פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
שיח אווילים
ישראל בר-ניר (יום שני, 16/10/2006 שעה 17:41)


שיח אווילים

ד''ר ישראל בר-נירכל קשר בין הנפשות הפועלות לבין דמויות מהחיים הוא מקרי לחלוטין. אם למישהו מהקוראים נדמה שהוא מזהה את עצמו, אין זה אלא wishful thinking.

מנחה הדיון: שלום לכולם. התכנסנו כאן הערב כדי לקבל תובנה על המתרחש באזור בעידן הפוסט כיבוש. אני מודה בשם כל הנוכחים לחברי הצוות שהואילו להקדיש מזמנם היקר כדי להאיר את עינינו ולסבר את אוזנינו בכל מה שקשור ליחסה של מדינת ישראל לשכנינו, שכנים שכל חפצם הוא מעבר בטוח בדרך לגן עדן.
אוויל א':מדינת ישראל מנסה להרעיב עם שלם.
אוויל ב':זה נכון! אני מצטרף לחברי המלומד בעמדתו זו.
מנחה הדיון:זה דבר איום ונורא. איפה זה קורה?
אוויל ב':ברצועת עזה, שם מדינת ישראל כופה על התושבים הערבי דיקטטורה איומה, כמו זו שהמשטר בצפון קוריאה כופה על אזרחיו.
אוויל א':נכון. לזה כיוונתי בדברי. ברצועת עזה חיים כמיליון ורבע ערבים הנתונים לתנאי מצוקה משוועים.
מנחה הדיון:רגע, משהו לא מסתדר לי. חשבתי שישראל פנתה את רצועת עזה, השאירה את התושבים שם אדונים לגורלם ושהכיבוש הסתיים.
אוויל א':אל תהיה ילד. לא כל מה שאתה רואה שקורה באמת קורה. היישובים היהודיים פונו מרצועת עזה כדי שלישראל תהיה ''יד חופשית'' להרעיב את התושבים שנותרו שם. אל תתן לָעוּבְדוֹת לעבוד עליך.
אוויל ב':הכיבוש הפך להיות מצור. וחוץ מזה, הכיבוש לא הסתיים. איך כיבוש יכול להסתיים ללא הסכמת הנכבשים?
אוויל א':לזה כיוונתי בדברי. תושבי הרצועה לא נתנו את הסכמתם לסיום הכיבוש, ומאז הם נתונים במצור, אין יוצא ואין בא.
מנחה הדיון:רגע, למה אתם קוראים לזה מצור? הרי אלה התנאים בשטח. את הגיאוגרפיה אי אפשר לשנות.
אוויל ב':תפסיק לבלבל לנו את המוח! גיאוגרפיה זה דבר שלומדים בבית הספר. החיים זה לא בית ספר. אין כל קשר בין השניים. גיאוגרפיה זה דבר אחד וכיבוש או מצור זה דבר אחר. הרצועה מוקפת בגדר, ישראל שולטת במעברים מהרצועה לישראל ומונעת מהערבים לנוע באופן חופשי לתוך ישראל, וזה מצור לכל הדעות.
מנחה הדיון:אבל הערבים חופשיים לנוע למצריים. הם גם יכולים לייבא מזון, תרופות, מצרכים אחרים ולמעשה כל מה שחסר להם דרך נמל אל עריש אם הם אינם מרוצים מהשרותים הניתנים להם בנמל אשדוד.
אוויל א':תגיד, אתה קשה תפיסה או מה? ישראל לא מרשה להם לנוע למצריים. יש לה אפשרות לפקח על המעבר למצריים באמצעות שלט רחוק המותקן בחדר בקרה מיוחד. וחוץ מזה מה פתאום שייבאו סחורות דרך מצריים? זה יכול להפריע לזרימת הנשק ואמצעי הלוחמה האחרים הדרושים להם להמשך המלחמה נגד הכיבוש שהסתיים.
מנחה הדיון:בכל זאת זה לא ברור לי לגמרי. בשביל מה הערבים צריכים לנוע לתוך ישראל? מה יש להם לחפש בישראל? היתה התנתקות, לא?
אוויל ב':מה כל כך קשה פה להבין? הם אומרים שהם רוצים לעבוד בישראל, לא? וגם אם לא, למה לא לתת להם? ''ירצו יעבדו, לא ירצו יתפוצצו''. אתה הבנת את זה, ברוך?
אוויל א':תן לי להסביר לך. במשך 19 שנות הכיבוש המצרי ברצועת עזה לא נבנה שם אף בית חרושת או מפעל רציני או מקור פרנסה אחר כלשהו. מסיבות מובנות, כאשר בא הכיבוש, הערבים גם לא היו מוכנים לאפשר לישראל לעשות משהו בנידון. הם העדיפו להתקיים מקיצבאות הסעד של האו''ם, וכאשר זה התאפשר, לעבוד בישראל.
מנחה הדיון:אבל אחרי שישראל יצאה משם מה מנע מהם לשנות את המצב? הם קבלו המון כסף מהאו''ם, מהאיחוד האירופי, מארה''ב, ואפילו מישראל. שמעתי גם שישראל השאירה להם מערכת חממות לתפארת. זו היתה יכולה להיות נקודת התחלה טובה.
אוויל ג':עד עכשיו שתקתי, אבל אני לא יכול יותר. הסיפור הזה עם החממות מרגיז אותי במיוחד. כל הזמן מדברים על זה, אבל מה הם יעשו עם התוצרת? ישראל מערימה עליהם קשיים לייצא לאירופה דרך נמל אשדוד, והשימוש בנמל אל עריש לא בא בחשבון מהסיבות שהוסברו קודם. אז איזו מן התחלה זאת? ואל תספר לי מעשיות על הכספים שהערבים קבלו מהאו''ם, מהאיחוד האירופי, מארה''ב, ואפילו מישראל. לכספים האלה היו שימושים יותר חשובים. לישראל אין מה לאמר בנידון. זה הכסף שלהם, והם רשאים לעשות אתו מה שהם רוצים. ירצו ייקנו אוכל, לא ירצו יקנו חומרי נפץ.
מנחה הדיון:רגע אחד, אתה לא חושב שהגזמת קצת? סופר לי שהם הרסו את החממות מיד עם קבלת השליטה עליהם, ושהמסגרות וכל חלקי המתכת של החממות שימשו חומר גלם לייצור טילי הקסאם. הם אפילו לא ניסו להשתמש בחממות למטרות שלהן הן נועדו.
אוויל ג':למה לנסות אם יודעים מה תהיינה התוצאות? וכי היתה להם ברירה? הרי את הקסאמים מוכרחים לייצר ממשהו. החממות היו זמינות. למה לבזבז אותן על גידול מוצרי חקלאות? מזה עוד אף אחד לא מת. וחוץ מזה, אתה לא מעודכן. מדובר בשמסאם, ולא בקסאם. אני בכלל לא מבין למה כולם מתרגשים כל כך מכמה חפצים מעופפים.
אוויל א':אני רואה שאתה עוד לא תופס. אז תן לי להסביר לך שוב. הערבים קיימו בחירות דמוקרטיות לתפארת. אפילו הנשיא הכי טפש שהיה אי פעם לארה''ב, ג'ימי קרטר, אומר את זה. אחרי הבחירות הם הקימו משטר דמוקרטי שאין לו אח ורע בשום מקום בעולם. לא באירופה, לא באמריקה, ואפילו לא בישראל. המשטר הדמוקרטי הזה החליט באופן דמוקרטי שקסאם קודם לפרנסה, אז קסאם קודם לפרנסה. כאשר בעקבות ההחלטה הזאת ישראל, ארה''ב ומדינות האיחוד האירופי מסרבות להמשיך להזרים כספים לערבים זה ניסיון בוטה לחתור תחת משטר דמוקרטי שאין שני לו, משטר שנבחר באופן דמוקרטי לתפארת. ממש שוד לאור היום.
מנחה הדיון:אז אם אני מבין אותך נכון, זה רק עניין של סדרי עדיפויות.
אוויל א':בהחלט. אך ורק סדרי עדיפויות. הערבים הם אדונים לגורלם, והם יחליטו לבד מה טוב להם. ''ירצו יעשו שלום, לא ירצו יקבלו שטחים'' מה כל כך מסובך פה?
אוויל ב':זה פשוט מנוגד לכל היגיון אלמנטרי להפסיק להזרים להם כספים. הרי את תשתית הטרור הם כבר הקימו, ואת אמצעי הלוחמה הדרושים להם הם כבר רכשו. יתרה מזאת, הם עשו את הכל באופן דמוקרטי לתפארת. אז למה לא לתת להם קצת כסף שיהיה להם במה לקנות אוכל?
מנחה הדיון:עלינו לסיים, כי עברנו את מכסת הזמן שהוקצתה לנו. ברצוני להודות לחברי הצוות על תרומתם, ולקהל על הסבלנות שגילה. כולנו למדנו הערב משהו במסגרת ''דע מה שתשיב'' לקראת עימותים בעתיד עם אידיוטים מהימין. תודה ולהתראות בפעם הבאה.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


משננים את עיקרי הקאסם
Israeli101 (יום שני, 16/10/2006 שעה 21:46) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכל אמת! אבל?

אבל שכחת להזכיר את יסודות שורשי האיוולת?
במקום ללמוד בעממי ספרות וחשבון, שוטפים
מוחות ''בסְיף'' ומשננים את עיקרי הקאסם!!!

ושטופי השמאל בישראל - מזילים דמעות תנין!!!
_new_ הוספת תגובהיפה. אבל כסיל מתאים פה יותר
נסים ישעיהו (יום שני, 16/10/2006 שעה 22:07) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד.

כסיל זה חכם שהראש שלו עובד עקום.

אוויל זה מי שמתעקש לנהל את חייו כאילו הכל אקראי.

עכ''פ, זהו הפירוש המקובל במקורות למונחים אלו.
_new_ הוספת תגובהיפה. אבל כסיל מתאים פה יותר
Israeli101 (יום שני, 16/10/2006 שעה 22:20)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''כסיל'' - לא באשמתו!
אוויל - כן.
_new_ הוספת תגובהיפה. אבל כסיל מתאים פה יותר
נסים ישעיהו (יום שלישי, 17/10/2006 שעה 8:38)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד.

אין כזה דבר 'לא באשמתו'.

א. אדם מוּעָד לעולם.

ב. הכסיל הוא חכם כנ''ל בהערה המקורית.

ג. האוויל יכול להיות טיפש, ומן הטיפשות אווילותו.

יכול להיות אוויל שהוא גם כסיל, וזה כנראה הכי גרוע שיש.
_new_ הוספת תגובהיפה. אבל כסיל מתאים פה יותר
Israeli101 (יום שלישי, 17/10/2006 שעה 20:00)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבה נחליט שאיננו מסכימים!

דרך אגב, אוויל וכסיל הם שני טיפוסים שליליים שנזכרים רבות בספר משלי. ... זאת ניתן להסיק מכך, שבפסוקים רבים נזכר שה- כסיל מתנהג ב- איוולת , אך לא נזכר ההיפך!!
(משלי כ''ו: ענה כסיל כאוולתו)
_new_ הוספת תגובהIt is elementary
א. פרקש (יום שלישי, 17/10/2006 שעה 9:45) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מחזה נהדר. תרשה לי לשלוח אותו להמחזה בה''בימה'' (שמאלנים?)!!! ממליץ שתתרגמו לאנגלית בזמנך הפנוי.

* ולעניין. אין ממש רעב בעזה. הגבול עם מצרים פרוץ. אם הצליחו להעביר קטיושות ותותחי נ''מ אז בטח הצליחו להעביר גם מזון. ואם לא העבירו מזון, סימן שהוא אינו חסר להם. לוגיקה. פשוט לוגיקה.

* אלא שהפלסטינים מומחים בפרופגנדה (דה-הומניזציה של היהודים) והם עושים זאת היטב גם היום. ככל שיצטיירו מסכנים כך יקבלו יותר ''ויתורים'' חד צדדיים מארה''ב ומישראל. אירופה לא נחשבת כי היא בכיס של הפלסטינים.

* אינני מבין מהיכן קיבלו הפלסטינים את הרושם שמעבר הגבול לשטח ישראל הוא מובן מאליו. האם אין גבול נועד לעצירת זרים לא רצויים גם אם הם במקרה ערבים?

* גם במשך 19 שנים של כיבוש מצרי לא היו פלסטינים אלא רק מוחאריבין, מוג'אהידין, פידאין שלחמו כדי לחזיר לעצמם את האדמה הערבית. הם מעולם לא חרטו על דיגלם מדינה פלסטינית.

* צודק. המשטר בעזה הוא ממיטב הדימוקרטיה. פריצת דרך בדמוקרטיה. מיטב המוחות במדעי המדינה מנסים להרחיב את מושג הדמורטיה ולכלול בו גם את משטר החמאס. בינתיים שומעים רק קולות ירי מחדר הדיונים האטום.
_new_ הוספת תגובההיה לי ספר שנעלם, ואילו הקטע החשוב שהעתקתי ממנו
חנה אייזנמן (יום רביעי, 18/10/2006 שעה 11:43)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולא גביתי על דיסקט, ''נפל'' עם המחשב. הסתבר ששיחזור הקבצים יעלה הרבה מאד כסף, ונאלצתי לוותר.
באותו קטע יש עדות של איש או''ם האומר שאינו רואה שום הבדל בין מעשי הנאצים למעשי אותם ערבים החודרים ממצרים, שאותם מכבדים המצרים בתואר הכבוד ''פידאין'', החודרים לישוב ספר ורוצחים נשים גברים וילדים. וזה היה שנים רבות לפני ה''כיבוש''.
זה פאטנט ערבי רב שנים - תמיד יש סיבה לרצוח יהודים. המצרים מתעללים - רוצחים את היהודים.
הסופרת-עתונאית ג'ואן פיטרס מוחה על הניצול שעושות מדינות ערב ב''פלשתינאים'', שמעולם לא היו פליטים באמת. הידעתם שהאו''ם תיקן חוק מיוחד ל''פליטים'' בארץ ישראל. בעוד שפליט בכל העולם הוא מי שגורש מביתו זה דורות, הרי ''פליט'' בארץ ישראל הוא מי שישב לפחות שנתיים לפני מלחמת השחרור בארץ ישראל.
מכאן לומדת פיטרס, שזה הרוב, שאילולא כן, לא היו טורחים לתתן את התקנה הייחודית הזו.
היו אלה ערבים שהגרו לארץ ישראל כי ראו ''כי טוב''. מלחמת תש''ח גרמה להם לנוע. והמלחמה הזו, כידוע, היתה תוקפנות ערבית, מצד מדינות האם של כל ה''פליטים'' האלה.
בשנות מלחמת העולם השניה שוקמו מאה מליוני פליטים בכל העולם, רק שש מאות אלף פליטי ארצות ערב לא שוקמו. הליגה הערבית אסרה לשקם אותם, כדי שיהוו כלי להשמדת ישראל.
במשך שנים נשפכו מליארדים ל''מחנות הפליטים'', לא לשיקום אלא לשימור, וזה כולל כספים רבים מארה''ב, שגם אותה מאשימה פיטרס במצב.
במשך השנים לא נותרו כמעט, אם בכלל, ''פליטים'' מקוריים במחנות האלה, אל המחנות זרמו החלכאים והנדכאים מכל העולם הערבי, כי קבלו ארוחות חינם וחינוך חינם לג'יהאד. השמאל גם הוא עושה שימוש כל השנים ב''פליטים'', שבינתיים הפכו ל''עם הערבי הפלשתינאי'', כדי להחניק את ישראל ולשמר אותה ב''גדלה הטבעי'', כלומר הגודל שהשמאל שומר עליו באדיקות פנאטית כל השנים. ועל כן היה זה כשר לעשות דמוניזציה למתנחלים, כדי שעם ישראל ישכח שבארץ ישראל עסקינן, ולא ב''מתנחבלים'' שמצווה להעניש.
מזה, קרוב למאה שנה, השמאל מושך את ארצנו מתחת לרגלינו ומחבל בכל זיק של שייכות וזהות יהודית.
_new_ הוספת תגובהIt is elementary
א. פרקש (יום שלישי, 17/10/2006 שעה 9:48) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מחזה נהדר. תרשה לי לשלוח אותו להמחזה בה''בימה'' (שמאלנים?)!!! ממליץ שתתרגמו לאנגלית בזמנך הפנוי.

* ולעניין. אין ממש רעב בעזה. הגבול עם מצרים פרוץ. אם הצליחו להעביר קטיושות ותותחי נ''מ אז בטח הצליחו להעביר גם מזון. ואם לא העבירו מזון, סימן שהוא אינו חסר להם. לוגיקה. פשוט לוגיקה.

* אלא שהפלסטינים מומחים בפרופגנדה (דה-הומניזציה של היהודים) והם עושים זאת היטב גם היום. ככל שיצטיירו מסכנים כך יקבלו יותר ''ויתורים'' חד צדדיים מארה''ב ומישראל. אירופה לא נחשבת כי היא בכיס של הפלסטינים.

* אינני מבין מהיכן קיבלו הפלסטינים את הרושם שמעבר הגבול לשטח ישראל הוא מובן מאליו. האם אין גבול נועד לעצירת זרים לא רצויים גם אם הם במקרה ערבים?

* גם במשך 19 שנים של כיבוש מצרי לא היו פלסטינים אלא רק מוחאריבין, מוג'אהידין, פידאין שלחמו כדי לחזיר לעצמם את האדמה הערבית. הם מעולם לא חרטו על דיגלם מדינה פלסטינית.

* צודק. המשטר בעזה הוא ממיטב הדימוקרטיה. פריצת דרך בדמוקרטיה. מיטב המוחות במדעי המדינה מנסים להרחיב את מושג הדמורטיה ולכלול בו גם את משטר החמאס. בינתיים שומעים רק קולות ירי מחדר הדיונים האטום.
_new_ הוספת תגובהוזה מויקיפדיה
חנה אייזנמן (יום רביעי, 18/10/2006 שעה 12:33) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מתקפת איכות בנושא יוון העתיקה יצאה לדרך. עזרו להבטיח את הצלחתה!

אונר''א
מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חפש

סמל אונר''אאונר''א (UNRWA - United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East) היא סוכנות הסעד והתעסוקה לפליטים פלסטינים של האו''ם (בפליטים שאינם פלסטינים מטפלת נציבות האו''ם לפליטים- ארגון ה-UNHCR, שבניגוד לאונר''א רשאית לישבם גם במקומות מושבם הנוכחיים).

לפי הגדרת אונר''א, פליט פלסטיני הוא מי שהיה תושב פלסטינה (א''י) בין יוני 1946 למאי 1948 ואיבד את ביתו עקב מלחמת העצמאות. בשנת 2004 נכללו בקטגוריה זו, לפי רישומי אונר''א, 4 מיליון אנשים, הזכאים לסיוע של אונר''א. אונר''א מטפלת ב-‏59 מחנות פליטים, הנמצאים בסוריה, לבנון, ירדן, ירושלים, אזורי יהודה ושומרון ורצועת עזה. במחנות אלה מתגורר כשליש מסך כל הפליטים הרשומים.

השירותים שמספקת אונר''א כוללים טיפול רפואי, חינוך, מזון וביגוד. את השירותים מספקים 23,000 עובדים, 99% מתוכם הם פלסטינים.

תקציבה השנתי של אונר''א הוא מיליוני דולרים, שמקורם בעיקר במדינות תורמות, שהעיקריות שבהן הן ארצות הברית, קנדה, האיחוד האירופי, בריטניה ושבדיה.

תפקידו של הארגון בעיני רבים, כולל בעיני הפלסטינים עצמם, שנוי במחלוקת. רבים, בעיקר בישראל, אך גם במדינות ערב, רואים בארגון גוף המנציח את בעיית הפליטים הפלסטינים, מאחר ובמקום לסייע להם להיקלט במדינות בהם נמצאים מחנות הפליטים (כמו בלבנון ובירדן), הם מסייעים למעשה בשימור מצבם. אונר''א מעניק שירותי חינוך, תעסוקה, בריאות ורווחה במסגרות המשרתות בלעדית את צאצאי הפליטים, ומעודדת את הזכאים לשירותיה שלא לפנות למערכות הסיוע המקומיות במדינות מושביהם לקבלת שירותים מקבילים. כפילות מערכתית זו יוצרת פירודים חברתיים עמוקים בין תושבים המקבלים את עזרת הארגון לאלה שאינם, והאיבה הטבעית הנוצרת מפערים אלו מנותבת להנצחת השאיפה העממית לביטול מדינת ישראל, בהיותה ה''חטא הקדמון'' האשמה ב''אסון''. יצוין, בהקשר זה, כי הארגון הוקם 5 ימים בלבד לאחר יסוד ארגון ה-UNHCR - נציב הפליטים העליון של האו''ם, וזאת משום שתכלית ארגון ה-UNHCR הייתה שילוב הפליטים בעולם במדינות בהם הם שוהים, תכלית אליה התנגדו מדינות ערב. מבחינה זאת, אונר''א אכן הוקם במטרה שלא ליישב את הפליטים באורח קבע במדינות אליהם הגיעו.

פעמים אחדות האשימה ישראל את אונר''א שמתקניה משמשים את ארגוני הטרור הפלסטינים. אונר''א, מצידה, האשימה את ישראל בהפרעה לפעילותה ההומניטרית. אונר''א הסתבכה כאשר נחשפו סרטים המתעדים שימוש של אמבולנסים של אונר''א בידי מחבלים, וכן כאשר מזכ''ל אונר''א פיטר האנסן הודה שהארגון מעסיק פעילי חמאס ולא רואה בכך שום בעיה.
_new_ הוספת תגובהחנה, את צודקת בשתי תגובותיך
ישראל בר-ניר (יום רביעי, 18/10/2006 שעה 18:16)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבתי על כך בפרוט במאמר ''אגדות עזה מ'כיבוש' ל'מצור' ''(פא''ץ, 11 באוגוסט, 2005).
כפי שהזכרתי שם, אונר''א לא רק מונע כל פיתרון לבעית הפליטים, הוא גם אוסר על ישראל לעשות זאת. כשישראל נסתה בכל זאת לעשות מה שהוא --- מיד אחרי מלחמת ששת הימים --- היא הואשמה ב''הפרת אמנת ג'נבה'' . . . גם שמעון מנדס כתב על כך באחד הפתילים כאן.
_new_ הוספת תגובהחנה, את צודקת בשתי תגובותיך
Israeli101 (יום רביעי, 18/10/2006 שעה 18:47)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אונר''א לא רק מונע כל פיתרון לבעית הפליטים, הוא גם אוסר על ישראל לעשות זאת.''

ב-י-נ-ג-ו Moronic Double standard, doubled faced, bloody UNR''A
_new_ הוספת תגובהחפשו ב-google את הערך - סופיז, הוא מבטא את הדברים בבהירות
חנה אייזנמן (יום רביעי, 18/10/2006 שעה 19:51)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

להלן דוגמית ויש שם עוד הרבה דברים מאלפים -

בסכנות הטמונות במפת הדרכים עוסק גם אברהם סופיז, חבר עמית במכון הובר שבאוניברסיטת סטנפורד, במאמר ב''וולסטריט ג'ורנל''. בשנים שבין 85'-90', בתקופתו של מזכיר המדינה ג'ורג' שולץ, כיהן סופיז כיועץ המשפטי של מחלקת המדינה האמריקנית ושימש כמתווך האמריקני בין ישראל למצרים בנושא טאבה. ''מפת הדרכים נדונה להיכשל, כמו כל התכניות שקדמו לה'', הוא כותב, משום שהיא אינה מתמודדת באמת עם סיבותיה של האלימות הערבית כלפי ישראל. אלימות זו, שנועדה לערער על זכות קיומה של מדינת ישראל, ניזונה מאווירה התומכת בה והמאפשרת אותה. אווירה זו אינה נחלתם של הערבים בלבד אלא של כל הקהילה הבינלאומית כולה, כולל ארה''ב, אומר סופיז ומוסיף כי כדי להוביל מהלך של הסכם שלום יש לשנות את האווירה ואת המעשים באופן יסודי. ארה''ב רואה עצמה כמנהיגת העולם במלחמה בטרור העולמי אבל דווקא אלמנטים במדיניותה ארוכת הטווח פועלים במגמה הפוכה ומעודדים את הטרור כנגד ישראל. אחת הדוגמאות לכך היא האופן שפועלת ארה''ב ביחס לנושא הפליטים. מדינות ערב ואש''ף בחרו בכוונה תחילה להשאיר את הפליטים במחנות בתנאים איומים ובסמוך לישראל. במקום לפעול לפיזור מחנות הפליטים ושיקומם הנציחה ארה''ב את המצב, וזאת בכך שמימנה את אונר''א, הזרוע המנהלת את המחנות מאז 48' מטעם האו''ם. יותר מ 400 מיליון דולרים מוציאה אונר''א לסיוע לפליטים, וזאת במצב שרק למעטים מהם מתאימה באמת הגדרת פליטים. לא היה אפשר להגות תכנית טובה יותר כדי לסכן את ישראל ולהשחיר את תדמיתה המוסרית כותב סופיז.
_new_ הוספת תגובהחפשו ב-google את הערך - סופיז, הוא מבטא את הדברים בבהירות
Israeli101 (יום רביעי, 18/10/2006 שעה 23:07)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את ובר-ניר היגדרתם את שורש הבעיה,
ואני שלם עם העובדות שהעליתם.

אבל מה? 'ערביי האזור' יומרו לך שהמצב במחנות
הפליטים נשאר על כנו מכיוון שהם מצפים לחזור!!!
ואם חס וחלילה 'יתמסדו' - יעבדו את מנוף טענותיהם!

Go Argue with born losers
_new_ הוספת תגובהזו כולה ''עבודה עברית''.
חנה אייזנמן (יום חמישי, 19/10/2006 שעה 11:30)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדינת ישראל מתבכיינת תמיד, שאין כסף להסברה. איזו בדיחה, אין מסבירים כשמאל הישראל את ''צרת'' ה''פלסטינים''. במקום שישראל תזעק מעל כל במה את הבלוף, ואז מזמן הוא כבר לא היה קיים, מבטיחה ישראל שהיא תדאג ל''מסכנים'', היא עושה הקלות למרצחים, יש ארגוני ''יש גבול'', ''ווטש'', ''נשים בשחור'', ''תעיו''ש'' וכו. הם עושים את ההסברה הטובה ביותר להצדקת השמדת ישראל. ועולה על כולם סמל ה''שלום'' שמעון פרס, שהיה שר ההסברה של ישראל, תארו לעצמכם. אותו פרס שטען שערפאת קבל בצדק את פרס נובל לשלום. אתם יורדים בכלל לעומק הזוועה?
איזו זיקה יש אדם לארץ בה הוא ישב רק שנתיים?
מאה מליון פליטים שוקמו במקומות מקלטם, גם כשהשפה והתרבות המקומיות היו זרות להם לחלוטין. ה''פליטים'' הערבים נמצאים במרחב הענק של דוברי שפתם, של ''תרבותם'' ושל דתם, שיקומם לא צריך היה להוות שום בעיה. להיפך - עיראק, למשל, באותם ימים, שיוועה לידים עובדות, כדי לפתח את החקלאות שלה, אך הליגה הערבית אסרה זאת.
למה רק כמה גויים ישרים צועקים את האמת הזו ולא מדינת ישראל? אתם יודעים למה. כבר אמרתי לכם כמה פעמים.

באותן שנים שוקמו בישראל שש מאות אלף יהודים, פליטי מדינות ערב, אותו מספר, והם באמת היו פליטים, שחיו בארצות מוצאם עוד לפני הכיבוש הערבי. איש אינו פוצה פה ומצפצף בעניינם.
אתם יודעים מתי התחילה ג'ואן פיטרס לחשוד? כאשר גילתה ש''בעיית הפליטים'' בארץ ישראל, אינה יורדת לעולם מסדר היום של כל ארגוני ה''חסד''. היא היחידה!
וכאשר גילתה שתקנת ''פליטות'' מיוחדת תוקנה עבורם, כבר לא היה לה ספק שמדובר פה בבלוף אנטישמי קולוסאלי!
פוליטיקאים בישראל בקשו ממנה לגנוז את ספרה ''מאז ומקדם''!!!
בא לך גוי, מוכיח את צדקתך, ואתה מצווה עליו לגנוז את האמת!!!!!! הסיקו את מסקנותיכם.
_new_ הוספת תגובהזג'ואן פיטרס לא היחידה
א. פרקש (יום חמישי, 19/10/2006 שעה 19:17)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם אני. ויש עוד שיודעים ש''בעיית הפליטים'' היא פיברוק גדול של ההיסטוריה כשיש בו כמה שחקנים ראשיים: מדינות ערב, ערביי ארץ ישראל והאו''ם-אונר''א.
_new_ הוספת תגובהזו כולה ''עבודה עברית''.
Israeli101 (יום חמישי, 19/10/2006 שעה 19:47)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''פוליטיקאים בישראל בקשו ממנה לגנוז את ספרה ''מאז ומקדם''!!!''

שמות בבקשה.
_new_ הוספת תגובהזו כולה ''עבודה עברית''.
Israeli101 (יום חמישי, 19/10/2006 שעה 19:57)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העובדה הפאן ערבית-עולמית, לקיום אחיזת העינים
בעיניין ''הפליטים'' הערביים, ידוע מקדם.

אבל את טוענת - קונספירצייה ממשלתית ישראלית!!
מחד; השמאל - עיוור לדורשי דמו! טרגדיה לאומית.
אבל מאידך, גם הימין וויתר!!?
קשה לקבל שגושים קוטביים(שלא לדבר יהודים!!) הגיעו
להסכמה כה רחבה בעיניין קריטי ממלכתי!

אנחנו 'אוכלים' את פרי השמאל שנזרע. עדיין ניתן לתקן
את המעוות, מאוחר טוב מלעולם.
_new_ הוספת תגובהתפקידו של אונר''א הוא לשמר את בעיית הפליטים הערבים
א. פרקש (יום חמישי, 19/10/2006 שעה 0:46)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והאינטרס הוא של האו''ם ושל הערבים גם יחד. האו''ם דרך הארגון הגדול הזה, שהוא גדול מכל ארגון האו''ם לכל פליטי יתר העולם (UNHCR), הוא מעסיק גדול שנותן משקל וכוח לאו''ם. בכך האו''ם מבצר את נוכחתו במזרח התיכון לטוב ולרע, ובד''כ לרע. מעורבות זאת נותנת לאו''ם משקל גדול יותר בפעילות המדינית המתנהלת סביב הסכסוך.

הערבים מעוניינים לשמר את הסכסוך עד לנצחון הגדול. קיומה של ישראל היא סיבה להמשך המאבק. אבל בכורח העיתים נפגע לפעמים הרצון להמשיל ולהילחם רק בגלל שיראל נמצאת אל מול עינהם ולכן הם היו חייבים לשמר את ''בעיית הפליטים''. עם ה''בעייה'' הזאת הם יכולים לגייס המוני אנשים כתנועות פוליטיות וכמתגייסים לתנועות טרור, וגם להצדיק את המשך המאבק.

ישראל נמצאת המילכוד. אם היא תסכים ל'פתרון בעיית הפליטים' בשיטחה היא מייד תחדל להיות ''מדינת העם היהודי''. ואם היא לא תסכים, אז היא ''תהייה אחראית'' להמשך קיום הסיבות שגרמו לסכסוך וכמובן להמשכו. זה או רעל או חרב. מבחינת ישראל עדיך לא לבלוע את הרעל אלא להילחם בחרב עד שהמציאות הארורה הזאת תימחק. לצערי על אז אין סיכוי לשלום עם ערביי ארץ ישראל.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי