פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
טרי מחדר החדשות (2)
ישראל בר-ניר (יום שלישי, 25/07/2006 שעה 6:18)


טרי מחדר החדשות (2)

ד''ר ישראל בר-נירהכותרת על המסך תופסת את עיני:

ארגון ''בצלם'' יוצא נגד השימוש ב'מגיני אנוש'

''חדשות המזרח התיכון החדש'', 22 ביולי, 2006,
http://www.neverland.co.peres/online/newmiddleeast.html
ובגוף הידיעה –

תחקיר שערך ארגון ''בצלם'' חושף ממצאים קשים על שיטות הפעולה של ארגון החיזבאללה במלחמתו הנוכחית נגד ישראל. בין היתר נטען כי במהלך חילופי האש באזור משתמשים כוחות החיזבאללה באזרחים לבנוניים, ובהם קטינים, כמגן אנושי מפני ירי התגובה של צה''ל. מהתחקיר, המתפרסם באתר האינטרנט של הארגון, עולה כי במהלך הקרבות סיכנו לוחמי החיזבאללה את חייהם של האזרחים תוך שהם מכריחים אותם לשהות במקום בו מתנהלת לחימה, וזאת על מנת להגן על עצמם מירי כוחות צה''ל. יתרה מזאת, לוחמי החיזבאללה מונעים מאזרחים הרוצים לפנות את אזור הלחימה בעקבות קריאה של כוחות צה''ל, לעשות כך.

ארגון ''בצלם'' גייס לתמיכה ביוזמתו שורה של ארגונים בינלאומיים הידועים בפעילותם האינטנסיבית למציאת הפתרון הסופי לבעיה הישראלית במזרח התיכון. מהבולטים שבהם: ''אמנסטי'', ''משמר זכויות האדם'' (Human Rights Watch - HRW), ''ארגון ההזדהות הבינלאומי'' (International Solidarity Movement - ISM).

ארגון ''בצלם'' מדגיש בפנייתו לגופים הבינלאומיים שהשימוש באזרחים כמגינים אנושיים על ידי הצבתם לצד לוחמים, מתוך כוונה להשיג חסינות מפני התקפה, מהווה הפרה של הוראות המשפט הבינלאומי, ומהווה אקט בלתי הומניטארי בזכות עצמו. בהתאם, נשקלת פנייה לבית הדין הבינלאומי בהאג להעמדתם לדין של מנהיגי החיזבאללה.

''לפני יומיים קיבלנו ידיעה מישראלי בעל קשרים עם אזרחים לבנוניים שאולצו לשמש כמגיני אנוש בידי לוחמי החיזבאללה. הוא זה שסיפר לנו את הסיפור'', אמר רונן שמעוני מ''בצלם'' לכתבנו, ''ומיד התחלנו 'לגלגל' את זה. שלחנו תחקירנים שצלמו ותחקרו את האנשים והגיעו למסקנה שאכן היה שם שימוש במגינים אנושיים''.

לדברי שמעוני, בידי הארגון יש עדויות נוספות על חשד לשימוש במגינים אנושיים בידי לוחמי החיזבאללה גם במקומות אחרים בהם מתנהלת הלחימה. ''לא מן הנמנע שהשימוש בנוהל הזה קיים במיוחד בשטחים שבהם מתנהלת לחימה בשטח בנוי'', אמר שמעוני.

בזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזז, מה שהוא השתבש על המסך, הטקסט מתחיל להתקפל ולאט לאט הוא נמוג עד שנעלם לחלוטין ואת מקומו תופסת הכותרת

צה''ל השתמש במגינים אנושיים

את הידיעה המלאה אפשר לקרוא ב''מעריב'' מה-‏21 ביולי, 2006.

בין השאר, הידיעה נספרת על כך שארגון ''בצלם'' פנה לפרקליט הצבאי הראשי בדרישה כי יפתח לאלתר בחקירת האירוע, וכי בהתאם לממצאי החקירה יעמיד את האחראים לדין. לא ברור מהידיעה אם מה שמטריד את הארגון זה העיקרון של השימוש במגיני אנוש או העובדה שזה אמצעי בו כוחות צה''ל נעזרים לפעמים על מנת לחסוך בקורבנות.

המשכתי לשבת מול המסך וחשבתי, איפה איפה הם, כל הלוחמים לזכויות האדם, כשמדינה שלמה נאנסת בידי ארגון מרצחים טרוריסטי.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


מי שמחה על השימוש שעושה חיזבאללה
רמי נוי (יום שלישי, 25/07/2006 שעה 7:57) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באזרחים זה האו''ם

הבוקר בסוכנות איי פי : האחראי מטעם האו``ם לסיוע לפליטים בלבנון: לוחמי חיזבאללה חייבים להפסיק להסתתר בין נשים וילדים

יפה שאתה חושב שהשימוש באזרחים כמגן אנושי הוא פשע.

בפעמים הספורות שהדבר נעשה בצה''ל זה הופסק חיש מהר.

ארגון בצלם עשה מלאכה חשובה כדי למנוע פגיעות במוסר הלחימה. העובדה שאויבינו מנוולים אינה צריכה לגרום לנו להתנהג כמותם, זה לא מוסרי, זה לא יעיל צבאית, זה יפגע קשות במוראל החיילים ( איך ירגיש חייל שמסתתר חלילה בבית ממלא ילדים כדי להגן על עצמו?) וזה יביא כמובן גם לנזק מדיני.
_new_ הוספת תגובההדוגמא שאתה מביא רק מחזקת את טענותי
ישראל בר-ניר (יום חמישי, 27/07/2006 שעה 5:53)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''האחראי מטעם האו``ם לסיוע לפליטים בלבנון: לוחמי חיזבאללה חייבים להפסיק להסתתר בין נשים וילדים''

למה לדעתך הנבלות מארגון ''בצלם'' לא מצאו לנכון להתבטא בצורה דומה?

המאמר-פארודיה שלי לא התייחס להתנהגותם של ''אויבינו המנוולים''. הוא עסק בהתנהגותם של המנוולים מבני עמנו. אתה הבנת את זה ברוך?
_new_ הוספת תגובהתהיה רציני.
יואב (יום חמישי, 27/07/2006 שעה 14:54)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ארגון בצלם הוא ''מרכז המידע הישראלי לזכויות האדם בשטחים''. שים לב לשני מילים מרכזיות: ''בדרום שטחים'' (להבדיל מ''בלבנון'') והישראלי (להבדיל מ''הלבנוני''). לכן ארגון בצלם לא מתבטא בכל מה שנוגע להפרת זכיות אדם בלבנון, בקוריאה או בסין, ולכן ארגון בצלם לא מתבטא בכל מה שנוגע להפרת זכויות אדם על ידי לבנונים, קוריאנים או סינים.
_new_ הוספת תגובהאם אתה רציני
ישראל בר-ניר (יום שישי, 28/07/2006 שעה 5:34)
בתשובה ליואב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך אתה מסביר את התופעה שארגון המתחזה כ''מרכז המידע הישראלי לזכויות האדם בשטחים'', לא השמיע אף פעם בעבר ואינו משמיע גם היום אפילו ציוץ אחד לרפואה על ההפרה של זכויות האדם המתבצעת באופן שיטתי בידי הרשות הפלשתינאית בשטחים?

השימוש באוכלוסיה אזרחית כמגיני אנוש איננו מונופול של החיזבולה. ''לוחמי החופש'' הפלשתינאים עושים זאת דרך קבע במלחמתם נגד צה''ל, הם עושים את זה ב''שטחים'' - האזור שהוא מוקד הפעילות של ארגון ''בצלם'' לפי דבריך, לא ''בלבנון, בקוריאה או בסין''. שתיקת ארגון ''בצלם'' בתחומים האלה מדברת בעד עצמה.

ועוד שאלה, מתוך סקרנות גרידא - מה זה בדיוק ''בדרום שטחים''?
_new_ הוספת תגובהגם כאן אתה טועה, אולי בגלל שאתה רחוק
רמי נוי (יום שישי, 28/07/2006 שעה 18:27)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ארגון בצלם הרבה למחות כנגד הפרת זכויות האדם על ידי הממשלה הפלשתינית
_new_ הוספת תגובההנה כמה דוגמאות
דוד סיון (יום שישי, 28/07/2006 שעה 20:03)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שמחפש עובדות על ''בצלם'' יכול למצוא:
א. על הרשות הפלשתינאית.
attacks perpetrated by Palestinian organizations against Israeli civilians
*
Palestinian organizations raise several arguments to justify attacks on Israeli civilians. The main argument is that “all means are appropriate in fighting against a foreign occupation and to attain independence.” This argument is baseless.
(http://www.btselem.org/English/Israeli%5FCivilians/)

ב. על המלחמה העכשוית בלבנון.
B'Tselem views with concern the many civilian casualties in Lebanon and in northern Israel over the past week. B'Tselem's mandate is limited to human rights in the West Bank and Gaza Strip. The organization is therefore not documenting human rights violations in this conflict.
*
At the same time, Hezbollah has been launching numerous deliberate attacks against Israeli civilians in the north of the country, which have killed and injured many civilians. Targeting a civilian population is classified as a grave breach of international humanitarian law and a war crime.
(http://www.btselem.org/english/special/20060723_Leba...).
הגירסה העברית של הקטע (http://www.btselem.org/hebrew/special/20060723_Leban...).

-----

בדרך כלל עדיף לבדוק את העובדות לפני הצהרות נחרצות. הנה למרות הגדרת האירגון את שטחי פעולתו, הוא בכל זאת מוחה נגד פגיעה באזרחים במלחמה בצפון.
_new_ הוספת תגובההברניר טורח לשמור על המוניטין
רמי נוי (שבת, 29/07/2006 שעה 18:09)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלו כמי שלעולם לא מברר את העובדות...
_new_ הוספת תגובההמוניטין שלי הוא ללא דופי
ישראל בר-ניר (יום ראשון, 30/07/2006 שעה 22:44)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שקצת קשה לאמר עליך.

כדי לרענן קצת את זכרונך הסלקטיבי, כשהביביסי פרסם את כתבת השקר שלו על הטבח (Massacre) שלא היה ולא נברא בעת מבצע חומת מגן, באביב 2002, הנבלות של ארגון ''בצלם'' מהרו לפרסם דו''ח שקרי שהתבסס על הכתבה הזאת של הביביסי, אודות ''הפרת זכויות האדם'', ו''השימוש באזרחים כמגיני אנוש'' בידי צה''ל. הם טענו אז שהדו''ח שלהם, שלא היתה בו מלה אחת אמת, התבסס על ''עדויות מהשטח''. הם רק שכחו לציין שהשטח בו מדובר היה באולפני מחלקת הדרמה של הביביסי. הדו''ח השקרי הזה של ''בצלם'' שמש בסיס לשני סרטים אנטי ישראליים שהופקו בידי ערבים (אחד מהם ערבי ישראלי אם אינני טועה) ששימשו להנצחת הפבריקציה הזאת.

כך פועל הגוף הזה שמתיימר להיות ''מרכז למידע בדבר הפרת זכויות האדם בשטחים'' שאתה ואחרים בעלי מוניטין דומה לשלך כאן בפורום כל כך מתלהבים ממנו, וכך הוא מבצע את ה''משימה'' שהוטלה עליו (מטעם מי?).

זה ממש נוגע ללב לקרוא בציטוטים שהובאו כאן, איך שהאירגון הזה ''רואה בדאגה'' (B'Tselem views with concern) את הפגיעה באזרחים בלבנון. אבל לעומת זאת כלל לא מפריע להם ש 23 חיילי צה''ל נהרגים ובלבד שלא תפגענה ''זכויות האזרח'' של בני טיפוחיהם הערבים. בזה הנבלות האלה לא שונים מנשיא בית המשפט העליון, ברק, כפי שהעיד עליו השופט חשין, אבל זה עדיין לא מקנה להם הכשר.
_new_ הוספת תגובההנה כמה דוגמאות
א. פרקש (יום ראשון, 30/07/2006 שעה 7:25)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היכן הדוגמאות של ''בצלם'' שמתייחס לשימוש בילדים ובנשים כ''מגן אנושי''? האם ''בצלם'' פירסם גינוי למנהגם של מחבלים עם דם על הידיים לנסוע ברכב שמלא ילדים או לקיים פגישות עבודה עם אנשי ארגונים כאשר ילדים ונשים נמצאים בתוך מקום המפגש.

האם יש ביטוי למנהגם זה של הפלסטינים (ובימים אלה גם בלבנון) במסמכים החשובים ביותר של ''בצלם''?
_new_ הוספת תגובהכתוב להם ושאל
דוד סיון (יום ראשון, 30/07/2006 שעה 9:02)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טענו כאן כל מיני טענות על ''בצלם'' ללא בדיקת הנתונים.
אני רק מצאתי כמה נתונים, לא מחקר מקיף, מהם ניתן להסיק
שהטענות הללו לא מבוססות. כידוע, מספיק כמה חורים כדי
להפריך טענה, טענות או תיאוריות.

אם הנתונים הללו לא מספקים אותך הנה הקישור לאתר שלהם: http://www.betselem.org.il/index.asp .
_new_ הוספת תגובהמבדיקת הרשום באתר ''בצלם'' עולה
א. פרקש (יום ראשון, 30/07/2006 שעה 11:37)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי הארגון מגדיר עצמו כ''מרכז המידע הישראלי לזכויות האדם בשטחים'', אבל משום מה הוא אינו מדבר, כותב, מתעד או חוקר את הפעילות הפלסטינית כנגד ישראל בעניין הזה. יש לו רק אזכורים כלליים ובלתי מחייבים.

''בצלם'' עושה את עבודתו, לפי הגדרותיו, נאמנה. הוא ארגון שמטרותיו העיקריות הן ''להיאבק נגד הפרות זכויות האדם בשטחים, באמצעות תיעודן והבאתן לידיעת הציבור הרחב וקובעי המדיניות; להילחם בתופעת ההדחקה וההכחשה הקיימת בחברה הישראלית; ולתרום ליצירת תרבות של זכויות אדם בישראל.'' מתוך הנחה ש''הפרות זכויות האדם בשטחים'' יכולות להתבצע רק על ידי הכובש ולא ע''י הנכבש. בכל מקרה גם בהסתכלות בכמה סירטי וידיאו לא ראיתי היכן בדיוק כוחות צה''ל מפירים את זכויות האדם. גם שם ברור ביותר, כפי שעולה מהעדויות, שהמחבלים הם אלה שמפרים את זכויות האדם ולכן האדם נפגע בחלק מהפעילות המתבקשת כנגד המחבלים.

בנוסף, למרות שכל עניינו של ''בצלם''הוא בשטחים, האתר מתייחס גם למלחמת לבנון, אף על פי ששם זה לא ''השטחים'', והארגון נותן פרשנות לשיטתו גם לפעילות צה''ל שם. כמובן שהוא מגביל את צה''ל לפעולה מעבר להגבלות הרשומות בחוק הבינ''ל או בהגיון הצבאי, כי תפקידו של ''בצלם'' להתריע רק על מעשי ישראל. רק בהערת אגב כללית הוא כותב משהוא על מדיניות החזבאללה.http://www.btselem.org/hebrew/special/20060723_Leban... .

אני מקווה שהאירוע בכפר כנא הבוקר (''כפר כנא שניים'') לא יעצור את המתקפה הצה''לית, גם לאחר שיתבררו ממדיה האמיתיים של הפגיעה באזרחים, והממשלה וצה''ל יאזרו עוז לפגוע בעוד כמה יעדים-מטרות חיוניות בטרם נסכים להפסקת אש.

אני חושב שאולמרט חייב לצאת מיד לפני התקשורת העולמית, בנאום נרגש ועצור, ולהודיע שישראל מצטערת על הפגיעה באזרחים בכלל ובפגיעה הגדולה בכפר כנא הבוקר (אם אכן הפרטים שמגיעים מהצד הלבנוני בכלל נכונים), אבל את האשמה להטיל על החזבאללה שפתח במלחמה ללא כל הצדקה ובניגוד להסכמים ועל שאנשי החזבאללה ברחו לתוך המבנה בכפר כנא, שהיה צריך להיות ריק מיושביו כבר לפני יותר משבוע. המעשה הברברי של אנשי החזבאללה שפועלים מתוך שורות מגן של אנשים, נשים וילדים היא עבירה פלילית ומוסרית ויש על כן לגבות את העונש מהחזבאללה ומנהיגו.

כמובן שארגון ''בצלם'' טועה בעניין ההפצצות על יעדי תשתית לבנוניים. לישראל יש את הסיבות וההיתרים לפעול לשיטתה כדי למגר את הטרור שפועל בחסות המדינה והממשלה הלבנונית (גם לפגוע בתשתיות שתומכות בפעילות השוטפת של החזבאללה שמה לעשות הן תשתיות המדינה, גם כדי להפעיל לחץ לגיטימי על לבנון שהיא בגדר אוייב ו/או משתף פעולה עם האוייב). מכאן שלבנון אינה פרטנר תמים כל כך, אלא שלבנון היא המדינה ואיתה בסופו של דבר נצטרך להגיע להבנות ולהסכם. מכאן, שמה שצריך להנחות את מדיניות המלחמה של ישראל בלבנון, היא גם בין היתר השאלה איך ממשיכים עם לבנון הלאה לאחר המלחמה.
_new_ הוספת תגובהפרטים על הארוע בכפר כנא
דוד סיון (יום ראשון, 30/07/2006 שעה 13:31)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''הלחימה בצפון: 57 הרוגים בתקיפת צה''ל בכפר-כנא; בוטל ביקורה של קונדוליסה רייס בלבנון'' (http://new.globes.co.il/serve/globes/DocView.asp?did...).

א. פרקש: פתח מייל... בבקשה.
_new_ הוספת תגובהפרקש ידידי, נאמן למשימתו
ישראל בר-ניר (יום ראשון, 30/07/2006 שעה 21:16)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ומתוך הפגנת דבקות במטרה, ארגון ''בצלם'' הודיע שהוא ''רואה בדאגה'' (B'Tselem views with concern) את ההתפתחויות האחרונות בלבנון בהן נפגעו 55 אזרחים (?), מהם כ 40 ילדים, ששמשו כמגיני אנוש למשגרי הטילים של החיזבולה.

שמועה שגונבה לאוזני אומרת שהפעם ארגון ''בצלם'' עשה צעד נוסף ועתר לבג''ץ שיאסור על לוחמי החיזבולה להמשיך בנוהג הפסול הזה. אין לי אישור לידיעה הזאת ממקורות אחרים. אולי רמי יודע על כך מה שהוא נוסף.
_new_ הוספת תגובהפרקש ידידי, נאמן למשימתו
מהנדס אזרחי (יום ראשון, 30/07/2006 שעה 22:29)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יכול להיות שמחסן של החיזבולה שהיה מלא בחומר נפץ התפוצץ שם ממתחת לבית?

זו אפשרות
_new_ הוספת תגובהאחת האופציות שעולה היא שהחזבאללה יזם את פיצוץ
א. פרקש (יום שלישי, 01/08/2006 שעה 19:00)
בתשובה למהנדס אזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבניין כדי ללכלך על ישראל ולעורר לחץ בינ''ל כנגדה, כדי שישראל תפסיק לתקוף וכך יוכל החזבאללה גם לצאת בעוד שיניו מהמפלה הגדולה שהפלנו עליו ועוד לשחק את המנצח הגדול של המלחמה.

בינתיים למיטב ידיעתי מצאו בהריסות הבניין בסביבות 26 גופות ילדים ועוד כמה נשים מבוגרות. אחת האפשרויות שמדברים עליה היא שהחזבאללה הביא ילדים פגויי מוחין ונכים במהלך אור ראשון של הבוקר ולאחר מכן פוצץ את הבניין שכבר נתקף בחלקו ע''י חיל האויר בשעה 01:30 לערך. התוצאות היו מחרידות ושירתו היטב את התעמולה החזבאללאית. מבחינת התועמלנים האנטי ישראלים זה אירוע נוסף שלא ישכחו לפמפם לכל העולם בשכל.

הינה אחד הבלוגים הטובים שמעלה שאלות בעניין http://eureferendum.blogspot.com/ .
_new_ הוספת תגובהמה שקראתי
דוד סיון (יום שלישי, 01/08/2006 שעה 22:14)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בתקשורת האינטרנטית, או ששמעתי בחדשות, חיל האוויר
כבר הודה שמדובר בשתי פצצות שלו.
_new_ הוספת תגובהמה שקראתי
א. פרקש (יום רביעי, 02/08/2006 שעה 18:30)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חיל האויר מעולם לא אמר שלא מדובר בפצצות שלו. והוא מבחינתו תקף בנין נטוש שהסתתרו בו מחבלים. הבעיה הגדולה היא מה קרה ב-‏8 השעות בין התקיפה לבין הפיצוץ השני. ועל הזה הויכוח. גם בתחקיר חה''א לא בטוח כלל שפצצה אחת לא התפוצצה בנפילה אלא רק כעבור 8 שעות (שזה דבר נדיר מבחינה טכנית שפצצה שלא התפוצצה בהפעלתה תתפוצץ לבדה מאוחר יותר סתם) ומכאן עולה הסברה שהיא התפוצצה כאשר אנשי החזבאללה בדקו את הפצצה או שהם פוצצו אותה בכוונה תחילה. העובדה שזה היה בית רגיל אבל בפיצוץ הלכו ילדים מוגבלים מעלה תהיות רבות.

בכל מקרה רק לשם סטטיסטיקה של הרוגים, מדובר על 26 הרוגים ולא 60 הרוגים. רק בעיראק של היום נהרגים 60 ויותר אנשים ביום. אבל של לאף אחד לא איכפת כי שם לא היהודים נלחמים על חייהם.
_new_ הוספת תגובהאם אתה רציני
יואב (יום שני, 31/07/2006 שעה 13:13)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. אני מצפה מארגון *ישראלי* לזכויות אדם שיתיחס רק להפרות *ישראליות* של זכויות אדם, לא להפרות קוריאניות, לא להפרות לבנוניות, לא להפרות פלשתיניות ולא להפרות סיניות.

2. לא יודע מה אתה רוצה. בצלם ''שותק'' כמו הרבה איגונים אחרים, זה פשוט לא בתחום עיסוקו.

3. העתקתי לא טוב.
_new_ הוספת תגובהכלומר ארגון זכויות גזעני למהדרין
צדק (יום שני, 31/07/2006 שעה 14:21)
בתשובה ליואב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מפתיע בכלל.
האנטישמיות נפוצה מאד באירגוני הזכויות למיניהם.
_new_ הוספת תגובהכלומר אתה לא יודע לקרוא?
יואב (יום שני, 31/07/2006 שעה 14:27)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהארגון גזעני למהדרין
צדק (יום שני, 31/07/2006 שעה 14:55)
בתשובה ליואב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם הוא עוסק בהפרות ישראליות בלבד,
למה הוא לא עוסק בפגיעה בזכויות המתנחלים?

את הגזענות לא ניתן להחביא,
מה שלא תטען לא יעזור לך.
תמיד תיפול. לשקר אין רגליים.
_new_ הוספת תגובהכמו שאתה אוויל למהדרין
יואב (יום שני, 31/07/2006 שעה 16:46)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מתוך האתר של בצלם:
''צלם, מרכז המידע הישראלי לזכויות האדם בשטחים, הוקם בשנת 1989 על-ידי אנשי רוח, משפטנים, רופאים, עיתונאים וחברי כנסת. מטרותיו העיקריות של בצלם הן להיאבק נגד הפרות זכויות האדם בשטחים, באמצעות תיעודן והבאתן לידיעת הציבור הרחב וקובעי המדיניות; להילחם בתופעת ההדחקה וההכחשה הקיימת בחברה הישראלית; ולתרום ליצירת תרבות של זכויות אדם בישראל.

כארגון ישראלי, מייחד בצלם את עיקר מאמציו לשנות את מדיניותה של ממשלת ישראל בשטחים שכבשה, להעמידה על חובתה לשמור על זכויות האדם של כל תושביהם, ולקיים בקפדנות את הוראות המשפט הבינלאומי.

...

כארגון זכויות אדם, בצלם אינו מבחין בין קורבנות פלסטינים לבין קורבנות ישראלים, כל עוד ההפרה מבוצעת בשטחים או מופנית כלפי תושב השטחים. העובדה היא, שבשטחים מופרות זכויות האדם של פלסטינים בידי ממשלת ישראל על זרועותיה השונות, לאורך שנים רבות ובממדים רחבים מאוד, בעוד שציבור המתנחלים - שעצם ישיבתו בשטח הכבוש מהווה הפרה של המשפט הבינלאומי - נהנה מיחס מועדף. עם זאת, כאשר מפירה ישראל זכויות של ישראלים בשטחים, מטפל בצלם בהפרות הללו ומתייחס אליהן בחומרה הראויה.''

בשביל לקרוא לזה גזענות אתה צריך להגדיר את המילה ''גזענות'' מחדש.
_new_ הוספת תגובהאבי אבות הגזענות והטומאה
צדק (יום שני, 31/07/2006 שעה 17:15)
בתשובה ליואב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השקרים והעלילות של בצלם רק מחמירים את הגזענות.

ישיבתם של המתנחלים היא חוקית על פי המשפט הבינלאומי !!
שטחי יש''ע אינם שטח כבוש !!

תן לי הוכחה שבצלם דאג לזכויות של ישראלים יהודים ב''שטחים''.
_new_ הוספת תגובהטוב, הבנתי אותך. תהיה בריא
יואב (יום שלישי, 01/08/2006 שעה 10:37)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההעיקר שתבין את עצמך
צדק (יום שלישי, 01/08/2006 שעה 10:47)
בתשובה ליואב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תדע שאתה תומך באירגון גזעני.
ותסיק את המסקנות המתבקשות.
_new_ הוספת תגובההמסקנות המתבקשות.
יואב (יום שלישי, 01/08/2006 שעה 14:19)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדבר היחיד שהצלחתי להסיק מה''דיון'' איתך הוא שאני מדבר אל אוויל.
_new_ הוספת תגובההמסקנות המתבקשות.
צדק (יום שלישי, 01/08/2006 שעה 14:46)
בתשובה ליואב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כאשר אתה מדבר, אל תעמוד מול הראי.
זה מוביל למסקנה, ''שאני מדבר אל אוויל''.
_new_ הוספת תגובהאזהרה ליואב וצדק: גידופים לא רצויים
המערכת (יום שלישי, 01/08/2006 שעה 15:47)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו
קראו שוב את כללי המערכת (דיון 1510).
_new_ הוספת תגובהאם צה''ל השתמש בנשים וילדים
רמי נוי (יום שלישי, 25/07/2006 שעה 8:00) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמגינים אנושיים זוהי עבירה חמורה של חיילים פחדנים שיש להעניש את מבצעיה.

בנוסף למה שאמרתי קודם, זה גם לא יעיל. האויב לא יהסס לירות בחיילים המסתתרים מאחורי נשים וילדים.
_new_ הוספת תגובהלחילי צה''ל הודעה
מהנדס אזרחי (יום שלישי, 25/07/2006 שעה 8:27) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רונן שמעוני ואמירה הס מסתובבים לכם בשטח בין הרגליים.
תיזהרו לא לפגוע להם בראש עם כדור או עם פגז בפלג גוף תחתון....
זה יכול להרוג , חס וחלילה.
ואם הם צמאים - תנו להם מים.
_new_ הוספת תגובההאחראי על הסיוע ההומניטרי באו''ם, יאן אגלנד
רמי נוי (יום שלישי, 25/07/2006 שעה 9:53) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האחראי על הסיוע ההומניטרי באו''ם, יאן אגלנד, האשים אמש את חיזבאללה באחריות עקיפה להרג מאות אזרחים לבנונים. לדבריו, אנשי הארגון ''מסתתרים בפחדנות'' בתוך אוכלוסייה אזרחית. אגלנד, שדיבר עם עיתונאים בשדה התעופה בלרנקה, קפריסין, עם שובו מביקור בלבנון גינה את הפגיעה באזרחים משני הצדדים, וקרא לחיזבאללה להפסיק את ''ההסתתרות הפחדנית בין נשים וילדים''. ''שמעתי שהם מתגאים בכך שאיבדו מעט לוחמים והאזרחים ספגו את עיקר הפגיעה. אני לא חושב שמישהו צריך להתגאות בכך שיותר נשים וילדים נהרגו מלוחמים חמושים''.
_new_ הוספת תגובההאם יאן אגלנד
ישראל בר-ניר (יום חמישי, 27/07/2006 שעה 5:57)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדבר בשם ארגון ''בצלם''? אם לא אז למה אתה מעלה את זה בקשר למאמר-פארודיה על ארגון ''בצלם'' שכתבתי?
_new_ הוספת תגובההאם יאן אגלנד
ע.צופיה (יום חמישי, 27/07/2006 שעה 8:23)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא כבר יקבל על הראש בארצו וממזכיר האו''ם.
_new_ הוספת תגובהאל תהיה מגוחך
רמי נוי (יום חמישי, 27/07/2006 שעה 14:50)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תפקידו של ארגון בצלם הוא לדאוג לשמירת זכויות מינימליות של תושבי השטחים הכבושים. תפקידו אינו לגנות את החיזבאללה.

גם מגן דוד אדום, החברה להגנת הטבע, והתנועה למען איכות השלטון לא גינו את פשעי החיזבאללה.
_new_ הוספת תגובהרמי מה אתה רוצה?
דוד סיון (יום חמישי, 27/07/2006 שעה 20:42)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינך יודע שפארודיות, כמו אגדות, אינן קשורות למציאות?

יחד עם זאת אתה צודק ''בצלם'' התארגן לדאוג לאותם דברים שציינת:
''כארגון ישראלי, מייחד בצלם את עיקר מאמציו לשנות את מדיניותה של ממשלת ישראל בשטחים שכבשה, להעמידה על חובתה לשמור על זכויות האדם של כל תושביהם, ולקיים בקפדנות את הוראות המשפט הבינלאומי'' (http://www.btselem.org/Hebrew/About_BTselem/Index.as...).

מי אמר שאנשים חייבים לקרוא על מהות ב''בצלם'' לפני שהם מפרסמים פארודיות על ''בצלם''?

-----

למיטב הבנתי ''התנועה לאיכות השלטון'' הגישה בג''ץ נגד מדינת ישראל כדי לזרז אותה לקבוע קריטריונים ולחלק פיצויים לאזרחי ישראל באזור העימות.

היום גם נודע שבפעם הראשונה מדינת ישראל קבעה כבר את הקיטריונים לפיצוי לפני שהמלחמה הסתיימה. נראה איך הם יעמדו בביצוע ההבטחה.
_new_ הוספת תגובהאל תהיה מגוחך
צדק (יום שישי, 28/07/2006 שעה 0:01)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמענו את ארגון בצלם משתולל כאשר טבחו ''משתפי פעולה'' ברחובות,
כאשר גררו את גופותיהם המרוסקות הקשורות למכוניות.

שמענו אותו זועק על משפטי הראוה הסטאליניסטיים
שנערכו ע''י חברי הכנופיות של עראפת המכונים שופטים,
ורצח ה''נאשמים'' לאחר מכן.

שמענו אותם זועקים על האונס, הרצח, וגזילת הרכוש
של הנוצרים בבית לחם.

ליצנים שמאלנים, אירגוני זכויות הבהמות למיניהם
הם אירגונים אנטישמיים, ותו לא !!
הם לא דואגים לאף אחד, הם דואגים לפגוע ביהודים !!
_new_ הוספת תגובהמי הוא המגוחך בינינו
ישראל בר-ניר (יום שישי, 28/07/2006 שעה 5:16)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''מגן דוד אדום, החברה להגנת הטבע, והתנועה למען איכות השלטון'' גם לא גינו את ממשלת ישראל ו/או את צה''ל בשל ''פשעים'' והפרה כביכול של זכויות האדם. עבור הנבלות של ארגון ''בצלם'' זו תמצית הקיום.

''תפקידו של ארגון 'בצלם' הוא . . .'' מי בדיוק הטיל עליהם את ה''משימה'' הזאת?
_new_ הוספת תגובההאחראי על הסיוע ההומניטרי באו''ם, יאן אגלנד
צילי (יום חמישי, 27/07/2006 שעה 10:58)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שמע עליו חוץ ממר נוי שמחפש את האור והישועה אצל הערלים.
מה בדיוק הם חושבים עליך תראה כאן:

www.bbc.com

_new_ הוספת תגובהבר-ניר: ''מי בדיוק הטיל עליהם את ה'משימה' הזאת?'' (תגובה 81217)
דוד סיון (יום שישי, 28/07/2006 שעה 8:14) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאלה מאד קשה אבל התשובה קלה: הם התארגנו מרצונם והגדירו
את המשימות שלהם. ממש כמו שבר-ניר הטיל על עצמו לכתוב
פארודיות (אגדות) שלא מתאימות למציאות.

בר-ניר דורש מאחרים מה שאינו מקיים בעצמו - לא ראינו מצידו גינוי כלשהו על השימוש במגינים אנושיים.
_new_ הוספת תגובהסיפורי האגדה נמשכים (תגובה 81346)
דוד סיון (יום ראשון, 30/07/2006 שעה 22:21) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהדוד סיון (יום שני, 31/07/2006 שעה 8:34) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. ראש מטה חיל האוויר: ''7 שעות חלפו מרגע הירי לעבר המבנה ועד קריסתו'' (http://www.globes.co.il/serve/globes/DocView.asp?did...)
''תת אלוף אמיר אשל, הטיל ספק בקשר שבין תקיפת צה''ל לבין קריסת בניין המגורים בכפר כנא: ''אינני מסוגל להבין את הפער בין התקיפה להתמוטטות''''.
2. ''צה''ל: הבניין הותקף בלילה, וקרס בבוקר'' (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3283794,00.h...).
_new_ הוספת תגובהמוניטין של אחד שלא בודק עובדות ( )
דוד סיון (יום שני, 31/07/2006 שעה 8:55) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטעיה של בר-ניר: ''המוניטין שלי ללא דופי'' (תגובה 81360).

הטענות של בר-ניר והציפיות שלו לא מותאמות למציאות בגלל שאינו בודק את העובדות. הנה דוגמה:

1. בר-ניר: האירגון ''לא השמיע אף פעם בעבר ואינו משמיע גם היום אפילו ציוץ אחד לרפואה על ההפרה של זכויות האדם המתבצעת באופן שיטתי בידי הרשות הפלשתינאית בשטחים?'' (תגובה 81218).

2. מישהו אחר מראה שכן פורסמו טענות על הפרת זכויות אדם בשטחי הרשות (תגובה 81258) ובר-ניר מעלה טענות לא שייכות על העבר (תגובה 81360).

3. יש עוד דוגמאות שמראות שבר-ניר לא בודק עובדות (למשל תגובה 81371).

4. כמו שכתב פעם בן דרור ימיני בנושא אחר, יש מספיק סיבות לבקר או לתקוף את ''בצלם'' ואין צורך להמציא סיבות.
_new_ הוספת תגובהסיון המגוחך
צדק (יום שני, 31/07/2006 שעה 9:57)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טענות בצלם, אם אפשר לכנותן טענות, נגד פגיעה באזרחים ישראלים,
נראות כמו דיון אקדמאי באוניברסיטה על המאדים.

האנטישמים הללו, כאשר הם מדברים נגד ישראל,
הם מביאים ''עדויות'' מפורטות, שמות, תאריכים, מגנים באופן ספציפי...

את זה אתה משווה למאמר המטופש שהבאת?
אין גבול לליצנות ולאידיוטיות השמאלנית?
_new_ הוספת תגובהצדק ממשיך לקשקש (תגובה 81390)
דוד סיון (יום שני, 31/07/2006 שעה 11:24)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם עכשיו הוא לא מתייחס לעניין נושא הדיון.
כנראה שיש לו צורך לרחף בבועות הדמיוניות.

ההתנהלות המטופשת לא עושה את תגובותיו לחכמות.
_new_ הוספת תגובהפלספן בגרוש
צדק (יום שני, 31/07/2006 שעה 11:49)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מקשקש משפטי הבל כמו תמיד.
אינו מתייחס לטענתי הברורה.

כי מה יכול ליצן שמאלני לטעון כלפי עובדות אמת?
_new_ הוספת תגובהמדוע צדק מתעקש לטעות ולקשקש?
דוד סיון (יום שני, 31/07/2006 שעה 12:25)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למרות שהודעתי מציגה בדיוק את מה שאני טוען בא צדק
ומנסה לעשות לכך מצג שווא ולגדף.

אנסה להסביר את מה שכבר הוצג (תגובה 81384) לקשי ההבנה מהסוג של צדק:
בר-ניר טען ש''בצלם'' לא משמיעים ''... ציוץ אחד לרפואה...''
אני הראיתי שיש לפחות ציוץ אחד. על כך זכיתי לגידופים ('סיון המגוחך', 'פלספן בגרוש' ועוד).

זו לא הפעם הראשונה שצדק מתביית על גידופים בגלל שהוא מטעה את עצמו...
_new_ הוספת תגובההודעתך לא מציגה שום דבר מטענתך
צדק (יום שני, 31/07/2006 שעה 12:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שהבאת הוא דיון אקדמי בלבד,
דיון שנערך בחלל החיצון.

אין שמות, אין עדויות, אין אשמים !!

האם כך נראה מאמר המאשים את ישראל?
בודאי שלא !!

האם סיון דורש מפושעי בצלם יושר והגינות?
למה, מי מת.
_new_ הוספת תגובהעדין לא התחברת לדיון
דוד סיון (יום שני, 31/07/2006 שעה 12:50)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שני התנאים הראשונים לכך הם שצדק יודה שהשתמש:
1. בשקר או שלא קרא נכון את הכתוב,
2. שהגידופים שלו ממש מיותרים וינהג בהתאם.

אחרת חילופי דברים עם צדק זה ביזבוז זמן.
_new_ הוספת תגובהאינני יודע לרחף כמוך
צדק (יום שני, 31/07/2006 שעה 13:02)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני עורך דיונים על פני כדור הארץ בלבד.
מעולם לא השתתפתי בדיונים בחלל החיצון.

המגדף היחיד הוא אתה.
אינני אשם שאמירת אמת עליך נשמעת לך כגידוף.

מתי תלמד אתה לקרוא? לא הגיע הזמן?
-----------

ותגובה לתוכן הבעייתי מבחינת השמאלני,
אין בנמצא, כמובן. למה, מי מת?

מה שהבאת הוא דיון אקדמי בלבד,
דיון שנערך בחלל החיצון.

אין שמות, אין עדויות, אין אשמים !!

האם כך נראה מאמר המאשים את ישראל?
בודאי שלא !!

האם סיון דורש מפושעי בצלם יושר והגינות?
למה, מי מת.
_new_ הוספת תגובהאכן צדק הוא בזבוז זמן (תגובה 81404)
דוד סיון (יום שני, 31/07/2006 שעה 15:11)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהעכשיו אתה גם מדבר עם עצמך
צדק (יום שני, 31/07/2006 שעה 15:13)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ותגובה לתוכן הבעייתי מבחינת השמאלני,
אין בנמצא, כמובן. למה, מי מת?

מה שהבאת הוא דיון אקדמי בלבד,
דיון שנערך בחלל החיצון.

אין שמות, אין עדויות, אין אשמים !!

האם כך נראה מאמר המאשים את ישראל?
בודאי שלא !!

האם סיון דורש מפושעי בצלם יושר והגינות?
למה, מי מת.
_new_ הוספת תגובהאכן צדק הוא בזבוז זמן (תגובה 81404)
מהנדס אזרחי (יום שלישי, 01/08/2006 שעה 6:42)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על פניו נראה שאירגון זה (ששמו לקוח מהתורה ''צ-ל-ם'') איננו פועל בצורה שווה או אולי הגינות.

אנני מבין למה אתה חושב אחרת
_new_ הוספת תגובהאכן אינך מבין
דוד סיון (יום שלישי, 01/08/2006 שעה 7:56)
בתשובה למהנדס אזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא כתבתי מילה על עמדתי לגבי ''בצלם'', לכן היא לא יכולה
להיות ''אחרת''. שוב קראת מהרוהורי ליבך...!
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי