פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הנפץ שלא פוצץ
ד''ר יובל ברנדשטטר (שבת, 18/02/2006 שעה 22:00)


הנפץ שלא פוצץ

ד''ר יובל ברנדשטטרכל מטען נפץ תקני מורכב משלושה חלקים. נפץ, מאיץ, וחומר נפץ. באין אחד מן המרכיבים הללו חומר הנפץ נשאר אינרטי, לא מזיק יותר מבול עץ.
בשדה הפוליטיקה והתקשורת ישנם בדיוק את אותם מרכיבים. הנפץ הוא ידיעה או אירוע אשר יש לו משמעות פוליטית. המאיץ הוא התקשורת אשר מגלגלת את האירוע לכלל גל נפץ, והחומר הסופי הוא הציבור אשר בסופו של דבר מחליט כיצד להתייחס לאירוע, להצביע, להפגין או כל פעולה ציבורית אחרת. ללא מעורבות של התקשורת אין מאיץ והידיעה הופכת ללא משמעותית.
אור ליום רביעי חובר נפץ אל המאיץ של התקשורת. עורכת הדין גלאט ברקוביץ, לשעבר בכירה בפרקליטות המדינה תארה כיצד היועץ המשפטי לממשלה, דהיינו הפרקליט הראשי של מדינת ישראל הורה לאנשיו להקפיא את הליכי החקירה כנגד ראש הממשלה אריאל שרון, בעוד שאר תהליכי החקירה, כגון אלו שנוהלו כנגד עמרם מצנע, ימשכו. הפרקליטה הודיעה קבל עם ועולם כי יש לה גיבוי ממוסמך ומתועד של הדברים הללו. ואכן, אמרה הפרקליטה, הפרקליטות צייתה, וראש הממשלה לא זומן לחקירה שעוסקת בפשעי מימון מערכת הבחירות שלו עצמו, אשר בוצעו בעיקר על ידי בנו. למותר לציין שאותו בן, עמרי, אכן הורשע, ונגזר עליו עונש מאסר די מגוחך, בעוד שהמוטב העיקרי של פעולתו נשאר חפשי מחקירה.

משל למה הדבר דומה? דומה למשפט נגד המאפייה, שבו הקונסיליירי של הדון נחקר, נשפט, והורשע כפושע, ואילו הדון בעצמו מחוסן בפני המשפט, בהוראת הפרקליט הראשי של המדינה המתגוננת בפני הפשע.

מדוע היה ראש הממשלה זכאי לחומות הבצורות של ההגנה בפני החוק? יש להתבונן מה היו מעשיו באותו זמן. אריאל שרון עסק באותו זמן בסיכול ממוקד של המפלגה שבראשה עמד, והעברת ההתנתקות בממשלה ובכנסת, על אפה ועל חמתה של המפלגה אשר בנו שיחד כדי שיוכל לעמוד בראשה. אם זה איננה שחיתות, אינני יודע שחיתות מהי.

מי היה מעוניין בישום המהיר והאלים של תכנית ההתנתקות? בראש וראשונה מערכת המשפט, אשר שתפה פעולה בכל האמור לדיכוי כל התנגדות לתכנית ההתנתקות. השופטת פרוקצ'יה אמרה זאת בריש גלי. הציבור המתנגד להתנתקות (זה שסימן את עצמו בטלאי כתום) הוא מסוכן מבחינה רעיונית ויש למצות עמו את הדין למען יראו ויראו. לכן כל עצור שלא מסר את שמו, גם אם היה קטין, הואשם אוטומטית בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו, אישום הגורר עונש מאסר. כל מפגין ליד הכביש, גם אם לא יצר שום הפרעה למהלך התנועה נתפס, נכבל, ונעצר, חלקם עד תום ההליכים.

אם כך, המערכת המשפטית במדינת ישראל, החזיקה את ראש הממשלה אריאל שרון כבן ערובה, כאשר חרב דמוקלס של חקירה מעל לראשו, כל עוד הוא מריץ את מהלך הפינוי האלים של יהודי גוש קטיף ומרכז השומרון. גם את בנו (הקונסיליירי) לא הרשיעה עד אשר הושלם מהלך ההרס המוחלט של אותם חלקי ארץ ישראל. כל זאת בגיבוי מלא של התקשורת אשר אף נתנה למהלך את הכינוי האלמותי ''שימור האתרוג''.
תקנו אותי אם אני טועה, אבל זה בדיוק הגדרה של רודנות שיפוטית, שבו הרשות השופטת שלא נבחרה בידי איש חוץ מאשר היא עצמה, הפכה למעשה לרשות המבצעת. הרשות השופטת השתמשה בכח שנתן לה המחוקק לכפות על ראש הראשות המבצעת לעשות מהלך אנטי-דמוקרטי, אנטישמי במוצהר, שייזכר לדיראון עולם כאחד מן הזוועות שהמיטו היהודים על עצמם, באופן ''דמוקרטי''.

מה קרה לפרקליטה אשר חשפה את הפרשה עוד לפני מעשה ההתנתקות? היא שלמה בתפקידה, וחרם הוטל על ראשה. מה קרה לפרקליט המדינה אשר הורה לה שלא לחקור את מה שהתברר כפשע שיש עימו קלון ועונש מאסר? הוא קודם להיות שופט עליון.

הטיעון שבית המשפט העליון אין לו יד ורגל במה שעושה הפרקליטות הוא שקרי מיסודו. כבוד השופט רובינשטיין ידע גם ידע שאפסו סיכוייו להעפיל לכס המשפט אלא אם יעשה את המוצא חן בעיני נשיא בית המשפט העליון. עובדה היא כי רק לאחר שהגירוש היה לבלתי הפיך קודם הפרקליט רובינשטיין לעליון. רוצה לומר, גם מר אלייקים רובינשטיין איננו אלא בובה בידיו האמונות של הרודן במדינת ישראל, נשיא בית המשפט העליון, הפרופסור אהרון ברק. לראייה, כאשר עלה על הפרק מינוייה של רות גביזון, פרופסור למשפטים אשר טוענת להפרדת רשויות אמיתית, כיאות למדינה דמוקרטית באמת, מייד זינק אהרון ברק ממקומו כנשוך נחש, ושלל את מועמדותה מכל וכל, בטענה המופרכת שיש לה אג'נדה. כמובן שלאהרון ברק אין אג'נדה, מכיוון שהוא המדינה. האג'נדה שלו היא האג'נדה היחידה שמותרת במדינת החוק, מכיוון שהוא גם החוק. הוא יודע יותר טוב מאזרחי המדינה מה טוב בשבילם, גם אם יש צורך לפצפץ את גלגלותיהם בידי האלימים שבשוטרים כדי לסבר את מוחם, שהורעל מדברי הוגי דעות ורבנים רחמנא לצלן.

לאחר שהוטל הנפץ לערימת המאיצים האמיצים של התקשורת, סביר היה לצפות לפיצוץ תקשורתי אדיר. אני חוזר על הטענה. מערכת המשפט, במהלך בוטה של שיבוש החקירה, החזיקה את ראש- ממשלת ישראל כבן ערובה עד שיבצע את שהטילה עליו. טענה חמורה מאין כמותה. והנה שקט דממה. במרכז החדשות ילד ערבי המשתובב במרכז נתניה מאחר שאמו הערביה התיחדה עם ערבי תושב האזור במשאית, ולא שמה לב לפעוט. אף לא אחת ממהדורות הבוקר, והצהריים והערב לא התיחסה לנפץ, אלא בביטול. המאיץ לא האיץ, והציבור לא חש את גל הנפץ. הציבור אינרטי, ויצביע ככל אשר תשית עליו הרודנות, בצייתנות, בכניעה, בתקווה, כמו כלב שבעטו בו פעמים רבות, לשקט.
וזה העיקר. במדינה דמוקרטית טענה כמו זו של פרקליטה בכירה בשרות המדינה הייתה ממוטטת את בית המשפט. הייתה מזעזעת אשיות ארץ. אצלנו, נאדא, נפיחה, וזהו. במדינה דמוקרטית באמת היה קם השופט העליון שהואשם בשיבוש הליכי משפט, והיה תובע את המאשימה בתביעת דיבה מכאן ועד אילת. אך לא. השופט יודע כי כמו האתרוג, גם הוא מוגן בפני התקשורת. התקשורת שותפה מלאה בריקון הדמוקרטיה מתוכן, בהרדמה של הציבור, ובאחזקת הרודנות השיפוטית. הסיבה היחידה שאני יכול לכתוב את האמור לעיל ולצאת נקי היא שאני חסר מעמד ציבורי או תקשורתי. אחרת, תוך חמש דקות היה מגיע השוטר ועוצר אותי בשל בזיון בית הדין, או רקיקה עסיסית על המדרכה, או משהו.

בישראל, אמרת מערכת המשפט, אמרת אהרון ברק. אהרון ברק הוא נשיא בית המשפט העליון אשר קבע, באורח חד צדדי כי הכל שפיט. הכל שפיט, משמעו שיקוליו של בית המשפט, דהיינו אהרון ברק, נשגבים על כל שיקול אחר, כולל זה של הבוחר. מי הם הממשלה והכנסת בפני נשיא בית המשפט העליון? עפר לרגליו. אהרון ברק יכול לומר על עצמו כאשר אמר נפוליאון בונאפרטה L’etat c'est moi המדינה זה אני. ישראל היא מדינת חוק, והחוק נתון לשיקולו הבלעדי של היו''ר ברק. נשיאות בית המשפט העליון, וכל הפירמידה המשתפלת ממנה והלאה מבוססות על אמיתות עליונות, על עליונות נפשית ומטפיסית אשר מולה מתגמדים מורשת ישראל, מסורת ישראל, כנסת ישראל ועם ישראל. אמרת מערכת המשפט, אמרת התקשורת אשר איננה אלא משמשת בקודש של מערכת המשפט. גם רוסיה וסין וקוריאה הצפונית מנוהלות בדיוק כך, המערכות הפוליטית המשפטית והתקשורתית הן למעשה אחת, ונתונות למרותו של רודן כל יכול.

יש עוד פכים קטנים במעשייה הזו. היועץ המשפטי לממשלה, זה שהורה על החרמתה של הפרקליטה הנועזת, הינו אליקים רובינשטיין, היום שופט עליון. אותו אליקים רובינשטיין אשר מנע, כיועץ משפטי לשגרירות ישראל בארה''ב, את כניסתו של יונתן פולארד לשגרירות ובזה חרץ את גורלו לשבט, או למאסר עולם. אותו אליקים רובינשטיין אשר עיכב את ההרס בעמונה מתוך ידיעה ברורה שהשופטות המרכיבות עימו את תורנות הבוקר של בג''ץ יהפכו את ההחלטה וישחררו את סוסי ואלות המשטרה. המערכת יודעת תמיד מיהו הרכיכה אשר בשעת מבחן יכופף גוו כאגמון, וייתן ידו לנבלה.

מהי הנבלה שבה מדובר? מהי האג'נדה של אהרון ברק ובבואותיו הרבות המשתקפות אלינו מכל כס משפט? האג'נדה היא לרוקן את מדינת ישראל מן התוכן היחיד שלו נוצרה, היותה מדינת היהודים, ולהופכה למדינה אירופאית, כמו דנמרק, או שבדיה, או נורבגיה, או פינלנד. מדינות כה נאורות, כה, מוצלחות, כה יפות, כה שלוות, כה בלונדיות, עד כי לא יעלה על הדעת שמישהו ישרוף אי פעם את דגליהן בחמת זעם. האג'נדה העיקרית של הרודנות השיפוטית, זו אשר יודעת להחזיק ראשי ממשלות כבני ערובה, היא לבטל את זכויות היתר של היהודים בארצם, ובראשן חוק השבות. האידיאל של הרודנות המשפטית היא מדינת ''ברית שלום'' דו לאומית אשר תבטל כל זכר למדינה יהודית. רק אז תגיע מדינת הרודנות השיפוטית אל המנוחה ואל הנחלה, כמו דנמרק. כדי לעשות זאת יש לדכא עד עפר את הציבור שניתן לכנותו יהודי, אמוני, נאמן ארץ ישראל, עונד הטלאי הכתום, ולא לבחול בשום אמצעי אלים, גשמי ונפשי, כדי לעשות זאת. יש לתת זכויות יתר לערבים, כגון הזכות לביזוי בית המשפט, ולו רק כדי לסבר את אוזנם של היהודים כי החוק והמשפט עוינים את הרעיון של מדינת היהודים. יש לבזות את הכנסת המשתדלת להגן על מדינת ישראל מפני ניצול החוקים הליברליים כדי להקים את תביעת השיבה (אנשלוס) של הערבים ברמיזות דקות כפיל שהדבר איננו מוצא חן בעיני הוד רוממותו נשיא בית המשפט העליון. אותו עקרון עומד ביסוד ההחלטה לסגור את השער בפני יהודי המתדפק על דלתה של ארץ ישראל, מתוך שיקולים של משבר דיפלומטי.

התקשורת, זו שנחצבה מאותה מחצבה רעיונית של הסוציאליזם הנאור, בגדה ברעיון היחיד המצדיק את קיומה, דהיינו דיון ממצה ומעמיק וחוקר ודורש בהלכות המנהיגות, בפשיעה, בשחיתות. האידיאל של עקירת הצינות האמונית מן השורש מצדיק כל מעשה נבלה, ואפילו הגנה על השחתת המידות של בית המשפט וראש הממשלה. בידי התקשורת נתנה הזדמנות פז לחשוף את הרודנות המשפטית בכל ערוותה, אך לא, ערוות מערכת המשפט היא גם ערוות התקשורת.

מכאן והלאה ברור לציבור האמוני כי התקשורת והמשפט קשרו עליו קשר כדי להדבירו באלות ובסוסים, בשלב א, ובנשק חם בשלב הבא. כבר עתה מבליטה התקשורת את הקוראים לדכא את הכתומים ביד חזקה ובזרוע נטויה ובמורא גדול ובאותות ובמופתים, דהיינו לירות בהם. לא נותר להם אלא להפנות גבם את כס המשפט, לעבר העם, אחד אחד וכולם יחד, ולשאול, האם במדינה דו-לאומית חפצתם? האם במוות בחרתם? ואם לאו, תנו בידי כנסת ישראל את הכלים להציב את כס המשפט במקומו הראוי, כמאזן, ולא כרודן. ובאשר לתקשורת? ליברליזציה. לפתוח את הערוצים, לבטל את התקשורת ה''ממלכתית'' ולקרוא דרור לתקשורת חפשית.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


משהו לא מסתדר לי עם לוח הזמנים
עמיש (שבת, 18/02/2006 שעה 22:12) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הפרשה שבה היתה מעורבת הפרקליטה לשעבר גלאט ברקוביץ' היתה עוד לפני הבחירות ולפני שנושא ההתנתקות מעזה עלה על סדר היום ועל כן הטענה על קשר בין הדברים אינה מסתדרת עם השכל הישר.

ואגב כך, הייתי שמח לקרא מה היתה דעתך על ליאורה גלאט ברקוביץ' באותה עת שמסרה לעתונות את המידע שהיה ברשותה על משפחת שרון. האם גם אז סברת כי ראוי למצות עמם את הדין?
_new_ הוספת תגובהמשהו לא מסתדר לי עם לוח הזמנים
ע.צופיה (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 3:09)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לברנטשטטר, הזמנים, העובדות, המציאות, האמת, היהדות,החוק.אינם נחשבים כהוא זה.
יש לו תאוריה ולשם הצגתה הוא מערב עולם ומלואו ולכן בסוף הוא נוחת בצדק תרתי משמע.
סתם מיסכן!!
_new_ הוספת תגובהמשהו לא מסתדר לי עם לוח הזמנים
יובל ברנדשטטר (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 23:46)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אכן לפני. בשלב התכנון. בשלב שבו נאמר ויתורים כואבים מבלי לומר היכן ועד כמה כואבים. שלב הרעיון והיכולת לכפות אותו.
_new_ הוספת תגובהמשהו לא מסתדר לי עם לוח הזמנים
יובל ברנדשטטר (יום שני, 20/02/2006 שעה 0:02)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמובן שהיה צריך למצות עמם את הדין, וכן עם כל פוליטיקאי מושחת. כי השחיתות חושפת לסחיטה. תבין, אני הייתי בעד היציאה מעזה, בשל שיקולים דמוגרפיים, כלכליים, ובטחוניים, כדי שעזה תהיה לפלשתין, וערביי ארץ ישראל ירוכזו בה. משם הדרך פתוחה אל כל מדינות העולם הערבי, כולל צרפת ודנמרק. זה הגיוני. להקים מדינת טרור הסוגרת עלינוט ממזרח וממערב, זה לא הגיוני. אבל לא בדרך השחיתות הכוחנית, אלא דרך ההגיון האיסטרטגי. מן הרגע שההתנתקות כללה ישובים ביהודה ושומרון, ניחצה גבול ההגיון והחל שלה העריצות, המשפטית-תקשורתית
_new_ הוספת תגובה''רודנות שיפוטית''
חזי (שבת, 18/02/2006 שעה 23:52) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבתה בצדק:

''תקנו אותי אם אני טועה, אבל זה בדיוק הגדרה של רודנות שיפוטית, שבו הרשות השופטת שלא נבחרה בידי איש חוץ מאשר היא עצמה, הפכה למעשה לרשות המבצעת. הרשות השופטת השתמשה בכח שנתן לה המחוקק לכפות על ראש הראשות המבצעת לעשות מהלך אנטי-דמוקרטי''

אתה צודק בהחלט, בכל הנוגע להתנהלות הרשות השופטת בישראל.

''הקדושה'' שמיוחסת לשופטים בישראל, הינה מעל ומעבר לכל פרופורציה והגיון.
_new_ הוספת תגובהכדי שעם ישראל ישלוט במולדתו
צדק (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 0:49) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא חייב לטפל בקיני השמאל האוכלים את בשרו,
ללא טיפול בקינים אלו, הבית נידון להשמדה ולשואה שניה.

והבסיס העיקרי של הקינים הוא כמו שציינת,
התקשורת, ומה שמכונה ''נציגי החוק''.

פתיחה בלבד של התקשורת לא תספיק כדי לטפל בתקשורת.
כי התקשורת הקיימת מבצעת מעשי פשע חמורים באופן קבוע,
מבלי לתת את הדין על כך.

אם היית מפיץ את ''דר שטירמר'' בישראל, בשפה הגרמנית,
בנראה שהיית נעצר ומובא למשפט.
אך אם תתרגם אותו לעברית ותיתן לו שם עיברי,
תהיה עיתון מכובד, מקובל ונפוץ.
_new_ הוספת תגובהכאשר הדליפה הפרקליטה גלאט ברקוביץ'
רמי נוי (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 1:17) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את מה שהדליפה, יצאו כל אנשי הימין בחריפות נגדה, בטענה שה''שמאל'' רוצה להכפיש את ראש הממשלה , ועכשיו ראה זה פלא, הפכה הפרקליטה הזו ליקירת הימין
_new_ הוספת תגובהכאשר הדליפה הפרקליטה גלאט ברקוביץ'
יובל רבינוביץ (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 2:01)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולגופו של עניין?
_new_ הוספת תגובהלגופו של עניין הוא צודק
א. פרקש (יום שני, 20/02/2006 שעה 14:57)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל השמאל בדיוק נוהג ככה אבל להיפך.

פוליטיקה היא עניין של אינטרסים ואינטרסים תמיד קיימים ולפיהם נוהגים במרבית הזמן והעניינים. האידיאולוגיה היא תמרור באופק בלבד.

גם הרשימות המתארגנות לבחירות בעוד חודש וקצת הן יותר רשימות של אינטרסים ולא של אידיאולוגיה צרופה. הבולטת היא כמובן 'קדימה' אליה הצטרפו אנשים מכל הבא ליד ולכיס וכולם חושבים אותו הדבר, רק אף אחד עדיין לא יודע מה לחשוב. כשיגידו להם מלישכתו של אולמרט מה לחשוב, נציגי 'קדימה' כבר יפתחו את הפה. וזה יהיה רק אחרי הבחירות.

מהליכוד עברו הרבה לקדחמה בלי שביטלו את חברותם בליכוד. חלק זעיר הלך לעבודה. מהעבודה הרבה הלכו לקדימה וחלק זעיר הלך לליכוד ולשמאל הקיצוני יותר.

אפילו ממר''צ הלכה קבוצה זעיר לליכוד. קמוצה גדולה הרבה יותר לעבודה ואולי גם כמה יותר שמאלה.

הפוליטיקה הפכה לעיסוק ואינטרסים ולא לשליחות או לדרך חיים.
_new_ הוספת תגובההייתי נגדה אז, ואני נגדה גם היום
צדק (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 2:21)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עבריין הוא תמיד עבריין, ומטרתה היתה פוליטית נטו.
לו ידעה ששרון עומד לבצע את פשע ההתנתקות,
היא היתה שותקת כמו דג בולשביקי.

ומצד שני, לנצל את תוצאות פשעה זה ראוי ומותר.
זו הדרך היחידה, בינתיים, בה מתגלים פשעי הפרקליטות.
לו היינו מדינת חוק לא היינו זקוקים למעידות שמאלניות
כדי לדעת את האמת.
_new_ הוספת תגובהכאשר הדליפה הפרקליטה גלאט ברקוביץ'
יונה סוקולובסקי (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 8:05)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יצא כל אנשי השמאל בחריפות נגד ראש הממשלה שרון והכפישו.
ועכשיו ראה זה פלא, שרון היה לאתרוג יקיר השמאל.
_new_ הוספת תגובהכאשר הדליפה הפרקליטה גלאט ברקוביץ'
ע.צופיה (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 8:45)
בתשובה ליונה סוקולובסקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יצאו כל אנשי הימין כנגדה והפרקליטות והגנו על ראש הממשלה שרון.
ועכשיו ראה זה פלא היא יקירתו של הימנקיצון ברנטשטטר.
איך מתגלגל הגלגל?פעם גלט(כושר)ברקוביץ בשמאל ופעם בימין.
_new_ הוספת תגובההשמאל, למיטב ידיעתי,
רמי נוי (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 10:01)
בתשובה ליונה סוקולובסקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעולם לא תמך בשרון, אלא בנושא ההתנתקות בלבד, ודרש כל הזמן לחקור את הפרשות המביכות בהן הוא קשור. לו התיאוריה ההזויה שמופיעה במאמר הזה היתה נכונה, לא היה נדון עומרי שרון למאסר ....

כזכור לך, או שלא, עד לפני זמן קצר ביותר עמד שרון בראש הליכוד, שהדף כחומה בצורה את הצעות האי אמון של השמאל בשל הפרשיות הנ''ל.

מה שאתה כותב מסגיר את דעתך האמיתית

''יצא כל אנשי השמאל בחריפות נגד ראש הממשלה שרון והכפישו'' כלומר - טענה ששרון מושחתף כאשר היא באה פי מי שאתה טוען שהוא ''שמאל'' היא ''הכפשה'' אולם כאשר אותו שרון משנה את מדיניותו, הופכת פתאום כל התנהלותו בשנת 1999 ל''שחיתות''.

העמדה הזו שאתה , ואחרים , נוקטים בה אינה הגונה. הגדיל לעשות ישראל הראל במאמרו הידוע בו טען ש''אנו נתמוך במושחתים שלנו''. גם אותם מאנשי ה''שמאל'' כמו שמעון פרס, שהתעלמו מהפרשיות הללו כדי לשמר את שלטונו של שרון בתקופת ההנתקות , נקטו בעמדה לא מוסרית.

עמדה מוסרית מחייבת לתבוע חקירתן של פרשיות שחיתות עד תום, ללא קשר לעמדתו הפוליטית של הנחקר.

עמדה מפוקפקת מבחינה מוסרית, אם כי חוקית, היא הכללתם של אנשים כמו צחי הנגבי, דני נווה, נעמי בלומנטל, יאיר פרץ, ושלמה בניזרי ברשימות המועמדים לכנסת.
_new_ הוספת תגובההשמאל, למיטב ידיעתי,
יונה סוקולובסקי (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 12:09)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו פעם שניה בפורום זה שמדביקים לי עמדה. אינך יודע מה העמדה שלי לגבי שרון.
אינני רואה את התנהלותו ב 1999 כהתנהלות מושחתת משום שמעולם לא עמדתי על טיבה של התנהלות זו.
אני רואה את התנהלותו כראש ממשלה כהתנהלות נבזית, דיקטטורית ובוגדנית.
אינני חושב שאנשי שמאל רשאים לטעון למוסריות אם הם תומכים באיש מושחת, לדעתם, ואפילו אם צעד אחד מצעדיו מתאים להם. לבטח אינם מוסריים אם לפתע הם משנים את טעמם ומצטרפים אליו.
_new_ הוספת תגובההתחמקות עלובה משאלה עקרונית
עמיש (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 12:42)
בתשובה ליונה סוקולובסקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השמאל מעולם לא תמך בשרון ולא הצדיק את העבירות בהן הוא או בני ביתו נחשדו.
ועם זאת השמאל תומך ביציאה מן השטחים הכבושים ואין כל סיבה שישנה עמדה זו רק בשל העובדה שראש הממשלה הליכודניק הוא מושחת או חשוד בשחיתות.

ואדרבא, ספר לנו על עמדתך כלפי שרון, מעניין לדעת אם תמכך בו כאשר התגלתה פרשת סיריל קרן לפני הבחירות, מעניין מה אמרת אז.

אל תחסוך מאתנו את הפרטים הכי קטנים.
_new_ הוספת תגובההתחמקות עלובה משאלה עקרונית
יונה סוקולובסקי (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 16:05)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכותרת מטעה. לא עסקתי בשאלות עקרוניות ולא העלו כאן שאלות עקרוניות.
אך באשר לשאלה ששאלת: לא תמכתי בשרון כרוה''מ ואף לא כפוליטיקאי. די לי במה שעשה בצבא. גנרל בשלטון יסבך את עמו במלחמה כי זה מה שגנרל יודע.
ביום בחירות של מרכז מפלגתו היה פיגוע בקלפי בבית שאן. תגובתו של שרון התבטאה בקריאה: לכו להצביע. לשמע תגובה זו חשבתי שעם ישראל יחדש את תבונתו ויפנה אליו עורף.
אני לא מכיר את פרשת סיריל קרן יותר מהכתוב בעתונים וטקטיקת השתיקה של בניו לא הוסיפה לידיעתי. אין זה משנה אם לקח כסף מסירל קרן או מבית עבוט כדי לממן את מערכת הבחירות שלו. אם הדבר אסור הרי שמו של התורם אינו משנה. תרומה לבחירות אינה עבירה. אינני רואה את השוחד כאן ואיני יכול להעלות על דעתי איזה מיליונר משלם כסף תמורת הבטחה בלבד. מיליונרים אינם נוהגים להניח כספם על קרן הצבי ואם היה בטוח בנצחונו בבחירות לשם מה להוציא כסף?
השמאל תמך בו. מאוד מאוד תמך. הצטרף לממשלתו. עתונאי השמאל בארץ לא חסכו שקרים וטיוחים והתעלמות. אם זו לא תמיכה הרי שהעברית אינה שפה.
אין צורך בפרטים נוספים.
_new_ הוספת תגובהעברית היא שפה יפה מאד
עמיש (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 16:17)
בתשובה ליונה סוקולובסקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פרשת סיריל קרן היא לא תרומה לבחירות אלא העברת כסף לשרון לכיסוי חובותיו האישיים, אני לא מעלה בדעתי אף אחד שנותן כסף בחינם ללא ציפיה לתמורה.
מפלגת העבודה אכן הצטרפה לממשלה אבל בין זאת לבין תמיכה בבחירות יש הבדל גדול, לא זכור לי שהעתונות תמכה בשרון ולא זכור לי כי התעלמה מפרשות התשיתות שבהן נחשד אלא להפך. לי זכורה ההתנפלות של הימין על העתונות בשל הבחישה בחשדות האלה.
_new_ הוספת תגובהלא השחיתות, ולא האתרוגים מציקים לברנדשטטר..... !!
דוד סיון (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 14:25)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המאמר של ישראל הראל נקרא: ''עדיפים כבר המושחתים שלי'' (http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...). המאמר הזה נכתב בתאריך 16.1.2003, כהמלצה לבחור במושחתי הימין (לפני מאמר האתרוג של אברמוביץ'). העובדה הכי חשובה בכל הסיפור הזה היא שלמרות מה שתקשורת ''צעקה'' הליכוד בראשות שרון זכה לנצחון מוחץ בבחירות של ינואר 2003. מעניין מדוע?

עוד עובדה חשובה בהקשר הזה שאותו ישראל הראל כאילו שכח את המלצתו זו יותר מאוחר כאשר קמה ''הצעקה'' בימין על מאמר האתרוגים. למיטב זכרוני ישראל הראל עמד בראש מועצת יש''ע לא מעט זמן. נכון המאמר הזה פורסם ב''הארץ'' שעד היום שומר לשמאלן ישראל הראל מקום בין בעלי הטורים הקבועים שלו.
_new_ הוספת תגובהבקיצור עושים מעשה זמרי
עמיש (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 14:34)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ודורשים שכר כפנחס.

מתי הם כבר ילמדו כל הימנונים העלובים הללו?
_new_ הוספת תגובהמה בדיוק הימנונים העלובים האלה
א. פרקש (יום שני, 20/02/2006 שעה 15:25)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צריכים ללמוד ממך?

אתה בודאי נמצא באופוריה למרות הכשלון המתמשך של שהשמאלנים החביבים.
_new_ הוספת תגובההנה מה אומר על העניין היום עיתון ה''שמאל''
רמי נוי (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 10:32) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ועוד בענין מי שנזף בברקוביץ' - יקירנו כבוד השופט העליון אליקים רובינשטיין... הטענה כי אדם זה, שטרח במשך שנים להכשיר כל שרץ בעניין ההתנחלויות, שלא עשה מאומה נגד התנחלויות בלתי חוקיות ושהיה איש סודם של כל ראשי ממשלות הימין, הוא ''שמאלן'', יכולה לצאת רק מפרי עטו של מי, שבלשון המעטה, מתאים את תפיסת המציאות שלו להשקפותיו. זהו חטא שכולנו חוטאים בו , אולם מר ברנדשטטר חוטא בו יותר מאחרים, אולי על שום היותו עול ימים.
_new_ הוספת תגובההנה מה אומר על העניין היום עיתון ה''שמאל''
יובל ברנדשטטר (יום ראשון, 19/02/2006 שעה 23:56)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבה נגדיר מהו שרץ התנחלותי. שרץ התנחלותי הוא כל מקום שיהודי מקים בו את ביתו. חיפה ונהריה, אפרת וירושלים, מעלה מכמש ומטולה. אינך יכול להכשיר את השרץ האחד מבלי להכשיר את השני. כל נסיון להבדיל היניהם עלפי קו עקלתוני המשורטט לפי המיקום שבו עצרו הצבאות לפני חמישים וחמש שנה ואשר מעולם לא כובד על ידי הערבים הוא הונאה. לא הונאה לש הערבים. הונאה עצמית.
ולא על שרון התגוללתי. ולא על גלאט-ברקוביץ הגנתי. מה שמפריע לי הוא שלטון הרודנות השיפוטית-תקשורתית המבוססת בדיוק על הקילומטר המרובע ממנו גם אני מגיע (רמת אביב) אשר יודע יותר טוב מכולם מה טוב לנו, ואשר ינקוט בכל דרך, כולל הכשר לאלימות קיצונית, כדי לדכא את כל אלו שאינם מסכימים אתו. כאשר אבו וילאן ודומיו דורשים במפגיע להתחיל סוף סוף לירות ביהודים חובשי כיפה, רק מכיוון שהם חובשי כיפה (נוער הגבעות) והתקשורת מהללת את הגישה הזו, נחצים הקווים.
_new_ הוספת תגובהשקר בזוי
עמיש (יום שני, 20/02/2006 שעה 9:09)
בתשובה ליובל ברנדשטטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבו וילאן מעולם לא אמר כדברים הללו, וכמובן שגם אף אחד אחר לא עשה זאת.
_new_ הוספת תגובהשקר בזוי
צדק (יום שני, 20/02/2006 שעה 9:23)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ח''כ אבשלום וילן:
''האויב הפנימי מסוכן יותר מערפאת או אסד ...לסחוט את ההדק לאט, באחריות ובקור רוח''
_new_ הוספת תגובהשקר בזוי
עמיש (יום שני, 20/02/2006 שעה 10:01)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל עליך אני כמובן לא מתפלא
_new_ הוספת תגובהשקר בזוי
יונה סוקולובסקי (יום שני, 20/02/2006 שעה 11:27)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עמיש (שבת, 19/11/2005 שעה 19:33)
בתשובה ליונה סוקולובסקי הדפס תגובה/פתיל • קישור ישיר לתגובה זו

חיסול המרד של בגין והאצל באלטלנה היה מעשה מבורך שהציל את מדינת ישראל.
חבל שאתה מביא דווקא את הדוגמה הזו על מנת לחפות על מעשי החיסול והרצח שנעשו בידי אנשי ימין.
_new_ הוספת תגובהשקר בזוי
יובל ברנדשטטר (יום שני, 20/02/2006 שעה 19:49)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אמר גם אמר, כי דרש שהמשטרה תתיחס למתנחלים בדיוק כפי שהתיחסה לערבים בארועי אוקטובר 2000.
_new_ הוספת תגובהשקר בזוי
עמיש (יום שני, 20/02/2006 שעה 21:33)
בתשובה ליובל ברנדשטטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא ענה לשאלה מה יש לעשות אם המתנחלים יפתחו באש וענה את מה שענה.
חצי אמת היא אף גרועה משקר.
_new_ הוספת תגובהכמו שאריה אלדד
סתם אחד (יום שני, 20/02/2006 שעה 21:57)
בתשובה ליובל ברנדשטטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מניח שלוילן מותר מה שלאדד מותר. לא?
מרשימותיו של פאסיב-אגרסיב.
_new_ הוספת תגובהכמו שאריה אלדד
יובל ברנדשטטר (שבת, 25/02/2006 שעה 19:41)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא ראיתי בכתבה מה מותר ומה אסור לאלדד. גם לא ראיתי שאלדד מתיר את דמם של שונאי ארץ ישראל כפי שעושה זאת מר רוזנבלום, רק מכיוון שהם תל-אביבים חנונים המביטים בערגה על האיילון ומקווים שראש הממשלה הנייה לא יבקש לחצות אותו מערבה. בכתבה הזו יש פשוט שנאת יהודים באשר הם יהודים הדורשים את זכותם היהודית לחיות בארץ ישראל. ולגבי הדמוגרפיה? ייגש נא הכותב למיון סורוקה ויבדוק מה הוא הרוב בנגב. ייגש נא למחלקות הילדים ויווכח מהו הרוב העתידי בנגב. ייגש נא למיון של בית החולים מאיר, הדסה, אסף הרופא, רמבם זיו ונהריה ויבדוק מהו המצב הדמוגרפי של ישראל בתוך הקו הירוק. הסיכוי הוא שיגיע למסקנה כי הרוב היהודי שבו הוא מדבר הוא פיקטיבי ועדיף לו להיות מיעוט יהודי במקומות חביבים כמו פריס, אמסטרדאם, בירמינגהאם, שם יוכל לחגוג את היותו הרוב הקובע.
_new_ הוספת תגובהרוזנבלום יודע לשנוא
פרקש (שבת, 25/02/2006 שעה 23:29)
בתשובה ליובל ברנדשטטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והוא גם יודע לכתוב על זה.
_new_ הוספת תגובהכמו שברנדשטטר
דוד סיון (יום ראשון, 26/02/2006 שעה 8:42)
בתשובה ליובל ברנדשטטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קל לפתור את הדילמות שלך בטענה שמישהו שונא אותך. יחד עם זאת
לשכוח כמה אתה עצמך שונא וכמה בקלות אתה שולח אחרים לכל
קצוות תבל.
הצרה היא שאתה לא היחיד שמתבטא כך.
_new_ הוספת תגובהכמו שאריה אלדד
יונה סוקולובסקי (יום ראשון, 26/02/2006 שעה 11:13)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה לא פייר.
ניסיתי לקרוא את הפשקויל הזה בוואלה והפסקתי כי רציתי להקיא. אי אפשר להסתמך על תשפוכת כזו.
_new_ הוספת תגובהפשקווילים?
דוד סיון (יום ראשון, 26/02/2006 שעה 11:58)
בתשובה ליונה סוקולובסקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנראה שלא קראת את אלו שכותב או כתב אביעד ויסולי
ב''מקור ראשון''. כנראה שלא קראת את אלו שכתבה נדיה
מטר על יונתן בשיא......
_new_ הוספת תגובהפשקווילים?
יונה סוקולובסקי (יום ראשון, 26/02/2006 שעה 13:16)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ניסית להסתמך על הפשקווילים הללו?
_new_ הוספת תגובהפשקווילים?
דוד סיון (יום ראשון, 26/02/2006 שעה 14:03)
בתשובה ליונה סוקולובסקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני משתדל להסתמך על מה שנראה אמין בעיני.
אני גם משתדל לא להתעלם מחצי הכוס הריקה.
_new_ הוספת תגובהפשקווילים?
יונה סוקולובסקי (יום ראשון, 26/02/2006 שעה 15:06)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם כך אולי תנסה לקרוא את הפשקוויל בוואלה. אני לא הצלחתי.
_new_ הוספת תגובהפשקווילים?
דוד סיון (יום ראשון, 26/02/2006 שעה 15:29)
בתשובה ליונה סוקולובסקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם לא הצלחת איך ידעת שזה פשקוויל?
_new_ הוספת תגובהפשקווילים?
יונה סוקולובסקי (יום ראשון, 26/02/2006 שעה 19:00)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפי המוסיקה שלו
_new_ הוספת תגובהלמרות הכל יש לך גם חוש הומור
דוד סיון (יום ראשון, 26/02/2006 שעה 19:16)
בתשובה ליונה סוקולובסקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאתה טועה
א. פרקש (יום שני, 20/02/2006 שעה 15:30)
בתשובה ליובל ברנדשטטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רן כהן דרש לפתוח באש נגד גודעי העצים העבריינים. ''זהו כישלון של השב''כ בכך שלא הצלחתם לאתר ולעצור את התופעה'', אמר ח''כ כהן לדיסקין בישיבת ועדת החוץ והבטחון. ''אתם וצה''ל צריכים להציב מארבים ואפילו לירות במי שמבצע את הפשע של גדיעת עצים, מפני שמדובר במעשה טרור נגד המדינה''.

בטח רן יוצא מתוך הנחה שמדובר ביהודים. אני משער שאם היה יודע שמדובר בערבים הוא היה נזהר מלתבטא בבהמיות כזאת.
_new_ הוספת תגובהאתה טועה
יובל ברנדשטטר (יום שני, 20/02/2006 שעה 19:53)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שנחמד בשמאלנים האמיתיים הוא שהם שולחים אנשים אחרים לעשות את המלאכה המלוכלכת שלהם, ותמיד מוכנים לוותר על הבית של מישהו אחר כדי לעשות שלום. אף לא אחד מהם אמר שהוא מוכן לוותר על הבית שלו ברמת אביב אופניהיימר 12 או רחוב רבינא או גליל-ים תמורת שלום. השלום, הדמוקרטיה, שמירת החוק, היא תמיד על חשבון מישהו אחר, ובידי מישהו אחר.
_new_ הוספת תגובהדמגוגיה עלובה
עמיש (יום שני, 20/02/2006 שעה 21:34)
בתשובה ליובל ברנדשטטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נותר לנו אלא להתנחם בכך שמדינת ישראל יוצאת מהשטחים הכבושים, יקח עוד שנה או פחות שנה אבל זה מה שיהיה.
_new_ הוספת תגובהדמגוגיה עלובה
צדק (יום שלישי, 21/02/2006 שעה 7:08)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נותר לנו אלא להתנחם בכך שצ'כוסלובקיה יוצאת מהסודטים, יקח עוד שנה או פחות שנה אבל זה מה שיהיה.

אמר נמיש עמברליין בשנת 1938.
_new_ הוספת תגובהדמגוגיה עלובה
פרקש (יום שלישי, 21/02/2006 שעה 8:34)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז מה אתה אומר? שלא תישאר אפילו התנחלות אחת על מקומה? מזרח ירושלים תהיה לראשונה פלסטינים? והגדר תיעקר ותוחזר לגבולות הכיבוש הציוני של 1949? וכל זה ''עוד שנה או פחות שנה''?

ממש מדוייק. 2099 מתאים לך?
_new_ הוספת תגובהאם אתה לא ממש ממש קשיש
עמיש (יום שלישי, 21/02/2006 שעה 11:03)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז עוד תזכה לראות את זה במו עיניך.
_new_ הוספת תגובהאם אתה לא ממש ממש קשיש
יובל רבינוביץ (יום רביעי, 22/02/2006 שעה 0:20)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מזכיר לי מה שאמר פעם ישעיהו לייבוביץ:

הלוואי שהייתי בטוח בעתידה של הציונות כפי שאני בטוח שאראה במו עיני את המדינה הפלשתינאית עוד בחיי.

למרות שהאריך ימים הוא לא ראה את המדינה הפלשתינאית. הציונות עדיין כאן.
_new_ הוספת תגובהאם אתה לא ממש ממש קשיש
פרקש (יום שישי, 24/02/2006 שעה 16:16)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על פי הקלנדר אני משער שנותרו לי עוד הרבה שנים לחיות (במידה והפלסטינים לא יגישו ערעור לאללה). אינני רואה כל פתרון שלום אפשרי מולם, ולכן אנחנו צריכים להישען על מהלכים חד-צדדיים שיעצבו שטטוס קוו לשנים רבות. בשיטה כזו, לא נראה לי שישראל תיסוג לקווי 67' בעשרות השנים הקרובות. ממשלות ימין-מרכז-שמאל יעצבו קו גבול המתבסס על העקרון של השארת גושי התנחלויות ומזרח ירושלים בתחומי ישראל, בניית גדר והתנתקות ממחוייבות לפלסטינים.
_new_ הוספת תגובהאז אתה קדימה!
ע.צופיה (יום שישי, 24/02/2006 שעה 17:43)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואני מזדהה עם הכתוב ב-‏100%
_new_ הוספת תגובהאז אתה קדימה!
פרקש (יום שישי, 24/02/2006 שעה 23:22)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה מה שהולך לקרות בשנים הקרובות, עם קדימה או בלי קדימה מקדימה.
_new_ הוספת תגובהאז אתה קדימה!
ע.צופיה (שבת, 25/02/2006 שעה 6:23)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נכון!
_new_ הוספת תגובהדמגוגיה עלובה
יובל ברנדשטטר (שבת, 25/02/2006 שעה 19:45)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מקווה שמכרת את ביתך במחיר טוב, מכיוון שלדידו של החמאס, השליט ללא עוררין מכל צידי הקו הירוק, כל פלשתין היא שטח כבוש.
והם צודקים. הכיבוש הערבי הוא באמת דבר שאין הדעת יכולה לסבול, ובמוקדם או במאוחר הוא יסתיים. פלשתינים לפלשתין מזרח (ירדן דהיום, חמאסטאן מחר) ויהודים ביהודה. פשוט קליט והגיוני.
_new_ הוספת תגובהדמגוגיה עלובה
לוי (שבת, 25/02/2006 שעה 22:14)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדינת ישראל תחוסל יקח עוד שנה או פחות שנה העיקר שהיא תעלם .
_new_ הוספת תגובהאחרי שגמרתי לרעוד
רום הראל (יום שני, 27/02/2006 שעה 14:34) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מהאפשרות האיומה של מדינת ישראל כמדינה ככל העמים [מדינה לאזרחיה], התחלתי לחוש שלא בנוח עם ישראל הקיימת [מדינת העם היהודי....] תגובת לוואי? האם זה עובר?
_new_ הוספת תגובהאחרי שגמרתי לרעוד
לוי (יום שלישי, 28/02/2006 שעה 9:17)
בתשובה לרום הראל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באתו מועד שהחוליגנים מהשטרה ומושחתים ממערכת המשפט יצליחו במעשי הנבלה שלהם להוריק את מדינת ישראל מיהדות מדינת ישראל תחוסל סופית .
_new_ הוספת תגובההמתנבא?
סתם אחד (יום שלישי, 28/02/2006 שעה 10:56)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי