פורום ארץ הצבי

http://www.faz.co.il/story_9075

התבהמות
שלמה גזית (שבת, 10/08/2019 שעה 7:00)


התבהמות

אלוף (דימ.) שלמה גזיתוידוי אישי. אמש, עד ל-‏22:30, היה בידי טור מוכן לשיגור, אלא שאז צפיתי בתוכניתם של אורלי וגיא, בערוץ 13, והחלטתי שאינני יכול לעבור על כך בשתיקה. הפרשה עצמה בקפריסין לא עניינה אותי, רציתי להבין מה קרה שם ורציתי ללמוד כיצד תסתיים הפרשה.

היו שלושה צדדים למטבע – הנערה הבריטית, 12 הצעירים, או לפחות השבעה שהיו מעורבים ב''חגיגה'', ומשטרת קפריסין ומערכת המשפט המקומית. חוששני כי לעולם לא נדע מה באמת קרה שם, באותן שעות ספורות, בסוויטה 723 שבמלון.

תמוהות ביותר – רשויות החוק והמשפט המקומיות. חוששני כי מה שהניע את מעשיהם והחלטותיהם היה הרצון שלא להוציא שם רע לעיירה אשר מקור הכנסתה – אתר תיירות פרוע.

שם, בסוויטה שבמלון, קרו דברים – שבעה נערים ישראלים באו לחגוג באורגיית מין, שבעה צעירים שלא הססו לצלם את הנערה הבריטית בניגוד לרצונה ושלא בידיעתה. ואלה, עם שובם ארצה, הסירו מיד את הכיפות הלבנות שעל ראשיהם, ונחפזו להפיץ התמונות בין החברה. בעצם, לכל מי שרק יבקש לראות סרט פורנוגרפי זה, בו מככבת חבורת הגיבורים הישראלים.

מה תהיינה על ההשלכות של המעשה, בכלל, ומה תהיינה ההשלכות על הנערה הבריטית בפרט – הם לא שאלו את עצמם. WHO CARES, אמרו באנגלית צחה.
אני מקווה כי לכשיתבגרו, בעוד X שנים, כאשר יהיו בעלי משפחה ולבטח גם עם בנות, בגילה של הנערה, יראו את הדברים באור שונה. אם חלילה יקרה כדבר עם בתו, לא אתפלא אם הכדורגלן הגיבור יצא למסע נקמה, יחפש את הגיבורים שהיו מעורבים בבזוי בתו, ויבקש לנקום.

אשר לנערה – גורלה כבר נחרץ! צילומים אלה ירדפו אותה כל חייה ויעיבו על יכולתה להסתתר ולחיות חייה נורמליים. היא זו שתידרש להסביר למשפחתה שלה כיצד יכלה להסכים שתצולם, וכי צילומים אלה יהיו מבוקשים כיצירת אמנות. לא אתפלא אם בעיתון בריטי מקומי תפורסם מודעת-אבל קטנה על הנערה ששמה קץ לחייה
כל זה חייב שיהיה על מצפונם של השבעה.

ומכאן, לחברה שלנו בישראל.

אני מבין את ההורים שעשו כל שביכולתם לסייע ולהציל את ילדיהם ממשפט וממאסר ממושך בקפריסין, אך מי הם הרבים, הבהמות שצהלו ורקדו בנמל התעופה?
ישראל עומדת היום ערב בחירות – לא מצאתי את המנהיגים-הפוליטיקאים יוצאים בגינוי חריף, תובעים מן היועץ המשפי לממשלה לבדוק ולמצוא דרך להעמיד את בני החבורה לדין בארץ. לא ראיתי פקודת משטרה התובעת להשמיד מיד את הצילומים המדליקים, ומי שייתפס - שיועמד לדין וייענש.

בעוד חודשים ספורים יחגגו הצעירים את יום הולדתם הי''ח – אדרבא, אז מותר יהיה לפרסם ברבים את השמות, יהא זה כתם על מצפונם, לדיראון עולם. שאם לא כן – יהא זה כתם עליי, על כל ישראלי שעובר על כך בשתיקה ובאדישות.

אנו מתפארים להיות העם המוסרי בעולם. הנה שעת מבחן – נוכיח זאת במעשה ולא בדיבורים!
מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.