פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מתי זה ייפסק?
גיל רונן (יום שני, 06/09/2004 שעה 13:00)


מתי זה ייפסק?


גיל רונן
לאחר שיצא שמי ברבים כאחד שמרבה להשמיץ ולתקוף את המין הנשי, לאחר שאינספור מגיבות ומגיבים קראו לי ללכת לפסיכולוג במקרה הטוב ולבלוע רעל במקרה הפחות טוב, ולאחר שגם נשים וגברים שנמצאים פחות או יותר בדעותי ביקשו ממני לרכך את הטון במאמרים שאני כותב בנושא הפמיניזם, אני מודה שהתעורר בי רצון לעדן את המסרים. אבל איך שאני רואה מאמר כמו ''או עבודה או ילדים'' של אסתר הרצוג, שתוקף שופט בגלל שהעז לתת לאבא משמורת על ילדיו, שוב קופצים לי הפיוזים.

אני רוצה להבהיר לאסתר הרצוג ולכל הפמיניסטיות באשר הן שם: אין זה לגיטימי להשתמש בעיתונות ככלי להפעלת טרור על שופטים. שופטים אמורים לשפוט, ללא מורא וללא משוא פנים: לשם כך שמו אותם בתפקידם. ברור לכל הקוראים שמה שאת עושה במאמריך הוא ניסיון להפעיל לחץ אישי על שופטים, שלא יעזו לפסוק לעולם לטובת אבא במשפט משמורת, מחשש ש''ייפלו לתוך הפה'' שלך ושל חברותיך לדיעה, לעט ולמיקרופון.

במאמר שלך, ד''ר הרצוג, את קובעת כי השופט יעקב כהן הוא מניפולטור בעל דעות הפכפכות (המילים שלך), ומשרטטת קשר רעיוני ישיר, כביכול, בינו לבין השופט חיים פורת ולמומחה האמריקאי המנוח ד''ר ריצ'ארד גרדנר – כל זאת במטרה להשפיע על השופטים בישראל שלא לקבל החלטות שאינן תואמות את ''האינטרס הנשי'' כפי שאת תופסת אותו. זו טקטיקה פמיניסטית מקובלת. יותר מזה – לא פעם הפמיניסטית שתוקפת שופט כזה או אחר מצויה בעצמה בהליך משפטי כלשהו, בהווה או בעבר, הקשור ישירות לנושא כתיבתה. הדוגמה הבולטת ביותר בקטגוריה זו היא פרופסורית ישראלית מסויימת שחטפה את בנה מאביו בארה''ב, ואשר מרבה לכתוב מאמרים מלומדים בגנות הד''ר גרדנר וכל מי שמעז לקבל את עמדותיו לגבי תסמונת הניכור ההורי.

זוהי ביריונות נלוזה, הגב' הרצוג. וזו בדיוק הסיבה שבגללה אני מידרדר לעיתים לסגנון שנראה אלים-למחצה לגבי הפמיניסטיות: אתן כל כך אלימות בעצמכן, כל כך חסרות רסן וגבולות, שנדמה לי שכרגע, לפחות, הדרך היחידה להילחם בכן היא להשתמש בטכניקות שלכן – נגדכן.

ייתכן שאינך יודעת זאת, ד''ר הרצוג, אבל האחראית על בית המשפט לענייני משפחה של חדרה היא השופטת זהבה קאודרס-בנר. (גילוי נאות: בעבר התנהלו הדיונים ביני לבין פרודתי אצל השופטת בנר. ואולם, לפני כשנתיים היא פסלה עצמה מלדון בתיק שלי). השופטת בנר ידועה בקרב עורכי הדין באזור חדרה ומחוצה לו (לפחות אצל אלה שדיברתי עמם, והם לא מעטים) כמי שפסקי הדין שלה מוטים נגד גברים. היא ידועה גם באי-אלו התנהגויות חריגות: לדוגמה, לפני כשנתיים תלתה דף ''הומוריסטי'' עם בדיחות נשיות-שוביניסטיות על לוח המודעות של בית המשפט, באזור ההמתנה. על הדף כתבה השופטת, בכתב ידה – ''פינת החיוך''. זהו צילום של הדף, וזו הידיעה שהתפרסמה ב''ידיעות אחרונות'' לאחר שעורכת דין מסויימת תלשה אותו מלוח המודעות והעבירה אותו לעיתונות.

ייתכן שעל פניך הבדיחות האלה מעלות חיוך, ד''ר הרצוג, אבל תאמיני לי שעבור הבעלים והאבות שבאים להתדיין אצל השופטת בנר, הן סיבה לבכי. הרי ברור שאצל שופטת שלא נרתעת ללעוג לגברים באופן פומבי, אין לגבר שום סיכוי לקבל משפט צדק. השופטת הזו שייכת לאותה קטגוריה של שופטות ושופטים שאינם מתביישים לומר כבר בתחילת דיון על משמורת את המשפט ''גבר לא יכול לקבל משמורת על ילדים'', ובכך לבזות מראש את כל ההליך המשפטי שהם עצמם מנהלים. אותה שופטת גם קיבלה – על פי מה שקראתי בעיתונות – את הציון הנמוך ביותר בקרב השופטים בחדרה במשוב עורכי הדין האחרון – ובכל זאת, היא ממשיכה להיות השופטת היחידה לענייני משפחה בכל אזור חדרה.

תארו לעצמכם ששופט לעניני משפחה היה תולה על לוח המודעות שלו דף עם בדיחות גסות נגד נשים. האם היתה חולפת פחות משעה לפני שהיו מתחילים להשמיץ אותו בכל מהדורת חדשות אפשרית? האם היתה עוברת יותר מיממה לפני שמערכת המשפט היתה פותחת נגדו בהליכי הדחה? מדוע מותר לשופטים ושופטות מסויימים לתת פסקי דין אנטי גבריים מדי יום ביומו, כבר שנים, מבלי ''ליפול לפה'' של אף פובליציסט, ואילו לכבוד השופט יעקב כהן אסור למסור ילדים למשמורת האבא שלהם, לאחר שהשתכנע שהאמא שלהם מזניחה אותם והאב הוא משמורן ראוי יותר?

הרי מדובר, מעל הכל, בזכויות של ילדים. לפני כמה ימים פורסמו נתונים של עמותת אל''י, לפיהם אמהות אחראיות למרבית ההתעללויות בילדים. פירוש הנתונים האלה הוא שכל הפרופגנדה הפמיניסטית, שמנסה להציג אבות כמתעללים היחידים במשפחה, ולשים את כל האמהות ביחד עם הילדים בפינת הקורבן, מושתתת על שקר ומניפולציה. וכאשר הפמיניסטיות מתעקשות כי אסור אף פעם לתת לאבא משמורת על ילדיו, ומפעילות לחץ אינטנסיבי על כל שופט שמעז לחרוג מכלל זה, הן בעצם גוזרות בכך את דינם של עשרות אלפי ילדים (משני המינים!!) לגדול אצל הורה מתעלל. זהו פשע איום נגד ילדים, והעובדה שהד''ר הרצוג היא אשה מטופחת ושופעת ביטחון עם משרה אקדמית בכירה בבית ברל אינה משנה זאת.

לזכותה של הרצוג ייאמר שהיא אפילו לא מנסה במיוחד להסתיר את מניעיה האמיתיים. מי שירוויח מפסיקות כמו זו של השופט כהן, קובעת הרצוג בסיום מאמרה, הם ''עורכי הדין, השופטים, פקידות הסעד וגברים בעלי אמצעים. לראשונים תהיה יותר תעסוקה ולאחרונים פחות תשלומים, בזכות קבלת החזקה על הילדים''. במילים אחרות: מה שמעניין את הד''ר הרצוג זה בצע כסף. כואב לה שבמקרים שבהם אב יקבל משמורת על ילדיו, גרושתו לא תקבל ממנו כסף בגין מזונות ילדים.

מה אני אגיד לכם? הגישה הזו כל כך מגעילה אותי שאני אפילו לא יודע מה להגיד עליה. מגעיל אותה שהשתרשה בקרב ציבור גדול של נשים בישראל התפיסה שגירושין הם אופציה לקידום כלכלי ושילדים הם מקור פרנסה. ומגעיל אותי לא פחות שד''ר הרצוג וידידותיה עדיין מקבלות במה חופשית בכל כלי תקשורת אפשרי, בזמן שבעלי עמדות נגדיות מתקשים לכתוב טור במקום כלשהו מבלי שלחצים ולכלוכים מאחורי הקלעים יביאו לסתימת פיותיהם. זהו טרור פמיניסטי, ואני שואל את עצמי מתי הוא ייפסק.

ולסיום, מילה לכבוד השופט יעקב כהן: חזק ואמץ.

חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


הגיע הזמן להקים תנועה לשחרור הגבר
חזי (יום שני, 06/09/2004 שעה 17:49) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השאלה שלך נכונה.
זה לא ייפסק מרצונן של הפמיניסטיות.
לתאבון הפמיניזם אין גבול.

הגיע הזמן להקים תנועה לשחרור הגבר.

קיומה של תנועה כזו הופך להיות חיוני יותר ויותר.

אין כל הצדקה שגברים חכמים יהיו נרמסים כאבק לרגלי נשותהם.
_new_ הוספת תגובהחזק, גיל, חזק ביותר
אריה פרלמן (יום שני, 06/09/2004 שעה 21:16) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והפעם גם במינון הנכון.
_new_ הוספת תגובהיש מצב ל''סוף הדרך 2''?
יעקב דריהר (יום שני, 06/09/2004 שעה 23:22) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נו, יש סיכוי שאתה וטל רבינוביץ תופיעו כצמד ב''סוף הדרך 2'' (ראה ''פס כסף בצבע כסף'' של השבוע שעבר)?
_new_ הוספת תגובהאצלי אם אישתי היתה פותחת את הפה
מושה (יום שני, 06/09/2004 שעה 23:56) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא היה נשאר לה יותר פה להעיד נגדי וגם השופטת המכובדה לא היתה יכולה לעזור לה
_new_ הוספת תגובהבזכות נשים צדקניות נגאלו אבותינו
מ. צביאלי (יום שלישי, 07/09/2004 שעה 3:27)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא שאני..אבל חז''ל כבר כתבו ותיקנו בתפילה לומר
ברוך אתה ה' אל' מלך העולם שלא עשני אשה: אמן
והם גם כתבו בזכות נשים צדקניות נגאלו אבותינו ועתידין להגאל.
כבר בא לי לכתוב מאמר ארוך..כאורך הגלות אבל באה אשתי וגאלה אתכם מהגלות הזאת:)
צחוק בצד. אם אדם,יהא זה איש או תהא זאת אשה לא יודעים את מקומם-פורגט איט! אנדרלמוסיה שלטת והעולם בערבוביה.
אם האדם נברא ''לעבדה ולשומרה'' (את הארץ). מק''ו הנשים. ונשים במה זכיין? שמביאות את בניהם ללמוד תורה. כלומר יסודות החינוך זאת האמא.
אז,נו צאו וראו איזו היא דרך טובה שיבור לו האדם?כל שהיא תפארת לעושיה ותפארת לו מן האדם.
_new_ הוספת תגובהאתם ממשיכים לדרוך על האישה
סתם אחד (יום שלישי, 07/09/2004 שעה 20:04)
בתשובה למ. צביאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לסובב את העקב ועוד לטעון שהיהדות הולכת לקראת האישה? להיכן הגעתם?
_new_ הוספת תגובהאתם ממשיכים לדרוך על האישה
מ. צביאלי (יום שלישי, 07/09/2004 שעה 20:56)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגענו לאן שלא תגיעו לעולם. הצרה היא שיש בחרדים כל מיני טיפוסים שמקלקלים לכל השאר. חרמות ונידויים היו פעם תרופה לסרבנות גט ולפתירת עגינות. ה''קידמה'' הרסה המון דברים. ותחשוב טוב לפני שאתה עונה בפזיזות או תוקף..
''מסובבים את העקב''... שמעת מה שאמרת?
או ...
רגע. בוא ואספר לך משהו.
אחד פעם סירב לתת גט לאישתו.
באו אליו כמה בירונים מהסוג הטוב וקשרו את עיניו ולקחו אותו לבית קברות בלילה.
כשהיגיעו לשם שאלו אותו. אתה יודע בעל פה את המשנה הראשונה במסכת קידושין?
ענה הבעל הסרבן: נו,איזה שאלה?
שאלו : נו,תגיד..
אמר: א,א האישה--נקנית בשלוש דרכים, וקונה את עצמה בשתי דרכים: נקנית בכסף, ובשטר, ובביאה. בכסף--בית שמאי אומרין, בדינר ובשווה דינר; ובית הלל אומרין, בפרוטה ובשווה פרוטה. כמה היא פרוטה, אחד משמונה באיסר האיטלקי. וקונה את עצמה בגט, ובמיתת הבעל. היבמה, נקנית בביאה; וקונה את עצמה בחליצה, ובמיתת היבם.

שאלו אותו: הבנת?
אמר :לא!
אמרו: תגיד שוב את המשנה.
אמר...אההה.אם לא בגט .אז במיתת הבעל. הבנתי.
הבטיח לתת גט למחרת.וכך היה.
_new_ הוספת תגובהתודה צביאלי. הפרחחים הזורקים אבנים על תורת ישראל הם בורים ועמי א
מיכאל שרון (יום שלישי, 07/09/2004 שעה 22:58)
בתשובה למ. צביאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רצות. שכל חוכמתם איזה מלמול סתום של תלמידי איזה גורו שוחר סימום.
_new_ הוספת תגובהדור של נשים מסרסות וגברים לא יוצלחים, ריבוד האליטות וקריסה
מיכאל שרון (יום שלישי, 07/09/2004 שעה 5:24) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צריך לראות את הגוון המעצב המקומי ולא להתעלם ממנו.

כך, עשוייה להתקבל התחושה כי בתחומים חולשים, נוצר בארצנו זן מיוחד של נשות קריירה אמביציוזיות, מיליטנטיות, דעתניות ומטופחות, הנוטות להנשא לבן זוג בעל רטוריקה ''נאורה'' אך חדל אישים וכשרון (למען לא יגביל את המרחב האישי שלהן).

הן נוטות לסדר לו תעסוקה ולנסות להבריג את הלא יוצלח ולדחוף אותו לאיזה עמדה קובעת או ג'וב משתלם.

במידה ואינו ממש כזה, אז היא מניחה שהוא נוח לסרוס וקל להפעיל אצלו את ''כפתורי'' הניטרול.

כך, לעגנותה של כבוד השופטת דומה שאינה סתם בחזקת ''בדיחות גברים'' כמו שיש בדיחות חותנת או בדיחות נשים. דומה שבבעלה הלא יוצלח מדובר - זה המשתין על הקרש בעל הידיים השמאליות - וכן בבעליהן של חברותיה לקליקה, ולשדרה החברתית הזאת בכלל.

מדובר גם בדור חדש, שכן בדור קום המדינה היו הגברים שווים יותר לנשים בכישוריהם, והנאמנות הזוגית שלטה.

מדובר איפוא בצמיחת דור של נשים מסרסות, תופעה ניזקית, שכן היא פועלת לרבד את כל העמדות המשמעותיות בטורים טורים של גברים שמוטים ולא יוצלחים. זאת תוך ניפנוף בעלי הכשרון, היוזמה והיכולת. לכן, חלק מהמערכות בשלבי קריסה ומצטיירת יותר ויותר תמונה של מדינה קורסת השרוייה בטרוף מערכות.
_new_ הוספת תגובהדור של נשים מסרסות וגברים לא יוצלחים, ריבוד האליטות וקריסה
חזי (יום שלישי, 07/09/2004 שעה 23:51)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מיכאל שרון

אני נוטה לא לקרוא מה שאתה כותב בגלל ריבוי המילים שאתה נוהג להפיץ לכל עבר.

גם השפה מליצית ומצריכה מאמץ להבנתה...

אני חושש שהאבחנה שלכה, הקובעת צמיחת דור של נשים מסרסות ,
הינה מסקנה נמהרת ומופרזת.

מדובר במספר מועט שבמועט של נשים מוכשרות אשר מצליחות להשתחל לעסקים או לעמדות מפתח.

הן עושות רעש שמצלח לבלבל גם אותך.

אני מסכים עם קביעתכה כי נוצר דור של גברים מסורסים.

לדעתי, הסיבה לכך הינה ההפליה לטובה, ההולכת וגדלה, של
נשים, בדיוני בתי משפט, בחוקים למזונות, בחוקים לחלוקת רכוש, וכיוצא בזה.

אתן לכה דוגמה מהחיים:
אבא חיתן את בנו, וקנה לו בית.
הסתבר כי הבן היה אימפוטנט. הכלה דרשה להתגרש, והתגרשה.
מה שמוזר כאן, שהיא זכתה בחצי מהבית שהאבא קנה לבנו לחתונה.
אינ שואל, על מה ולמה ?
_new_ הוספת תגובהדוגמא מהחיים- לא כל כך פשוט
מ. צביאלי (יום רביעי, 08/09/2004 שעה 4:35)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אמור נא לי חזי יקר, הבן ידע שהוא אימפוטנט לפני שהתחתן?
היא באה ממשפחה חרדית או דתית שלא ידעה?
תברר את הצדדים בסוגיא הזאת. זה לא פשוט העניין של עגמת הנפש של הכלה. אם הוא ידע, נראה לי שהיא זכאית לפיצוי.
אם הוא לא ידע,ועכשיו תלוי בן כמה הוא,אם יש הסתברות שהוא לא ידע וכו'.
זה לא כל כך פשוט כי עכשיו היא כבר ''גרושה'' וזווג שני לא כל כך פשוט,כמו שאתה מכיר.
עוד נדבר.
_new_ הוספת תגובהדוגמא מהחיים- לא כל כך פשוט
חזי (יום רביעי, 08/09/2004 שעה 9:28)
בתשובה למ. צביאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צביאלי
לא ידועים לי יותר פרטים.
המשפחה אינה חרדית.

מה אתה אומר על עוגמת הנפש של האבא ? עוגמת נפש שאין לתקנה.
מה אתה אומר על עוגמת הנפש של החתן ? עוגמת נפש לכל החיים.

הרי נודע ברבים מדוע הכלה התגרשה, ושאם היא היתה בתולה, נשארה בתולה. אז מה האסון בכך ?

הבאתי את המקרה הזה כדוגמה להפליה לטובת הנשים.
_new_ הוספת תגובהכן כן
עמיש (יום חמישי, 09/09/2004 שעה 21:02)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה בדיוק מה שקרה אצלי
_new_ הוספת תגובהכן כן
לוי (יום שישי, 10/09/2004 שעה 7:26)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מבין מה קרה ?
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי