותומכיו, ולומר את האמת: יש לנו ממשלה אנטישמית ששונאת ערבים בגלוי ושונאת יהודים במסווה של אהבת ישראל. חגיגות הליכודיאדה באילת ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה הן אחד הביטויים לכך.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


  גדעון ספירו כותב דברי תועבה .  (tamareiran@gmail.com) (9 תגובות בפתיל)

חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי