פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
התיישרות לפי הסמן השמאלי
הרהורים בלי כחל ושרק / ישראל בר-ניר (שבת, 26/08/2006 שעה 1:52)


מספר גולשים הצביעו על בעייתיות בשם הטור „הרהורים באפור” ועל הבלבול שעלול להיווצר בינו לבין „מבט אפור”, טורו של מר אלכסנדר מאן. לאחר דיון מערכת בשיתוף הכותבים הוחלט לשנות את שם המדור.

התיישרות לפי הסמן השמאלי

ד''ר ישראל בר-נירהתופעה המחליאה של הפגנות הזדהות מצד גופים ישראליים שונים עם ארגון החיזבאללה החלה כמעט בצמוד לפרוץ המלחמה. בהתחלה המשתתפים היו בעיקר כאלה המכונים ''שמאל רדיקלי'' (אינני מונה בין ההפגנות האלו את אלו של ערביי ישראל. אצלם זה מובן. הם מעולם לא הסתירו את מה שהם חושבים על עתידה של מדינת ישראל). רמת הארסיות של הסיסמאות וההשתלחות הלשונית כלפי מנהיגים ישראליים שונים שהמפגינים הרשו לעצמם הפעם עברה את כל מה שידענו בעבר. משום מה הרשויות נמנעות מלנקוט בצעדים כל שהם נגד המפגינים, למרות שיש חוק המאפשר להעמיד לדין ולהעניש אנשים בגין ''העלבת עובד ציבור'' (זה חוק מטומטם שלעניות דעתי אין לו מקום בספר החוקים של מדינה תרבותית, אבל עד היום זה לא מנע מהרשויות להשתמש בו נגד אנשים שזוהו כ''ימניים''). הפעם, בשם ''חופש הדיבור'', הותרה הרצועה. סביר להניח שהיותה של בתו של ראש הממשלה בין ראשי המפגינים, ובמיוחד הצהרתו של ראש הממשלה שהוא ''גאה בילדיו'', היו בין הגורמים שגרמו למזוז להמנע מהעמדתם של המפגינים לדין.

ההתנהגות הזאת של השמאל הרדיקלי הפכה להיות תופעה של קבע החוזרת על עצמה בכל פעם שמדינת ישראל נאלצת לנקוט באמצעים להגנתה. עם כל הגועל שהיא מעוררת, היא כבר לא גורמת להתרגשות מיוחדת. הפעם, משום מה, השמאל הלא רדיקלי, ''השדרה המרכזית של השמאל'', השמאל האמור להיות ''שפוי'', החליט להצטרף לחגיגה. כמו הכלבים בניסויים של פבלוב שהתחילו להזיל ריר בכל פעם שהפעמון צלצל, הסיסמאות נגד ממשלת ישראל הפעילו רפלקס מותנה, והשמאל ''המתון'' מיהר ל''יישר קו'' עם האחים משמאל. כל כך בער להם, שהם אפילו לא טרחו להמתין לרגיעה במטר הטילים שירד על יישובי הצפון.

ב''מעריב'' וגם ב''ידיעות אחרונות'' מה-‏10 באוגוסט, 2006, מסופר על ''מאות מפעילי 'שלום עכשיו' ו'מרצ', בליווי חברי כנסת של המפלגה, המפגינים מול משרד הביטחון בתל-אביב''.

יריב אופנהיימר, מזכ''ל תנועת ''שלום עכשיו'', ממארגני ההפגנה, מספר שיש שמאל ''טוב'' (להבדיל מהשמאל ה''רע'' – הרדיקלי) שהוא ''ציוני'', שמאל המפגין רק כשאין ברירה אחרת (?). כפי שהוא מציג זאת, ''התפללנו שלא נגיע לרגע שנצטרך להפגין, אולם לאור החלטת הקבינט, לא נותרה לנו ברירה (מעניין אלו אלטרנטיבות אחרות נדונו לפני שהתקבלה ההחלטה להפגין)''. קדמה להפגנה מסיבת עיתונאים בה התקיימה הופעה של שלישיית עושי הרוח של השמאל, הסופרים עמוס עוז – הידוע גם כראש מועצת גדולי התורה של השמאל, א.ב יהושוע ודוד גרוסמן. בין השאר הם קראו לממשלה ''לעבור מהמימד הצבאי למימד המדיני''. נו טוף, לדבר לא עולה כסף. גם אצל יריב אופנהיימר זה לא שונה.

הניסיון הנואל ליצור הפרדת רשויות בין סוגים של שמאל אינו יכול לכסות על האמת שהמסר של השמאל על כל סוגיו הוא אחד: לישראל, בניגוד לשאר העמים, אין זכות להגן על עצמה כאשר היא או אזרחיה מותקפים. ואם כבר יוצאים למלחמת מגן יש לשמור על מידתיות (proportionality) בתגובה. יש המתבטאים יותר חריף, ויש המשתמשים בלשון קצת יותר מאופקת. השורה התחתונה היא אחת. העיתונות בעולם מדווחת על דו''ח שהוציא בימים אלה אירגון אמנסטי, דו''ח לפיו ישראל מואשמת בביצוע ''פשעי מלחמה'', דו''ח שאין בו מלה אחת לרפואה על מעשי החיזבאללה (שימוש באזרחים לבנוניים כמגיני אנוש) או על ההפצצות שישראל חטפה (אפשר לקרוא על זה באינטרניישיונל הרלד טריביון למשל, אבל גם בעיתונים אחרים זה מופיע). מאיפה אתם חושבים הם לקחו את זה? כרזות המספרות על ''פשעי המלחמה'' של ישראל באותיות קידוש לבנה הופיעו בהפגנות של השמאל הישראלי כמעט מהרגע הראשון לפרוץ המלחמה. חלק לא מבוטל היה באנגלית כדי שגם אלה שאינם קוראים עברית בין נציגי העיתונות הזרה בארץ יקלטו את המסר.

להיות ''נגד'' זה הדבר האחד שהשמאל יודע. בזה הם טובים. אומנם את ההתבטאויות היותר חריפות משאירים לחברים מ''היותר שמאל'', אבל על הסולידריות יש לשמור. כאשר מדובר ב''בעד'' הם מאבדים גובה, וכל מה שהם מסוגלים זה לדוש עוד פעם ועוד פעם בסיסמאות ריקות כמו ''מימד מדיני'', ''צריך לדבר'' (עם מי? על מה? לזה אין תשובה), ''לשמור על מידתיות'', וכהנה וכהנה.

ההתנהגות השמאלנית הזאת מבטאת אטימות החושים שקשה מאוד להבין אותה. זה כבר מתחיל להיות פתולוגי. לעניות דעתי זה מום נפשי, אֵיְדְס מנטלי, ממנו סובלים אנשים בשמאל (Acquired Intellectual Deficiency Syndrome – AIDS, תסמונת כשל אינטלקטואלי נרכש). אנשים משכילים, בעלי תארים אקדמאיים, אינטלקטואלים, מורים ואנשי רוח, כולם ללא יוצא מן הכלל נגועים בחשיבה חד מימדית. אנשים שאינם מסוגלים לתפוס שלכל מטבע יש שני צדדים, ושאינך יכול להיות ''נגד'' הצד האחד בלי להיות בו זמנית בעד הצד המנוגד. במתימטיקה ישנם משטחים שיש להם רק צד אחד, דוגמא של צורה גיאומטרית כזאת ידועה בשם טבעת מוביוס (Möbius), יש ענף מיוחד, טופולוגיה, של המתימטיקה שעוסק בחקירת התכונות של צורות כאלה, אבל זה רק במתימטיקה. בחיים זה לא קיים. בחיים יש תמיד [לפחות] שני צדדים. מי שמשתתף בהפגנות ה''נגד'' בכיכרות מביע בו זמנית באופן חד משמעי את ה''בעד'' שלו.

אני חייב לציין שמכל מברברי השמאל בהם נתקלתי, גדעון ספירו הוא היחיד שמגלה מודעות לנקודה הזאת. ברבים ממאמריו הוא מכיר בכך שבהיותו ''נגד'' הוא מוצא את עצמו ''בעד'', או תומך, בצד הלא נכון, וזה קצת מפריע לו. אצל אחרים אין אפילו מודעות לבעיה ולפרובלמטיקה הכרוכה בה. כלל לא מפריע להם שהם נמצאים בחזית משותפת עם החיזבאללה ועם גילגולים אחרים של הפאשיזם האיסלאמי. עבורם העיקר הוא טוהר ה''נגד''. לצאת חוצץ נגד מדינת ישראל הוא חזות הכל.

את בעייתו האישית, ספירו הצליח לפתור (נו, איך אפשר אחרת?), הוא לא ''בעד'' אף אחד... זה לא רעיון מקורי של ספירו, זה כבר היה אצל הגששים ' אני לא בעד אף אחד, אני מהאו''ם '. בגירסא יותר עממית זה ''ללכת עם ולהרגיש בלי''.

שפיגלמן

אחד הספיחים של מלחמת לבנון הוא שבירת קשר השתיקה סביב מערכת הונאה שהתקשורת הבינלאומית פִּתחה לגבי דיווחים מהמזרח התיכון. מדובר בתופעה שזכתה בתקשורת הבינלאומית לכינוי Fraudtography. התופעה היא דיווח שקרי של חדשות, המסתמך על עדויות צילום האמורות לספק לקורא (או לצופה בטלוויזיה) תחושה אמיתית של ''המתרחש בשטח''. צילומים שהם בעיקרם אוסף של תמונות מבויימות ותמונות מזוייפות (פוטו מונטאג') תרמו להצגת תמונה מעווותת של המתרחש במלחמה, והיוו כלי יעיל ליצירת תמיכה בדעת הקהל בארגון החיזבאלה. למעשה אין מדובר פה בדבר חדש. מה שחדש זה שעכשיו החלו לדבר על כך בגלוי. סוכנויות החדשות הבינלאומיות, רויטרס ואסושייטד פרס נתפסו על חם. צילומים שעברו ''עיבוד'' דיגיטלי של ההרס בלבנון, וצילומים מבויימים של קורבנות ההפצצות הישראליות הופצו ללא בושה בעיתונות הבינלאומית. קשה לדעת מתי בדיוק זה התחיל, אם כי סיפורו של הילד מוחמד דורה מהווה ציון דרך (mile stone). מה שמעניין במיוחד הוא שיש לפרשה היבט ישראלי. אינני יודע אם יש לו פטנט על הרעיון, אבל כתב של הטלוויזיה הישראלית בשם אלישע שפיגלמן, היה מחלוצי השימוש ב Fraudtography (כשהוא עשה את זה המונח הזה עדיין לא היה בנמצא). שפיגלמן עשה לנתניהו פוטו מונטאג' שנועד להשחיר את פניו ברבים. המקרה היה בתקופה שנתניהו כיהן כראש ממשלה, וכל העיתונות בארץ היתה עסוקה בניהול מסע רצח אופי חסר תקדים נגדו. בעוד שאת הזייפנים של היום הוקיעו ונותק כל מגע רשמי אתם (לפחות עם אלה שנתפסו), כשהתגלתה ההונאה של שפיגלמן, העיתונות בארץ התגייסה להגנתו בנימוקים של ''חופש העיתונות'' ו''זכותו של העורך'' ועוד מיני טעונים ממין זה. אינני יודע מה שפיגלמן עושה היום ואיפה הוא. בזמנו הוא לא פוטר ואפילו לא ננזף. לכתבים/צלמים של רויטרס היה ממי ללמוד.

תספוקת

אינני יודע עם במחשב של צה''ל המפיק כינויי קוד למיניהם עבור המבצעים השונים ישנה תוכנה הממציאה מלים עבריות חדשות. מלה חדשה המופיעה בימים אלה לעתים קרובות בחדשות, מלה שאף פעם לא שמעתי אותה מקודם, היא ''תספוקת''. בשל שהייתי בחו''ל, הייתי בעבר מדי פעם בפיגור לגבי מלים שצמחו מהסלנג הצה''לי היום יומי, אבל לא נראה לי ש''תספוקת'' צמחה מהרקע שהביא לנו את ה''צ'ופר'', ה''חפיף'' או ה''מתבעס''. לא ברור לי מה רע ב''אספקה'', אבל מלת היום היא ''תספוקת''. נו טוב, שיהיה.

העיתונות מרבה לתאר את החריקות והליקויים שליוו את המלחמה. כתבה שהתפרסמה ב''ידיעות אחרונות'' מוקדשת לתספוקת. מאחר ושרתתי בצה''ל גם בעיתות שלום וגם בעיתות מלחמה אני מודע לכך שהדברים אינם מתנהלים אף פעם לפי התוכניות, ושתמיד קורים דברים בלתי צפויים. למרות זאת, בתקופתי הדרגים העורפיים חרפו את נפשם כדי שללוחמים בחזית לא יחסר מאומה. לא תמיד הכל היה 100%, אבל זה רחוק מאוד ממה שמתואר בכתבה הזאת.

הדברים מקבלים מימד של שערוריה כשמשווים את זה להתנהלות מבצע לבנון ב' (פינוי גוש קטיף) לפני שנה, כפי שהוא מתואר ע''י צה''ל באינטרנט, באתר של אט''ל (אגף לוגיסטיקה וטכנולוגיה). שם הכל דפק כמו שעון שווייצרי. בבדיחה שנשלחה לי בדוא''ל מהארץ הועלה הרעיון שאולי התיפקוד של צה''ל במלחמה היה שונה לו היו מגדירים את לוחמי החיזבאללה כמתנחלים. אחרי שסיימתי לקרוא את האתר של אט''ל באינטרנט התחלתי לחשוב שאולי זאת לא בדיחה...

אימרה שירשנו מרומא העתיקה היא ''הרוצה בשלום יכון למלחמה'' (Si vis pacem para bellum). מוכנות איננה מצטמצמת בצד החומרי (נשק, תחמושת, דלק, מזון וכו'). מוכנות מתייחסת לא פחות לצד הנפשי. הנכונות להקרבה, להסתכן, ולעשות כל מאמץ הנדרש להשגת המטרה, חשובות באותה מידה. הנכונות הזאת בוזבזה לפני שנה על חולות גוש קטיף. היום, כשהיה צריך אותה מול אוייב של ממש כל מה שנותר היו זכרונות ונוסטאלגיה על דפי האינטרנט.

האם זה ייגמר אי פעם?

בשבוע שעבר דברתי על כך שזה לא נגמר עד שזה נגמר. השאלה היא האם זה באמת צריך להיות כך. תשובה לכך קבלתי ממקור בלתי צפוי, ואני מודה לנסים ישעיהו שפקח את עיני בנושא. את מצבה של מדינת ישראל במהלך הסכסוך עם הערבים אפשר לסכם כדלהלן:
לנצח אסור לה, כי זה משפיל את הערבים והם אף פעם לא יסכימו לשלום לפני שיוחזר כבודם האבוד. להפסיד אסור לה, כי הפעם הראשונה שהיא תפסיד תהיה גם הפעם האחרונה. מה עושים? לא גומרים. עושים עוד הפסקת אש, ועוד אחת, ועוד אחת וחוזר חלילה. העיקר, לא לגמור.

באחד משיריה של חנה סנש מופיעה השורה ''אלי, אלי, שלא ייגמר לעולם''. אינני יודע אם היא התכוונה לזה.

כל עוד ישראל והמערב ימשיכו לדשדש בביצת התקינות הפוליטית (Political Correctness) ויימנעו מלהילחם על מנת לנצח, זה לא ייגמר. לא במזרח התיכון, ולא בשום מקום אחר בעולם.

בשעה טובה, הפסקת אש

נושא אחר מהשבוע שעבר עסק בסידרה האינסופית של הסכמי הפסקת האש המלווה את הסיכסוך הישראלי ערבי. החלק הכי יפה בכל החלטה על הפסקת אש המתקבלת במועצת הביטחון של האו''ם הוא הפתיחה (Preamble) שלה, שבאופן קבוע מונה את כל ההחלטות הקודמות שהתקבלו בנושא, החלטות שלא קויימו ושאי קיומן יצר את הצורך בהחלטה הנוכחית.

החלטתה האחרונה של מועצת הביטחון, מס' 1701, קוראת למימוש ריבונותה של ממשלת לבנון בדרום לבנון. פרק הפתיחה מונה שבע החלטות קודמות שהתקבלו במרוצת 28 השנים האחרונות שכולן דרשו בדיוק את אותו הדבר ושאף אחת מהן לא בוצעה.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


השמאל הרדיקלי
Israeli101 (שבת, 26/08/2006 שעה 4:28) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השמאל הרדיקלי(ולעיתים גם פחות) גורמים לכל בן אנוש
'מפוקח' - בחילה! זו קבוצה של מפסידונים כרונים בעלי
היבט מונוכרומטי היתאבדותי, אשר כל אומה אחרת הייתה
מעלה גרה ומקיאה אותם לקיביני-מאט!

חדש לי הסיפור של בת ראש הממשלה, אשמח בצער לשמוע
פרטים.
_new_ הוספת תגובההבת של אולמרט כינתה את אביה ''פושע מלחמה''
צדק (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 1:24)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בהפגנה מול ביתו של דן חלוץ,
נגד הפעולה בעזה שנערכה בעקבות חטיפת שליט,
השתתפה ביתו הלסבית של אולמרט, דנה אולמרט.

בהזמנה להפגנה נכתב:
''צה''ל ממשיך לתקוף את רצועת עזה ולטבוח באזרחים תמימים, ילדים, נשים וזקנים. רק היום, נרצחו כ-‏12 אזרחים בעת שישבו על חוף הים, ועשרות רבות נוספים נפצעו. יחד עם אולמרט וחלוץ, עמיר פרץ - איש השלום וגיבור מעמד הפועלים, מוביל מתקפה של טרור כנגד אוכלוסייה אזרחית ומבצע פשעי מלחמה בהיקף שלא היה מבייש את קודמו בתפקיד''.

בקישור הבא תוכל להתעדכן בעלילות משפחת אולמרט.

_new_ הוספת תגובההבת של אולמרט כינתה את אביה ''פושע מלחמה''
Israeli101 (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 3:08)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''רק היום, נרצחו כ-‏12 אזרחים בעת שישבו על חוף הים''.

המאורע בויום, וכל בר דעת מודע לכך.
יתכן שדנה אולמרט ביימה בהתאם!!!!!!!!!

שבוע טוב.
_new_ הוספת תגובההבת של אולמרט כינתה את אביה ''פושע מלחמה''
Israeli101 (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 3:10)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תקון איות.
''המאורע בויום'' - צריך לקרוא; בויים.
_new_ הוספת תגובההבת של אולמרט כינתה את אביה ''פושע מלחמה''
Israeli101 (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 3:16)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''בעלילות משפחת אולמרט.''

בנים/ות אוכלים 'עוגות' - שיני אבות תקהנה!!!
_new_ הוספת תגובההבת של אולמרט כינתה את אביה ''פושע מלחמה''
א. פרקש (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 8:29)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

משפחת אולמרט מסמלת את הפיצול והשחיתות שפושה בחברתנו
בסך הכל אני די מרחם על אהוד... כשמוסיפים על זה את תיקי החקירה הפלילית וועדת החקירה הציבורית..... וכל תיקי החקירה האחרים שנפתחו נגד בכירים........ משהו רקוב בירושלים.....
_new_ הוספת תגובההבת של אולמרט כינתה את אביה ''פושע מלחמה''
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 10:35)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

''...משהו רקוב בירושלים...''

נראה שלכך התכוון הנביא ישעיה -

יד- לכן שמעו דבר השם אנשי לצון מוֹשלֵי העם הזה אשר בירושלים.
טו- כי אמרתם כרתנו ברית את-מָוֶת ועם שְאוֹל עשינו חוזה שיט שוטף כי עבר לא יבואנו כי שמנו כזב מַחסֵנוּ ובשקר נסתרנו.
_new_ הוספת תגובהישראל, השמאל המתון בחלקו בלבד מיהר לישר קו עם המצפן
א. פרקש (שבת, 26/08/2006 שעה 15:13) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ישראל, השמאל המתון בחלקו בלבד מיהר לישר קו עם המצפן המוסרי שלהם רק מהשבוע האחרון למלחמה בו פרצו כל ה'כשלונות הקטנים' של המלחמה. זה קורה בד''כ בכל מלחמה. קודם הם מתְלָאָמים למען האומה ומרגע שהם מזהים סדקים ראשונים הם חורצים אותם לשימוש פוליטי עתידי. הבעיה שהסדקים האלה מייצגים ניגוד למדיניות הביטחון של ישראל ואינם מבטאים סייגים בפרשנות טקטית. וזו הבעיה הגדולה. פתאום אי אפשר לנצח ולהשפיע בדרך צבאית על לבנון... אז למה הם תמכו במלחמה מלכתחילה.

כנראה שיקח ל'שמאלננו השפויים' ללמוד עוד הרבה זמן מיהם אויבינו ומה יעדיהם. איראן עשתה צעד גדול קדימה והציבה את השלט ישר מול פרצופם של השמאלנים. הרבה מהם מבינים שאת המשמעות אבל עדיין מיעוטם משמיעים קולות ש''לא כצעקתה''. התרגיל הזה הצליח לחמאס פחות. למרות שהחמאס דוגל בהשמדת ישראל ובחזרה לפלסטין כולה, עדיין מכריזים רבים מ'שמאלננו המתונים' שבכל זאת צריך סבלנות לשלום ולביטחון ואסור לשפוך את מי הביצה כולם יחד עם פרח החמאס.

שפיגלמן
----------

למיטב ידיעת האינטרנט ועד כמה שזה מצחיק, אלישע שפיגלמן קיבל תפקיד בועדה המקצועית בלשכת העיתונות סניף ירושלים, שם הוא מדריך בודאי את המתלמדים פרק בהילכות ''עיתונות נכונה'' בכל הטיותיה http://www.jaj.org.il/team.asp . הוא גם נציגי האגוד הארצי (אחד מ-‏18 עיתונאים) של עיתונאי ישראל במועצת העיתונות http://www.m-i.org.il/what_is.asp . כך שהכל עדיין אקטואלי.

תספוקת
--------

זה מזכיר לא את טקיטוס שאמר: ''התספוקת יתומה, לאספקה אלף אבות'' או משהוא דומה..... על כשלון ונצחון.

רק שאני רוצה להזכירך לא לערבב בעניין את ''המוכנות הנשפשית''. כל חיילי המילואים התגייסו והתייצבו בזמן לקריאה ואפילו לפני קריאה והביעו רצון להילחם ולהשיג את ה''מטרה'', כאשר כולם הבינו שהולכים להילחם כמו שצה''ל יודע. אלא שהרמטכ''ל וראש הממשלה החזיקו את הצבא קרוב לחזה ולא נתנו לו לעשות מלחמה כמו שהוא יודע (למרות אי מוכנוּת חלקית, בילבול בפקודות, מטרות לא ממשיות וכו'). אם זה היה תלווי ברמת החטיבות ומטה אז המלחמה הקרקעית היתה נראית אחרת.

האם זה ייגמר אי פעם?
----------------------

מי יודע?! ובכל זאת אף אחד לא מנע מישראל לנצח ואפילו לנצח לפי הכללים שלה. אפילו מדינות ערב הסוניות עמדו בתחילה בגלוי לצד ישראל ומשהשבוע השני בסתר לצד ישראל. ישראל לא ניצלה את התנאים ליצור ואפילו למראית עין מעין ניצחון על החזבאללה, כמו פגיעה רחבה בו, דחיקת המבחלים עד מצפון לליטאני/זהראני וחיסול מנהיגי חזבאללה (הצליח חלקי ביותר).
_new_ הוספת תגובהבטלויזיה המצרים מראים את ישראל כ ''פלסטין''
חזי (שבת, 26/08/2006 שעה 17:18)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בשידורי החדשות של הטלויזיה המצרית (הלויינית)
מפת ישראל, יחד עם רצועת עזה והגדה,
הם יחידה אחת,
תחת השם ''פלסטין''.

מעניין אם למשרד החוץ יש מה להגיד בנושא...
_new_ הוספת תגובהבטלויזיה המצרים מראים את ישראל כ ''פלסטין''
א. פרקש (שבת, 26/08/2006 שעה 20:11)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כבר התייחסתי למצרים שהשלום איתה חשוב, ואף על פי כן עלינו לפקוח עליה עין אחת לפחות תגובה 81733 ושאין לסמוך עליה בכל האמור לביטחון ישראל.
_new_ הוספת תגובהאתה צודק
ישראל בר-ניר (שבת, 26/08/2006 שעה 17:20)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שנכונות הלוחמים לא היתה שונה מבעבר.

הבעיה היא עם הנכונות של הפיקוד והמערך הלוגיסטי. מאז ימי אוסלו העליזים צמרת הפיקוד של צה''ל עוסקת רובה ככולה בהערכות והכנות ל''שלום'' ולא למלחמה.
_new_ הוספת תגובהאתה צודק
א. פרקש (שבת, 26/08/2006 שעה 20:13)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה היא לא עם נ כ ו נ ו ת הלוחמים שהיתה גבוהה מהרגיל, אלא עם מ ו כ נ ו ת הצבא.
_new_ הוספת תגובהאתה צודק
אליצור סגל (שבת, 26/08/2006 שעה 22:02)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
דברתי בשבת עם הרבה חברה שחזרו מלבנון - מצב האספקה היה על הפנים - תותחן מסויים סיפר לי שבתותח שלו היו רק פגזי עשן ופגזי אימונים. צות אחר קיבל תותח מקולקל ולא הצליח להפעיל אותו שלושה שבועות מתוך החמישה של המלחמה.
בשריון היו אפילו עוד יותר בעיות.
אף אחד לא הבין מדוע לא נעשו פעולות אחזקה שגריתות בימחי''ם.
אליצור
_new_ הוספת תגובהאתה צודק
Israeli101 (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 0:01)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אליצור-''אף אחד לא הבין מדוע לא נעשו פעולות אחזקה שגריתות בימחי''ם''
- חוסר תקציב!?
- יתכן אם נשלם מס אמת, נמצא ''תספוקת'' בקווים!!

אליצור-''מצב האספקה היה על הפנים - תותחן מסויים סיפר לי שבתותח שלו היו רק פגזי עשן ופגזי אימונים. צות אחר קיבל תותח מקולקל''

ממש בא לי לבכות!!!! לא? עשרות תותחים, ירי של
35.000 פגזי 155ממ ולכמה היו בעיות! מה חדש תחת השמש?
לכל חיל יש בעיות, גם בצבא העשיר מכולם.
פקח עין למציאות שגרתית.

בקיצור, בכיינים וקוטרים! דעותיך קדם מלחמה אוכלים
בך, כמו גם ברבים וטובים אחרים, כל חלקת היגיון, סה''כ עברנו בעבר דומה, ויכולנו לו, ולאויב, דמעות תנין
בסדר גודל דהיום - לא זכורים לי.
_new_ הוספת תגובהיהודה-אודי דוכן (שבת, 26/08/2006 שעה 22:29) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

''האם זה יגמר אי פעם?''

ודאי שזה יגמר.

איך?

תקרא בספרי הנביאים - ישעיה,זכריה,יחזקאל,דניאל....

מעניין שכולם פונים לאותם בורים ועמי ארצות המכנים את עצמם ''מומחים'' אסטרטגים ו''מומחים'' למזרח התיכון ועוד כהנה וכהנה ''מומחים'' שאם טיפשות היתה מחלה כואבת הם היו כל חייהם בגבס.

כבר חמישים ושמונה שנים מצליחים אותם טיפשים להוליך את עם ישראל בכחש ואף אחד לא עושה דבר לעצור אותם.

זה יגמר, ודאי שזה יגמר, יותר מהר ויותר כואב ממה שחושבים.
_new_ הוספת תגובהIsraeli101 (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 0:02)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''ודאי שזה יגמר, יותר מהר ויותר כואב ממה שחושבים''.

הרחב את הדיבור!
_new_ הוספת תגובהיותר מהר, יותר חזק,יותר כואב...
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 9:54)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

אני מניח שלא קראת את דברי הנביאים.
הפורום הזה ''מפוּצץ'' בדברים שכתבתי על הנבואות בתנ''ך המתייחסות לאחרית הימים שאנו נמצאים ממש בפיתחם.

אני גם מניח שלא ירחק היום וכ-ו-ל-ם יבינו במה מדובר.

אחמדינאג'ד ידאג לכך (ואם לא הוא אז מישהו אחר מתוך מיליארד ורבע המוסלמים).
_new_ הוספת תגובהיותר מהר, יותר חזק,יותר כואב...
Israeli101 (יום שני, 28/08/2006 שעה 6:29)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אחמדינאג'ד ידאג לכך (ואם לא הוא אז מישהו אחר מתוך מיליארד ורבע המוסלמים).''

הכל יתכן! אבל אם לכך פנינו מועדות, מתוך ''מיליארד ורבע
המוסלמים'' ישאר קמצוץ של מליון ורבע! והמבין יבין! ולזה
שאינו מבין, אפנה אותו/ה לשמשון המקראי.

נב. את דברי ''הנביאים'' קראתי, ואוסיף בהקשר, ''שבכל
דור ודור קמים עלינו לכלותנו'' - ובכל דור שכזה קם אדם
עם נבואת אחרית הימים, ובכל דור נותר רק להיתנצל שנראה
שטעה מען דבעי זה או אחר ב ת א ר י ך!!!

נב-‏2. ''אחמדינאג'ד'' - המדינאזב; ''זב'' במקום ג'ד?
לא, לא טעית!? פשוט נוח לי לאיית את שמו עם 'פיפי בערַבית'.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
ע.צופיה (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 8:06)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האסטרטגים שהזכרת הכזיבו את עם ישראל כבר בימי בית ראשון ושני.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 9:44)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

שוב תשובה מן המותן?

קשה לכנות את נביאי ישראל ''אסטרטגים'', הם התריעו בפני עם ישראל על ההשלכות שתהיינה ממעשיהם הנפשעים.

כך גם לגבי אחרית הימים.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
ע.צופיה (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 13:51)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה כינית אותם ''אסטרטגים''!. הרי כתבת לא להקשיב לאסטרטגים ומומחים אלא לנביאים שמנית.
בלי לזלזל כלל בכבודם,בשורה התחתונה,זה לא עזר לעם ישראל.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 15:06)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

בבקשה נא לדייק. ה''תרגיל'' שעשית אינו מכובד. את התואר 'אסטרטגים' אתה הדבקת לנביאים ולא אני. אם זאת היתה הבנתך הרי שטעית.

בשורה התחתונה,בלי לזלזל כלל בכבודך, היחיד שיכול לעזור לעם ישראל,מלבד הקב''ה,זה - עם ישראל.

הנביאים בכל דור ודור,עד חורבן בית שני, חזרו והזהירו את עם ישראל מסטיה מדרכי התורה ומהתוצאות של מעשיהם הנפשעים, זה היה תפקידם.

אם עם ישראל לא ישכיל ללמוד מלקחי העבר ולא ימנע עצמו ממעשי הגויים,יהיו אלה הגויים ש''יזכירו'' לו שהוא לא ככל העמים.

סופו של התהליך ההסטורי (הנקרא אחרית הימים) יהיה שעם ישראל (חלקו בכל אופן) יזכה לראות בגאולה, בטוב או ברע.

כמה ישרדו אחרי תהליך זה, זו כבר שאלה אחרת.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
ע.צופיה (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 17:38)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תראה,ברמה הפילוסופית,אני מסכים כמעט לכל מילה ומילה שכתבת. הנביאים ,תפקידם היה נכבד ומכובד לזמנם.הנסיון להשליך דברי אנשים,ויהיו חכמים ככול שיהיו,שנאמרו בהקשר למאורעות זמנם, לארועי ימינו,קצת וירטואלי בעיני.
אנו לומדים דברי אנשים חכמים,כגון,נביאים,פילוסופים ומלומדים אחרים,במגבלות הזמן והתקופה. קבלת דבריהם ללא מגבלה זו יוצרת עיוות של המציאות.
מה שאתה מכנה ''סופו של התהליך ההיסטורי(הנקרא אחרית הימים)''אינו מענין אותי באופן אישי ,כי איני מאמין בו כלל,מי שמאמין בכך,יבושם לו.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 20:20)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

חופש הבחירה שניתן לאדם מאפשר לך,ולכל אדם,להאמין במה שהוא רוצה.

אין אמונתו של שום אדם יכולה לשנות כהוא זה את האמת.

אין הנביאים נכללים בכלל אלה שאתה מכנה אותם חכמים,פילוסופים,ומלומדים אחרים.

את נבואותיהם קבלו הנביאים מהקב''ה שהוא אינו מוגבל בזמן, הוא היה והוא הווה והוא יהיה,כך שגם נבואותיהם אינן מוגבלות בזמן.

אם אתה מאמין בכך או לא- זו שאלה אחרת.

איך את האדם המשכיל והאינטליגנט לא מעניינת השאלה הכי חשובה בחייו של כל בן אנוש - האם יש חיים לאחר החיים, זאת נבצר מבינתי.

אבל כבר אמרנו את מילת הקסם - חופש הבחירה.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
ע.צופיה (יום שני, 28/08/2006 שעה 6:31)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חופש הבחירה שניתן לאדם- על ידי מי ניתן?
לפי אמונתי-על ידי האדם עצמו,שהוא יצור חושב ויוצר. לפי אמונתך- אולי על ידי אלוהים.
בכל מקרה ,אם אתה מאמין בחופש הבחירה של האדם להאמין למה שהוא רוצה-יש לכבד זאת.
מאחר וכל אדם בוחר ,מכח מורשתו וחינוכו, את האמת שלו-יש לכבד זאת.
ולסייפא של תגובתך-מה כל כך מעניין בחיים שלאחר החיים?
האין באמונה זו משום שעבוד החיים הנוכחיים ?
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
יהודה-אודי דוכן (יום שני, 28/08/2006 שעה 9:41)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

'' לפי אמונתי-על ידי האדם עצמו,שהוא יצור חושב ויוצר'',

יצור נגזר מיצירה,עצם המונח יצירה מראה שיש יוצר. מי יוצר היצירה?

היצור הזה גם חושב- מהי מחשבה?

''מאחר וכל אדם בוחר...את האמת שלו...'',

אמת יש רק אחת,אין שתיים ואין ששה וחצי מיליארד אמיתות.

''האין באמונה זו משום שעבוד החיים הנוכחיים?''

בודאי, כל בני האדם משועבדים לדבר זה או אחר.

ושאלת השאלות - ''מה כל כך מעניין בחיים שלאחר החיים?'' -

לאחר שתברר ותגלה שיש חיים לאחר החיים,שאלתך תתבטל מאליה.

אין ספק שאם היו מציבים בפני אדם שתי דרכים,האחת שבסופה יש בית מלון מפואר עם ג'קוזי ובריכת שחיה,והשניה בסופה בור עמוק עם נחשים, הוא היה בוחר בראשונה, יתכן מאוד שאם הוא אדם ספקן היה בודק תחילה האם יש אמת בדברים,אולם אנני חושב שהוא היה בוחר בדרך השניה תוך התעלמות מהאפשרות שמה שאמרו לו זוהי האמת לאמיתה.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
Israeli101 (יום שני, 28/08/2006 שעה 21:45)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''מי יוצר היצירה?'' - זמן, ומרחב (בלעז; אבולוציה!)
ואם רצונך לכנות שכזה ''יוצר'', אזי מקובל.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
יהודה-אודי דוכן (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 12:14)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

מי יצר את הזמן ואת המרחב?

האם הזמן היה קיים 'תמיד'?

אבולוציה היא מילה יפה ומרשימה - מתי היא התחילה ואיך?

אם תהיה מעוניין אפנה אותך לראיון שנערך בערוץ 8 ע'י צבי ינאי לששה מדענים ופרופ' בעניין הנ''ל.

תופתע לגלות שהמדע אינו יודע כלום בנושא (להוציא תיאוריות והשערות).
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
ע.צופיה (יום שני, 28/08/2006 שעה 23:27)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תראה,עד עכשיו הויכוח התנהל בהגיון מסוים. אבל בתשובתך זו,הפסיק ההגיון .
''יצור נגזר מיצירה...''מה הסמנטיקה קובעת את החיים?
''אמת יש רק אחת...'' נכון ,אז מי אומר ,חוץ ממך,שהאמת שלך נכונה? רק אתה!.אז מה זה מוכיח?
ולגבי 2 השאלות האחרות, אתה לא עונה, אתה מתחמק!!!
ולגבי הסיפא. שוב חוזרים לענין של האמונה. מה כל כך מענין בבית מלון עם גקוזי?
יש על זה בדיחה יפה. מישהו הגיע לגהינום, חיכה לו שם המנהל. המגיע שאל בדחילו ורחימו מה מחכה לו? ענה המנהל''
: אתה אוהב לשתות? ביום שני, ללא הגבלה וחשש(הרי אתה כבר מת),ביום שלישי- הימורים מכל הסוגים( כסף בשפע-הרי אתה כבר מת)ביום רביעי-אכילה, תהנה מכל רגע. ביום חמישי- סקס,( אני מקוה ,אמר המנהל שאתה קצת הומו, אחרת תהיה מסכן...) .
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
יהודה-אודי דוכן (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 13:24)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

'' אבל בתשובתך זו,הפסיק ההגיון'' - כדי שמשפט זה יהיה גם נכון וגם צודק יש להוסיף בסופו - בעיניי,לדעתי...

לדעתי אין חולק,גם בקרב המדענים,שהאדם הוא יצור שנוצר מתי שהוא. עצם היווצרותו של היצור מהווה יצירה, אין כאן שום סמנטיקה אלא עובדה.

ועוד עובדה- אין אפשרות (על פי חוקי הפיסיקה) ליצור יש מאין, אם כן איך נוצר היש מאין? ואם תאמר שהיש היה תמיד הרי שתסתור את המדע הטוען ש''הכל'' התחיל בנקודת זמן מסוימת.

''אמת יש רק אחת'' ולא כפי שטענת שכל אדם והאמת שלו.

אצל מי האמת?- זו חובתו של כל אדם לבדוק, מכל הצדדים, ולא ל''התקע'' ולהתבצר בעמדה אחת רק משום שכך נוח לו או שכך מנחה אותו האגו.

הבדיחה שלך יפה אולם היא עלולה להתברר כבדיחה על חשבונך.

החיים הם לא בדיחה.

לעניין השאלות ששאלת ולא עניתי, ובכן אנני זוכר אותן ואשמח לנסות ולענות אם תחזור עליהן.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
ע.צופיה (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 14:14)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה שוכח מה אתה כותב. כתבת:''יצור נגזר מיצירה,עצם המונח יצירה מראה שיש יוצר....'' יצור נגזר מיצירה? זו לא סמנטיקה?.אם אתה רוצה קצת להשכיל לגבי מוצא האדם,קרא על תורת דרוין. לגבי האמת-יש אמת אחת,אבל זה נכון לגבי כל אדם ואדם בנפרד, לכן יש ''אמיתות'' כמספר האנשים שאתה בודק עימם.
אם אינך זוכר את שאלותי,סימן שאינן חשובות ולכן נעזוב אותן.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
יהודה-אודי דוכן (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 15:06)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

יצור נגזר מיצירה זו עובדה.

יש לך כנראה בעיה לקבל עובדות.

ואם בספרים עסקינן - אני ממליץ לך לקרוא את הספר ''וִידוֹיוֹ של כופר''. בודאי תמצא שרק אתה ועוד קומץ קטן של אנשים עדיין מאמינים בתיאוריה הזו.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
Israeli101 (יום שני, 28/08/2006 שעה 6:32)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''הנסיון להשליך דברי אנשים,ויהיו חכמים ככול שיהיו,שנאמרו בהקשר למאורעות זמנם, לארועי ימינו,קצת וירטואלי בעיני.''

לצערי, עלי להסכים אתך. למרות שלא הייתי משתמש
במונח ''וירטואלי'' אלא 'נאיבי'.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
ע.צופיה (יום שני, 28/08/2006 שעה 8:28)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה לצערך?
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
Israeli101 (יום שני, 28/08/2006 שעה 21:52)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''למה לצערך?''

מכיוון שבדרך כלל דעותינו קוטביות.
אך לאחרונה כתבת מספר תגובות מקובלות עליי (-:
אם תמשיך בדרך זו, אני יחשוד ש-ע.צופיה שִנה עורו!?
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
ע.צופיה (יום שני, 28/08/2006 שעה 23:32)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואולי, הישראלי101?
חוץ מזה, כפי שכתבתי למר פרקש, בנקודות מסוימות לרובנו דעות זהות או דומות ובזה כוחנו כעם.
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
Israeli101 (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 1:53)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''ואולי, הישראלי101?''

הייתי משוכנע שזו תהא תשובתך!!
_new_ הוספת תגובהישעיה זכריה ו.....
ע.צופיה (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 6:27)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה רואה? עוד נקודת מפגש. זהות מחשבתית.
_new_ הוספת תגובהשימוש בעייתי במינוחים
אלכסנדר מאן (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 0:37) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שתי הערות:

1. ''איידס מנטלי'', כלשונך, נראה לי מינוח בעייתי ודוחה, שיש לדחותו בשתי ידיים, שכן משחק מילים מסוג זה המשתמש בהדבקת מחלה כלשהי באופן שכזה אינה אלא ניסיון פגיעה של מתחת לחגורה על חשבון של אומללים שחולים במחלה חשוכת מרפא זו, ועל כן הייתי נמנע מהדבקת תוויות מסוג זה, שכן הן עושות בעצמן פוטומונטאז' בין אקרונים של מחלה אמיתית לבין התבדחות יחסית מרושעת, לעניות דעתי.

הייתי מציע לך לחפש מינוח אחר, שאינו נקשר לשם של מחלה מוכרת, שכן הדבר משמש טעם לפגם.

מעבר לכך אני מסכים עימך שהבעייה בחלקי השמאל השונים אכן קיימת, אולם נובעת מבחירה ממרצון בנראטיב המגולל את האשמה לפתח ישראל בלבד, עפ''ר. ההבדלים בין שמאל קיצוני לשמאל רגיל חשובים בהקשרים אלה – שכן השמאל המתון שקול בהרבה מאחיו הקיצוני, ובכל זאת גם כן בעייתי מבחינת הנאיביות של ''תיקון עולם'' יהודי המסתתרת בו. מבחינה זו ייתכן שנזקו של השמאל המתון הישראלי בחו''ל גבוה פי כמה מזה של השמאל הקיצוני: הבעייה המרכזית שמתרכזת בדיעותיו של שמאל מתון זה, בהכללה גסה, חוזרת ומתרכזת בהדגשת החטא הישראלי הקדמון, שאינו אלא הכיבוש לשיטה זו, כאם כל חטאת. ייתכן שדברים אלה היו נכונים בעבר במידה בלתי מבוטלת (הרי אני עצמי הייתי משוכנע בכך), אולם ברור שהסיבות לכשעצמן השתנו בששת השנים האחרונות, כפי שמבינים אירופאים חריפים שמזמן התעוררו מקאוזליות הכיבוש כהסבר בלעדי ובלבדי למשבר העובר על יחסי מערב – איסלאם.

רוצה לומר: הכיבוש אכל הרבה חלקות טובות בחברה הישראלית על פני השנים, אולם מסתבר שישנן בעיות גדולות פי כמה מבעייה ספציפית זו, שכן הסכסוך הולך ומתגלה בבבואתו היותר ממשית: סכסוך דתי חסר כל פיתרון אפשרי. דומה כי כמות האנשים בצד הפלסטינאי/הערבי/המוסלמי המשוכנעים שישראל כולה מהווה כיבוש אחד גדול, עבר את הסף שיאפשר כל פיתרון מערבי-לוגי באיזור מוכה קיצוניות דתית זה.

2. מהו אותו פוטומונטאז' שנעשה לנתניהו, כלשונך? האם תוכל לפרט?
_new_ הוספת תגובהאני חולק עליך
ישראל בר-ניר (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 1:04)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לגבי השימוש במונחים. דווקא המקרה הנוכחי נראה לי כמצדיק את עצמו. לא אופתע אם יתברר בעתיד שמדובר במחלה אמיתית ברמה הנפשית שפוגמת ביכולתו של הפרט להשתמש נכונה בשכלו (''כשל אינטלקטואלי נרכש''). בדומה לאיידס, נכון לעכשיו לא נמצאה תרופה לנגע. אתה רואה יותר מפעם אנשים חכמים מעל לממוצע, אנשים שממש תענוג לנהל אתם דיון על כל נושא שבעולם, שמאבדים את הצפון ברגע שזה מגיע לדיון על הקשור לסכסוך הישראלי ערבי. כשזה קשור לסכשוך הישראלי ערבי, אנשים הופכים את עורם ותומכים באופן עיוור בדברים המנוגדים קוטבית לכל מה שהם מאמינים בו. ההסבר הרציונלי היחיד שאני יכול להציע לתופעה הזאת הוא התמוטטות של הערכים האינטלקטואלים כתוצאה ממום נפשי נרכש (אולי שטיפת מוח). ג'ורג' אורוול כינה את זה בשם ''כפל חשיבה'' (Double think)

לגבי שפיגלמן, אני לא זוכר את כל הפרטים. זה היה שידור בטלוויזיה בו הראו הפגנה בה הושמעו קריאות של ''מוות לערבים'' וסיסמאות דומות, ושפיגלמן שתל צילומים של נתניהו כך שזה נראה כאילו נתניהו עומד בראש ההפגנה ומלבה את היצרים. נתניהו בכלל לא היה שם.
_new_ הוספת תגובהאני חולק עליך
אלכסנדר מאן (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 1:25)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה רשאי לחלוק עליי בבחירת מונחיך, אולם אני מוצא בכך טעם לפגם על חשבון אנשים שבמאת חולים במחלה חשוכת מרפא זו, במובנו המקורי של מינוח זה. הנסיון למשחקי מילים מסוג זה גורם עוול רב לראשונים, שבאמת חולים במחלת האיידס.

זאת ועוד: יחוס ''מחלה אמיתית ברמה נפשית'' בהקשר פוליטי הנו בעייתי במיוחד, ועלול להוביל למחוזות שאליהם בוודאי לא התכוונת להגיע. רוצה לומר: אתה יכול לדבר על כשל מחשבתי ועל סימפטומציה הנעזרת במינוחים מסויימים מתחום הפסיכולוגיה, אולם כל זאת באופן מדוד ביותר – וברמת האינדיבידואל בלבד.

מה שכן, ניתן לדבר על Zeitgeist זה או אחר בבחינת נטייה כללית לפירוש מציאות במינוחים העונים לרוח זמן נתונה. מינוח זה מקובל בשיח תרבות כללי, ואינו מבקש לציין ''מחלה'' זו או אחרת. המערב, מבחינה זו, מצוי בחלקו בהלך רוח המזכיר חלקים פחות נעימים במדיניות הפיוס הבריטית כלפי היטלר, ומכאן ניתן להסיק שהלך רוח מסוג זה כנראה מהווה ארכיטיפ מסויים בשכבות משכילות במערב שמוכנות לדבר פשרה ערכית במקום בו שום פשרה ערכית אינה אפשרית – אלא אם כן פלוני מוכן להתדיין על אורך החבל ורוחב הלולאה שהכין עבורו הצד היריב.
_new_ הוספת תגובהאני חולק עליך(3)
ע.צופיה (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 8:15)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נראה לי ,כי מר בר-ניר בתשובתו אליך ,כמו בהתייחסויות אחרות ורבות בפורום זה.רואה את עצמו בראי ומייחס זאת לאחרים בעיקר אנשי שמאל, אשר כנראה די לא מייחסים חשיבות להגיגיו. גם הסברו לגבי שפיגלמן( בסך הכל עיתונאי מגעיל במיוחד)אופייני לבר-ניר. קודם דוגמה וכאשר מתבקש הסבר, הוא אינו זוכר במדויק.
_new_ הוספת תגובהאני חולק עליך(1)
א. פרקש (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 8:45)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם אני זוכר את שפיגלמן כעיתונאי גרוע ומגעיל במיוחד. וגם אותי אם תשאל למה, אני אהיה חייב לשוטט באינטרנט ולהביא לך זיכרונות מהקרציה הזאת. אני משער שמאחר והוא לא היה מוכשר או חשוב כל כך אנשים טורחים לשכוח אותו ככל שהזמן חולף.... הדברים לא סותרים.
_new_ הוספת תגובהאני חולק עליך(1)(2-1)
ע.צופיה (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 9:14)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני התייחסתי לענין הבאת דוגמאות שאמורות להוכיח משהו(במקרה הנ''ל התנכלויות של התקשורת השמאלנית לנתניהו כדוגמה מוחצת להתנהגות השמאל בכל ענין וענין.)וכאשר מביא הדוגמא נשאל לפשרה,הוא אינו זוכר אותה כל-כך.כפורום ששואף שכל הנאמר בו יהיה מבוסס ואמין,זו בדיוק הדוגמא המבוססת ביותר על חוסר אמינות.
למיטב זכרוני,ואני לא מוכן להשבע על כך, שפיגלמן עשה ''פוטומונטש'' של דברים ולא דמויות,לגבי נתניהו וקיבל על כך ,הוא וערוצו, בוז טוטלי.
_new_ הוספת תגובהשפיגלמן ביצע עריכה פושעת
צדק (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 9:49)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה היה בהפגנה המפורסמת בכיכר ציון בה הפיץ הפרובוקטור של השב''כ והשמאל,
אבישי רביב, את תמונתו של רבין במדי אס.אס.
ערכו את הסרט כך שהצופה יחשוב שנתניהו, שעמד על המרפסת,
יכול היה לראות את התמונה,
ולא הגיב למראה התמונה, שאיננו יכול לראותה באמת.

עלילת דם אחרת נגד נתניהו שהיתה צילום בודד בלבד,
לא עריכת פוטושופ, רק הצגה חלקית של התמונה על מנת ליצור את העלילה.
זה היה בהפגנה ברעננה בה נישא ארון קבורה עליו נכתב:
''רבין קובר את הציונות''.
המעלילים הראו בתמונה רק את החלק עם הכיתוב: ''רבין קובר'',
ונתניהו עם הגב לארון, כדי ליצור רושם של הסתה לרצח רבין.
לכולנו ידוע שהסיסמה ''מישהו קובר את המשהו'' נפוצה מאד בהפגנות.
אחת האחרונות נעשה ע''י אמנים שמאלנים שמחו נגד קיצוצים
בתקציבי האמנות ופלשו לחצרו של שר האוצר דאז,
סילבן שלום כמדומני. אף כלב לא האשים אותם בהסתה לרצח.

''הוא וערוצו, בוז טוטלי.'' --
בוז כל כך גדול שהשמאלנים לא מפסיקים להשתמש בעלילת הדם הזו,
ובעלילות דם דומות שרקחו פושעים שמאלנים כדוגמתו.
_new_ הוספת תגובהאני חולק עליך(1)(2-1)
א. פרקש (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 15:03)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאחר שכבר הזכרת את נתניהו תרשה לי להזכיר לך ששמאלנינו הנחמדים מרבים דווקא להזכיר אותו בכל עניין שהם חושבים שהוא פשלה גם אם הוא לא קשור לעניין, גם כשהם לא זוכרים למה.... העיקר להיטפל אליו.

בסך הכל זה מצביע על איזשהו פחד קמאי ממנו. וזה טוב.
_new_ הוספת תגובהאני חולק עליך(1)(2-1)
ע.צופיה (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 17:40)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תוכל לתת דוגמא אחת או שנים?
_new_ הוספת תגובהאני חולק עליך(1)(2-1)
א. פרקש (יום שני, 28/08/2006 שעה 9:58)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני צריך לספר לך מה רץ בכל הפורומים הירודים?

עד היום ביבי אשם שם בכל דבר ובטח שרה אשמה (סיפורים שיצאו מפרופורציות וגובלים בפשע פלילי). והכל מתובל בקללות והשמצות סתמיות ולא רלוונטיות. אני בטוח שאתה מכיר את כל החומרים האלה. פשוט כנס לפורומים האלה בוואללה/תפוז, נענע, אתרי עיתונות וכו'.

אולי אם יהיה לי יותר זמן אני אביא יותר דוגמאות. אם כי אני משער שאתה יודע בדיוק למה אני מתכוון.

הינה כמה דוגמאות לסתם ניבול פה לא אינטליגנטי שמצאתי בשליפה פשוטה:

===========================
שוקי השרשור על ביבי איפה הוא?ו - פרנקי 123ו - 07/06/05
אני לא מוצא סיבה מיוחדת למחוק אותו. אתמול התפתח שרשור מצויין על ביבי נתניהו,שום דבר מהדברים הכתובים שהובאו לא הומצאו על ידי או על ידי בטהובן או על ידי המושה, א,או שהאמת כואבת ולכן מחקת ב,או שסתם לא מוצא חן בעיניך הביקורת הנוקבת על ביבי כאשר היה ראש ממשלה. בקצב הזה של המחיקות שלך אני יאלץ לעזוב את הפורום הלז.....
הלך השרשור - Mesarim - 07/06/05
הבה נסכם: ביבי חרא סוף שרשור
אולי זה נגנב - בטהובן 9 - 07/06/05
על ידי מקורב הסמרטוט בפורום ? .,,,,,,, אל תעזוב פרנקי ידידי-האמת תנצח גם כאן
אל תשתטה - Mesarim - 07/06/05
אתה לא עוזב לאף מקום הנה, קח, , תשתה, תירגע יואב בן חלב
מסרים - חמעפה - 07/06/05
תתקן ל- יהודי בועט יהודי הביתה

======================================

חבר'ה לייצים מתלוצצים :

אתר שמאלני נורמטיבי של ידוען ממפלגת העבודה: http://members.tripod.com/~giora10/

=====================================
_new_ הוספת תגובהתקרא טוב את מה שכתבתי
ישראל בר-ניר (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 18:19)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא אמרתי שאינני זוכר ''במדוייק''. אמרתי שאינני זוכר את כל הפרטים (זה כולל מועד מדוייק, שעת שידור, באיזה ערוץ זה שודר וכו'). לגבי עצם הארוע תארתי בדיוק את מה שקרה וכן את תגובות התקשורת כאשר זה התגלה. זה שיש לך ספקות אם זה באמת קרה רק מעיד על זכרון סלקטיבי, וזאת בעיה שלך.
תבדוק טוב מי צריך להסתכל במראה אם כי יש לי ספק רב זה יעזור לך.
_new_ הוספת תגובהשימוש בעייתי במינוחים
Israeli101 (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 3:13)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''''איידס מנטלי'', כלשונך, נראה לי מינוח בעייתי ודוחה, שיש לדחותו בשתי ידיים''.

סה''כ רצה המשורר לקבע את השמאל הרדיקאלי כמחלה חשוכת
מרפא, ולכן לקיחת ''איידס' כמטאפור - כבודה במקומה!
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
דוד סיון (יום ראשון, 27/08/2006 שעה 7:59) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבי אבלו מאפרת הניח אתמול את נישקו, פשט את מדיו והלך הביתה בעת מלחמה. על פי דבריו זוהי מחאתו על דברי ראש הממשלה שבכוונתו להמשיך בתוכנית ההתכנסות (''המילואימניק החליט לערוק...'', מעריב, יום ו', 4.8.2006, עמ' 10). השטחים בכל מחירניק לא הסתפק בכך אלא יצא להפגנות נגד ממשלת ישראל.

ועוד לא הזכרנו את זאת שקראה לנטוש את החזית...
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
מהנדס אזרחי (יום שני, 28/08/2006 שעה 8:32)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם צה''ל הוא צבא הגנה לאזרחיו או צבא לתקיפת אזרחיו עם מקלות וסוסים לפינוי אזרחים?

יפה עשה מי שעשה ועזב את ''הצבא שלך'' כן ירבו
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
א. פרקש (יום שני, 28/08/2006 שעה 9:16)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז מה בדיוק הבעיה. נדמה לי שפעילי שמאל גדלו על סרבנות ונטישת קרב ב-‏30 השנים האחרונות, והם גם הקימו תנועות מחאה ואתרי אינטרנט ושלוחות בחו''ל ..... עשו מזה ממש עסק משגשג.....

יש מי שהכשיר את השרץ.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
דוד סיון (יום שני, 28/08/2006 שעה 12:08)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. אכן יש לך דמיון יצירתי.

ב. ''הפעם, משום מה, ה[ימין הקיצוני], ''השדרה המרכזית של ה[כתומים]'', ה[ימין] האמור להיות ''שפוי'', החליט להצטרף לחגיגה. כמו הכלבים בניסויים של פבלוב שהתחילו להזיל ריר בכל פעם שהפעמון צלצל, הסיסמאות נגד ממשלת ישראל הפעילו רפלקס מותנה, ו[הימין הכתום] מיהר ל''יישר קו'' עם האחים מ[ה]שמאל [הקיצוני]. כל כך בער להם, שהם אפילו לא טרחו להמתין לרגיעה במטר הטילים שירד על יישובי הצפון'' (דיון 3784).
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
א. פרקש (יום שני, 28/08/2006 שעה 12:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה הקשר בין תשובתך לבין תשובתי לשאלתך הזו תגובה 82767 ?
_new_ הוספת תגובהההודעה שלי התייחסה לתגובה 82823
דוד סיון (יום שני, 28/08/2006 שעה 14:11)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדמיון היצירתי שלך הוא בקטע הבא: ''נדמה לי שפעילי
שמאל גדלו על סרבנות ונטישת קרב ב-‏30 השנים האחרונות... '' (תגובה 82823).

פתאום כל מבקרי ''השמאל'' על סרבנות מסתתרים מאחורי
אישורי סרבנות של השמאל הקיצוני. יש כאן הכשרת שני
שרצים במכה אחת: השרץ הישן והשרץ החדש. ממש בדיחה.
_new_ הוספת תגובהההודעה שלי התייחסה לתגובה 82823
א. פרקש (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 9:30)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בקיצור, לא ענית לשאלתי תגובה 82823 שנשאלה לגבי אמירתך זו תגובה 82767 !

באתי לשאול אותך על מה אתה מלין שהשמאל קבע את הכללים כשהיה נוח לו ובודאי שיחזור ויהיה נוח לו כבר בימים אלה ! לעומת זאת, היום, אין שום תנועת סרבנות ימנית לשרת את ביטחון ישראל בכל עניין, כולל ביטחון הגליל !!!
_new_ הוספת תגובהההודעה שלי התייחסה לדבריך
דוד סיון (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 12:35)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בהודעה שלך (תגובה 82823) לא היתה שום שאלה.

ההודעות שלי (תגובה 82827 ו-תגובה 82833 הן התייחסות
מכוונת להודעה שלך.
מדובר בהן על הדמיון היצירתי שכלול בהודעה שלך,
מדובר בהן על זה שאתה מנסה להכשיר שרצים...את הישן ואת החדש.

-----

כעת שוב עולה דמיונך ומייצר עלילות: ''השמאל קבע את הכללים...''
זה דמיוני כמו להגיד ש''הימין אישר כל מקרה לגופו...''

הכחשות כבר יש לך אבל עוד לא גינית את התופעה ששמה אבי אבלו...
_new_ הוספת תגובהההודעה שלי התייחסה לדבריך
א. פרקש (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 12:46)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאלתי אותך: אז מה בדיוק הבעיה.

מי זה אבי אבלו. הוא ימין שאני צריך לגנות אותו? שמעתי אותו רק היום ברדיו. מבחינתי הוא אדם פגוע, אבל בהחלט לא תנועה שמייצגת את הימין.

ונניח שהוא ימין, אז אני מתווכח איתו כאן בפורום?

הרי אתה אמרת כאן מתי שהוא שאתה כאן כדי להתווכח עם ימנים ולא עם שמאלנים (שאני ואחרים העירו לך על התבטאויות של אנשי שמאל בפורום או בתקשורת).
_new_ הוספת תגובהאז מה?
דוד סיון (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 13:20)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז זו סיבה לנטוש את שדה המערכה?
אז זו סיבה לא לשפוט את האיש?
מדוע לא שמענו אותך מדבר כך על הסרבנים משמאל?

נסה לחשוב מה היית כותב כאן אם היית שומע הודעה שאיש שמאל
נטש את שדה הקרב כדי להפגין נגד הממשלה בשעת מלחמה?
_new_ הוספת תגובהאז מה?
א. פרקש (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 13:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אוי ואבוי אם הייתי שומע איש שמאל שמדבר נגד ישראל או מסרב להילחם על הגנתה. הייתי משפד אותו פה בפורום. הרי עשיתי זאת לא פעם בעבר.
אבל מעניין למה נזכרת עכשיו בסרבן הזה ולא בשעה שעשה את המעשה. ומה שמעניין עוד הוא האם גינית אי פעם את מאות סרבני השמאל בסירובם ובתעמולתם האנטי ישראלית בחו''ל.
_new_ הוספת תגובהבאותו היום שזה קרה דיון 3725
דוד סיון (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 14:03)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שים לב לתגובה של נדיה מטר שמישהו שם (בדיון ההוא) ציטט

אבל את אבלו עדין לא שיפדת וגם לא גינית את ההפגנות שהוא ערך.
_new_ הוספת תגובהבאותו היום שזה קרה דיון 3725
א. פרקש (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 21:12)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני פשוט לא השתתפתי בדיון שבפתיל הזה ואני רואה אותו לראשונה. לכן לא התייחסתי לכל עניין הנפקדות ממלחמה. אצלי בצבא היו מוציאים את השניים להורג ביריה לאחר משפט שדה קצר.

אבל מה לעשות לאחר שנים של סרבנות שמאלנית פוליטית שהכשירה את השרץ.... בשמאל זו תופעה. בימין לא. בינתיים.
_new_ הוספת תגובהתעמולה אנטי-ישראלית בחו''ל
דוד סיון (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 14:15)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חבל שלא זכורים לך אנשי הימין שעסקו בכך.
_new_ הוספת תגובהתעמולה אנטי-ישראלית בחו''ל
א. פרקש (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 21:05)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תזכיר לי (-: ?
_new_ הוספת תגובהקצת רמזים
דוד סיון (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 6:51)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. יש עוד פתק במייל

ב. קודם תתקן את קריאת המציאות שלך (תגובה 82905):
''... בשמאל זו תופעה. בימין לא. בינתיים''.
זו כבר תופעה בימין עם עידוד של אנשי ציבור. הציטוט מדברי נדיה מטר לא שונה מדברי ספירו על סרבנות. בכל זאת יש הבדל: ספירו לא מנסה להתכסות על ידי תירוצים.

ג. אחר כך תשאל את עצמך מה עשתה קבוצת יוסי בן-אהרון בארה''ב כאשר לא נעמה להם מדיניות ממשלת ישראל. אם תרצה חיפוש בין דפי הפורום יכול לחדד את זכרונך.

אחר כך תשאל מה עשה בני אלון בתור שר התיירות נגד מדיניות הממשלה.
_new_ הוספת תגובהקצת רמזים
א. פרקש (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 7:22)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ב. השניים אינם אנשי ציבור בימין. להיפך, אנשי שוליים. האחד בכלל לא מוכר ע''י הציבור בכלל.

בכל מקרה אני שמח שאתה מגנה סרבנות. יש אנשי שמאל שעושים הפרדה ומפתחים תיאוריות סרבניות שונות המתירות להם לסרב בשטחים הכבושים או בצה''ל בכלל כל עוד הוא צבא כיבוש. הסרבנות הזאת גורפת ומקיפה מאות סרבנים בפועל ואלפי תומכי סרבנות.

בימין אין תופעה כזאת ומנהיגי המתנחלים אפילו גינו אותה מיד.

ג. 'קבוצת' יוסי בן אהרון? שמעתי על יוסי בן אהרון שהלך להזהיר את האמריקאים לא מפני ההנהגה הישראלית אלא מפני ההנהגה הפלסטינית. כל אזהרתו דווקא התקיימה עד תומה. אבל לא מצאת 'קבוצה'. כך גם עשה בני אלון. לגבי בני אלון אין לי דבר נגד אמירותיו, אלא רק שאלה עד היכן שר יכול לדבר נגד פעילות הממשלה בה הוא חבר. אבל בישראל התפתחה תרבות כזאתי שהחלטות ממשלה לא מחייבות את כל השרים וזה בא לידי ביטוי גם בממשלות הימין וגם בממשלות השמאל בשלושים השנים האחרונות (רבין נגד פרס, אלוני ושריד נגד רבין, שרון נגד שמיר וכו').

דווקא השמאל פועל כקבוצה מאורגנת נ ג ד ישראל ומדיניותה וללא כל ביקורת על הצד הפלסטיני. הם עושים תעמולה בעזרת חוגים יהודים שמאלנים ואנרכיסטים בארה''ב, לפני קהלים יהודים, אוניברסיטאות. ההצלחות הגדולות שלהם הם דווקא בקהילות מוסלמיות ושחורות בארה''ב - וזה דהבדל תהומי.
_new_ הוספת תגובההרי זה היה צפוי
דוד סיון (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 7:49)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שעושים חברי זה לפי ההתפתחות ההיסטורית.
מה שעושים יריבי בעל אופי שלילי, מאורגן ותעמולה.

תמונה והתייחסות לא מאוזנת... צא מזה.
גם בהקשר הזה כבר הבעתי דעה ברורה וחד משמעית.

יוסי בן אהרון, אטינגר ויגאל כרמון בהודעה במהלך דיון (דיון 3032).
הם גם מככבים בדיון אחר ביחד עם אחרים, כמה שנים יותר
מוקדם (תגובה 38133). גם ראינו נסיון של הצדקת פעילות
אנשי הימין ואי-הצדקת פעילות אנשי שמאל בחו''ל.
_new_ הוספת תגובההרי זה היה צפוי
א. פרקש (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 8:00)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוד, אתה מתעלם מהעובדה שאין ... אין ... תופעת סרבנות בימין. צא מזה... אל תידבק למקרה איזוטרי שגם מנהיגי הימין גינו.

וד''ג... הוא לא חבר שלי (-:

לגבי פעילות ישראלים בחו''ל כבר אמרתי לדעתי את עקרונות המקובל והלא מקובל / ראוי ולא ראוי דיון 3032 .
_new_ הוספת תגובהזה מה שהוא עושה תמיד
צדק (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 9:05)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פשעים שעושה השמאל בסיטונות,
הוא תמיד משווה למקרה או מקרים בודדים בימין,
גם אם הם לא תואמים בעוצמתם,
והופך אותם לשוים לכאורה.

זה עוד סוג נפשע של שקר שמאלני.

פשע נפוץ מסוג זה הוא בנושא רצח.
שמאלנים רבים טוענים ''גם היהודים רוצחים'',
כשהם משוים בין מקרים בודדים לאלפי מקרי רצח שבוצעו ע''י ערבים
הזוכים לתמיכה נלהבת ומקהלה של מעודדים.
הופכים את הפשעים לשוים לכאורה, מנטרלים טענה יהודית נכונה,
הם הרי תמיד דואגים לטעון בזכות הערבים ולרסק כל נקודת זכות יהודית.
ובכך מכשירים את הרוצחים הערבים ומצדיקים אותם.
_new_ הוספת תגובהזה בסדר אתה עקבי
דוד סיון (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 16:37)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מצאת לך הגדרה שתתאים להשקפה הפוליטית שלך.
כך זה הי בדיון ההוא וכך זה הפעם.

אני חושב שזה לא ראוי ולא תקין שגופים (מפלגות) פוליטיים
יגייסו כספים או יעסקו בתעמולה בכלל מחוץ לגבולות הארץ.

-----

אני לא נדבק לכלום.
הערה כללית: לא כל מי שסרב לשרת והוא לא ימין - הוא שמאל.

התהליך בימין החל וכנראה יחריף בהמשך.
שמענו הודעות של רבנים וגם קבוצות של רבנים. שמענו את נדיה מטר.
שמענו הודעות של קציני החטמ''ר (חברון?..).
שמענו איך הצבא נמנע מהעימותים עם האנשים שהודיעו שלא ישרתו
(כמו עם קבוצת הטייסים) - בדיוק כמו עם אבי אבלו.

אם היו נוהגים באותה הצורה עם הסרבנים האחרים אז כל התופעה
היתה נעלמת.
_new_ הוספת תגובהזה בסדר אתה עקבי
א. פרקש (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 16:57)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם אתה מתנגד תשלח אי מייל לח''כים המקובלים עליך שיעשו משהו בענייני החוק. נראה אם יסכימו.

אני לא מזהה תחילת תהליך בימין. אני דווקא מזהה התנגדות חריפה לתהליך דווקא מצד רוב רבני יו''ש. יתכן שישהי תהליך כזה ויתכן שלא - אנחנו צריכים להמתין ולראות.

זה שהצבא נמנע מלהעמיד לדין משתמטים וכשכבר מי מהם מועמד לדין ויוצא ב-‏28 ימי מחבוש זו פרסה. לדעץי יש למצות את מלוא העונש הרשום בחוק מול כל משתמט.

אם הצבא היה נוקט בענישה חמורה כבר לפני 25 שנה כי אז התופעה הזו היתה זניחה ביותר.
_new_ הוספת תגובהלמה אתה חושב שצריך להיות קשר?
ישראל בר-ניר (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 6:22)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
Israeli101 (יום שני, 28/08/2006 שעה 22:00)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''נדמה לי שפעילי שמאל גדלו על סרבנות ונטישת קרב ב-‏30 השנים האחרונות'' -

כך מתחוור.

ובהקשר לסיון, את שלו בזמנו הוא אמנם ביצע כיאות,
אך ברבות השנים כהו עיניו למציאות, ובמקומם נפתח
אשד הצדקה!
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום שני, 28/08/2006 שעה 23:51)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שכחת לרגע,את מאות אלפי סרבני השרות מהימין המוגדרים מטעמי נוחות כחרדים?
ואת הסרבנים החדשים,שהזכיר מר סיון?
ואת ערוץ 7 ודומיו-נשמטו מזכרונך?
יש רבים ,לצערי, להכשירו את ''השרצים'' שמניתי לעיל.
_new_ הוספת תגובהשקרים שלמים
צדק (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 0:38)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

החרדים דוחים שירות על פי החוק.
כל נסיון להשוותם לסרבנים תומכי הרוצחים הערבים,
הוא פשע שמאלני ואנטישמי.

ומה קשור ערוץ7 לענין משמיצן עלוב שכמוך?

שמאלנים ושקרים שני ידידים שלא נפרדים לעולם.
_new_ הוספת תגובהשקרים שלמים
ע.צופיה (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 6:34)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ככל שאתה משמיץ יותר ומנבל יותר את פיך,אני שלם יותר, כי אילו הייתה לך תשובה עניינית, היית עונה (כפי שאתה עושה לעיתים לא קרובות),אך מאחר ואין לך, אתה עובר לשטח שכל כך מוכר לימניים ול''שומרי הדת''-הניאוצים, הקללות,הגידופים,השקרים, אי אמירת אמת,זלזול באנשים ובכבודם ועוד.
כדי שתרענן את ידיעותיך בעשרת הדיברות, נראה שמגיל בר-מצווה לא שיננת אותם.
תמשיך לקלל-אותי זה משכנע!
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
א. פרקש (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 9:36)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קודם כל חרדים אינם ימנים והגיע הזמן שתדע זאת.

שנית, החרדים הגיעו להסכמה עם כל ממשלות ישראל, מהראשונה, שלומדי תורה לא מתגייסים (אלא רק פליטי ישיבות). אין כאן שום מרד או בגידה, אלא מימוש מדיניות של הסטטוס קוו. בפועל, יותר ויותר חרדים כן מתגייסים ואפילו פתחו להם מסלול שירות מיוחד של הנח''ל החרדי, משהו דומה למסלול הנח''ל של בני ההתיישבות ותנועות הנוער שפרח בשנות ה-‏60 - 70 (שירות צבאי עם שירות במישקי הקיבוצים).

מה הקשר לערוץ 7? ועל איזה שרץ אתה מדבר? הרי אין שרץ של התנגדות לגיוס בימין. בינתיים לפחות.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 14:25)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חרדים אינם ימין? אז מה הם שמאל? זה חידוש מענין, מר פרקש. כדאי שתברר מה עמדותיהם ביחס להחזרת שטחים.ואת מי הם מעדיפים כראש ממשלה, ולמי ישמחו לתת את תמיכתם.
זה שהגיעו להסכם עם ממשלות ישראל, וכולנו יודעים איזה ריחות מדיפים ההסכמים הללו,אינו משנה את העובדה כי ביסודו של דבר הם סרבני שרות בצבא! עם גושפנקא או בלי.
נכון שיש שינוי מזערי בקרבם,אך זו אפילו לא סנונית.
ציינת שהשמאלנים תוקפים בכל אמצעי התקשורת והזכרתי לך שהיה גם יצור תקשורתי שנקרא ערוץ 7.
גם הזכרת איזשהו שרץ שמתיר ותומך בכל הפעילות החתרנית של השמאל.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
יהודה-אודי דוכן (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 21:01)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

החרדים אינם ימין ואינם שמאל רח''ל, מבחינת היהודי הדתי ירא השמיים,אלה נבלה ואלה טריפה. זה שהימין נגד החזרת שטחים ואי ויתורים ללא תמורה אינו הופך אותו לחביב החרדים, מקסימום לחביב הדתילונים.

השמוש בדמגוגיה מאוד נפוץ בקרב השמאל והוא פועל מתוך הנחה שאם ישקר לאורך זמן הרי שהשקר יתפס בסופו של דבר כאמת. אבל שום דמגוגיה לא תעזור כאן. בקרב החילונים יש סרבני שרות צבאי פי עשרות מונים מאשר בקרב הדתיים. הדתיים אינם מתגייסים (בזמן לימודיהם) על פי חוק ואילו החילונים,כרגיל, עברייני חוק.

ציינתי בעבר ואחזור שנית, השמאל אוחז בידו את הכלי הכי חזק הקיים בחברה דמוקרטית,קרי - התשקורת.

כל עוד הוא ישלוט בו-ידו תהיה תמיד על העליונה.

להציב כדוגמא להשוואה את ערוץ 7 מול התשקורת החילונית זה בערך כמו להציב עכבר מול פיל.

הדמגוגיה ב''מיטבה''.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 23:31)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

החרדים שאינם ימין ואינם שמאל הם החרדים החיים בגן עדן. אלו החיים איתנו עלי אדמות ,הם אחד משניהם. תהיה דעתי על החרדים ,אשר תהיה, אני מאמין שטיפשים עד כדי כך -אינם
!, לכל אחד מהם יש דעה מסוימת על המתרחש סביבו ודעה זו מציבה אותו במחנה פוליטית זה או אחר.
לגבי יתר הכתוב בתגובתך,אני מייעץ לך,כפי שיעצתי לטיפוס המתכנה ''צדק'' לשנן את עשרת הדיברות. כנראה מרוב פלפול במשניות שכחת את העיקר.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
יהודה-אודי דוכן (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 11:06)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

אולי אינך מאמין,ובצדק, שהחרדים טיפשים עד כדי כך ובכל זאת כאשר אתה משייך אותם לנבלה או לטריפה אתה סותר בזה את עצמך.

אם החרדים אינם טיפשים כל כך הרי שאין הם משתייכים לשום גוף פוליטי שאינו חרדי ביחוד לאחר ''התבוננות על המתרחש סביבם''.

אם כוונתך בדבריך לאותם יהודים חובשי כיפות הנמצאים במפלגות שאינן חרדיות הרי שאין הם חרדים,מקסימום דתילונים.

קבלתי את עצתך וחזרתי ושיננתי את עשרת הדיברות.

מתי עשית זאת אתה בפעם האחרונה?
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 14:35)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא התכוונתי שהחרדים משתייכים לגוף פוליטי של הימין או השמאל( יודע אני לאיזה גופים פוליטיים הם משתייכים),התכוונתי שלכל אחד מהם יש דעה על המתרחש סביבו וזה משייך אותו,על פי דעתו הספציפית למחנה זה או אחר.למיטב הבנתי-רוב מוחץ ומוחלט לימין.
לגבי עשרת הדיברות, הם חקוקים על ליבי באותיות בולטות וברורות ואני משתדל בכל ליבי ונפשי לא לסטות מהן ימינה או שמאלה.
אני מקוה שגם אתה.
בכל אופן,שמחתי לשמוע כי שיננת אותם שוב.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
א. פרקש (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 21:16)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא כל מה שלא ימין הוא מיד שמאל. אצל החילוניים יש את שטח החיץ העלום הזה שנקרא מרכז.

חרדים אינם ימין. להזכירך שש''ס ואגודת ישראל הודיעו כבר בשנות ה-‏80 שאפשר לסגת משטחים אם האלה שיודעים בצבא יחליטו ככה. זה לא ימין, זה דתיים חרדים. הם פעם עושים קואליציה עם הימין ופעם עם השמאל.

מי שלא משרת עם גושפנקא אינו סרבון גיוס. אתה חייב לדייק, כי זו הגדרת החוק.

איזו בעיה יש לך עם ערוץ 7? שהוא חושף את האמת בעיניך? הוא 'קול השלום' של המתיישבים.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 23:25)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני רואה שאינך רוצה במחנה שלך את החרדים.הם לא ימין וגם לא שמאל,אז מה הם מעופפים?
לצערי רוב רובם של החרדים מחזיקים בדעות ימניות חזקות מאוד, הייתי אפילו אומר -פנטיות.אך כמובן לשרת בצבא? את זה נשאיר לפראיירים החילוניים. מימין ומשמאל, מה זה משנה? פראייר זה פראייר.
החוק אינו מצווה עליהם לא לשרת בצבא, החוק מאפשר להם להשתמט כחוק.אם זו לא סרבנות, אז מה זה ציות(פתאום)לחוקים של החילוניים?
אני חושב שסרבנות היא פשע חמור ביותר,גם משמאל וגם מימין וגם משמים. להטיל זאת רק על השמאל זו צביעות ואטימות מוחין לשמה.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
א. פרקש (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 7:38)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו לא שאלה של רצון, זו תשובה של מציאות.

למה אתה חושב שכל העולם כולו בנוי על ימין ושמאל בלבד?

זה שיש חרדים שחושבים שארץ ישראל ניתנה ליהודים ע''י אלוהים אינה הופכת אותם לימין. יש גם אנשי שמאל שמקפידים להזכיר לנו שגם הם חושבים שארץ ישראל היא רצו של העם היהודי א ב ל .... בגלל ככה וככה אנחנו צריכים לוותר על השטחים למען שלום של אחרית הימים.

אני חושב שצריכים להעלות את שכר המינימום... האם זה הופך אותי לשמאלני?

הגדרת ימין או שמאל מורכבת המרבה פרמטרים. ככל שיש בכל קבוצה או בן אדם יותר פרמטרים בעלי אופי מסויים, כי אז הקבוצה או הבן אדם משוייכים פוליטית בזהות גבוהה יותר.

לפיכך, בבדיקה פרטנית, מתברר למשל שעניין שבת, גיור, נישואין וכו' אין מתאם גבוה יותר בין החרדים לימין מאשר בין החרדים לשמאלנים. ואתה נוגע רק בעניין השטחים, שעל אף שהוא מרכזי הוא רק פרמטר אחד. אבל גם בו כפי שאמרתי כבר הודיעה ההנהגה החרדית לפני 25 שנה, שהחזרת שטחים קודמת לאפשרות שתפרוץ מלחמה והביעה הסכמה להחלטת נסיגה במידה וממשלת ישראל תסכים לסגת. זו לא עמדת הימין. מעבר לכך יש חוגים חרדים, ולא רק נטורי קרתא, שרואים בכיבוש שורש הרע, עין הרע ושאר רעות ואפילו מתנגדים לקיום מדינה יהודים שאלוהים טרם חתם עליה ע''י שליחו המשיח.

אתה כבר רמזת על החלוקה הנכונה לפי דבריך בלי ששמת לב. הציבור מחולק לחילונים שמאלנים (עם מעט חובשי כיפות מהיהדות הציונית), חילונים ימנים (עם הרבה חובשי כיפות מהיהדות הציונית) וחרדים שהם למעשה אינם ציונים (וגם בהם יש מספר זרמים, אבל המאחד בינהם גדול מן המפריד).

* אם חוק מאפשר למישהו לא לשרת אין זה נקרא סרבנות.

* אינני מטיל שום סרבנות על השמאל. בשמאל יש גרעין קטן וקשה של סרבנות. בימין אין סרבנות בכלל. הסרבן הבודד שהיה בלבנון חטף אותה ממנהיגיו הרוחניים והפוליטיים. גם קריאה לסרבנות של אחות על קבר אחיה לא נענתה ע''י אף אחד וזכתה לגינוי רבנים. את ההתנהגות האחראית הזאת לא ראינו הרבה שנים מול הסרבנות השמאלנית. רק אמיצים בודדים גינו אותה, מי בהבל פה ומי בדיבור חד וברור.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 8:04)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מבין שלא נוח לך להיות עם החרדים במחנה אחד, אני מבין אותך,גם לי זה לא נוח.אבל זו המציאות, תבדוק אותה!
להזכירך, אחרי קום המדינה(ואולי גם קודם) החרדים סרבו לשרת בצבא, חד וחלק! בהסכם פוליטי די מסריח, מאות מהם קיבלו פטור,זה הפך במשך השנים לציבור שלם. אם זו לא סרבנות, איני יודע סרבנות מהי!
ב-‏28.8 כתב: ''נדמה לי שהשמאל גדל על סרבנות ונטישת קרב ב-‏30 בשנים האחרונות''.
איך שלא תהפוך את זה הסרבנות בימין היא פי-‏100 לפחות, ולא משנה אם אתה מתנער ממנה,או לא סופר אותה,או מכשירה אותה, המנעות משרות צבאי שאינו מסיבות רפואיות היא סרבנות!!!
לגבי'' נטישת קרב'' הזכירך כי בגין החזיר את כ ל סיני, שמיר היה הראשון שנפגש פומבית עם הפלסטינאים, נתניהו החזיר את חברון, וחתם על הסכם וואיי ושרון ( היה איש ליכוד,זוכר)החזיר את רצועת עזה. כך שגיבורים גדולים הימין עדיין לא יצר.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
א. פרקש (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 8:22)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נוח לי להיות יחד המחנה החילוני השמאלני... אז אני לא חילוני?

מה אתה מכניס לעניין התיאורטי הזה תחושות אישיות (שגם אינך יודע לזהותן בכלל). אתה הוא הבורח מהתמודדות עם המציאות כי אתה חושש להפסיד ''נכס'' פוליטי יקר - כולם ימין כולם אותו דבר ולכן כולם מטרה אחת... כדור אחד וזהו. אבל זה לא לא כך. אתה צריך לאזור יותר סבלנות וכוח כדי להתמודד עם יריביך הפוליטיים. אלה החיים.

אחרי קום המדינה גם שמאלנים סרבו לשרת בצבא וקרו להם משתמטים (אמנון זיכרוני ראשון המשתמטים הפורמליים, אז שמאלני אנטי ציוני, היום יקיר ליבו של השמאל השפוי).

כמו שאמרתי בימין אין סרבנות בכלל. ואתה לא מצליח להוכיח אחרת. ולגבי הזדקקותך להעלות את עניין בגין סיני, ביבי (שוב ביבי אשם) בקונטקסט לא נכון וראוי וללא פרשנות ראויה ואפילו תעמולתית מעידה על העניין כולו.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 14:45)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חזרתי ואמרתי בכל הזדמנות כי אני נגד כל סרבנות שהיא.לבוא ולהגיד שיש סרבנות רק בשמאל ולהתעלם מעשרות ומאות א ל פ י , סרבני השרות הצבאי , החרדים,שהזדהותם הפוליטית היא ימנית, זה לדעתי קצת בריחה מהמציאות.
להשתמש נגד השמאל (בצורה כוללנית) במילה ''נטישת קרב'' כאשר מנגד עומדים מעשי מנהיגי הליכוד לדורותיו,שאינם מצטיינים באומץ לב מיוחד במינו ועמידה נוקשה על דעותיהם ועמדותיהם,זה כבר מעשה בת-היענה.
_new_ הוספת תגובהיש לך טעות
צדק (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 15:15)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא ''מאות א ל פ י , סרבני השרות הצבאי , החרדים'',
מליוני סרבני השרות החרדים, או אולי מיליארדי...
מי מוסיף לעלילת דם אנטישמית?
_new_ הוספת תגובהיש לך טעות
Israeli101 (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 21:41)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''לא ''מאות א ל פ י , סרבני השרות הצבאי , החרדים''

מכיוון שפטור משירות צבאי מעוגן בחוק - אין זו סרבנות!
אלא מה: לדידם של יתר 90% מהאוכלוסיה, החוק נחקק 'ונשמר' אך ורק בכדי לאפשר הקמת קואליציה ממשלתית!

החוק אינפנטילי, ויש להקיא חוק גזעני/לקק זה.

נב. אני מאמין שב-‏60 השנים האחרונות, עשרות אם לא מאות
אלפים חסו בצל קורת החוק הדבילי הז!
_new_ הוספת תגובהיש לך טעות
צדק (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 23:52)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כאשר החוק חוקק החרדים לא היו נחוצים לשום קואליציה.
מאיפה המצאת את הסיפור הזה?

בן גוריון רצה לשמור על עולם הישיבות הקטן,
לאחר החורבן בשואה,
והסכים שיהיו לומדי תורה פטורים משרות.

החוק איננו גזעני. זהו חוק יהודי חשוב.
חייבים להיות יהודים השומרים על המורשת היהודית האדירה.
המצב החמור בישראל והאנטישמיות החולנית הנפוצה כאן,
רק מחזקת את דעתי שאסור לשנות את החוק הזה.
_new_ הוספת תגובהיש לך טעות
Israeli101 (יום חמישי, 31/08/2006 שעה 2:47)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''חייבים להיות יהודים השומרים על המורשת היהודית האדירה''

אמת! אבל 3 שנים בחיי אדם להנציח תרומתו לנצח
ישראל, מהווה 2.5% ממשך חיינו! ולא יפגע באמונת איש/ה.

יתרה מזאת, שירות שכזה יסיר סטיגמה חברתית, ויתרום
רבות לשיפור מערכת הייחסים הבין יהודית.

אני מצפה מכל ישראלי/יהודי באשר הינו, לתרום שווה
ללא כחל וסרק!
_new_ הוספת תגובהיש לך טעות
Israeli101 (יום חמישי, 31/08/2006 שעה 2:55)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''בן גוריון רצה לשמור על עולם הישיבות הקטן''.

בן גוריון גם כיזב!? לאבי ויתר מתישבי מושב ''תימורים''
הבטיח קרקעות מסויימות, מאוחר יותר(תחילת שנות ה-‏60)
כאשר נלחץ ע''י אבי לעמוד בדבריו, אמר באנגלית ''My Word is for me to give, and for me to take!!''. ולכן, למרות
גדולתו, עשה טעויות, וחוק פטור לחרדים, טעות אינפנטילית מאכזבת ומכזבת.
_new_ הוספת תגובההמורשת היהודית כוללת את החיים כולם
צדק (יום חמישי, 31/08/2006 שעה 10:11)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היהדות היא לא רק לימודים.
לומדים כדי לדעת וכדי ליישם את הנלמד.
לחיות על פי המורשת היהודית.
זה לא משהו שאפשר לתחום אותו בזמן.

היחסים ישתפרו רק כאשר כל יהודי יבין ויקבל
שהיהדות היא הבסיס היחיד המאחד בין כולם.
ולא שום דבר מלאכותי אחר.

יחסים לא יכולים להשתפר לעולם כל עוד יש
יהודים המצהירים על רצונם בחיסולה של היהדות.
כמו שעם הערבים הקוראים להשמדת ישראל,
לא יהיו לעולם יחסים נורמליים.

-----------

על פשעיו של בן גוריון אפשר לכתוב אנציקלופדיה,
שקרים הם הקטנים שבהם.
אבל יש לו גם כמה זכויות. הפטור הוא אחד מהם.
_new_ הוספת תגובהמה זה קואליציה
נסים ישעיהו (יום שישי, 01/09/2006 שעה 8:03)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד.

בן גוריון לא היה זקוק לחרדים לשום קואליציה? אולי, בכנסת. אבל הוא ידע שאם יסתכסך עם החרדים, ספק אם יהיו לו עולים.

הרי עלו לארץ מיליוני יהודים כן ירבו, שהאמינו למצג השווא שמדובר במדינה יהודית.

סכסוך עם החרדים על רקע גיוס אברכים, ויותר חמור – גיוס בנות לצבא, היה משאיר אותם בחו''ל, ומזה חשש בן גוריון לענ''ד.
_new_ הוספת תגובהיש לך טעות
ע.צופיה (יום חמישי, 31/08/2006 שעה 2:43)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דהיינו: מאות אלפי חרדים חמקו משרות צבאי במסגרת חוק ''אינפנטילי''- מסקנה סרבני שרות צבאי חוקיים ,אך עדיין סרבני שירות!!!
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
א. פרקש (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 17:08)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינני מתעלם מאי גיוס חרדים. אבל אני לא קורא להם ימנים - כי הם לא. השקפותי הפוליטיות שונות לגמרה מהשקפותיהם, כפי שכבר אמרתי. כי הם לא ימין אלא הגוש החרדי.

להזכירך, כשבן גוריון החרים את הימין החרדים היו המשענת של הקואליציה שלו. כלומר, גם לפי בן גוריון הם לא היו ימין. לחרדים יש נקודות משיקות לימין ולשמאל, י ת כ ן שיש להם יותר נקודות משיקות לימין (ושוב, זה בכלל לא בטוח), אבל זו אינה הוכחה שהם ימין. להם יש את האג'נדה שלהם - בתי תפילות, אברכי ישיבות, טבילה, שכר לימוד תורה, קצבאות ילדים ושמירת שבת וזה העיקר שמקיים אותם. עניין השטחים הוא שולי אצלם וניתן לשינויים בהתאם לקואליציות הפוליטיות, כמו שעניין החינוך ותנאי העבודה/שכר הם נושאים לספקולציות פוליטיות של העבודה כשהיא באה להשתתף בקואליציה.

* אילו מנהיגי ליכוד ''אינם מצטיינים באומץ לב מיוחד במינו ועמידה נוקשה על דעותיהם ועמדותיהם''? כולם עמדו על דעתם, ניהלו מדיניות שפויה, יצאו מראש נגד מחטף אוסלו, נתנו פחות לפלסטינים (כי האמינו שלא יקבלו כלום בחזרה). אם כי אינני מבין כיצד אתה מחבר את הסוגיה הזו לענייננו - ועדת חקירה ממשלתית - כן או לא?!
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 18:59)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מאמין שלכל אדם חרדי יש גם דעה פוליטית,זה אינו נוגד את התנהגותו הדתית. הרי הוא חי פה בארץ.אני מאמין שרובם המוחץ הם בעלי דעות ימיניות,זהות פחות או יותר להשקפותך הפוליטיות בנושאים מדיניים.רוצה דוגמא במיקרוקוסמוס: ראה את נטיותהם הפוליטיות של המשתתפים החרדים בפורום(צדק,דוכן).
מאז בן-גוריון עד היום עברו 2 דורות, דברים השתנו,כולל נטיות פוליטיות.נכון שעבור הטבות סקטוריאליות הם מוכנים להקריב דעות פוליטיות,אך זה לדעתי,בגלל שאינם מאמינים כי יקרה משהו בשטח זה. לקבל כנגד כלום,תמיד כדאי.
ההמנעות מלשרת בצבא ולאחר מכן במילואים שווה הרבה
(בכסף ובהנאות חיים אחרות),אני יודע זאת לפי מה ש''הפסדתי'' עקב שרותי בצבא והמילואים שעשיתי במשך 30 שנה.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
יהודה-אודי דוכן (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 21:24)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

אתה כנראה עברת שטיפת מוח רצינית בילדותך, חבל שבבגרותך אינך מצליח להשתחרר ממנה.

אנני מבין מדוע אינך מסוגל לנהל ויכוח ללא דמגוגיה -
'' ראה את נטיותיהם הפוליטיות של המשתתפים החרדים בפורום (צדק,דוכן)''

הלא אני חוזר ומגדיר בכל הזדמנות את השמאל ואת ה-י-מ-י-ן כנבלה וכטריפה, איך אתה ''מצליח'' לשייך אותי לאחת מהן - לקב''ה פיתרונים.

ניסית לשבת פעם 14 ו-‏16 שעות בכולל וללמוד? אני מבטיחך שהיית מוכן לשרת במילואים 30 יום ולא לשבת בכולל שבוע אחד.

ראה,אם המפלגות החרדיות היו מקבלות את התקציב המגיע להן על פי חוק, מבלי שישימו להן רגליים בכל פעם,הן לא היו נזקקות ל''קומבינות'' פוליטיות.

ובעניין המשפט האחרון שלך - אני מכיר כמה אנשים שאת ''הנאות החיים'' שלהם עשו דווקא בעת השירות במילואים.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
Israeli101 (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 21:48)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אני חוזר ומגדיר בכל הזדמנות את השמאל ואת ה-י-מ-י-ן כנבלה וכטריפה''.

רע השימוש במונח ''נבלה'' להגדיר חלק בעם היהודי.
טריפה, מילא, אבל ''נבלה''!!? (מי מת לדידך?) נראה לי שהקב''ה סולד מהשמצה נאלחת זו.

שָל ''נאלחת'' זו מדל שפתיך.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום חמישי, 31/08/2006 שעה 2:49)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אל תרחיב את הדיבור בענין שטיפות מוח,אחרים בפורום כבר הגדירו ענין זה אצלך.
אני קורא את דבריך ואני מזהה, ואיני אומר זאת לגנאי,הזדהות עם מה שנקרא הדעות הימניות בציבור.זה אינו אמור לפגום כהוא-זה באורח חייך היומיומי.
אם הכולל כל כך קשה לך, תמנע ממנו. הרי זו אינה גזרה משמיים.
ולגבי הנאות החיים במילואים-אתה מוזמן!
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
יהודה-אודי דוכן (יום חמישי, 31/08/2006 שעה 13:27)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

'' אל תרחיב את הדיבור בעניין שטיפות מוח,אחרים בפורום כבר הגדירו עניין זה אצלך'' - מי הם אותם ''אחרים בפורום'' אם לא שטופי המוח מבית היוצר של החילונות הכופרת?

אם לא שמת לב אנני נרתע מלהתמודד עם דמגוגים.

בחמישים שנותי כחילוני נחשפתי ליותר מ-‏70.000 שעות של תשקורת חילונית כופרת -רדיו,עיתונות וטמבלוויזיה. אף אחד לא העיר לי אז שאני עובר שטיפת מוח.
כשחלטתי לבדוק את עניין אמיתות הדת והתורה,קראתי חומר בנושא ושמעתי מס' הרצאות ומיד קפצו עלי בקריאות קרב - ''שטיפת מוח,שטיפת מוח''.

מה קרה? מדוע אין יהודי,במדינת היהודים,יכול ללמוד יהדות מבלי שיתנפלו עליו יהודים כאילו שהוא עבריין מסוכן?

מדוע שעתיים של יהדות הם שטיפת מוח ושבעים אלף שעות של כפירה לא?

האין זו דמגוגיה לשמה?

לידיעתך - שרתתי שלוש שנים כחייל סדיר בחיל האוויר ועשרים וחמש שנים כמילואימניק בשיריון.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום חמישי, 31/08/2006 שעה 14:13)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לי כלום נגד זה שחזרת בתשובה, הכרתי בימי חיי לא מעטים.התרעומת ,בד''כ,היא כי במחי יד אתה מוחק 50 שנות חיים כאילו היו זבל.איני בא ח''וח, לפסוק מה נכון ומה לא. אבל ה''מחיקה'' הטוטלית הזו אינה הגיונית ולטעמי גם לא נכונה. לכן אנשים שחוזים את ה''תופעה'' של חזרה בתשובה נוטים לראות בזה שטיפת מח.
זה שאינך נרתע מלהתווכח אינו הופך את יריבך לויכוח לדמגוגים,אינו מעיד על טיב טיעונך ועל נכונותם.דוקא אליצור סגל שמיטב ידיעתי הוא אדם דתי, העיר לך מספר פעמים בעדינות ובנימוס על ''איכות '' הויכוח שלך.
אני שמח שמילאת את חובותך האזרחיים למדינה. אני דוקא הייתי שלוש שנים בתותחנים ושלושים שנה מילואימניק בחיל האויר.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
יהודה-אודי דוכן (יום חמישי, 31/08/2006 שעה 21:09)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

אם (רק לשם דוגמא) היה עבריין מגיל צעיר מחליט לחזור בו מפשעיו,להיות אדם הגון ו''למחוק טוטאלית'' את עברו - גם אז היית טוען שזה ''לא הגיוני ולא נכון?''.

צריך להבין,לגבי היהודי המאמין וירא שמיים,חילול שבת גרוע מכל עבירה ''חילונית'' שאתה מכיר. על רצח למשל יכול אדם לקבל עונש מוות ואז מקסימום הוא מחזיר את נשמתו כמה שנים בטרם עת (אם כי אף אחד אינו יודע מהי העת שנקבעה לו). על חילול שבת אחד יש עונש כרת מחיי העולם הבא לנצח.

האם יש עולם הבא? את זאת צריך לחקור ולברר,כמו למשל לראות את הסרט שהצעתי פה מס' פעמים.

נקודות המוצא השונות שלנו כנראה שלא תאפשרנה לנו להגיע לעמק השווה בעניין השרות הצבאי.

אני שב וטוען - עם ישראל לא שרד אלפי שנים בזכות טנקים ומטוסים,עם ישראל חי וקיים למרות שאימפריות גדולות ועצומות נכחדו ונעלמו כלעומת שבאו. העם היהודי שרד רק בזכות שמירת תורה ומצוות. לקח לי 50 שנה להבין זאת, אני מאחל לך שתזכה לכך כל עוד אתה יכול עדיין ''למחוק טוטאלית'' את עברך.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום חמישי, 31/08/2006 שעה 23:05)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההשואה שאתה עושה ,היא לא במקומה.פשעים שעבריין עושה הם חלק זעיר מכלל מערך חייו. הפסקת העיסוק בפשע היא שינוי מפן אחד במכלול. החזרה בתשובה כפי שאתה מגדיר אותה וכפי שהיא מתבצעת בפועל,היא מחיקה טוטלית של החיים לפני.אני חושב שמי שגורם זאת לאדם ,לעשות מעשה כזה הוא אדם רע מאוד-מאוד.אבל זו דעתי האישית בלבד ואיני מנסה לשכנע אותך בכך.
אם חילול שבת כל כך חמור,אז אל תחלל שבת.לגבי אין משמעות לשבת כפי שהיא בעיניך,אך ,שוב, אין לי בעיה עם זה-אל תחלל!
עם ישראל שרד בזכות הרבה סיבות ונסיבות ,בין היתר גם מה שאתה ציינת.וגם בגלל סיבות שאינן קשורות כלל לתורה ומצוות.אם אתה מאמין כי בחזרתך בתשובה אתה עוזר לשרידותו של העם ,אז טוב שחזרת,אך אנא ממך,כבד גם אחרים שחושבים שונה ממך.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
יהודה-אודי דוכן (שבת, 02/09/2006 שעה 21:38)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

פשעים שעבריין עושה אינם ''חלק זעיר מכלל מערך חייו'', כמעט כל דבר שעבריין עושה, נוגד את החוק (ברוב המקרים הוא פשוט לא נתפס).

''אני חושב שמי שגורם זאת לאדם,לעשות מעשה כזה הוא אדם רע מאוד- מאוד'' - אין לי אלא להצטער שזו דעתו של יהודי על היהדות. זוהי עדות חיה לנזק העצום שגרמו ה''ציונים'' הכופרים לעם ישראל ושבגינו אנו סובלים עד היום ונסבול עוד יותר בעתיד.

לכבד את רצונו של יהודי שלא לשמור תורה ומצוות זה כמו לכבד את הנוסע באוניה מלאת נוסעים שמחליט לקדוח חור ברצפת תאו.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (שבת, 02/09/2006 שעה 22:41)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין זו דעתו של יהודי על היהדות. זו דעתו של יהודי על יהודי אחר שבהחלט אינו נוהג לפי דת ישראל.
לכבד את רצונו ודעתו של יהודי אחר זה ,לפי הלל הזקן, תמצית היהדות כולה. קיום תורה ומצוות זו דרך חיים אישית של כל אחד ואחד. אף אחד לא שם אותך, או מישהו אחר בן תמותה,לקבוע מה מותר ומה אסור. תעשה מה שאתה מוצא לנכון ותהיה שמח בחלקך.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 03/09/2006 שעה 0:06)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

סליחה על דברי הבוטים - דבריך הם קישקוש של יהודי המנסה לתרץ את העובדה שאינו מקיים תורה ומצוות. לו היית כנה היית מודה בזה ללא לוליינות מיותרת.

אנני בא לומר לך כיצד לנהוג, אני מקיים את המצווה - הוכח תוכיח את עמיתך. תרצה תשמע - לא תרצה לא תשמע.

את דברי הלל הזקן צריך להבין לאשורם ולא לפרש אותם כיד הדמיון החילוני הפרוע. כשבא גוי אחד לבקש משמאי שילמד אותו את כל התורה ''על רגל אחת'' הוא השליך אותו מהמדרגות. כשאותו גוי פנה להלל הזקן אמר לו הלל - מה ששנוא עליך לא תעשה לרעך. שאל אותו הגוי - זאת כל התורה כולה? זה המפתח- ענה לו הלל הזקן - ועכשיו לך ולמד!

כדאי לשמוע לעצת הלל הזקן והחכם.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום ראשון, 03/09/2006 שעה 6:57)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני מתרץ כלום. איני חייב לתרץ כלום(כי אני שלם עם עצמי),בטח שאיני חייב לתרץ משהו לאנשים שאיני מכירם כלל.
מעולם לא ניסיתי להגיד דברים שונים.
כפי שאמרתי קודם, קיום מצוות הוא ענין אישי של כל אחד ואחד.ולא אני זה שאמרתי שקיום מצוות אינו נמדד לפי כמות וטכניקה,אלא לפי כוונות אישיות.
איני מכיר ולא שמעתי על המצווה '' הוכח תוכיח את עמיתך''(אולי תאיר את עיניי מאין היא באה). אך (בציניות) אני יכול לטעון כי אני מקיים מצווה זו כלפיך.
ולגבי הלל הזקן-אני מסכים לחלוטין ,אחרי שתקיים את ה''מפתח'' לך ולמד!!
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 03/09/2006 שעה 9:59)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

''האם אתה מתחרט על מעשיך?''- שאל השופט את הרוצח.
'' לא''-היתה התשובה
''מדוע ?''- הקשה השופט
''כי אני שלם עם עצמי'' - ענה הרוצח.

''האם אתה מתחרט על מעשיך?''-שאל השופט את האנס
''לא''
''מדוע?''
''כי אני שלם עם עצמי'' .

איזה מן טיעון זה ''כי אני שלם עם עצמי''? האם היית טוען כך לשוטר שעצר אותך לאחר שעברת באור אדום?
האם היית אומר לו ''איני חייב לתרץ כלום''?

נכון הוא שאינך צריך לתרץ לשום אדם מדוע אינך שומר תורה ומצוות אולם לפחות אל תשתמש בטיעונים מגוחכים.

את המפתח שנתן לנו הלל הזקן אני מנסה לקיים ולפי תשובותיך אני מניח שאיבדת אותו עוד לפני שמצאת את הדלת.

''הוכח תוכיח את עמיתך'' היא מצווה מן התורה, שמעת על הספר הזה? ואין הכוונה שעל האדם להוכיח את חברו על שלא הזמין אותו למסיבה או ששכח לבוא לפגישה שקבעו.

אני הצעתי לך 'מפתח' שבו תוכל להשתמש כדי להכנס בדלת הראשונה שתוביל אותך להבנת עצם המצאותך ותכליתך בעולם, משום מה אתה מסרב עד עתה להשתמש בו ומעדיף דמגוגיה על פניו.

אפשר להכריח את הסוס להגיע עד השוקת,אולם אי אפשר להכריח אותו לשתות ממנה.

שיהיה לך שבוע טוב.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום ראשון, 03/09/2006 שעה 15:40)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדוגמאות שאתה מביא מראות כי יש לך בעיה לענות לענין. כשכתבתי שאני שלם עם עצמי,הכוונה שאיני מרגיש כי עשיתי או עושה משהו לא טוב. מה אענה לשופט?מה שייך לענין,אני לא מבצע כל פשע ,איני עומד למשפט ואיני צריך לדמיין מה אענה לשופט.קבל את זה,(נכון שזה קשה)כי יש אנשים,יהודים בדתם ובלאומיותם,שאינם מסכימים לדעתך, לדרכך, לאורח חייך.אינם פוסלים אותו,אך אינם מקבלים אותו בא-רבתי.קשה לך לקבל זאת,אך אילו הם החיים עלי האדמה. ''שם'', זה ענין אחר וממש לא מעניין אותי.
כפי שכתבתי לך בתגובה קודמת לגבי עשרת הדיברות,כך לגבי הגותו של הלל הזקן. אני בהחלט מקבל אותה ומקיים אותה.
אולי אתה מוכן,להאיר את עיני, ולציין היכן בתורה כתובה המצווה ''הוכח תוכיח את עמיתך''?
להבדיל ממך, איני מחפש להוביל אותך לשום שוקת ובטח ובטח לשתות ממנה.
_new_ הוספת תגובההוכח תוכיח
צדק (יום ראשון, 03/09/2006 שעה 15:46)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לֹא-תִשְׂנָא אֶת-אָחִיךָ, בִּלְבָבֶךָ; הוֹכֵחַ תּוֹכִיחַ אֶת-עֲמִיתֶךָ, וְלֹא-תִשָּׂא עָלָיו חֵטְא.

ויקרא פרק יט, יז
_new_ הוספת תגובההוכח תוכיח
ע.צופיה (יום ראשון, 03/09/2006 שעה 17:38)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. לא תשנא את-אחיך,בלבבך!!
ב. לא תקם ולא תטר את בני-עמך!!!
ג.ואהבת לרעך כמוך!!

שלוש דברים(לפחות) שאתה צריך להכות על חטא לגביהם!
_new_ הוספת תגובההוכח תוכיח
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 03/09/2006 שעה 21:11)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

מדוע אתה מתעקש להפגין את בורותך בתורה?

אחיך,עמיתך,רעך,חברך,בני עמך....אלה אינן ''סתם'' מילים נרדפות,לכל אחת יש משמעות שונה.
את האפיקורוס (יהודי המכיר בקב''ה ומורד בו) יש אפילו חובה להוקיע ולנדות.

חובה על כל יהודי ירא שמים להוכיח את אלה מבני ישראל שאינם הולכים בדרכי השם.

אני בטוח שאם אחד מילדיך היה עוזב את הבית ויוצא לתרבות רעה היית מצפה ושמח אילו אחיו היה מוכיח אותו,מחזירו לדרך הישר ומשיבו הביתה. אולי אינך רואה זאת כך אבל זוהי היהדות.
_new_ הוספת תגובההוכח תוכיח
ע.צופיה (יום ראשון, 03/09/2006 שעה 22:37)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בורותי בתורה אינה נופלת משלך.זה שאתה נאחז בקרנות מזבח וירטואליות ומשתמש בכל מיני ביטויים כגון:אפיקורס,ירא שמים ואחרים אינם הופכים אותך ליהודי טוב יותר או מאמין יותר,,(אלא בעיני עצמך בלבד).בסך הכל אתה מצטט אחרים מבלי להבין מה אתה אומר.
לא אתה ולא אחרים המחזיקים בכל מיני תארים דתיים מטעם הציבור ומטעם עצמם יקבעו מיהו יהודי טוב ומי לא.כך שאת חובותך להוכיח ולהוקיע תשמור לידידך ולמי שמוכן להקשיב לך מרצון.
לעניני משפחה: איני מטיל על ילדיי את חובותיי כאב. אם צריך להוקיע אני עושה זאת בעצמי ולא מחפש עזר מאחרים,אפילו אם הם קרובים לי ביותר.
יהדות אינה מסיונריות,ומה שאתה עושה זה מסיונריות, לכן כל כך ''אוהבים'' אותכם.
_new_ הוספת תגובההוכח תוכיח
יהודה-אודי דוכן (יום שני, 04/09/2006 שעה 12:52)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

עקשנותך לדבוק בבורותך מעוררת ''כבוד'' כמו גם הדמגוגיה שאתה נזקק לה כדי ''להוכיח'' את צדקתך - ''בסך הכל אתה מצטט אחרים מבלי להבין מה אתה אומר''.

הרשל'ה חזר הביתה מביה'ס ואמו שואלת אותו:''מה למדת היום?'' עונה לה הרשל'ה: ''היום לימד אותנו המורה ששתיים ועוד שתיים הם ארבע'', ''אה'' אומרת האמא ''אתה בסך הכל מצטט את דברי המורה''.
ככה זה,כל מה שאנחנו לומדים זה מאחרים, אם אני מבין את שאני לומד-זה ישפטו אחרים (אובייקטיבים).

''לכן כל כך ''אוהבים'' אותכם'' - גם אני כחילוני ''אהבתי'' מאוד דתיים,עד כדי כך שהייתי מוכן להעבירם לגן עדן בו במקום. בדיעבד אני מבין שהם הפריעו לי בעצם נוכחותם גם אם לא דברו עמי מילה, זה היה כאילו הם הציבו בפניי מראה האומרת - אתה רואה? כך צריך להראות יהודי!

יתכן שזו גם הרגשתך ויתכן שלא,בכל מקרה דבר ידוע הוא שחילונים ''אוהבים'' דתיים בערך כמו שגנבים ''אוהבים'' שוטרים.
_new_ הוספת תגובההוכח תוכיח
ע.צופיה (יום שני, 04/09/2006 שעה 16:46)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני מתחרה איתך ב''ידע'' דתי, מהירות קיום מיצוות וכמותן,או ציטטטות ערטילאיות שאין מאחוריהן כלום מעצמך.
כשכתבתי ש''אוהבים '' אחכם, זה היה במשפט שהתייחס לתופעה מסוימת וזו תופעת המיסיונריות אצל חלק מהציבור הדתי. אני לא ייחסתי את המילה ''אוהבים'' אתכם לכלל הציבור הדתי, אתה זה שמייחס זאת (מדעת או שלא מדעת). אני מתייחס לאדם דתי (מכל הזרמים) כאדם ותו לו. אני איני מייחס כל חשיבות לצורת לבושו,לאורח חייו או לדעותיו. לגבי הוא אדם ככל אדם אחר בתבל.
רוב החילוניים שאני מכיר(והם רבים מאוד)נוהגים כך.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 03/09/2006 שעה 20:53)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

התגובות שלך לדוגמאות שאני מביא מראות שאין אתה מבין אותן,כפי שאינך מין דבר וחצי דבר מדברי התורה. אתה לוקח פסוקים ''שנראים'' לך כאילו שעונים לצרכיך ועושה מהם סלט שלם.

אתה מקיים את עשרת הדברות? גם את הארבע הראשונות?

אינך יכול להוביל אותי לשום שוקת משום שאני נמצא לידה ושותה ממנה בצמאון. אם אתה מסרב- זו בעיה שלך.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום ראשון, 03/09/2006 שעה 21:04)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אותן המילים בדיוק כולל הפסוק ''שאתה לוקח פסוקים ש''נראים'' לך כאילו שעונים לצרכך''ניתן להגיד עליך. ממש בלי לשנות מילה.
ההבדל ביני לבינך הוא שאני מכבד את מה שאתה עושה אך אתה אינך מכבד אותי כאדם, כיהודי וכישראלי. וזה מחזיר אותך ל''מפתח'' של הלל הזקן שאין לך אותו ולכן כל לימודך ופטפוטך על עניני מצוות חסרי בסיס.
אם חס ווחלילה פגעתי בך, אני מתנצל מראש,אך ראיתי צורך להגיד לך את דעתי ללא כחל ושרק.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 03/09/2006 שעה 21:30)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

הפסוקים שאני מביא וכן הפירושים שלהם אינם לקוחים מראשי אלא מגדולי תורה בכל הזמנים ובוודאי שלא מפרשנות של חילונים ש''מבינים'' בתורה בערך כמו רועה צאן בחלליות.

אין לי שום בעיה להעריך אותך כאדם.

כיהודי?- הגדר לי מיהו יהודי לדעתך. מתי עם ישראל נקראו לראשונה יהודים ומדוע?

כישראלי? - מה זה?

בכל לילה לפני לכתי לישון אני קורא קריאת 'שמע' שעל המיטה וחלק ממנה אומר -

''ריבונו של העולם,הריני מוחל וסולח לכל מי שהכעיס והקניט אותי או שחָטָא כנגדי,בין בגופי בין בממוני בין בכבודי בין בכל אשר לי....ולא יענש שום אדם בסִבָּתִי...''

גם אתה כלול בברכה זו.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום ראשון, 03/09/2006 שעה 22:48)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אמרו גדולים וחכמים: 70 פנים לתורה. דהיינו על כל פירוש,יש 69 נוספים וכל אחד ,כולל אתה, בוחר את הפירוש המתאים לו.אל תזלזל בחילוניים, הם 70% מהעם היהודי. ''מאמינים'' כמוך,הם מיעוט מבוטל.
יהודי? מבלי להכנס עמוק מדי, אף אחד מאיתנו לא בחר להיות יהודי,נקבע שהוא יהיה יהודי על ידי הוריו,על ידי עצם הולדתו להורים יהודים וע''י מעשה ברית המילה,וזוהי ההגדרה היחידה למיהו יהודי.אף אחד' עלי אדמות לא יכול לשלול זאת ממנו!!קיום המצוות זה צורך אישי של כל אחד ואינו קובע כהוא זה לגבי יהדותו.
ישראלי? אותו יהודי שחי בארץ ישראל.
אני מאמין לך שאתה קורא את התפילה הזו,אך האם אתה גם ב א מ ת מוחל וסולח?זה רק אתה יודע.
ממש לא אכפת לי אם אני כלול או לא בתפילה זו. אני מעריך את הויכוח הזה כי הוא נעשה בנועם-דברים וכבר בזכות זה הרווחת משהו.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
יהודה-אודי דוכן (יום שני, 04/09/2006 שעה 13:24)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

''..70 פנים לתורה''- אכן,אלא שאתה כנראה הוספת את הפן ה-‏71.

''אל תזלזל בחילוניים,הם 70% מהעם היהודי'' - אכן,אך העם היהודי מעולם לא העריך את הכמות אלא את האיכות. זה בערך כמו היחס שבין ערך החול וערך היהלומים.

אתה צודק שאף אחד לא יכול לשלול מהיהודי את יהדותו אולם איזה משמעות יש ליהדותו ללא קיום מצוות היהדות?

איזה הגיון יש בהשתייכות לעם הנרדף ביותר בהסטוריה, על היותו העם הנבחר ע'י הקב''ה,מבלי שתהיה לך בסופו של דבר הזכות לזכות בשכר הניצחי דווקא בשל כך?

הקב''ה חנן את האדם בחוכמה,דעת ובינה - עם שתי התכונות הראשונות אין לך בעיה. מה עם השלישית?
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום שני, 04/09/2006 שעה 16:55)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א.תודה על המחמאה שהוספתי היבט נוסף לתורה.זו באמת מחמאה,לא רבים זוכים לה.
ב.70% מהעם היהודי גורסים שיתר ה-‏30% הם חול. זה כמובן לא משכנע אותך,אך אין לזה כל חשיבות בעיני.
ג. יהדות זו יהדות. קיום מצוות זה ענין אישי של כל אחד.
בוא ואגיד לך משהו,שאתה בטח תחלוק עליו, כל אדם מקיים את המצוות למענו בלבד,לכן זה ענינו כמה ולמה.
ד. איני רוצה להיות יותר העם הנרדף ביותר בהיסטוריה,אמרתי לך שעניני העולם הבא אינם מענינים אותי כלל.
ה.לגבי הבינה-איך כתבת בתגובה אחרת: אחרים (אובייקטיביים) ישפטו!
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
יהודה-אודי דוכן (יום שני, 04/09/2006 שעה 21:45)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

א. זאת לא היתה מחמאה אלא בחינת -כל המוסיף גורע.

ב. דמגוגיה לא תעזור כאן- יש יותר חול מיהלומים.

ג. יהדות מתבטאת בקיום מצוותיה. גם אזרח העובר על חוקי המדינה הוא עדיין אזרח, אולם לא הייתי מכנה אותו אזרח טוב ונאמן.

ד.רצונך בעניין אינו רלוונטי. ענייני העולם הבא צריכים לעניין כל אדם חושב,אלא אם כן הוא לא חושב.

ה. צודק.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום שלישי, 05/09/2006 שעה 6:40)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. בכלל לא מפריע לי.
ב. יש יותר חול מיהלומים בכל העולם, לא בטוח שאצל העם היהודי זה נכון.
ג.מצוות זה ענין אישי. מצוות אינן חוק(אלא בעיני מי שרוצה לראות בהם חוק)ולכן (כמו כל ההשואות שלך) ההשוואה אינה במקומה.
ד. יבושם לך!.
ה. מסכים.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
Israeli101 (יום רביעי, 25/10/2006 שעה 3:40)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סתם שאלה? חזרת בשאלה?(על משקל חזר בתשובה)
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
ע.צופיה (יום רביעי, 25/10/2006 שעה 6:42)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה אתה שואל?
_new_ הוספת תגובהשמאלני שטוף תמיד טועה
צדק (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 23:55)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך הגעת למסקנתך המטופשת שאני חרדי?

אני משער שבאותה הדרך בה הסקת שאפשר להגיע לשלום עם ערבים.

שמאלנים, אל תכנסו למקום בו אתם תמיד מובסים.
_new_ הוספת תגובהחצאי אמיתות
א. פרקש (יום חמישי, 31/08/2006 שעה 0:44)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אני מאמין שלכל אדם חרדי יש גם דעה פוליטית,זה אינו נוגד את התנהגותו הדתית'' הצהרה זו לא מזכה אותך בנקודות. אני מאמין שלכל אדם יש גם דיעה פוליטית. אז מה זה אומר בדיוק?

אני שוב אומר, חוזר ואומר, לחרדים יש השקפות פוליטיות הנובעות מאמונתם הדתית. לימנים אין השקפות פ]וליטיות הנובעות מן הדת כי אם מן הלאומיות. ואני חוזר ואומר שישנה חפיה בין דיעות חרדיות, ימניות ושמאלניות בחלק מן העניינים שעל הפרק, בחלק הם חופפים יותר לימין ובחלק אחר יותר לשמאל. אין זה המדד לקביעת מיהו חרדי, אלא האמונה וקיום המצוות בלבד.

מאז ימי בן גוריון חלו שינויים קלים בלבד ביחסים בין הימין - שמאל - חרדים - המגזר הערבי אבל הבסיס נשאר כשהיה. הימין והשמאל נזקקים כל אחד בתורו לבניית שלטונם בסיוע החרדים והערבים נותרים באופוזיציה. מכאן שהם מקבלים ''הטבות סקטוריאליות'' כדי לתמוך בקואליציה, כמו שכל מפלגה קואליציונית אחרת מקבלת. אין בזה שום דר חריג מהמקובל בישראל.

אינני יודע מה הפסדת בגלל שירותך הצבאי. אני יודע שאני הרווחתי הרבה (ואין הכוונה רק לכסף).
_new_ הוספת תגובהעוד על סרבנות בימין
דוד סיון (יום שני, 04/09/2006 שעה 12:37)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''מחר יפתח בבית הדין הצבאי משפטו של אלחי סלומון שסירב להתייצב ללחימה בלבנון בשל ''הפשע שביצע צה''ל בהחרבת גוש קטיף'', כדבריו''(http://www.inn.co.il/News/News.aspx/154201).
_new_ הוספת תגובהיופי נחמה....
א. פרקש (יום שני, 04/09/2006 שעה 17:26)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עכשיו הימין הוא בדיוק כמו השמאל. להלן הנוסחה המתימטית:

2 סרבנים מימין = 2000 סרבנים משמאל.
_new_ הוספת תגובהיופי ברוך....
דוד סיון (יום שני, 04/09/2006 שעה 19:27)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. נתונים שגויים?
אין לך שום ביטחון שיש/היו:
1. 2,000 סרבנים,
2. אינך יודע שכולם היו משמאל.

ב. על מעט הסרבנים בימין יש הרבה התומכים במילים.

ג. הטעות של פרקש: ''כמו שאמרתי בימין אין סרבנות בכלל'' (תגובה 82929).

ד. כפי שכבר טענתי התופעה היא לא ''יופי''.
_new_ הוספת תגובהיופי ברוך....
א. פרקש (יום שני, 04/09/2006 שעה 23:13)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עדיין אני אומר שבימין אין סרבנות... ואני גם צודק.
_new_ הוספת תגובהיופי נחמה....
ע.צופיה (יום שני, 04/09/2006 שעה 20:54)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וכמובן שכחת את מאות האלפי סרבני הימין בתואנות דת וכוללים.
_new_ הוספת תגובהכדרכך, אתה מערבב בין מושגים
ישראל בר-ניר (יום שני, 04/09/2006 שעה 22:50)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין דין סרבנות כדין השתמטות שנעשית במסגרת החוק.

מה שאתה מכנה ''סרבנות בתואנות דת וכוללים'' איננה אלא מתנה שהשמאל נתן לציבור הדתי כדי להבטיח את שלטונו, החל מימי בן גוריון. זו תופעה מבחילה ומעוררת דחיה, אך היא נעשית במסגרת החוק, ולכן לכנותה ''סרבנות'' או להשוות אותה לסרבנות שהיא עבירה על החוק, זה פשוט סילוף של המציאות. אהוד ברק, אם אינני טועה, התחייב לשנות את החוק הזה במסגרת מסע הבחירות שלו, ואת מה שיצא מזה אתה יודע בדיוק כמוני.

כשמדובר בסרבנות, ההשוואה המספרית של פרקש היא נכונה ומדוייקת, כל עוד לא משנים את החוק.
_new_ הוספת תגובהלא יעזור לך בר ניר....
א. פרקש (יום שני, 04/09/2006 שעה 23:19)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסברתי לו לא אחת והוא מסרב להבין..... חוץ מזה שחרדים הם לא בדיוק ימין, גם אם זה נוח לכמה טוענים......

וגם עניין שני הסרבנים בימין הם לא תופעה ולא מייצגים, כי הם לא תנועה. הם שני מקרים פרטיים שדווקא לא מיצגים את הימין.
_new_ הוספת תגובהלא יעזור לך, פרקש
דוד סיון (יום שלישי, 05/09/2006 שעה 8:21)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מקפיד לטעון שהחרדים זה לא בדיוק ימין
(אולי זה נכון ואולי לא), אבל גם מקפיד
להציג הכללות לא בדוקות לגבי הצד השני
(2000 סרבנים משמאל...)

זה שיטה מאד בולטת אצלך ואצל תואמי המחשבה
שלך. מצד אחד טוענים שהימין היה בשלטון
רק כך וכך שנים בעזרת עיוות משמעות הנתונים
במבט לאחור (רמזים שתקופת שרון לא היתה שמאל).

באותה צורה אפשר להתחיל לקצץ את שנות השמאל
בשלטון:
תקופת בן גוריון לא נחשבת שלטון שמאל,
תקופת ממשלת האחדות אחרי מלחמת ששת הימים, לא נחשבת שלטון שמאל.

אבל על עובדה אחת אי אפשר לחלוק:
מאז 1977 הימין (הליכוד ואחרים) ישב בשלטון
רוב השנים.
_new_ הוספת תגובהלא יעזור לך, פרקש
ע.צופיה (יום שלישי, 05/09/2006 שעה 15:18)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לעיתים נדמה לי כי פרקש ו''תואמי המחשבה'' מעדיפים לשכוח זאת.
כנראה שלא שבעו כל כך נחת משלטון זה .
_new_ הוספת תגובהכדרכך, אתה מערבב בין מושגים
ע.צופיה (יום שלישי, 05/09/2006 שעה 6:32)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''סרבנות'', ''השתמטות במסגרת החוק''- בערבו של יום ( ביטוי נורא,נורא פופולרי לאחרונה)מדובר על אנשים שאינם ממלאים את חובתם האזרחית, לא סתם חובה,אלא חובה,שאי-קיומה במספרים גבוהים, מעמיד בסכנה את קיום המדינה.
לכן כשמנגחים,צד אחד במפה הפוליטית במספרי סרבנים ( אגב מספר לא מוכח בכלל)אסור להתעלם מ''השתמטות לפי החוק'' בצד השני של המפה הפוליטית.
אגב., ברק לפחות התחייב וניסה. כל ראשי הממשלה מבן גוריון וצפונה,אפילו את זה לא עשו.
_new_ הוספת תגובהברק התחייב, זה נכון
ישראל בר-ניר (יום שלישי, 05/09/2006 שעה 7:03)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לנסות הוא לא ניסה.
_new_ הוספת תגובהברק התחייב, זה נכון
ע.צופיה (יום שלישי, 05/09/2006 שעה 15:11)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למיטב זכרוני, ואולי אני טועה, ועדת טל לענין גיוס החרדים הוקמה בזמנו?
אולי אצל שרון, איני בטוח.
_new_ הוספת תגובהכשאתה עובר לפסים של הומור
ישראל בר-ניר (יום רביעי, 06/09/2006 שעה 2:36)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני אתך, אם כי הייתי יכול לחשוב על בדיחות יותר מוצלחות.

ממתי הקמת וועדה נועדה לפתור בעיה? לוועדות מכל הסוגים יש בדרך כלל מטרה אחת ויחידה - לקבור את הבעיה.
_new_ הוספת תגובהיופי נחמה....
א. פרקש (יום שני, 04/09/2006 שעה 23:15)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צופיה, אל תטעה את הרבין... אנחנו מדברים על הימין ולא על החרדים. תצא מזה.

(זה כמו שאני אכלול את המפלגות הערביות בשמאל, כי הן בעצם לא אבל לעיתים קרובות מביעות עם).
_new_ הוספת תגובהיופי נחמה....
א. פרקש (יום שני, 04/09/2006 שעה 23:24)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מביעות = מצביעות....

אם כי לפעמים הן גם מביעות את אותם הרעיונות ..... ירושלים המזרחית ... זכות השיבה....
_new_ הוספת תגובהיופי נחמה....
ע.צופיה (יום שלישי, 05/09/2006 שעה 6:37)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לי בעיה עם המפלגות הערביות.ההבדל שאצל הערבים אתה מסרב לגייס.מסכים שחלק גדול היו מסרבים להתגייס וגם זו בעיה שצריכה להיפתר איכשהו.
אבל אל תפטר כל כך מהר מהחרדים בזכותם היה הימין בשלטון 30 שנה.ולא רק בגלל הכסף, אלא גם בגלל הדעות.
_new_ הוספת תגובהובזכות מי היה השמאל בשלטון?
ישראל בר-ניר (יום שלישי, 05/09/2006 שעה 7:08)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בזכות החייזרים?

שנות שלטונו של הימין מסתכמות בקושי ב 18 שנה. גם אם תוסיף לזה את תקופתו של שרון (שלא כולם יסכימו לראות בו ימין) זה יהיה רחוק מ 30. לא צריך להגזים.
_new_ הוספת תגובהובזכות מי היה השמאל בשלטון?
ע.צופיה (יום שלישי, 05/09/2006 שעה 15:16)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א.זה נראה כמו נצח
ב. משנת 1977 עד היום זה 29 שנים. להפחית שנתיים פרס(התחלף עם שמיר),שנתיים רבין,שנתיים (אפילו פחות) ברק=23 שנה. אינך רוצה לחשב את שרון? =18שנה.
טענתי היא כי בקונפליקט הדעות בין שמאל לימין, הם נוטים ברובם המוחלט ובצורה מוחצת בדעותיהם לימין.
_new_ הוספת תגובההחשבון הנכון
דוד סיון (יום שלישי, 05/09/2006 שעה 18:36)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כרגיל לפני שאנחנו מגדירים מהו ימין ומהו שמאל אנחנו כבר סופרים את שנות השלטון. לכן לפי ההגדרות המקובלות ליכוד וימינה זה ימין ומפלגת העבודה (מערך) ושמאלה זה שמאל.

באתר הכנסת ''כל ממשלות ישראל (http://www.knesset.gov.il/govt/heb/GovtByNumber.asp) אפשר לבדוק את העובדות:
1. מאז יוני 1977 ועד יולי 1992 היה הימין 15 שנה בשלטון (ממשלות 18 - 24). נכון שבחלק מן הזמן שמיר התחלק עם פרס במשרה הבכירה אבל הימין היה בשלטון.
2. ב-‏14 השנים הבאות במהלך 9 מהשנים הימין היה בשלטון (ממשלות 27, 29, 30, 31).
3. סה''כ 24 שנים.
_new_ הוספת תגובהרק הסרבנים משמאל הם פושעים ובוגדים
צדק (יום רביעי, 30/08/2006 שעה 9:08)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסרבנים משמאל מסייעים לרוצחים הערבים.
הסרבנים משמאל תומכים ברצח של יהודים.
אותם יש לשפוט על בגידה. והעונש על בגידה ידוע.
_new_ הוספת תגובההבר-ניר וה-Israeli101 והתגובה הפבלובית
דוד סיון (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 7:49) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השנים, בר-ניר (תגובה 82861) ו-Israeli101 (תגובה 82848), לא מגיבים לעניין...

וכי מדוע שיגיבו לעניין נושא הדיון (דיון 3784) שאחד מהם כתב?
וכי מדוע שיקראו את ההודעה עליה הגיבו?
מה יש מה קרה?
_new_ הוספת תגובהדוד, מה רע בכך שהם מגיבים לדיון המשנה
א. פרקש (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 9:40)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שהתפתח ביננו תגובה 82872 , והם מביעים את עמדתם הברורה?!
_new_ הוספת תגובהמילא שאתה לא הבנת ונדרש הסבר נוסף (תגובה 82883)
דוד סיון (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 13:02)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השאר במייל.
_new_ הוספת תגובהדוד, מה רע בכך שהם מגיבים לדיון המשנה
Israeli101 (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 22:03)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש אומרים ששתיקה שווה זהב!
ביום שסיון יתפקח מהפטה-מורגנה,
יבוסם לו.
_new_ הוספת תגובהחזק ואמץ לבר-ניר על המאמר!
רפי אשכנזי (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 17:45) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל הכבוד על המאמר המושקע.
בר-ניר במיקצועיות של מנתח, חושף לנו את שאנחנו יודעים אודות ''השמאל'' על גווניו, שמאל שבינו לבין צדק ולדאגה לחלש ולמנוצל אין ולא כלום. השמאל הרדיקלי היום הוא המנציח של האנטישמיות העתיקה והותיקה, על ריחותיה המיוחדים... לצערי קומץ נבערים מבין צברינו זהובי הלחיים וטהורי המבט לוקחים חלק בפארסה זאת, חלקם מתמימות וחלקם מטיפשות פלילית ממש.
חזק ואמץ לך בר-ניר!
_new_ הוספת תגובהחזק ואמץ לבר-ניר על המאמר!
א. פרקש (יום שלישי, 29/08/2006 שעה 21:18)
בתשובה לרפי אשכנזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה לא שומעים ממך יותר?
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי