פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
התבהמות
שלמה גזית (שבת, 10/08/2019 שעה 7:00)


התבהמות

אלוף (דימ.) שלמה גזיתוידוי אישי. אמש, עד ל-‏22:30, היה בידי טור מוכן לשיגור, אלא שאז צפיתי בתוכניתם של אורלי וגיא, בערוץ 13, והחלטתי שאינני יכול לעבור על כך בשתיקה. הפרשה עצמה בקפריסין לא עניינה אותי, רציתי להבין מה קרה שם ורציתי ללמוד כיצד תסתיים הפרשה.

היו שלושה צדדים למטבע – הנערה הבריטית, 12 הצעירים, או לפחות השבעה שהיו מעורבים ב''חגיגה'', ומשטרת קפריסין ומערכת המשפט המקומית. חוששני כי לעולם לא נדע מה באמת קרה שם, באותן שעות ספורות, בסוויטה 723 שבמלון.

תמוהות ביותר – רשויות החוק והמשפט המקומיות. חוששני כי מה שהניע את מעשיהם והחלטותיהם היה הרצון שלא להוציא שם רע לעיירה אשר מקור הכנסתה – אתר תיירות פרוע.

שם, בסוויטה שבמלון, קרו דברים – שבעה נערים ישראלים באו לחגוג באורגיית מין, שבעה צעירים שלא הססו לצלם את הנערה הבריטית בניגוד לרצונה ושלא בידיעתה. ואלה, עם שובם ארצה, הסירו מיד את הכיפות הלבנות שעל ראשיהם, ונחפזו להפיץ התמונות בין החברה. בעצם, לכל מי שרק יבקש לראות סרט פורנוגרפי זה, בו מככבת חבורת הגיבורים הישראלים.

מה תהיינה על ההשלכות של המעשה, בכלל, ומה תהיינה ההשלכות על הנערה הבריטית בפרט – הם לא שאלו את עצמם. WHO CARES, אמרו באנגלית צחה.
אני מקווה כי לכשיתבגרו, בעוד X שנים, כאשר יהיו בעלי משפחה ולבטח גם עם בנות, בגילה של הנערה, יראו את הדברים באור שונה. אם חלילה יקרה כדבר עם בתו, לא אתפלא אם הכדורגלן הגיבור יצא למסע נקמה, יחפש את הגיבורים שהיו מעורבים בבזוי בתו, ויבקש לנקום.

אשר לנערה – גורלה כבר נחרץ! צילומים אלה ירדפו אותה כל חייה ויעיבו על יכולתה להסתתר ולחיות חייה נורמליים. היא זו שתידרש להסביר למשפחתה שלה כיצד יכלה להסכים שתצולם, וכי צילומים אלה יהיו מבוקשים כיצירת אמנות. לא אתפלא אם בעיתון בריטי מקומי תפורסם מודעת-אבל קטנה על הנערה ששמה קץ לחייה
כל זה חייב שיהיה על מצפונם של השבעה.

ומכאן, לחברה שלנו בישראל.

אני מבין את ההורים שעשו כל שביכולתם לסייע ולהציל את ילדיהם ממשפט וממאסר ממושך בקפריסין, אך מי הם הרבים, הבהמות שצהלו ורקדו בנמל התעופה?
ישראל עומדת היום ערב בחירות – לא מצאתי את המנהיגים-הפוליטיקאים יוצאים בגינוי חריף, תובעים מן היועץ המשפי לממשלה לבדוק ולמצוא דרך להעמיד את בני החבורה לדין בארץ. לא ראיתי פקודת משטרה התובעת להשמיד מיד את הצילומים המדליקים, ומי שייתפס - שיועמד לדין וייענש.

בעוד חודשים ספורים יחגגו הצעירים את יום הולדתם הי''ח – אדרבא, אז מותר יהיה לפרסם ברבים את השמות, יהא זה כתם על מצפונם, לדיראון עולם. שאם לא כן – יהא זה כתם עליי, על כל ישראלי שעובר על כך בשתיקה ובאדישות.

אנו מתפארים להיות העם המוסרי בעולם. הנה שעת מבחן – נוכיח זאת במעשה ולא בדיבורים!
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


שלמה גזית: חרפת קפריסין
יוסף אליעז (יום שני, 12/08/2019 שעה 16:33) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכל הכבוד למר גזית - כל מילה במאמרו נכונה וראויה.
צעירים רבים [וגם מבוגרים] משתטים מפעם לפעם, אך כאן אכן היתה כבר התבהמות. אפשר להבין התפתות מינית, אך בחבורה? ולצלם את הבכחנליה ועוד לפרסם את התצלומים?!
קבלת הפנים לה זכו, כמו לגיבורים ששבו ממבצע אמיץ מעבר לגבולות, שהמתינה להם בשדה התעופה בן גוריון היתה עידוד למעשי הנבלה. כן, גם פה היתה התבהמות. חוששני שהעצים נבלו לא הרחק מהתפוח.
הצעירים האלה בקרוב יאחזו בכלי נשק, אמורים להגן עלינו וגם לשרת בשטחי יהודה ושומרון. אין ספק שיוכשרו לכך גופנית, אך היוכשרו נפשית? מסופקני.
יוסף אליעז
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי