פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
ויהי בימי שלוט הנמושות
הרהורים בלי כחל ושרק / ישראל בר-ניר (יום שני, 07/05/2007 שעה 8:56)


ויהי בימי שלוט הנמושות

ד''ר ישראל בר-ניר1. ''אהוד לאהוד יביע אומר''

כאשר ידידי ע. צופיה ספר לפני כמה ימים באחת מתגובותיו כאן על מגעים המתנהלים בין אהוד השני ואהוד הראשון, הייתי בטוח שזאת בדיחה וכך התייחסתי לסיפור. למרבה הפתעתי התברר לי שטעיתי ושיש דברים בגו. הג'רוסלם פוסט, מיום 6 במאי, 2007, כותב על כך בהרחבה. לפי המסופר בכתבה מטרת המגעים היא למנוע, או לפחות לדחות, את קריסת ממשלתו של אהוד השני. גם ''ידיעות אחרונות'' אינו טומן את ידו בצלחת, ובמאמר בו הוא מצטט ''בכירים במטהו של ח''כ עמי אילון'', העיתון מספר על כך ש''אהוד ברק מכין תרגיל מסריח יחד עם אהוד אולמרט''. ''תרגיל מסריח''? זה דווקא נשמע לי יותר פרס מאשר ברק, אבל כנראה שאיילון יודע על מה הוא מדבר (אחרי ככלות הכל הוא היה ראש השב''כ. זאת נקודה שעוד נחזור אליה להלן.) וה''בכירים'' ממשיכים, ''קיימת ברית בין ה'אהודים', ואף אחד לא צריך להיות מופתע כשזה יקרה. ברק לא אומר מילה, הוא שותק, וזה משום שהוא מוכן לשבת בממשלה תחת אולמרט''. זו דווקא נשמעת לי האשמה מעניינת, מה בדיוק עושים שרי מפלגת העבודה היום בממשלתו של אולמרט? הם עומדים?

על כל פנים, כפי שכתבתי בתשובה לצופיה ידידי, כאשר חשבתי שהוא מנסה לעבוד עלי, מכפלה של שני נגטיבים נותנת תוצאה שהיא פוזיטיבית, סכום של שני נגטיבים הוא נגטיב כפול, אבל רק האלוהים (אם הוא קיים) יכול לדעת מה תהיה התוצאה של הסכום של שני אהודים. בארה''ב ישנה אימרה שנונה המתארת מצב בו שני ליימכים מנסים לעזור איש לרעהוthe lame leading the blind (בתרגום חופשי – ''זה שאין לו רגליים מוליך את זה שאין לו עיניים''). תחליטו לבד מי הוא מי בין שני האהודים. בינתיים, כפי שמדווח בג'רוסלם פוסט מהיום (7 במאי, 2007), ''טקטיקת ההשהיה של ברק מונעת את קריסת ממשלתו של אולמרט'' (Barak's delaying tactic saves Olmert's government). זה מזכיר את מדיניות האדמה החרוכה אותה ניהל אהוד הראשון לקראת סוף שנת 2000 ובשבועות הראשונים של שנת 2001, כאשר ממשלתו היתה בשלבי ההתפוררות האחרונים. גם אז מטרתו היתה למנוע בחירות כלליות כדי שלא ניתן יהיה לבצע שינוי של ממש. אז המטרה הושגה. מתקבל הרושם שהקומבינציה ''אהוד את אהוד'' תשיג את מטרתה גם הפעם.

לסיום הקטע הזה קוריוז מעניין. אותו מאמר ב''ידיעות אחרונות'' מצטט ''גורמים בכירים המקורבים לברק'' שלדבריהם ''מי שצריך להחליף את אולמרט הוא המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס''. זה מזכיר לי מאמר שכתבתי כאן לא מזמן בשם ''שמעון לעזרת העם''.


2. האם הוא ''ראוי''?

המבחר האנושי של הטוענים לכתר במפלגת העבודה, צריך להודות, איננו אטרקטיבי במיוחד. בולט במיוחד הוא עמי איילון המוצג כמשב רוח רענן בזירה הפוליטית, כאדם, שבניגוד למתמודדים האחרים, איננו קשור למחדלי העבר ו/או ההווה. מעין מטאטא חדש שיכניס קצת סדר בברדק ואולי, כבונוס, יעשה שלום לא רק במרומים, אלא גם עלינו ועל כל עם ישראל. יש הרבה הגזמה בתדמית הזאת, אותה מקורביו של איילון מנסים לבנות. בחינה מקרוב של המועמד מעלה סימני שאלה רציניים ביותר אם הוא בכלל ראוי לכהן כשר, לא כל שכן כראש ממשלה.

אחרי עבר מזהיר של שרות בצה''ל בו הגיע לדרגת מפקד חיל הים, ותקופת כהונה של מספר שנים כראש שרותי הביטחון, צעדו הראשון בזירה האזרחית היה נסיון כושל לחקות את תעלולי ג'נבה של ביילין. לצורך העניין הוא אימץ לו פלשתינאי אתו הוא יצא ב''יוזמת שלום'' מקורית (בכך הוא הצטרף לשורה של אישים בשמאל הישראלי הנוהגים דרך קבע לאמץ להם ''פלשתינאי אישי'' --- מה שהוא בנוסח ''עשה לך רב'' אצל יהודים דתיים --- בעזרתו הם מנסים לעשות הנשמה מלאכותית לתהליך השלום). הפלשתינאי של איילון היה אינטלקטואל בשם אנוור נוסייבה, אדם חסר כל מעמד במימסד הפוליטי הפלשתינאי. הרעיון שבק חיים בקול ענות חלושה. הוא גם לא עשה כותרות כמו יוזמת ג'נבה של ביילין, למרות סמיכות הזמנים, והחפיפה בנקודות העיקריות. התוכנית המוצעת וכן בחירת ה''פרטנר'' אינן מהוות עדות לתיחכום פוליטי מיוחד של עמי איילון (זה בלשון המעטה). בעקבות האתגר של אהוד ברק, הוא החליט לשפר את תדמיתו כמר בטחון, ובמסגרת התעמולה לקראת הפריימריס של מפלגת העבודה בסוף מאי, הוא התחיל לדבר על כך ש''הצוללות של ישראל מסוגלות לתת מענה הולם לאיום האיראני'' (הג'רוסלם פוסט מיום 3 במאי, 2007, כתב על כך בהרחבה). כמפקד חיל הים לשעבר, כל שומע יניח שאיילון יודע על מה הוא מדבר. כמפקד חיל הים לשעבר, הוא היה צריך להבין לבד שזאת התבטאות חסרת אחריות בנושא שהשתיקה יפה לו, ושאין לה מקום בתעמולת הבחירות. אלה פגמים חמורים, אבל ניתן למצוא דומים להם אצל הרבה פוליטיקאים, וכשלעצמם אינם מהווים אולי עילה מספקת לקביעה שהוא איננו ראוי. יש דבר הרבה יותר חמור.

''אני יודע בוודאות שמרגלית הר-שפי לא ידעה שיגאל עמיר עומד לרצוח את ראש הממשלה יצחק רבין. אני יודע את זה מודיעינית, הייתי ראש השב''כ''. את ההצהרה הזאת מפיו של עמי איילון מביא ''ידיעות אחרונות'' מיום 19 באפריל, 2007. דנו נערה שלא מלאו לה עשרים שנה למאסר בפועל על לא עוול בכפה, הוא ידע ושתק. השופטת פרוקצ'יה, על מנת להצדיק את חומרת העונש, ''ראיתי בעיניים שלה שהיא לא מתחרטת'' (זאת אותה שופטת שדנה ילדות בנות 14 למעצר עד תום ההליכים בשל השתתפות בהפגנה – דבר שהוא זכות יסודית בכל משטר דמוקרטי). השופט חשין, על מנת להצדיק את חומרת העונש, ''בטלפון אחד היא יכלה להציל את המדינה''. עמי איילון ידע ושתק. נציגי שרותי הביטחון הכפופים לו העידו עדות שקר במשפטה, הוא ידע ושתק. כל העיתונות והתקשורת ירדו על הנערה, מררו לה את החיים עד אין קץ ואחרי שהשתחררה מהמאסר מנעו ממנה תעסוקה, הוא ידע ושתק. במה בדיוק הרשיעו את מרגלית הר-שפי? האשימו אותה ב''אי מניעת פשע''. על זה היא הורשעה ונדונה למאסר בפועל. ושתיקתו של עמי איילון בפרשה מה היא אם לא ''אי מניעת פשע''? אני חושב שלא תהיה זאת הגזמה לאמר שזה הרבה יותר – זה ''סיוע לביצוע פשע''. עכשיו הוא חושב שהוא מועמד הולם לראשות מפלגת העבודה והוא גם מקוה להתמודד בשמה על ראשות הממשלה.

לפני מספר שבועות רעשה כל הארץ ונעו אמות הספים סביב פרשת אסטרינה. על מה יצא הקצף? אסטרינה ''שיפצה'' קצת את ה résumé שלה בכך שהוסיפה לו תואר אקדמי או שניים להם היא לא היתה זכאית. המסכנה, היא פשוט בחרה בקריירה הלא נכונה. חשקה נפשה במשרת שר. לו היתה מסתפקת במשרה של שופטת, או אפילו של שופטת עליונה, קרוב לוודאי שזה היה עובר, כי אצל שופטים במדינת ישראל זו צורת התנהגות שאין בה פסול. להיות שר זה כבר סיפור אחר. על החטא שחטאה, אסטרינה נמצאה ''בלתי ראויה'' לכהן כשרה, ובצדק. אבל אסטרינה לא גרמה נזק לאף אחד, וחפים מפשע לא נידונו למאסר כתוצאה ממעשיה. עמי איילון, לעומת זאת, מעורב עד צוואר בפשע הרבה יותר חמור, ובנוסף על כך גרם למאסר שווא של נערה שלא חטאה במאום.

האם עמי איילון ''ראוי'' לכהן בתפקיד בו הוא חושק כל כך?


3. השלכות נוספות של פרשת מרגלית הר-שפי

''אני יודע בוודאות שעזמי בישארה לא שיתף פעולה עם החיזבאללה. אני יודע את זה מודיעינית, הייתי ראש השב''כ''. תארו לעצמכם לצורך הדיון שהצהרה כזאת תושמע מפיו של ראש השב''כ דהיום בעוד מספר שנים, אחרי שהוא יפרוש מתפקידו. צונאמי זאת לא מילה לתאר את מה שיתרחש בתקשורת ובחיים הציבוריים במקרה הזה. הצהרתו של עמי איילון, בנוגע למרגלית הר-שפי, עברה ללא תגובות של ממש. רק הג'רוסלם פוסט, עיתון שמעט ישראלים קוראים אותו, מצא לנכון לכתוב בהרחבה על הנושא (ראה את הקישור לעיל). בעיתונות העברית בקושי הזכירו אותו. קיתונות של חרפות, מאמרי הסתה והשמצה אין ספור, תלי תלים של בדותות נכתבו על הנערה הזאת. מי שהוא מעלה בדעתו לכתוב היום את המילים ''סליחה, טעינו''? על התנצלות אני כבר לא מדבר, אבל סתם הודאה בטעות --- זה כל כך קשה? השופטת פרוקצ'יה והשופט חשין שדנו אותה ברשעות כזאת ממלאים את פיהם מים. מה יש זה למטה מכבודם להכיר בכך שהיה פה עיוות דין ממדרגה ראשונה?

התנהגותו של עמי איילון חורגת מעבר להשלכות האישיות (למעשה, בהתחשב עם התקדים של מרגלית הר-שפי, מקומו במעשיהו ולא בכנסת). היא פוגעת בצורה חריפה ביותר במהימנותו של השרות בראשו הוא עמד. היא מעמידה בסימן שאלה גדול את פרשת עזמי בישארה למשל. אם טיב הראיות נגד עזמי בישארה דומה לזה של אלו ששימשו להרשעתה של מרגלית הר-שפי, אז ספירו צודק בביקורת שלו --- מי היה מאמין שאני אגיד דבר כזה?
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


אין כתב אישום - הוא זכאי
דוד סיון (יום שני, 07/05/2007 שעה 10:06) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמעט אפשר היה לטעון שאתה לוחם למניעת הוצאת דיבה על פוליטיקאים.

מעניין שכאשר מדובר בנתניהו אתה משתמש בטענות שבעצם מאחר ואין כתב אישום
הוציאו דיבתו רעה (תגובה 98049). פחות מיממה אתה כבר שוכח זאת וטוען ללא
כתב אישום וללא הרשעה שמקומו של הפוליטיקאי
עמי איילון בכלא. באמת מעניין מאד.

''זאת [לא] שערוריה ממדרגה ראשונה...''?
_new_ הוספת תגובהאין כתב אישום - הוא זכאי
א. פרקש (יום שני, 07/05/2007 שעה 14:44)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין שני הדברים דומים.

אליקים רובינשטיין ועדנה ארבל לאחר שבדקו את תיק נתניהו באו לידי מסקנה שאין ביכולתם להעמידו לדין כי הם לא הוכיחו דבר מהאישומים שהועלו כנגדו. לפיכך, איך שלא תהפוך בדבר, ביבי חף מפשע.

עמי איילון מעיד על עצמו שהוא כראש השב''כ לאחר רצח רבין ועוד אנשי משפט, ידעו שמרגלית הר שפי אינה צד לרצח ובכל זאת העמידוה לדין וחרצו את את אשמתה, אשמת שווא. וכל זאת בשל תחושה של נקמה פוליטית שריחפה אצל חלק מהשופטים והפרקליטות ותסכול בשל אי יכולתם להגיב אחרת. אם עמי איילון ידע ושתק על חשבון החופש של נערה אחת, אז מה בדיוק אנחנו צריכים לחשוב על האינטגריטי שלו?
_new_ הוספת תגובהאין כתב אישום - הוא זכאי
herehere (יום שני, 07/05/2007 שעה 14:49)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איפה ההוכחה שעמי איילון אמר שבגלל הלך רוח דפקו את הר-שפי?
_new_ הוספת תגובהאין כתב אישום - הוא זכאי
א. פרקש (יום שני, 07/05/2007 שעה 15:07)
בתשובה לherehere
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין כזאת הוכחה כי הוא לא אמר. אני אמרתי.

איילון אמר משהוא כזה: ''''אני יודע בוודאות שמרגלית הר-שפי לא ידעה שיגאל עמיר עומד לרצוח את ראש הממשלה יצחק רבין. אני יודע את זה מודיעינית, הייתי ראש השב''כ'' (Ynet http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3390103,00.h... - 19.4.07). כלומר, הוא ידע שכתב האישום נגד הר-שפי, כולו עלילה. והוא שתק כי זה התאים ל''רוח התנועה'' שרצתה סתם לנקום בשל הזעם והכשלון של אותה ''תנועה''. והוא שתק כשהעמידו אותה לדין רק כדי לנקום בה ורק כדי שמגזר חברתי מסויים ישלם (''היא שילמה מחיר על הבריחה של המנהיגות החברתית ושל הרבנים שלא שמו קווים אדומים, אותם רבנים שהוציאו דין רודף לא עמדו לדין.'' --- שם.) משום מה הוא לא מאשים את התנהלות מערכת המשפט לכל פינותיה האפילות במעשה הנלוז הזה.
_new_ הוספת תגובהאין כתב אישום - הוא זכאי
herehere (יום שני, 07/05/2007 שעה 16:15)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא בקש לתת לה חנינה , זה לא מספק אותך?
_new_ הוספת תגובהחנינה בהחלט לא מספקת
ישראל בר-ניר (יום שני, 07/05/2007 שעה 18:08)
בתשובה לherehere
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חנינה נותנים למי שאשם, לא למי שזכאי.

עמוס ברנס סרב לקבל חנינה וישב שנים נוספות בכלא עד שנעשה לו משפט חוזר בו הוא זוכה.
_new_ הוספת תגובהחנינה בהחלט לא מספקת
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 15:36)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנוהל הנכון הוא לפסול את כל ההליך המשפטי ולהעמיד לדין מחדש את הר-שפי ולזכותה.

ראוי לפתוח בחקירה ולאתר את כשלי מערכת המשפט ופרקליטות המדינה ולקבוע תקנות ברורות שלהבא לא יכולו פרקליטים ושופטים לכופף את האמת או להתעלם ממנה, מכל סיבה שהיא.
_new_ הוספת תגובהגם נגד בשארה אין כתב אישום...
עמיש (יום שני, 07/05/2007 שעה 15:23)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איפה מצאת בדבריו כי ''עוד אנשי משפט'' ידעו כי הרשפי אינה ''צד'' לרצח?
_new_ הוספת תגובהגם נגד בשארה אין כתב אישום...
א. פרקש (יום שני, 07/05/2007 שעה 15:39)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמעט כל השופטות/ים שישבו בדין ובערעור בשלש ערכאות ידעו את האמת, כי היא הוצגה להם. אבל הן/ם כופפו את העובדות אחר ריגשותיהן. המכנה המשותף של רוב השופטות/ים מוכר לקהל ולקוראים. הן/ם חיפשו וונדטה זוטא.
_new_ הוספת תגובהשטויות, אבל גם אם אתה צודק
עמיש (יום שני, 07/05/2007 שעה 17:53)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בטענות ההבל שלך, עדיין נשארת העובדה כי עמי איילון לא אמר זאת וזה לא נמצא בדבריו, בניגוד למה שטענת.
_new_ הוספת תגובהמפליא שאתה רואה בזה ''שטויות''
ישראל בר-ניר (יום שני, 07/05/2007 שעה 18:35)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עמי איילון הצהיר במו פיו שהוא ידע שמרגלית הר-שפי חפה מפשע. הוא אפילו חיזק את דבריו בכך שכראש השב''כ הוא יודע את זה בוודאות. הוא בחזקת אשם על פי הודאתו, גם אם המערכת החליטה לא להגיש נגדו כתב אישום.

אם הוא ידע ולא מנע את ביצוע הפשע צריך היה להעמידו לדין לפחות על ''אי מניעת פשע'' (עבירה שדינה מאסר למיטב ידיעתי), אם לא על ''סיוע לביצוע פשע''.

ייתכן שיש שיקולים ציבוריים המצדיקים את אי הגשת התביעה נגד איילון (אחרי ככלות הכל שנה במעשיהו איננה התחלה טובה לקריירה פוליטית) אבל נראה לי קצת מוגזם לכנות את זה ''שטויות''.
_new_ הוספת תגובהיש לך בעית הבנה קשה
דוד סיון (יום שני, 07/05/2007 שעה 19:14)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צריך להעמיד לדין אם יש על מה. אבל הטענה שלך שצריך להעמיד את עמי איילון לדין אינה מבוססת על עובדות שאתה מציג.

כדרכך אתה עוסק בהמצאת פשע ולא יותר.
_new_ הוספת תגובהלהפוך את הקערה על פיה
זוהר בדשא (יום שני, 07/05/2007 שעה 20:09)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנה התנהלות טיפוסית ברור שנעשה עוול להר-שפי , הרי איש לא עמד לדין בשום מקום בעולם בגלל אי-מניעת פשע כביכול - מי מסוגל לבחון כליות ולב ולדעת מה חושב איש זה או אחר , וממתי מחשבות או אפילו אמירות שלא בפרהסיה מובילות לכתב אישום אפילו במשפטים ובמקרים חמורים .
יש חוק שאוסר על אדם לשנוא דמות פוליטית , אפילו נניח דמות פוליטית שנרצחה , מישהו חייב להוקיר כל גחמה וכל שקר של המחנה המפאיניקי שמיהר לנצל את ההזדמנות שנקרית לו והטיח אשמות וניסה לעשות הון מהרצח , וגם כיום רואים דווקא בגלל הרצח ברבין אייקון שאין לו שחר המציאו לו מורשת חלולה , פתאום רבין הפך להוגה-דיעות ,אפילו רהב היחצ''ן שנברא ע''י לאה רבין הפך מאז לממליך מלכים בישראל , אי-אפשר למכור קרפיון פה בלי רני רהב, אולי המורשת המובהקת של רבין וחבורת המלהגים שעושה הון מהרצח .

הרדיפה המטופשת נגד כל מי שלא סבל את רבין מאיזו סיבה שלא תהיה הביאה למעשים חמורים בפני עצמם.יש שנאה לאנשים פוליטיים מכל מיני סיבות מצד כזה או אחר , אבל רק כאן רדפו נערה השליכו אותה לכלא על מאומה וכל זאת ע''י מי שיומרת שלטון החוק בפיו .עשו ממנה דוגמא מסכנה אולי היא היתה מתלהמת , אולי אפילו שנאה את רבין , מה עמיש לא שונא על ימין ושמאל וממתי על שנאה מובילים לבית משפט , אם היו מובילים על שנאה ואיחולי מוות וכאלה כמו למשל השכם הערב הטפה לרצח (הבו לי את התותח הקדוש) עמיש היה מזמן בכלא לשנים ארוכות אולי סיון ואליצור היו באים לבקר אותו, כאילו מה סיון לא אוטומטית מצדיק את הרצח שהיה באלטלנה .
לו במקום רבין היה נרצח מושה מהימין , סיון היה מונע את הרצח?

זה משנה משהו ?

סיון עכשיו יחדיו עם הסדיק החדש מנהלים קרב למסמס פה פואנטה , התהליך של המסמוס הוא כזה , עמיש או סיון או ההוא השלישי מחפשים טעות , אי-דיוק כזה קטן מעצבן כזה, משהו שיכול להפוך למשהו אחר, ואז הופכים את הקערה על פיה , ומיד מתחיל פה דיון בו המאשים הופך לנאשם , הדיון הוא מעתה על הטעות או האי-דיוק ש''נמצא'' - ''ראה זה פלא'' ,בסופו של דבר איש לא יזכור שהר שפי היא נערה והיא הושלכה לכלא בגלל אנשים מטומטמים אז או לפחות מרושעים ונתעבים שנקמו באיזשהי נערה שנואה כי היא מתנחלת והיא נראית אחרת חולמת אחרת מדברת אחרת כמה קללות בהמיות קוללה הנערה הזו , אפילו האנס בני סלע שהשוטרים התעללו בו זכה להגנה וזהבה גלאון הסתיגה מהתעללות בו בפומבי , אבל על כתפי הנערה הזו הושלכו אשמות חסרות שחר , הם אנשי מפאי בפאניקה והביאו במו ידיהם אסון ועוד אסון ועוד ידם נטויה כולל מלחמת לבנון השניה, זו הטכניקה ככה תמיד ממסמסים פה דיונים , זו השיטה .
_new_ הוספת תגובהאתה יודע מה, בוא ננסה
עמיש (יום שני, 07/05/2007 שעה 20:52)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לחשוב על העניין.
מה היית אומר אילו היה ברור לך כי הרשפי כן ידעה על כוונתו ורצונו של עמיר לרצוח את ראש הממשלה, האם אז היית סבור כי היה מקום להעמיד אותה לדין?

הרי בעיקרו של דבר הנאשם השלישי בפרשה גם הוא נתבע על כך שידע באופן ברור ונחרץ על כוונתו של עמיר ואף נידון על כך למאסר ארוך. מה בעצם ההבדל הגדול?

ולחילופין, אם אתה סבור שהיא לא ידעה על כך ולא כלום, איך אתה מוכיח זאת לאחר שבבית משפט נקבע ההפך מכך?
_new_ הוספת תגובהאתה יודע מה, בוא ננסה
זוהר בדשא (יום שני, 07/05/2007 שעה 22:28)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מעדיף להאמין לאילון ולא להשערות שלך , מה הסיבה שלאילון היתה יציאה כזו?

הוא מחפש בוחרים בהתנחלויות?

הרי ברור שלפחות אי-אפשר לטעון שהוא משקר או משהו כזה , לכן אני מניח מה שהיה ברור כבר אז שכל הסיפור הוא נקמנות.
והיא לא ידעה ולא משנה בכלל אם ידעה השב''כ טוען שלא ידעה זה חמור יותר ומוכיח שמדובר במשפט מפוברק.

בדיעבד הנקמנות הזו רק הדגישה את מה שהיום יודעים.

היא לא ידעה יותר מסוכני השב''כ שלא עשו דבר המשפט הזה הוא בושה למשפט הישראלי , הרבה דברים אנחנו יודעים , ולא תמיד דברים שאנו יודעים מביאים אותנו למעשה , אז נניח היא ידעה , אז היא ידעה נו ומדוע אנחנו יודעים על אנשים שזקוקים לעזרה ואינו עוזרים להם אנחנו עדים כל הזמן לפשעים רובנו זזים הצידה ושומרים מרחק, רק במשטרים חשוכים מעמידים לדין על דברים כאלה.

הרצח אכן הצליח לעשות שמות בחברה הישראלית בין היתר הוא גרם לאיבוד חוש המידה .

יש אגב רבנים שהטיפו לרצח שהסיתו בהם לא נגעו, בה כן ,זה אחד מרגעי השפל של המסע המטופש של אחרי הרצח.
_new_ הוספת תגובהאתה יודע מה, בוא ננסה
זוהר בדשא (יום שני, 07/05/2007 שעה 22:43)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם לו ידעה והכוונה בידיעה שמישהו אמר לה 'אני הולך לרצוח ' לא היה מקום להכניס אותה לבית סוהר.

המילה ''ידעה'' מטעה , אין פה ידיעה ממש כי לדעת הרי יודעים רק בדיעבד, אם אכן מתבצע רצח אז האמירה ''אני הולך לרצוח'' מתממשת וגם אז זה בעייתי , כי אדם ששומע דברים כאלה לעולם לא ידע אם באמת יש כוונה אמתית ברוב המקרים אלו מילים בלבד והוא השומע יכול לפרש אמירה כזו בכל מיני אופנים, .

על כוונות ומחשבות לא מכניסים לכלא אלא רק במדינת משטרה.

ועל מי הטילו את האחריות הכבדה על ילדה קטנה , ממש סוג של טפילות משפטית משהו שרק במשטר מפא''י ניתן לחשוב שיתקיים.
_new_ הוספת תגובהעמי איילון העלה את הנושא בתשובה לשאלה
צדק (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 8:15)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עמי איילון נשאל, מדוע הוא תמך בחנינה למרגלית הר שפי.
ובתשובתו הוא גילה כי כראש השב''כ הוא ידע כי היא חפה מפשע.
_new_ הוספת תגובההרדיפה הפושעת ברורה לכל אדם בעל מנת משכל בסיסית.
צדק (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 8:18)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מספיק שהאידיוט ידע שאבישי רביב שידע על יגאל עמיר יותר מכל אדם אחר לא הועמד לדין על אותו הסעיף.
ואפשר להוסיף לרשימה את מפעיליו בשב''כ של הפרובוקטור,
ולהמשיך בהיררכיה עד האחראי הראשי לרצח, כרמי גילון.
_new_ הוספת תגובהאתה יודע מה, בוא ננסה
זוהר בדשא (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 10:26)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לגבי הנאשם השלישי , מדובר בהתארגנות לרצח , משל חבורה מתכננת שוד ובמשפט מתברר שיש איש אחד שעשה את רוב העבודה והוא נענש בחומרה יתרה- אבל גם חבריו להתארגנות נענשים , מרגלית הר שפי לא היתה שייכת להתארגנות לרצח , היא שמעה את זה בקטע של רברבנות של זכר חרמן שמנסה להרשים מישהי ב''גבורתו'' , היא לא נדרשה להיות חלק מהעניין , ככה שמעו בקונטקסט אחר גם אנשים מהשב''כ על הפשע העומד להתרחש והם בדומה להר שפי לא יחסו לזה חשיבות.
_new_ הוספת תגובהשטויות, הבל, מה שתגיד... מותר לך לטעות בהכל
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 15:40)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגובה 98111
_new_ הוספת תגובהסתם סקרנות עמיש
ישראל בר-ניר (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 19:21)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה לדעתך עמי איילון כן אמר ומה כן נמצא בדבריו. כדאי שתקרא שוב את הציטוט מ''ידיעות אחרונות'' שהבאתי לפני שאתה עונה (אם תחליט לענות, מה שכלל לא בטוח על סמך נסיון העבר)
_new_ הוספת תגובהסתם סקרנות עמיש
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 20:07)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מראים לו את זה במראה והוא אומר שזה לא הוא. I rest my case.
_new_ הוספת תגובהאתה טועה
דוד סיון (יום שני, 07/05/2007 שעה 15:30)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הפרקליטות מחליטה אם להגיש כתב אישום על פי סיכוי ההרשעה במשפט. אין זה אומר שלא הוכיחו דבר ואת זה בדיוק טוען רובינשטיין.

1. גם ללא כתב אישום ע''פ רובינשטיין ומקורות אחרים נתניהו לא חף ממעשים לא ראויים.
2. אם נתניהו שתק ולא הודה מה אנחנו צריכים לחשוב על האינטגריטי שלו?

טעות 1: נתניהו לא באמת ''זכאי'' (הוא לא חף מכל מעשה לא ראוי בפרשה).
טעות 2: שוב מציגים לנו דברים מחוץ להקשרם ומנסים להדביק לעמי איילון את פשע השתיקה בלי אסמכתא כלשהי.

אם נתניהו חף מכל פשע (בפרשת עמדי-מתנות) כי לא הוגש כתב אישום הרי שמאותה הסיבה גם עמי איילון חף מכל פשע (בפרשת הר-שפי).
_new_ הוספת תגובהאתה טועה
א. פרקש (יום שני, 07/05/2007 שעה 15:56)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והיו כבר חכמים שאמרו על דיברי רובינשטיין ''מי שָמך''. רובינשטיין הרחיב את סמכויות תפקידו בלי שניתנה לו סמכות בחוק ובלי שהתבקש להיות ''מורה רוחני'' ו''מדריך מוסרי'' למדינה. זה לא היה מתפקידו, הוא חרג מתפקידו ובזמנו גם היו קולות שאמרו זאת. אבל מערכת המשפט והעיתונות דילגו על זה בשל אווירת העליהום שהיתה קיימת אז. מערכת המשפט מטפלת רק בעבירות על החוק. משאין עבירות, אין היא יכולה לעשות דבר, ובודאי לא להעיר הערות מוסריות/פוליטית. את זה רובינשטיין היה צריך להשאיר לפוליטיקאים ולעיתונאים.

מאחר שלא היו ואין הוכחות לדבר מה בלתי חוקי שעשה נתניהו הרי שהוא בכלל לא צריך להסביר דבר. הוא נהנה מזכות החפות, כל עוד לא הוכחה אשמתו. ומאחר של נגזר דינו, ואפילו לא נפתח נגדו משפט ואפילו לא הוגש נגדו כתב אישום, ואפילו לא נכתב נגדו כתב אישום הרי שהוא חף מפשע כמו כל אזרח רגיל בישראל. מעניין שתרגיל רובינשטיין נעשה רק נגד נתניהו ולא למשל נגד ברק, פרץ, פרס וכו' על סגירת תיקי חקירה לעיתים חמורים הרבה יותר נגדם (או ע''י המשטרה או ע''י הפרקליטות).

מקרה עמי איילון אינו מותנה מקרה (ותוצאות) נתניהו, כי הם שונים בתכלית מבחינה משפטית. מקרהו של נתניהו הוא נבדק ולא נמצא כי חשוד הוא במשהו (זולת רכילות שאינה כלי משפטי).

אצל עמי איילון מודה האיש כי הוא ידע, השב''כ ידע ואני משער שגם יותר מאחד או שניים במערכת הפוליטית שמעל השב''כ ידעו ושתקו. בכך הם איפשרו קיום של עיוות דין בבית משפט. אם תסתכל בנוסח פיסקי הדין תבחין שם בהרבה מהדמגוגיה שעוטפת עצמה במילים מהברנג'ה המישפטית.

השאלה עכשיו היא, האם בכלל יזומן עמי איילון לחקירה וייפתח נגדו כתב אישום על העלמת מידע בעניין (כי כזכור לך עמי איילון ואנשי שב''כ העידו במשפטה של הר-שפי)?
_new_ הוספת תגובהאתה טועה
זוהר בדשא (יום שני, 07/05/2007 שעה 16:36)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א.פרקש ואתה תומך באהוד ברק, נכון?
_new_ הוספת תגובהשקר וכזב
עמיש (יום שני, 07/05/2007 שעה 17:57)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעולם לא היו נגד ברק, פרס או פרץ תיקי חקירה ''חמורים הרבה יותר'' פשוט שקר גס.

האם אתה בטוח שעמי איילון העיד במשפטה של הרשפי?
_new_ הוספת תגובהרשימת הפשעים שלהם מתחרה בזו של כל משפחת פשע
צדק (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 8:29)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רק שנגד שמאלנים לא מבצעים חקירות.
לעיתים יש חקירות דמה, הצגה חלולה כדי שיוכלו לטעון שגם שמאלנים נחקרים.
_new_ הוספת תגובהשקר וכזב
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 15:47)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם עמי איילון העיד פעם אחת במשפט (ומספר פעמים בפורומים ביטחוניים שונים ובועדת חוץ וביטחון שדנו על האירוע) למרות שהוא עצמו לא היה בשב''כ בזמן האירוע.

האם גיוס כספי פריימריס בחו''ל דרך מנגנוני הסוואה והטעיה הם תיקי חקירה קלים יותר לדעתך מאשר תלונת של סבל רהיטים על הלנת שכר (שהתברר בסוף שלא היתה הלנה בכלל)?
_new_ הוספת תגובהשקר וכזב
עמיש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 16:10)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נגיד שאתה מתכוון לברק, ונגיד שזו עבירה, מה עם השקר שלך לגבי פרס ופרץ?
_new_ הוספת תגובהשקר וכזב
יובב (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 20:50)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא היתה הלנת שכר - היה נסיון לגנוב כספי מדינה לטובת הובלות שיפוצים פרטיים של משפחת ביבי המורחבת.
_new_ הוספת תגובהשקר וכזב
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 22:06)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה צודק. גם זה עוד שקר וכזב.

עד היום יש המכזבים על ביבי.
_new_ הוספת תגובהזה לא שקר
יובב (יום חמישי, 10/05/2007 שעה 0:34)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלה הן העובדות
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך לטעות
דוד סיון (יום שני, 07/05/2007 שעה 18:22)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכלל לא משנה מי אמר או הראה שנתניהו עשה מעשים לא ראויים בפרשת עמדי-מתנות. העובדה היא שיש לא מעט הטוענים בצורה מבוססת שאכן כך היה. מבחינתי כאזרח אלו עובדות מספיקות ממש כמו המידע שיש לי לגבי החלטות ומעשים ראויים שעשה נתניהו בתפקידו כשר האוצר. שם וגם פה לא היה כתב אישום ובכל זאת אני, אתה, קובעים את דעתנו. הטענה שלך שרק כתב אישום קובע בפרשת עמדי-מתנות מאפשרת קביעת עמדה בנדון היא הטעות הראשונה שלך (ושל החושבים כמוך).

הטעות השניה קשורה בנסיון שלך להפעיל קריטריון אחר לגבי עמי איילון. ראשית אתה טועה אם הקריטריון הלקוי שלך, ''קיום כתב אישום'', תופס כי הרי אין כתב אישום (זה שהוא ידע לא עושה אותו אשם בכלום). שנית אתה טועה כי אתה טוען שאיילון 'העלים מידע' למרות שאינך יודע מה הוא או לא עשה בקשר לפרשת הר-שפי (לפחות אינך מציג מידע שמבסס זאת).

בקיצור עודף המאמץ שלך (ושל אחרים) ''לזכות'' את נתניהו ומצד שני ''להרשיע'' את איילון, הוא תרגיל לא משכנע כלל. עודף המאמץ הזה מעיד שהחלטת על התוצאה לפני ניתוח ראוי של העובדות.
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך לטעות
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 16:13)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לי ויכוח בעניין של ההיבט האזרחי. שם אנחנו יכולים להתווכח עד אין קץ כפי שנוח לכל אחד מאיתנו. ותמיד אתה תחמיר עם איש ימין ותקל על איש שמאל, כי קרוב אדם אצל עצמו. וכל זאת בכפוף להיצמדות קודם כל לעובדות.
בעניין הפלילי לא ראוי שיהיה כלל ויכוח כי מרגע שלא בשל כתב אישום כאילו נקי האדם בכיום היוולדו. שאם היתה הוכחה לפליליות, ולו עובדה אחת, עניין האישום היה עומד ומתברר בבית המשפט.

איילון העיד בעניין הר-שפי ואמר שהוא יודע וידע שהר-שפי לא מעורבת במעשה או בידיעה ברצח רבין. הוא אמר זאת ב-‏1996 וחזר ואמר זאת גם השנה. לכן כל אדם שרגיש לזכויות אדם ואזרח ושחשוב לו שהשב''כ יישאר גוף ממלכתי ולא גוף פוליטי חייב להזדעזע. אנשי שב''כ העידו במשפטי הר-שפי ו'מכרו' סיפורים אחרים. לדעתי צריכה לקום ועדת חקירה פנימית, חיצונית לשב''כ, שתבדוק את העניין. פורמלית בודאי שעמי איילון חף מפשע שהרי אפילו לא נפתחה נגדו חקירה. אך אי פתיחת החקירה מציבה עננה שחורה מעליו, מעל השב''כ ומעל לפרקליטות.

אינני 'מרשיע' את איילון אלא אני דורש שתיפתח נגדו חקירה. את עניין נתניהו חקרו ומאו שם ''עורבא פרח'' ושאר קישקושים.
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך לטעות
יובב (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 21:08)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש פער גדול בין ''ולו עובדה אחת'' לבין הסף הדרוש להרשעה פלילית. עובדות לשחיתות הביביהו בפרשה יש בשפע.

הדברים של איילון נראים לי מאוד תמוהים: להבנתי בעניין הר שפי אין מחלוקת על העובדות - עובדתית הר שפי ידעה שעמיר הצהיר מספר פעמים שיש להרוג על רבין ולקחה את כוונותיו מספיק ברצינות על מנת ללכת ולשאול את הרב אם עליה לדווח עליו למשטרה.
לא ברור לי עך סמך איזה עובדות נוספות עמי איילון יכול לדעת אם היא 'ידעה' או לא...
_new_ הוספת תגובהכדאי שתיקח 10 דקות
יובב (יום שני, 07/05/2007 שעה 22:24)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לקרוא את המכתב של אליוקים.
בקצרה: עמדי ביצע במהלך השנים עבודות הובלה ושיפוצים עבור הביבים ומשפחתם בלא תמורה. משנכנסו לתפקיד המשיך לבצע עבורם עבודות בדירה הפרטית והממשלתית, למרות שקבלן אחר זכה במכרז הממשלתי. לאחר מכן הוציא חשבון על חצי מיליון שקל לכאורה עבור העבודות שבוצעו בתפקיד (למרות שלא היה אמור לעשות אותן כלל) אבל בפועל העיד שהחשבון נופח כדי לכסות העבודות הקודמות.
ביבי טען שאישתו מטפלת בנושא (לא סביר לחוב של 100,000) ושרה טוענת שהציעה תשלום ושהוא סרב (הוא מכחיש).
החצופה הגישה חשבון ענק, וכשהבינה שלא תצליח צימצמה וצימצמה (את ההוצאות שלא היו לתפקיד) עד שהגיעו לסף ''סביר'' (שגם הוא פי 2 ממה שמותר לקבלן מחוץ למכרז).

הסירחון זועק לשמים, וזה עוד לפני פרשת המתנות.

אליקים כותב את דעתו ברמזים העבים ביותר שהוא יכול:
''תדמיתו של השירות הציבורי עומדת בסכנה גם כאשר הדברים אינם מגיעים לרף הפלילי, בשל חסרים ראייתים.''
הוא גם מנסה להגן על ביהמ''ש ומצטט את לנדוי: ''רב החשש שבית המשפט ייראה כאילו נטש את מקומו הראוי לו וירד אל תוך זירת הויכוח הציבורי, ושהחלטתו תתקבל על ידי חלק מן הצבור בתשואות ועל ידי חלקו האחר בדחיה גמורה ונרגשת.... שהצבור הרחב לא ישים לבו להנמקה המשפטית אלא למסקנה הסופית בלבד ובית המשפט בתור מוסד עלול להיפגע במעמדו הראוי לו..''.

שזה בדיוק הרפש שאופייני במחנה שלך לזרוק לעבר ביהמ''ש.

רמת השחיתות שאנחנו מוכנים לסבול מהפוליטיקאים שלנו היא בלתי סבירה.

לגבי אילון, לא התעמקתי אבל ראיתי תשובה מעניינת של צופיה למטה.
_new_ הוספת תגובהכדאי שתיקח 10 דקות
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 16:18)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עדיין לא ברור במה אתה רוצה להאשים את ביבי?

בכל מה שתיארת אין ולו קצה קצהו של עננת אשמה פלילית. אני גם חולק על חלק מה'עובדות' שהבאת.
_new_ הוספת תגובהכדאי שתיקח 10 דקות
יובב (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 20:52)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היה פה נסיון לגניבת כספי מדינה לטובת הובלות ושיפוצים פרטיים, לא מספיק?
על מה מהמציאות אתה רוצה לחלוק?
_new_ הוספת תגובהאתה טועה
זוהר בדשא (יום שני, 07/05/2007 שעה 16:17)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ממתי סיון זקוק לאסמכתא .
_new_ הוספת תגובההפלספן הסתבך בפילסופיו
צדק (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 8:26)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

משפט סיווני אידיוטי למהדרין:
''אם נתניהו שתק ולא הודה מה אנחנו צריכים לחשוב על האינטגריטי שלו?''
אם סיוון לא הודה ברצח ארלוזורוב, מה נחשוב .....

משפט אידיוטי מספר שתיים:
''אם נתניהו חף מכל פשע (בפרשת עמדי-מתנות) כי לא הוגש כתב אישום הרי שמאותה הסיבה גם עמי איילון חף מכל פשע (בפרשת הר-שפי).''
שכחת להוסיף שגם היטלר וסטאלין חפים מפשע,
כי לא הוגשו נגדם כתבי אישום.

הטפשות שלך מרקיעה שחקים. (אם יש לה עוד לאן להרקיע).
נגד נתניהו נערכה חקירה ונמצא שהוא זכאי לחלוטין.
נגד עמי איילון כמו נגד כל עבריין שמאלני, לא נפתחה חקירה.
אם שכחת, חקירה היא תנאי הכרחי לקביעת זכאות על חשד לעבירה.
_new_ הוספת תגובהקלות הדעת של העיוור מרצון
דוד סיון (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 9:26)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קלות הדעת שלך מכשילה אותך בלי סוף.
ההודעה שלך היא עוד עדות ברורה לכך. גם השימוש בגידופים לא ישנה זאת.
כמו לעיתים קרובות נפלת לבור שכרית לעצמך ובכך הדגשת את קלות הדעת שלך.
כמו לעיתים קרובות הוצאת דברים מהקשרם כדי להדגיש את קלות הדעת שלך.

אם רצונך להגיב בחוכמה ולעניין, למרות שזה קשה לך, קרא בעיון את דברי בהקשרם הנכון.
_new_ הוספת תגובהקלות הדעת של העיוור מרצון...........חה...חה
צדק (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 10:18)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שום הקשר שבעולם לא יכול להצדיק משפט אידיוטי כזה,
''אם נתניהו שתק ולא הודה מה אנחנו צריכים לחשוב על האינטגריטי שלו?''

שום הקשר שבעולם לא יכול להצדיק השוואה פושעת בין אדם שנחקר ונמצא זכאי,
לבין שמאלני שפשע ולא נחקר כלל.
_new_ הוספת תגובהקלות הדעת של צדק העיוור מרצון מחריפה
דוד סיון (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 10:49)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תזכורת (תגובה 98191). כנראה שאין לך עניין להגיב
בחוכמה. זכותך.
_new_ הוספת תגובהפרקש, אתה לא מרגיש שאתה מבזבז
ישראל בר-ניר (יום שני, 07/05/2007 שעה 18:24)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את זמנך לריק? כמו שאמרתי לך פעם אפשר ללמד חמור לקרוא, אבל אי אפשר ללמד אותו להבין.

אם הוא היה מבין הוא היה יודע את ההבדל בין נושא לבין הסחת הדעת לדברים בלתי רלוונטיים. הוא היה מבין שכאשר כותבים מאמר שנושאו הוא אהוד ברק, אז המאמר עוסק באהוד ברק ולא בליברמן. שכאשר כותבים מאמר שנושאו הוא עמי איילון, אז המאמר עוסק בעמי איילון ולא בישראל הראל. שכאשר כותבים מאמר שנושאו הוא יוסי ביילין, אז המאמר עוסק ביוסי ביילין ולא ביוסי בן אהרון (וגם לא ביוסי שריד).

אין מה לעשות. כמו שאומרים, ''זה מה יש''. חבל על זמנך.
_new_ הוספת תגובהעמי איילון
עמיש (יום שני, 07/05/2007 שעה 15:20) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם אכן היו ברשות עמי איילון הוכחות הסותרות את הדברים שהעלתה התביעה במשפט, וזאת בתקופה בה התנהלו הליכים משפטיים נגד הרשפי, הרי שהוא אינו ראוי לשאת בשום תפקיד ציבורי.
אני לא מכיר שום נימוק שיכול להכשיר מעשה או מחדל מסוג זה.
על כן בהחלט יש לצפות כי מי שיכול ידרוש לקבל ממנו הסבר מלא על כל הסיפור בלי שום הנחות ובלי שום תירוצים.
_new_ הוספת תגובהעמי איילון
אליצור סגל (יום שני, 07/05/2007 שעה 15:42)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
ישר כוח על היושרה שלך.
אליצור
_new_ הוספת תגובהתודה אליצור
עמיש (יום שני, 07/05/2007 שעה 18:09)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם כי המחמאה מקפלת בתוכה עלבון בכך שהיא מרמזת שעמדה בסיסית ופשוטה כזו מצידי היא בבחינת הפתעה...

האם עלה בדעתך שאני אכסה או אתעלם מאפשרות כה חמורה?
_new_ הוספת תגובהתודה אליצור
מהנדס אזרחי (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 7:45)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן
_new_ הוספת תגובהעמיש, ידידי
ישראל בר-ניר (יום שני, 07/05/2007 שעה 18:05)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כשאתה רוצה, אתה אומר דברים של טעם.
_new_ הוספת תגובהעמי איילון
ע.צופיה (יום שני, 07/05/2007 שעה 18:46)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לינדנשטראוס,אבל רק אחרי שיהיה ראש ממשלה. קודם זה לא שווה את המאמץ.
_new_ הוספת תגובהצופיה, אינך חושב
ישראל בר-ניר (יום שני, 07/05/2007 שעה 19:05)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלמנוע מאדם שאחראי (על פי הודאתו) לביצוע הפשע של אי מניעת פשע להגיע למשרד ראש הממשלה ''שווה את המאמץ''?

למה אתה חושב שזה יהיה ''שווה את המאמץ'' רק אחרי שהוא כבר יהיה ראש ממשלה? הרי אז יחולו עליו הילכות דין על פי מסכת אלרוג, והא יהנה מחסינות.
_new_ הוספת תגובהלמרבה הצער מר ברניר אתה מקדיח את תבשילך
עמיש (יום שני, 07/05/2007 שעה 19:42)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עמי איילון אמר דברים ברורים (בהנחה שהציטוט מדוייק),
דברים אלה ראויים לחקירה ולבדיקה ורק לאחר בדיקה ניתן יהיה לסבור כי הוא פעל שלא כשורה.
הדרישה שצריך להעמיד בפני איילון היא שיבהיר באופן ברור: האם בעת שעניינה של הרשפי עמד בפני בית המשפט, היו בידיו הוכחות הסותרות את טענות המשטרה והתביעה. עד שנקבל תשובה לשאלה חשובה זו אין אפשרות להחליט אם יש במעשיו פגם. אם יווכח כי התשובה חיובית - המעשה הוא חמור מאין כמותו, אם התשובה שלילית הרי שראוי לבחון היטב מה התרחש.

לטעמי כרגע ניתן לפרש את דבריו גם כאילו הגיע למסקנה זו לאחר סיום תפקידו, או שמא זו תחושה אישית שלו, או שמא הגיעו לידיו הוכחות מסוג זה רק לאחר שנגמר הדיון המשפטי או אף לאחר שסיים את תפקידו.

עד כה הוכיח איילון כי הוא פועל על פי קוד ערכי הראוי להערכה רבה. זה אינו אומר שהוא מתאים להיות ראש ממשלה אבל בהחלט נותן טעם לחשוב שהוא אדם הגון וישר.
_new_ הוספת תגובהעל מה הצער - זו דרכו
דוד סיון (יום שני, 07/05/2007 שעה 20:07)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בר-ניר מגייס את כל האתרוגים והגידופים כדי לגונן על מעשים לא ראויים של נתניהו.
מצד שני הוא מודאג ממסכת האתרוגים שעשויה לגונן על עמי איילון ועל כן מייצר
כתב אישום לא מבוסס.

התרגיל שלו ברור ומוכר: יש להפעיל מסכת אתרוג לגבי פוליטיקאים ''ראויים'' על פי
דעתו ולעשות את ההיפך לגבי פוליטיקאים ''לא ראויים''.
_new_ הוספת תגובהאתה כמובן טועה, דוד סיון
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 15:49)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם בפרשנותך על בר-ניר.
_new_ הוספת תגובהבשלב זה אתה טועה
דוד סיון (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 16:21)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בשלב זה ''כתב האישום'' שלו לא מבוסס (תגובה 98147).

עד לרגע זה אף אחד לא הציג מידע שמעיד שאני טועה:
- לא במאמר של בר-ניר,
- לא בהודעות בהמשך.
_new_ הוספת תגובהבשלב זה אתה טועה
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 16:40)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נראה לי שעמי איילון צריך להסביר עצמו טוב יותר, או שהעיתונות החוקרת תחקור אותו טוב יותר בעניין הר-שפי, כמו נניח שהעיתונות טיפלה (ולא חקרה) את עניין ביבי-עמדי. ככל שתנסה להשוות בית שני האירועים לא תצליח לשכנע ששניהם עומדים במישור אחד ושהעניין של עמי איילון זניח מהשני.

עניין ביבי הוא עניין בין שני מכרים כשהאחד נדבק לביבי כדי לשרתו מתוך הבנה שבשל כך הוא יזכה לשוק גדול יותר. כשנדרשו השניים לנהל את ההתקשרות בינהם בצורה פורמלית כנהוג בתקשי''ר החל הסבל לדרוש דרישות מפליגות ללא כל בסיס וללא כל רישום פעולות שנעשו על ידו. בסוף הגיעו השניים להסכם על ידי בורר בבית המשפט. כל העניין שולי בתכלית ולא מעיד רעות על ביבי. בודאי כשלא הוא מנהל את העניינים האלה בעצמו. לא הוכח בתיק הזה שום דבר פלילי ויועמ''ש חרג מסמכותו בהודעה הדי מיותר שטרח להוציא לעיתונות.

לעומת זאת עמי איילון ידע בדיוק את אירועי רצח רבין מיד כשהתמנה לראש השב''כ. הוא ניהל תחקירים פנימיים והוא שלח את אנשיו להעיד במשפט, והוא עצמו העיד במשפט ובועדות חיצוניות לשב''כ. והוא ידע אז את מה שהוא אומר היום. למיטב זיכרוני היתה לו כבר התבטאות כזאת בעבר, לאחר שפרד מראשות שב''כ. אם כך הדבר, זו עדות להעלמת ראיות, לדיווחי שקר בבית המשפט ולאי עשיית צדק ומשפט. ועמי היה שותף למעשה. די בכיר. כאן מישור ההאשמות שונה בתכלית מההאשמות כלפי ביבי. אצל איילון יש עדות שקר לבית משפט בעניין מחלוקת די מרכזית בישראל. יש ניצול של ארגון ממלכתי להסתיר את האמת ולהשפיע על גזר דין לחובתה של נערה תמימה. העיקר להשיג הישג פוליטי כלשהו.
_new_ הוספת תגובהבבקשה תראה את העדות שלו במשפט
דוד סיון (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 16:48)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהבבקשה תראה את העדות שלו במשפט
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 17:59)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צריך בשביל זה צו שופט. ולדעתי שום שופט לא ישחרר את עדויות אנשי השב''כ רק בגלל שאנחנו מתווכחים ביננו.
_new_ הוספת תגובהיצא מרצע מהשק
דוד סיון (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 20:08)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מצד אחד בר-ניר הציג טענות חלוטות-קשות על התנהלות עמי איילון. מנגד טענתי שהוא לא הציג ביסוס מינימלי שתומך בטענותיו. בהמשך אתה בעצם הצטרפת בתמיכה בעמדתו של בר-ניר. כאשר לא הצלחת לשכנע אותי הותקפתי, בצירוף גידופים, שבעצם אינני מבין (תגובה 98137).

כרגיל, כעת מתברר שאין לטענות (הוא שתק, הוא הודה) שלכם בסיס סביר. פתאום זה כבר לא אשמה אלא רק חשד. פתאום מסתבר שזה מישהו אחר שאולי יודע לקרוא אבל לא מבין נכון את מה שהוא אולי קרא...

מישהו אחר מזדרז לקשור את העגלה לפני הסוסים...

-----

אני יודע שאביה של מרגלית הר-שפי (http://www.inn.co.il/News/News.aspx/161633) אמר כמה דברים בהקשר הזה. הוא לפחות הרבה יותר זהיר בדבריו מבר-ניר.
_new_ הוספת תגובהיצא מרצע מהשק
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 20:22)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראיתי שם רק שמץ של גידוף אחד בלבד (וגם הוא לא ישיר אלא צירוף של ביטוי) ולא גידופים, וזה באמת לא ראוי. אבל בר-ניר בא אליך בטענה צודקת שאתה דורש מאחרים מה שאינך דורש מעצמך.

אבא הר-שפי אומר בדיוק מה שבר-ניר אומר כאן. הוא אומר:
''הר שפי סיפר כי גם בזמן שאיילון כיהן כראש השב''כ אנשיו העידו עדיויות שקר והוא לא עשה דבר, ''אנשים מסרו אינפורמציה כוזבת למשטרה ולא הועמדו לדין, זאת במסגרת החסינות שניתנת לאנשי שב''כ על כל השקרים והפשלות שהם עושים''.

ו- ''''הייתה החלטה מראש שצריך להאשים מישהי שהיא גם מתנחלת וגם עשתה פשע בזה שלא עמדה לזכרו של רבין וזה הפשע הכי חמור במדינת ישראל וזו המציאות שאיתה אנחנו צריכים להאבק''.''

במה בר-ניר היה 'זהיר' יותר ממנו?
_new_ הוספת תגובהאלו טענות מופרכות
דוד סיון (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 21:05)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענה של בפיסקה הראשונה מופרכת מיסודה. בר-ניר טען שההשוואה בין התייחסותו לנתניהו לבין התייחסותו לעמי איילון כפי שעשיתי היא לא רלוונטית. ראשית זה כן רלוונטי כי זה מראה שהתייחסות שלו למעשי פוליטיקאים תלויה בתווית הפוליטית שלהם. שנית, הוא השתמש ומשתמש בטענות קשת ללא כל ביסוס. לבסוף, על הרקע הזה ברור שהגידוף היה מיותר.

לפי הקישור שהצגתי אביה של הר-שפי לא טען שעמי איילון שתק והודה ששתק כפי שבר-ניר ואתה טענתם. הרי אנחנו יודעים שהוא לא שתק בזמן שעלתה החנינה על הפרק (לפני 6 שנים). אביה של הר-שפי לא האשים ולא הרשיע את איילון כפי שאתה ובר-ניר הרשעתם.

עדין טענתי העיקרית עדין עומדת: לא נהגתם בזהירות הראויה.
_new_ הוספת תגובהאלו טענות מופרכות
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 22:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההתייחסות למעשי הפוליטיקאים אינה לזהותם או לדעתם הפוליטית של הפוליטיקאי, אלא למהות החשד הפלילי נגדם. וזה מה שאומר בר-ניר, בניגוד לדעתך. אתה טוען שפשע של פוליטיקאי א' הוא כמו של פוליטיקאי ב' בגלל ששניהם פוליטיקאים. משהו לא תקין בקביעתך.

הכתבה שהבאת משנת 2001 אינה רלוונטית לויכוח שלנו היום. כי היום עמי איילון הוסיף מידע חדש, ממקור ראשון (הוא עצמו) והוא אומר שהוא (השב''כ) ידע שהר-שפי לא ידעה ומכאן שכל המשפט היה מיותר. היום כבר לא מדברים על חנינה, אלא על זיכוי ומחיקת אישום.

אתה משום מה מתעקש וחוזר ואומר: ''אביה של הר-שפי לא האשים ולא הרשיע את איילון''. וזאת על אף שבציטוט מהכתבה ש א ת ה הבאת בפנינו אתה כותב: תגובה 98321 :
''הר שפי סיפר כי גם בזמן ''שאיילון כיהן כראש השב''כ אנשיו העידו עדויות שקר והוא לא עשה דבר, ''אנשים מסרו אינפורמציה כוזבת למשטרה ולא הועמדו לדין, זאת במסגרת החסינות שניתנת לאנשי שב''כ על כל השקרים והפשלות שהם עושים''.

ואת זה הוא אמר ב-‏2001 עוד לפני שנחשפה האמת על שתיקת הכבשים של עמי איילון היום ב- 2007. אז מה אתה מתעקש להסתיר את הדברים הברורים האלה שסותרים את קביעתך כאילו ''לפי הקישור שהצגתי אביה של הר-שפי לא טען שעמי איילון שתק ...... הרי אנחנו יודעים שהוא לא שתק בזמן שעלתה החנינה על הפרק (לפני 6 שנים). אביה של הר-שפי לא האשים ולא הרשיע את איילון כפי שאתה ובר-ניר הרשעתם.''תגובה 98328 אביה של הר-שפי האשים בבירור את איילון אז והיום. איילון שתק בזמן המשפט כשאנשיו שיקרו. פשוט לא נעשה אז דין צדק.

אנחנו נוהגים בזהירות ראויה מול ההתבטאות הנדירה והחושפנית של עמי איילון. אתה מעלים עיניך מהתנהגותו הלא ראויה. אולי כי הוא יקר לך פוליטית. אחרת אין לי כל הסבר הגיוני לפרש את התבצרותך, אל מול הדברים הגלויים והברורים האלה.
_new_ הוספת תגובהאלו טענות מופרכות
דוד סיון (יום חמישי, 10/05/2007 שעה 6:52)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לך בדל ראיה אבל בכל זאת ממשיך לטעון, כמו בר-ניר שמתנהל בחוסר חוכמה ובחוסר כבוד, שאיילון שתק והודה ששתק. לכן טענותיכם לא זהירות ועד לרגע זה מופרכות.
_new_ הוספת תגובהאלו טענות מופרכות
א. פרקש (יום שישי, 11/05/2007 שעה 10:06)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם לדיווחי העיתונות בסוף שנות ה-‏90, 2001 ו-‏2007 ביחס לתפקודו של עמי איילון העניין הר-שפי אתה קורא ''אין לך בדל ראיה''?

דוגמיות:

_new_ הוספת תגובהדוגמיות לא לעניין
דוד סיון (יום שישי, 11/05/2007 שעה 12:36)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין בקישורים ראיה לטענותיכם לגבי עמי איילון.
עדין לא הצגת בדל ראיה שאיילון שתק והודה ששתק.
_new_ הוספת תגובהדוגמיות לא לעניין
א. פרקש (יום רביעי, 16/05/2007 שעה 22:52)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי כל דבר שסותר את טענותיך הוא 'לא לעניין'. אבל העובדה היא שכבר ב-‏2001 גילון ואיילון שתמכו בחנינה עשו זאת מתוך זה שידעו שאין להר-שפי חלק בידיעה על הרצח. כי הידיעה הזאת התבררה מיד עם השלמת חקירת הרצח ב-‏1995. אם הם היו יודעים שהר-שפי היתה שותפה לידיעה הרי שהם לא היו תומכים כלל בחנינה.

בכתבה מהשנה שוב אומר זאת איילון בצורה ברורה ורהוטה.

מה קשה לך כל כך להבין מילים פשוטות וברורות?
_new_ הוספת תגובהתזכורת תגובה 98385
דוד סיון (יום חמישי, 17/05/2007 שעה 8:14)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הצגת הרבה מלל וגם קישורים אבל אף בדל של ראיה.
אשר על כן, גם במועד זה, ההאשמות 'שלכם' מופרכות.

מכאן שדבריך הם לא לעניין במשמעות שאין בהם ראיות.
_new_ הוספת תגובהפרקש, אתה לא מרגיש שאתה מתווכח עם קיר?
ישראל בר-ניר (יום חמישי, 10/05/2007 שעה 4:54)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני הזכרתי באיזה שהוא מקום את נתניהו? אולי את ליברמן, אבל גם זה רק בציניות ובאחת התגובות כדי להמחיש את האבסורד. לקיר יש אובססיה. חבל על זמנך.
_new_ הוספת תגובהשוב ''הצלחת'' להשחיל גידוף
דוד סיון (יום חמישי, 10/05/2007 שעה 7:23)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ודאי שהזכרת את נתניהו.

בר-ניר: ''הוא מה שאליקים רובינשטיין כינה בשם ''דו''ח ציבורי'' אותו הוא החליט לפרסם אחרי שהתברר שאין case להגיש תביעה על מה שהוא נגד נתניהו (אפילו עדנה ארבל, שהמומחיות שלה היתה תפירת תיקים, נאלצה להסכים אתו).

ה''דו''ח הציבורי'' הזה היא המצאה מקורית של רובינשטיין, המצאה שמאפשרת הוצאת דיבה על אדם בחסות החוק (היועץ המשפטי נהנה מחסינות ויכול לאמר כל מה שמתחשק לו בלי שיצטרך להוכיח את נכונות טענותיו)'' (תגובה 98049).

להזכירך, הדברים הללו הופיעו בפורום פחות מיממה לפני שהופיעו ההאשמות ופסקי הדין חסרי הבסיס נגד עמי איילון.

במקום להתמודד עם הביקורת, בר-ניר, אתה שולף גידופים. אבל, כמו צדק, אתה לא אשם. האשמים הם האובססיה שלך והקירות שבסביבתך שגורמים לך לעשות זאת.
_new_ הוספת תגובהלמרבה הצער עמיש ידידי לדבריך אין שחר
ישראל בר-ניר (יום שני, 07/05/2007 שעה 21:08)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איילון אמר בצורה חד משמעית שהוא ידע שהיא חפה מפשע ועוד ביסס את זה על מעמדו כראש השב''כ. עכשיו אתה מנסה להתפתל סביב הנקודה אם הוא ידע את מה שידע בעת שהתקיים המשפט, או שזה נודע לו רק אחרי המשפט (העיתוי באמת לא ברור מהצהרתו). למה אתה חושב שזה משנה? נניח לצורך הדיון כאן שזה באמת נודע לו רק אחרי שהמשפט הסתיים והיא כבר ישבה בבית הסוהר. אתה לא חושב שגם במקרה כזה זאת היתה חובתו להעביר את המידע למי שמוסמך ולדרוש משפט חוזר?

נכון, הוא המליץ על חנינה, אבל חנינה נותנים למי שאשם לא למי שחף מפשע. למי שהורשע בעוד שהוא חף מפשע עושים משפט חוזר ומזכים אותו (ראה מקרה עמוס ברנס). יתרה מזאת, בהמלצתו למתן חנינה איילון לא גלה על סמך מה הוא ממליץ, ווועדת החנינות דחתה את המלצתו. נשיא המדינה (כנראה לאור מידע שאיילון מסר לו באופן פרטי) חנן אותה בניגוד להמלצת הוועדה.

אני מסכים אתך שלא צריך לחרוץ את דינו של איילון ללא משפט. אבל הוא חייב לציבור הסבר מלא על מעשיו והתנהגותו, כולל ''לוחות זמנים''. על העובדות אין וויכוח, אז גם אם החבר שלך יצרח מכאן ועד להודעה חדשה ש''בר-ניר ממציא פשע במקום שלא היה'', הפשע חי וקיים כי ה''בעל דבר'' הודה בו בעצמו. מה שנותר זה לקבל את ההסברים, ואז הציבור יוכל לקבוע אם הוא ''ראוי'' לתפקיד אליו הוא חותר או לא. ההחלטה אם להעמידו לדין או לא היא של הרשויות המוסמכות, אבל לעניות דעתי אין שום סיבה שהוא יזכה ליחס שונה מזה שנתנו למרגלית הר-שפי.

לידיעתך, אני לא עוסק בנושא הזה מהיום. עוד לפני שידעתי על התפקיד של איילון בפרשה, בעת שהתקיים המשפט, כתבתי שאם מרגלית הר-שפי אשמה ודינה מאסר, כרמי גילון, קודמו של איילון בראשות השב''כ, צריך לחלק אתה תא מעצר כי בטוח שהוא ידע את מה שהיא ידעה וגם הוא לא ''מנע את הפשע''. נדמה לי שאפילו כתבתי על כך כאן בפורום אבל אינני זוכר.
_new_ הוספת תגובהשטויות
עמיש (יום שני, 07/05/2007 שעה 21:12)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פשוט שטויות.
האמת היא שאין טעם להוסיף ולדון בכך עד שהעסק יוברר עד תומו.
אבל אם כבר מדברים אז איילון לא אמר שהוא ידע אלא כי הוא יודע. יש הבדל גדול.
וכן הוא לא אמר על סמך מה הוא יודע, מה המידע שברשותו.
עד שנקבל תשובות, ואנחנו חייבים לקבל תשובות, אין טעם בהמשך הדיון. (לפחות לדעתי).
_new_ הוספת תגובה''הוא לא אמר על סמך מה הוא יודע''?
ישראל בר-ניר (יום שני, 07/05/2007 שעה 21:46)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המלים שלו היו ''אני יודע את זה מודיעינית, הייתי ראש השב''כ ''. למה לדעתך הוא מתכוון במלים האלו?

''עד שנקבל תשובות, ואנחנו חייבים לקבל תשובות, אין טעם בהמשך הדיון.'' אתה באמת מאמין שמי שהוא יטרח לתת לך תשובות? העיתונות כבר חרצה את דינו של איילון לחסד (כללי מסכת אתרוג) בכך שהיא מקיימת קשר של שתיקה בנושא.

תשובות לא תקבל, ועל השאלה אם הוא ''ראוי'' תצטרך לענות לבד בלי התשובות. כמו שאני מכיר אותך, אני חושב שאתה כבר החלטת גם בלי התשובות.
_new_ הוספת תגובהמה שאני יכול להבטיח לך הוא
עמיש (יום שני, 07/05/2007 שעה 22:17)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי כל עוד מרחף מין חשד כזה מעל לראשו - את קולי הוא לא יקבל.
_new_ הוספת תגובהמה שאני יכול להבטיח לך הוא
זוהר בדשא (יום שני, 07/05/2007 שעה 22:29)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חחח.

אתה במילא היית בוחר בברק יאללה עם הספורי סבתא האלה.
_new_ הוספת תגובהכרגיל אתה ממשיך עם טענות מופרכות
דוד סיון (יום שני, 07/05/2007 שעה 22:01)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עמי איילון לא הודה במה שאתה טוען שהוא הודה. גם אם תמשיך לצרוח את זה ושהוא אשם ב''אי מניעת פשע'' וב''סיוע לביצוע פשע'', עובדה זאת לא תשתנה; גם אם תמשיך לגדף את מבקריך העובדה לא תשתנה. רק דבר אחד יכול לעזור לך...

בנתיים, כרגיל, אתה מסתמך על הגזמות מדימיונך המופרך.
_new_ הוספת תגובהכרגיל אתה ממשיך עם טענות מופרכות
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 16:20)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לדעתי עמי איילון חולק עליך.

הרי הוא אמר: ''הר-שפי לא ידעה שיגאל עמיר רוצה לרצוח את ראש הממשלה. אני יודע את זה מודיעינית, אני הייתי ראש השב''כ. היא שילמה מחיר על הבריחה של המנהיגות החברתית ושל הרבנים שלא שמו קווים אדומים, אותם רבנים שהוציאו דין רודף לא עמדו לדין. אני יודע שהיא לא העלתה על דעתה שהוא יהרוג את ראש הממשלה. הר-שפי היתה חלק מהמציאות המטורפת''. והוא כבר מספיק גדול כדי להבין את מה שהוא אומר.
_new_ הוספת תגובהזה לא מעיד שטעיתי
דוד סיון (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 16:45)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא אמר את זה וגם אתה ואני כבר אמרנו את זה בעקבותיו. זה לא אומר
שהוא שתק מאז שנודע לו כפי שבר-ניר (במאמר) ואתה בעצם טוענים.

הוא גם לא שתק כאשר נשקלה בקשת הוריה של מרגלית הר-שפי שיחננו
אותה (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A8%D7%92%D7%9...).

לפי מה שהצגתם עד לרגע זה (כאשר אני כותב דברים אלו) אין ולא בהצגתם אסמכתא
כלשהי לטענה שהוא שתק.
_new_ הוספת תגובהזה לא מעיד שטעיתי
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 18:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בר ניר כבר התייחס לזה. אין הצעת חנינה שהציע איילון מתאימה לסוגייה שלפנינו. צריך משפט חוזר וזיכוי מלא במשמעות של מחיקת פסק הדין הקודם.

מספיקה האמירה של איילון כפי שהובאה באשכול הזה כדי שתערער את כל המשפט המבויים הזה, שנראה נכון אז לעושיו בהיסטריה הציבורית ובעליהום על ''הימין הקיצוני''.
_new_ הוספת תגובהפרקש, אתה ממשיל לטעות
דוד סיון (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 19:29)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. הוריה של הר-שפי הגישו את בקשת החנינה (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-598588,00.ht...), לא עמי איילון.

2. הנשיא חנן את הר-שפי בין השאר בגלל המלצת עמי איילון (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A8%D7%92%D7%9...).

3. עדין אין בדבריך (או במאמר או בפתיל הדיון) בסיס להאשמתו של עמי איילון בשתיקה או במשהו אחר.

-----

אם באמת חושדים שהמשפט היה מבויים אולי כדאי לדרוש משפט חוזר (כמו ברנס).
_new_ הוספת תגובהפרקש, אתה ממשיל לטעות
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 20:16)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. לא התייחסתי כלל להוריה של הר-שפי אלא רק לעמי איילון ולחוסר היושרה שלו. וגם מהי הדרך הראויה לטפל משפטית בתוצאות המשפט. מוזר שאתה מראה ידיעה מלפני כ-‏6 שמים שאינה רלוונטית להיום כי:
א. היא כבר לא יושבת בכלא וחנינה אינה רלוונטית.
ב. הצהרתו של עמי איילון שופכת אור חדש על המשפט.

2. ראה הערתי בסעיף 1 א.

3. עמי איילון מעיד בעצמו ומדבר בשם העובדות הידועות לו. הוא מעיד שהוא ידע ולא התריע, לא דיווח ולא תיקן ונתן לשקר להכריע משפט.

המשפט לא היה מבויים אלא היה מוטה בשל כעס פוליטי.
_new_ הוספת תגובהצופיה, אינך חושב
ע.צופיה (יום שני, 07/05/2007 שעה 21:18)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעקבות שאלתך רעננתי את זכרוני בנושא הר-שפי באמצעות ויקיפדיה.למדתי שהנשיא חנן אותה באופן שמאסרה קוצץ בשליש בעקבות חות דעת של עמי איילון וכרמי גילון כי הר- שפי לא ידעה על תוכניות הרצח.כך שאמירתו של עמי איילון אינה חדשה ודעת השב''כ הייתה כל הזמן נגד האשמתה.אנו לא ידענו,או שכחנו, על כך.
גם למדתי כי האשמה שלה הייתה בכך שידעה שעמיר מתכוון לרצוח את ראש הממשלה רבין(לא איך-אלא ידיעה בלבד)ואף התייעצה על כך עם הרב אבינר,אך לא הלכה למשטרה ומסרה את הידוע לה.
איילון מדבר על תכניות,בית המשפט דן על ידיעת כוונה.
ולגבי הסייפא בהודעתך: אני כתבתי מה שכתבתי על לינדנשטראוס בצחוק ובציניות. הרי גם האשמות נגד אולמרט הן בעלות ותק של מספר שנים, אך הן עולות רק אחרי מלחמת לבנון השנייה, ולא במקרה.
_new_ הוספת תגובההקישור
דוד סיון (יום שני, 07/05/2007 שעה 22:05)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנה הקישור המתאים (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A8%D7%92%D7%9...) כדי שהמתקשים יוכלו לקרוא את
העובדות הידועות.
_new_ הוספת תגובהנתניה
אמיתי בן דודו (יום שני, 07/05/2007 שעה 17:57) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נתניהו את הברירת מחדל כרגע אתה המנהיג על המדף.
חייב להמליך את נתניהו על אולמרט ומהר. והכי חשוב מיד אח''כ לטפל בכל העוצמה למרות ניגוד העניינים בייצור מנהיגים איכותיים למדינה. יש לנו את הטובים שבאנושות ומשום מה מדינאים בינונים ומנהיגים חלשים יחסית. ביבי הוא זן נכחד. חייב לדאוג לעתיד חייב לגרום לכך שאנשי איכות ירצו ללכת לשלטון. ולהחזיר את הגאווה והכבוד בלהיות ראש ממשלה וחבר בכנסת ובממשלה.

כיום אף ילד לא עונה כשיגדל ירצה להיות ראש ממשלה וזה חמור מאד
_new_ הוספת תגובההקונספירצייה כפי שהיא: שנינו יחד בכלא
מיכאל מגלה לכולם (יום שני, 07/05/2007 שעה 21:41) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את רביד רצח מפעילו של שמפנייה, גיל דרורי, בכיר בשב''כ, שהיה המוח מאחורי ''דובדבן'' בימיה הראשונים.

במכונית הדוהרת לכוון בן יהודה, עטה הוא על רביד כאפייה על פניו, וירה בו פעמיים בחזהו, בצידוד. הר שפי שהיתה ידועה לשמפנייה היטב, ניבחרה על מנת להיות כלואה בתא אחד עם יגאל עמיר, כסוכרייה שתמתיק את לילותיו, אם יודה ברצח, ויאפשר את הדלגיטימצייה של המתנחלים. תועלת נוספת שחשבו עליה, היתה להעמיד בראש האוניברסיטה הלאומית דתית בר-אילן, שעמיר למד בה, איש שלום עכשו, כצעד אפולוגטי, ולהפכה על שלוחותיה לאוניברסיטה שיש בה יותר סטודנטים ערבים מאוניברסיטת חיפה.

הבטיחו לעמיר גם לתת לו טלויזיה בכבלים, מחשב, וספרי לימוד, וברגע מסויים הובטח לו שיאפשרו לו גם חופשות ממושכות מהכלא, כשהוא מחופש לואנונו או לטרנסברטיט ידוע מצפון תל אביב.

אבל שפי לא רצתה מזרחי, והעדיפו להפעיל את דעת הקהל, במטרה לחמוק מחיבוק הדוב, ואף להיות כמה שנים מובטלת, ולכן לא הודתה בכלום. השב''כ אמר לעמיר שהר שפי מסכימה לעסקה, הוא הודה, ולבסוף סדרו לו את הטרומבובה.
_new_ הוספת תגובההקונספירצייה כפי שהיא: שנינו יחד בכלא
ע.צופיה (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 4:50)
בתשובה למיכאל מגלה לכולם
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

החזיון:
וטרומבובה תלד לו בן שעתיד ללכת על המים בכנרת ויהיה כוכב הוליוודי ענק בסרט ההמשך הידוע- ישו2.
_new_ הוספת תגובה(:
מיכאל שרון (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 7:21)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהקרוב לודאי
זוהר בדשא (יום שני, 07/05/2007 שעה 22:53) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שעזמי בשארה לא היה מרגל ולא בטיח , וזה בלי קשר להר שפי.
_new_ הוספת תגובהרק הביבי יכול לעמוד
רב ניצב יעקב (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 17:21) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהתיקון טעות: איני נוצרי
מיכאל שרון (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 17:48) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בשלב זה אני קרוב לנצרות כשם שאני קרוב ליהדות ולמונותאיזם בכלל, ובעל התעניינות בתאולוגיה, כולל בודהיזם ודתות אחרות, אך איני נוצרי באופן פורמלי. כתבתי זאת בטעות. כוונתי היתה לכתוב שאני קרוב בהבנות ובתחושות שונות, מזה שנים רבות מאד, ולא שעברתי טבילה.

מיכאל שרון
_new_ הוספת תגובהאת העורלה לא ניתן להשיב למקומה
זוהר בדשא (יום שלישי, 08/05/2007 שעה 23:57)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהעור-לה-גויים
אלכסנדר מאן (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 1:08)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זוהר, יש אנשים שנהגו למשוך את שרידי עורלתם עם משקולות, אולי מפני שהאמינו ששיקום האזור שנחתך יעזור להם בחיים. כנראה שהאדם זקוק לאמונה שיש איזה דבר שייתקן (או סתם יחתוך), ואז הכל ייהפך להיות בסדר או סתם וורוד כמו הקורקבן של האב-הקדוש – ומספיק שתתבונן מסביבך ברוב המכריע שמחפש את הנוסחה הגואלת, או סתם את המכה הגדולה שתביא למזור אנושי.

נו, אולי זו הסיבה שאני לעיתים מסוקרן מפיתוחי אורנמנטיות התיאולוגיה השלילית שבאמתחתך, על כל גילויי החטא הקדמון המנוקז תמידית ומשום מה אל הציונ'ס לשיטתך – שמאלימין-ימינשמאל (sic) כאחת.

לא משעמם איתך.
_new_ הוספת תגובהעור-לה-גויים
זוהר בדשא (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 3:06)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה רומז שעדיף לצייר עורלה חדשה?

אבל יש בכך עבירה על האיסור לא תעשה לך פסל ומסכה.
_new_ הוספת תגובהעור-לה-גויים
אלכסנדר מאן (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 9:48)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם כבודו עוסק בציור?

מכל מקום איסור פסל ומסיכה אינו אלא עניין של מו''מ תלוי זמן ומקום, כמעט כמו כל דבר אחר ביהדות (אני אישית קורא לזה 'תיאוריית המחיר האחרון'). אם תפשפש בתיאורי המו''מ של הסכיצואיד אברהם בדיון על סדום, תוכל כבר שם להיווכח שהיהדות מבוססת על משא ומתן (ובהתאם לכך גם פשרה), שפירושו מוסר פרגמאטי שפירושו מוסר של סוחרים, שפירושו העדפת הקומבינה המתקנת שפירושו חומר שפירושו לא-רוח.

בהתחשב בכך ששיטות המוסר האחרות מבוססות לעיתים על משאלות של תיקון עולם אידיאליסטי, אולי עדיפה לפעמים הפשרה, אך ריחה עלול להיות בואש ובלתי אסתטי בעליל – אך עדיין בחזקת דבר חי. זהו כנראה גם החוזק של היהדות כשיטה אימננטית.
_new_ הוספת תגובהעור-לה-גויים
זוהר בדשא (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 10:26)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה אולי נכון מה שכתבת ,אך בתוך כל מה שכתבת יש איים של אנשים שלא מקבלים את הדברים ולא סוחרים בהם יש פלורליזם אפילו שאין סובלנות, יהודים אוהבים להתווכח , לא הייתי הופך הכל לעניין מסחרי.
אהבת הויכוח , הוכחנות היא לא דבר אסתטי , אבל יש בה יתרונות דמוקרטיים.

בציור ליהודי יש כביכול גישה טיבעית יותר לאבסטרקט שקשורה להשקפת עולמו והיא לא נובעת ישירות המאיסור אלא דווקא מהאמונה היהודית, זו סברה כזו ולאו דווקא דבר שיש לו הוכחות או שנבדק הרי העוסקים היו אתאיסטים, אלא מין הסבר רקע , יש טענה כזו במיוחד בשנות ה-‏60 של המאה הקודמת שהאבסטרקט היה דומיננטי והיו שם כמה ציירים ממוצא יהודי ,גם בציור הישראל האבסטרקט מאד דומיננטי ,למרות שטרום המדינה היה ציור רומנטי עם גישה אוריינטליסטית בישראל המודרניזם כבר בהתחלה היה ניכר אין הרי את אותה מסורת שהעיקה כמו באירופה אבל אפילו פה היו מורדים , אחד מהאנשים שהשפיעו הרבה הוא רפי לביא שמת אתמול, אדם שהיה מיוחד לתלמידי אמנות אהב תלמידים , טיפח דור של אמנים ובעיקר אמניות, אהב לארח אותם בביתו וכך גם אני הגעתי אליו לפני די הרבה שנים , היה לו אוסף מדהים של מוסיקה וגם ספרים וכל מיני כתבי-עת על אמנות .

עורלה היא לא ציור אבסטרקטי.
_new_ הוספת תגובהעור-לה-גויים
אלכסנדר מאן (יום חמישי, 10/05/2007 שעה 16:21)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נראה לי על פניו שלא כל כך טעיתי בהרגשתי שאתה עוסק בציור וכנראה גם על פני תקופה ארוכה... מי יודע. הרגשה נוספת שמקננת בי גורסת שייתכן שאתה גם שולט במעט מרזי השפה הגרמנית, אך אולי אעצור בשלב זה, שכן כידוע die Gedanken sind frei.

הבט, כל העניין הזה על 'איים של אנשים שהיו אחרת' רווח בשיח הגרמני שנים על גבי שנים בבואם להתעסק בדברים הפחות נעימים, שכן כיצד יסביר אדם דברים שאינו יכול לקבל, ולא רק לעצמו. למותר לתאר שתיאורייה זו חלפה לה מן העולם במשך השנים, שכן מדינות וארגונים, מה לעשות, מורכבים מאנשים – ואלה האחרונים נוטים לחשוב בקולקטיביות מסויימת גם אם לא תמיד מודעים לה, כפי שכבר אנדרסן רמז בבגדי המלך החדשים, וכפי שחוקרי נפש כיונג ורייך היטיבו לתאר בעבודתם.
כחו של היחיד מוגבל בהקשר זה: כל מה שהוא יכול לבצע בסיטואציה מסויימת או לומר, זה לנסות ולתאר לעצמו את רוח-הזמן במקום בו הוא גר, ובהתאם לכך להסיק את מסקנותיו. בהתחשב בתגובותיך השונות נראה שאתה עורך לעצמך מחשבות מסוג זה (ולכן מבין את הטעות המקובעת במחשבות ימניות ו/או שמאליות נטו), אולם בו''ז הנך עוסק במה שכיניתי 'תיאולוגיה שלילית', שזה כמובן אמנותית עד מאוד, אך גם מתחיל ונגמר בנקודה זו.

-------------------

היהודים אכן אוהבים את הווכחנות ואין שום ספק שדבר זה יפה לדמוקרטיה, אולם בהעדר אלמנטים ממשיים של חוקי משחק מסודרים בהגדרה האתית של מילה זו, היהדות חוזרת ומופיעה בתקופה המודרנית שלאחר מלחה''ע ה-II כסוג של יחסי ציבור נהדרים המחפים על דברים שלצערי לא ממש קיימים בה, לפחות בחוג התרבות שבנתה באלטנוילאנד (מעניין שדברים אלה עניינו תיאורטית גם את הבלוגר הרצל במחשבתו על יצירתו בנדון). אולי המדובר בהשפעתה הכללית של הגולה על פני מאות בשנים, או אולי הדרישות הגבוהות מהמאמין היהודי ביחס ישר למציאות הנגלית מסביבו – מכל מקום היהדות מצוייה בסוג מסויים של מתח מילולי חריף, שמתחיל להתגלות במלוא בעייתו בוורסיה הרליגיוזית-מדינית שהולידה, קרי הציונות.

וכאן גם מגיעה השאלה המרכזית להבנת ההבדלים הטמונים בין עמים שהושפעו מחשיבה מערבית-נוצרית, עם כל הבעייתיות האידיאליסטית שבה, לבין היהדות כשיטה המעוניינת למצוא את התכל 'ס ואת פשרת הווכחן-רוכל הקורצת. במילים אחרות: דברנות-ווכחנית היא אולי מאוד עכשווית ואולי אף ממכרת בתחושה שיוצקת על ידי חיפוי מילולי בהקשר מציאות לא נעימה, אך לעיתים נראה כי דבר זה חוזר ומתרסק פעם אחר פעם על רקע פירוש המציאות כמכלול: המילים אינן תמיד יכולות לה (וכך גם לא הווכחנות) והדבק הפנימי מקבל את מנת הארוזיה ועייפות החומר מכל נסיונות הווכחנות העקרים. מסתבר שבמובנים כלליים אין ממש ביהדות המדינית את מה שאני מכנה כ'סולידאריות פנימית', אלא תחליף מילולי בחזקת לוביזם-מכונן וקומבינטורי, אשר מבוסס על אותה תכונה שציינת – תכונת הווכחנות.

בנקודות האלה יש לטפל, הן בימין והן בשמאל.
_new_ הוספת תגובהעור-לה-גויים
זוהר בדשא (יום שישי, 11/05/2007 שעה 0:59)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא פשוט לענות על כל זה.

אני מעדיף לא להתיחס להתחלה, באשר ליחס שלי לגרמניות אני בן של ניצולת שואה , ובהחלט זה מסביר את הסקרנות שלי לגרמניה.

היא אגב לא חינכה לשנאה אפילו לא של גרמנים אבל זה לא נכון שאני דובר גרמנית ויודע את מכמני השפה אני אפילו קורא את הסופרים האהובים עלי רק בתרגום לעברית.

לגבי הווכחנות, לדעתי יש ווכחנות גרמנית או במילים אחרות יש שיח גרמני כמו בלגי או אנגלי , שיח הרבה יותר עכשווי מהמילה ווכחנות שיש לה ניחוח קצת שלילי.

לא עשיתי מחקר ואין לי כלים להשוואה אבל נראה לי שלכל תרבות יש צורך בשיח הזה, ולתרבות השיח-ווכנות יש יתרון או חיסרון תלוי תרבות הייתי אומר , כי בלעדיו אין לנו קיום תרבותי ואו בכלל ,אולי הווכחנות שלנו היא צורך קפקאי של שליטה,של רצון מסוים לתמלל אובססיות איני מבין למשל למה פה באתר יש לעיתים צייקנות ונסיון להביך מישהו בקוצו של פסיק, מה זה מועיל , למה זה נחוץ.

יש לא מעט שלמען הרצון להיות כותבים אינטלגנטים כביכול מאריכים את הדברים משתמשים בציטוטים אפילו שאין בהם צורך ומראים שהכל נורא מסובך-ולרוב הדברים אינם כה מסובכים , אולי בגלל הפחד מהפשטות , שהיא אולי עלולה להראות כפשטנות.למעט נאמר לצורך אמנותי אני לא רואה בפשטות פגם.

לגבי חוקי משחק אני מתנגד להם , מהסיבה שחוקי משחק הם עניין כוחני , הרי ברור שאף אחד מאיתנו אינו נטול אינטרס , או אינו בא לויכוח טאבולה ראסה , הוא- אנחנו מיצג/ים אפילו אם מדובר בטיפוס הגון איזו עמדה , חוקי משחק מאד מוגדרים יכולים לתת העדפה לדיעות מסויימות או לגישות מסויימות ולכן אין לי עניין בחוקי משחק ,אני מאד חשדני למי שמנסים לכפות ''חוקי משחק'' , למעט דרך ארץ שתמיד היא מעלה ונועם הליכות וכל מה שטוב בנו כבני אדם , וחוקי משחק שבמילא הם אונברסלים וראויים לבני אדם שאיני יכול לקרוא להם בשמם כרגע, יש למשל בלוגרים שמנסים לכפות כללי משחק וזה שקוף שהם לא אוהבים סוג מסויים של בני אדם וזה לא ראוי בעיני , כמובן שכל מה שאינו חוקי אינו מקובל עלי למעט אם מדובר בחוק פאשיסטי או חוק שמנסה לדלל את האפשרויות שהדיונים יהיו נגישים לכולם בלי הבדל צבע , דת ומין.

אין ביהדות למיטב הבנתי בלעדיות לאיזשהי גישה ,אלא תמיד יש כמה אפשרויות .וזה עוד הסבר לתוצאה חיובית של הווכחנות הזו .

אגב אלכס אני נעזר בבלוג שלך כבר שנים , והוא הפך לחלק מהנוף בשבילי של הרשת, תרשה לי להודות לך על העזרה והשירות , זו ההזדמנות סוף סוף להודות לך על הבלוג .
_new_ הוספת תגובהעור-לה-גויים
אלכסנדר מאן (יום ראשון, 13/05/2007 שעה 20:16)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צר לי על התגובה המאוחרת שנבעה מהעובדה שהבלוג שלי חזר לפעילות; אתה בהחלט מוזמן להתבונן בו: http://mann.blog.lab.co.il/index.php3

-------

באשר לנושא הגרמני הרי שלפי עדותך אינך דובר גרמנית, אך יש לי הרגשה כללית שאתה מכיר את גרמניה לגמרי לא-רע, והרבה מעבר לסקרנות שפיתחת – ועל ידי כך מכיר בהחלט את היחס האמביוולנטי כלפי מקום זה במודעות הישראלית, הרשמית והבלתי-רשמית כאחת. פירושו של דבר הוא מבחינתי כי אולי אינך דובר גרמנית, אך במידה זו או אחרת מגלה עניין מה שלעיתים מכונה כ'חוג התרבות והשפה הגרמנית', ולו מפאת הסקרנות והעניין בכל האמור לסמביוזה ולשבר (תלוי איך מסתכלים על זה).

הקדמה קצרה זו נועדה לסבר את האוזן בכל התייחסותי לדברים השונים שאתה כותב, שכן הם מעניינים מבחינת עיצוב החומר שבהם, שכן הוא בהחלט עובר עיצוב מטאפורי מעניין, לפחות לטעמי. על רקע זה נראה לי שאתה מודע היטב לכשלים האמוציונאליים הקיימים בימין ובשמאל בהגדרתם הישראלית, ומודע לצביעות הרבה שקיימת בנדון, עם או בלי גלגולי עיניים אסקאפיסטים.

------------

אני מסכים לגבי הדברים שרשמת על הווכחנות ושאלת הפשטות, אולם אינני בטוח שיש לי כרגע את הזמן להיכנס לעובי הקורה בכל האמור להבדלים הסמויים מהעין שהופכים את הדיאלוג היהודי למלל המתקשה להתנתב אל הסנקצייה הנכונה: הבחירה בפאסיביות או אקטיביות ייתר, ללא מחשבה מרסנת או ממריצה עומדת לרועץ לקולקטיב היהודי בכללותו, ועל כך בוכה הבלוגר.

------------

אנו נפגש כאן בוודאי גם בדיונים נוספים, שם אולי אנסה להאיר חלקים מדברים סתומים אלה.
_new_ הוספת תגובהעור-לה-גויים
זוהר בדשא (יום שני, 14/05/2007 שעה 0:33)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תודה ובהצלחה עם הבלוג.

אתה בהחלט צודק לגבי ההבנה שלך של המבט שלי על הצביעות של הימין ובעיקר של השמאל , אבל זה ישן נושן נדמה לי אפילו שפעם לפני הרבה שנים כשנתקלתי בכתיבה שלך ספרתי למישהי שלפעמים אתה מנסח את המחשבות שלי, אבל זה לא בטובתך אז לא אדרדר לשבחים יותר מידי.

בהצלחה.
_new_ הוספת תגובהעשרות מליוני אנגלים ואמריקנים נימולים
מיכאל שרון (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 2:25)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אפילו הנסיך צ'רלס. אז מה? מה רע בנימולות, אינני מבין? אני מקווה שיוקירו אותי בזכות תרומה למדע וחשיבה, ולא בגלל ענייני המה שמו. דבר לא מונע ממני להיות מאהב יותר מסביר, גם בגילי המאוחר.
_new_ הוספת תגובהעשרות מליוני אנגלים ואמריקנים נימולים
זוהר בדשא (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 3:07)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גילך המאוחר בהחלט לא קשור לשום עורלה.
_new_ הוספת תגובהמיכאל שרון שפירא תעשה לי ילדים
טלי (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 13:03)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאכן נמושות מושלות בנו
ישראל בר-ניר (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 19:17) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''ברק שותק בקול רם'' -- אלה דברי ח''כ אופיר פינס על ה''טוען לכתר'' במפלגת העבודה (''ידיעות אחרונות'' 8 במאי, 2007).

זה מזכיר לי את התבטאותו של צ'רצ'יל על יריבו, מנהיג מפלגת הלייבור, קלמנט אטלי: ''לדאונינג סטריט הגיעה מונית ריקה ומתוכה יצא קלמנט אטלי''.
_new_ הוספת תגובהאכן נמושות מושלות בנו
יובב (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 21:14)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למיטב ידיעתי צ'רצ'יל הכחיש שאמר את זה.
_new_ הוספת תגובההיכן שמעת אותו מכחיש?
א. פרקש (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 22:07)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההיכן שמעת אותו מכחיש?
יובב (יום חמישי, 10/05/2007 שעה 0:36)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תחת Misattributions
_new_ הוספת תגובהכמו שצ'רצ'יל היה אומר
א. פרקש (יום שישי, 11/05/2007 שעה 10:26)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה לא חשוב אם צ'רצ'יל אמר או לא אמר את האמירה הזאת. זה פשוט נכון.
_new_ הוספת תגובהזה לא נושא לוויכוח בינינו
ישראל בר-ניר (יום חמישי, 10/05/2007 שעה 7:38)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי היום זה לא כל כך משנה אם הוא אמר את זה או בדיוק באותן המלים. הביטוי הזה הפך להיות חלק מן הפולקלור הבריטי, וכל אנגלי שתשאל אותו יענה לך שהוא באמת אמר את זה.

זה כמו הסיפור על טרומפלדור ו''טוב למות בעד ארצנו'' שהפך להיות חלק מהפולקלור עליו גדלים ילדי ישראל בעוד שיש הרבה הטוענים שהוא אמר מה שהוא שונה לחלוטין.
_new_ הוספת תגובהאכן נמושות מושלות בנו
זוהר בדשא (יום שישי, 11/05/2007 שעה 1:09)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לגלאון היה ביטוי נחמד בהקשר של ברק- היא אמרה שהגישה שלו היא קרחת עם תלתלים .
_new_ הוספת תגובהעוד פתגם על החברותא של שני ה''אהודים''
שמעון מנדס (יום שישי, 11/05/2007 שעה 8:17) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הפתגם האנגלי שהבאת לנו, המתאר את היחסים של אהוד הגדול עם אהוד הקטן - ממש קולע. אבל תרשה לי, ישראל ידידי, להוסיף עוד פתגם אחד, בשפתו של שולם עליכם:

דיזע שמאטע פסט צו דעם טוכעס. למי שאינו מבין יידיש נתרגם: הסמרטוט הזה מתאים לתחת הזה. עכשו רק נותר לקבוע, מי הסמרטוט ומי התחת.
_new_ הוספת תגובהשמעון, תודה
ישראל בר-ניר (יום שישי, 11/05/2007 שעה 23:48)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה יבוא לשימוש בעתיד.

אני זוכר אותך מהשיחות עם המצרים באל עריש כדובר ערבית רהוטה. מאיפה הבקיאות הזאת באידיש? אפילו אשכנזי כמוני לא שולט כל כך טוב באידיש.
_new_ הוספת תגובהעל שאלתך עונה הפתגם ביידיש
שמעון מנדס (שבת, 12/05/2007 שעה 21:01)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש דברים שאתה חייב לדעת בתוקף הנסיבות שאתה נמצא בהן,
ויש דברים שבדרך אגב אתה מלקט. איך אומר הפתגם ביידיש:
''מן גיבט אביסל, ומנעמט אבסיל''

אתה מתחכך עם אנשים ועם תרבויות, יש שאתה מפנים, ויש שאתה דוחה. כל ירושלמי מבני דורי, מגמגם קצת יידיש, ומגמגם קצת ספניולית - כתוצאה מהחיכוך.
_new_ הוספת תגובההדבר הבא
maximo (יום ראשון, 13/05/2007 שעה 4:26) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הערכים של השכבה השלטת, כוחם הרב של עורכי הדין ומספרם, מצביע על מגמה
של סיבסוב האמת והסתרת ההון. צודק מי שאמר שהיום לא היו מצליחים להקים את המוביל הארצי! קבוצת כח זו בעיקרה אינה עוסקת בעשייה. היא עוסקת בספינים במריחה ובחיזוק כוחה ובהשתלתות על נכסינו.בעזרת בכירי המנגנון הבירוקרטי .
קבוצה שולטת אחרת הם בעלי ההון המקושרים למוקדי כח כמו תקשורת ופוליטקאים.
קבוצה זאת חוטאת בגדול כאשר היא מספרת לנו על מפעלי צדקה וכו'.
אם נבדוק היטב את תרומתה לכלל, נגלה שאינו עולה על רבע המעשר.
אם ניקח בחשבון את המעשר המשולש שאנו האזרחים הפרשנו בעבר דרך מוסדות השלטון לחיזוק הפריפריה. בכל מיני חוקי פיתוח וכו'. נגלה שמרבית הכסף הזה שהוא כספינו נשדד על ידי שכבה זו ולא הגיעה ליעדו.
מובילי דעת הקהל שהם שיכורי כח משרתים בעיקר את הקבוצות האלו ולא את כלל הציבור. כל שינוי בהרכב הפוליטי לא יביא כל שינוי במגמות אלו אם לא נדאג
לנטרל את שליטתם של אלו בנו.
דרך יעילה לעשות את זה היא למנות צעירים (הכוונה לצעירים) שאינם נסיכים או יורשים, הם עדיין לא קושרו חושקו והושחתו על ידי הכח השולט. יתכן שאז כל מיני
מועצות מיעצות יקבלו את המעמד הנכון, הותיקים שירצו לתרום יכלו להשתלב בגופים מייעצים ללא סמכות מנטרלת.
בפגיעה במוקדי הכח ניתן יהיה להביא שינוי בתרבות השלטון.
_new_ הוספת תגובהתוספת קטנה לפרשת ברק (אהוד הראשון)
ישראל בר-ניר (יום ראשון, 13/05/2007 שעה 22:02) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כפי שכבר ציינתי בעבר, עלייתו של ברק לשלטון ב 1999 לוותה בגל אהדה חסר תקדים של התקשורת, גל שרק בן גוריון בשיאו נהנה מדומה לו.

היה בכל זאת חריג אחד. ביום שלמחרת הבחירות, עם התפרסם התוצאות, הופיע בעיתון ''הארץ'' מאמר של עיתונאית בשם חנה קים שנשא את הכותרת ''האיש שידע ללכת בין הטיפות ואף פעם לא נרטב'' (אני מצטט מהזכרון, אבל אני כמעט בטוח שאלו היו המילים המדוייקות). במאמר היא סקרה שורה ארוכה של פאשלות ומחדלים בהם ברק היה מעורב במהלך הקריירה הצבאית שלו ושמכולן הוא יצא ''נקי''. המאמר הסתיים בשאלה (אז זאת היתה שאלה רטורית כמובן), אם עכשיו, משהגיע לראשות הממשלה והוא נמצא במרכז הבמה ולאור הזרקורים, הוא יצליח להמשיך במגמה הזאת. שוב, אינני ערב למילים המדוייקות.

מאחר ואפילו ציניקן כמוני לא יכול היה לחזות את גודל הנפילה, ועל אחת כמה וכמה לא את רעיון ''השיבה'' של ברק, לא עלה בדעתי לשמור את המאמר, ועל כך אני מצטער עד היום.
_new_ הוספת תגובהיש דרך למצוא את המאמר
דוד סיון (יום ראשון, 13/05/2007 שעה 22:12)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתוב מייל לחנה קים ובקש ממנה.
חפש בארכיון של ''הארץ'' שם תוכל לרכוש את המאמר.

אחר כך כדאי לך לחפש מאמר אחד כזה על נתניהו כדי שתוכל
להשוות ולגלות שאין האחד טוב מהשני ושניהם לא מוצלחים.
_new_ הוספת תגובהתוספת קטנה לפרשת ברק (אהוד הראשון)
ע.צופיה (יום שני, 14/05/2007 שעה 16:55)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חנה קים שונאת את כל מה שימינה מספירו,וזה לא מעט.
_new_ הוספת תגובההבעיה היא פשוטה
דוד סיון (יום שני, 14/05/2007 שעה 19:59)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש כאלו שכל מה שנחשב שמאלה מנתניהו הוא לא לגיטימי בעיניהם. מצד שני הם מקטרים לא מעט כאשר הם שומעים שנתניהו לא לגיטימי. הבעיה הזאת היא פשוטה בעיניהם מה לשהם מותר לאחרים אסור.
_new_ הוספת תגובההבעיה היא פשוטה
ע.צופיה (יום שני, 14/05/2007 שעה 20:35)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרבה יותר מעניין ממה שאתה כותב היא העובדה שחיזוקים לדעותיהם הם מוצאים רק בשמאל הקיצוני.
אחר-כך הם מתרעמים שאני מתריע שהם (''החיזוקים'')לא נימנים על ה''שדרה המרכזית של השמאל''.
_new_ הוספת תגובהאכן
דוד סיון (יום שני, 14/05/2007 שעה 22:07)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהצופיה ידידי, תודה על ההבהרה
ישראל בר-ניר (יום שלישי, 15/05/2007 שעה 0:01)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מבין מדבריך שהסופר מאיר שלו הוא גם כן ''שמאל קיצוני'' מאחר ודבריו שימשו חיזוק לדעותי.

אני מבין שההגיון שלך עובד בצורה הבאה: יש ''שמאל קיצוני'' ויש ''השדרה המרכזית של השמאל'' (אליה אתה מתיימר להשתייך). ההגדרה של מי הוא ''שמאל קיצוני'' היא קצת גמישה בכך שבכל פעם שישראל בר ניר מצטט מי שהוא כחיזוק לדעותיו הוא באופן אוטומטי הופך להיות ''שמאל קיצוני''. אם תמשיך ככה, בסופו של יום תמצא את עצמך בודד ב''שדרה המרכזית של השמאל'', אלא אם כן אעשה לך טובה ואצטט גם אותך כחיזוק לדעה כזאת או אחרת שלי ואז ''השדרה המרכזית של השמאל'' תיוותר ריקה מאדם.

אגב, יש לי בשבילך מה שהוא ששמעתי היום בטלוויזיה (בערוץ 10), איזה בדרן (ליאור שליין אם אינני טועה) התנצל בפני הקהל ש''לא מספרים בדיחה פעמיים, אבל אם לאהוד ברק מותר, אז גם לי''.
_new_ הוספת תגובהצופיה ידידי, תודה על ההבהרה
ע.צופיה (יום שלישי, 15/05/2007 שעה 4:59)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני מכיר את דעותיו הפוליטיות של מאיר שלו. אני יודע שהוא סופר יוצא מהכלל.
כללית אני חושב שרצוי שכל אדם יעסוק בפומבי בענין שהוא מומחה בו.
אתה יכול להשתמש כחיזוק לדעותך במי שאתה רוצה, אין בזה כל רע. הבעיה בשיטתך שאתה משתמש בדעות של מישהו מסוים ומחיל אותן על כל העדה.אם אותו אדם מייצג את העדה זה נכון.אך אם אותו אדם נמצא בשולי העדה,יש פה הטעייה מכוונת.
_new_ הוספת תגובהצופיה ידידי,
דוד סיון (יום שלישי, 15/05/2007 שעה 8:07)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העניין העיקרי הוא בטענות חד צדדיות כאילו רק את נתניהו ''פוסלים''. הקלות שפוליטיקאים בכלל ''פוסלים'' את היריב היא ידועה. גם נתניהו שייך לקבוצה הזאת של ה''פוסלים''. הגישה הזאת קיימת בכתיבתם של רבים מעיתונאי הדעות. מה גם שבמקרים רבים את הפסילה מלווים הסברים ונימוקים.

הנה מה שכותב על כך העיתונאי הימני: ''אין מאפיה אבל יש הרבה מאפיונרים. כלומר: אנשים שהשקפתם שמאלית והם באורח אובייקטיבי כותבים נגד נתניהו, נגד מדינה יהודית ובעד מדינה פלשתינאית, נגד דתיים וחרדים ובעד חילוניות של חזיר חופשי לכל פועל'' (http://www.zeevgalili.com/?p=28).

הנה מה שהוא כותב על נתניהו: ''נתניהו האכיל אותנו הרבה מרורים...''
במה זה באמת שונה מהדברים של מאיר שלו?

עוד שאלה: מדוע מה שמותר לנתניהו אסור למאיר שלו?
_new_ הוספת תגובהצופיה ידידי,
צדק (יום שלישי, 15/05/2007 שעה 8:37)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תלמד עברית, ונסביר לך את ההבדלים בין ביקורת לבין שנאה חולנית.
_new_ הוספת תגובהצדק, אם וכאשר תלמד
דוד סיון (יום שלישי, 15/05/2007 שעה 22:54)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מכיר בעובדה שיש לך יכולת להסביר הרבה דברים. אלא שאתה כבר מזמן לא מעוניין ללמוד או ללמד חוץ מלטפטף ולהפיץ שנאה נגד אנשים בכלל ומשתתפי הפורום בפרט. אם וכאשר תלמד את ההבדל בין שנאה חולנית וביקורת אולי, אולי, יהיה טעם לבקש ממך הסברים.
_new_ הוספת תגובהצופיה ידידי,
ע.צופיה (יום שלישי, 15/05/2007 שעה 14:54)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תראה, אתה פוסל ללא הפסק את מנהיגי השמאל והמרכז. זאת אומרת שלא רק את נתניהו פוסלים.בכלל,נראה לי שיש פה קצת מחלת רדיפה בנושא של נתניהו, וכפי שאמרתי לך לענין ''מיתוס השנאה'' זה משרת לא מעט את תומכי נתניהו.(בכלל, להיות מסכן או דפוק, בארץ זה יתרון).
איני יורד לסוף דעתך בקשר שאתה יוצר בין מאיר שלו לנתניהו.
דעתי היא כי מאחר ונתניהו הוא פוליטיקאי,כי אז מקובל שיתקוף את יריביו ולהיפך. שלו הוא סופר מוכשר,ואני מוכן לשלם כסף בשביל לקרוא את ספריו. נסיונו ובקיאותו הפוליטית שווים לאפס ואיני מוכן לשלם עבורם לא בכספי ולא בזמני. מי שמעונין לשמוע את השקפת עולמו שיעשה זאת על חשבון זמנו החפשי.
_new_ הוספת תגובהצופיה ידידי, אני חושב שאתה טועה
דוד סיון (יום שלישי, 15/05/2007 שעה 22:48)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא פוסל אף אחד אני מבקר רבים מן הפוליטיקאים בצורה עניינית. משמע המעשים שלהם פסולים, לא רצויים או לא ראויים.

טענתי שהטענות נגד מאיר שלו ('אם נתניהו היה כאן לא הייתי בא') מבוססות על הוצאת דברים מהקשרם. חוץ מזה אם לנתניהו מותר להכריז ה-ם מ-פ-ח-ד-י-ם ולשלהב את הקהל. גם למאיר שלו מותר להשתמש בדימויים כאלה. זה הכל.
_new_ הוספת תגובהצופיה ידידי, אני חושב שאתה טועה
ע.צופיה (יום רביעי, 16/05/2007 שעה 6:01)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני חושב שעשיתי טעות אנוש,או טעות טכנית. התשובה הייתה מכוונת לישראל בר-ניר ואני לא מבין איך הגיע אליך. כנראה איזו שהיא טעות שלי.
מצטער
_new_ הוספת תגובהדבריך מכובדים
דוד סיון (יום רביעי, 16/05/2007 שעה 6:51)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טעות לעולם חוזרת אמר הקיפוד וירד מן המברשת.
_new_ הוספת תגובהצופיה ידידי, אתה חייב לי הסבר
ישראל בר-ניר (יום שלישי, 15/05/2007 שעה 2:10)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם לא הגדרה. תנועת ''שלום עכשיו'' --- האם היא ''שמאל קיצוני'' או שהיא חלק מ''השדרה הרחבה של השמאל''?

כדי שתבין למה המידע הזה נחוץ לי, אני מוצא ''חיזוק לדעותי שזאת תנועה אנטי ישראלית ואנטי ציונית'' במעשיהם בשטח. ליתר דיוק, ידיעה שקראתי היום בג'רוסלם פוסט (http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=117870860...) על כך שתנועת ''שלום עכשיו'' קִיימה וריאציה משלה של ''יום ירושליים'' בו הושמעה קריאה לחלוקתה של העיר ומסירת מחצית מהעיר לריבונות ערבית.

האם אתה, כמייצג של ''השדרה המרכזית של השמאל'', מזדהה עם המעשה הזה של תנועת ''שלום עכשיו''? ואם תנועת ''שלום עכשיו'' היא מעתה ''שמאל קיצוני'' (הרי אני ''ידוע'' כמי שמוצא חיזוק לדעותיו ''רק'' ב''שמאל הקיצוני'') מי נותר ב''שדרה הרחבה של השמאל'' (שדרה שאולי עכשיו היא כבר לא כל כך רחבה . . . .)

אשמח לקרוא את הבהרותיך. אם אתה מתקשה במתן תשובה, אולי כדאי שתתייעץ עם רמי נוי --- הוא פעיל בתנועה הזאת.
_new_ הוספת תגובהצופיה ידידי, אתה חייב לי הסבר
ע.צופיה (יום שלישי, 15/05/2007 שעה 5:04)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני איני מזדהה עם רובם הגדול של מעשי תנועת ''שלום עכשיו'' ולו מהסיבה שציינת,ועוד דברים דומים ואחרים.
תנועת ''שלום עכשיו'' למיטב ידיעתי היא תנועה גדולה ורבת אוהדים.נראה לי כי רובם תומכים במפלגת מר''צ,לכן,להגדרתי, הם אינם ''השדרה המרכזית של השמאל'' וראה מספר נציגיהם בכנסת.
_new_ הוספת תגובהצופיה, אני מבין מדבריך
ישראל בר-ניר (יום שני, 14/05/2007 שעה 23:48)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שחנה קים אמורה להיות שמאל קיצוני. אני אפילו לא ידעתי מי היא בכלל (גם היום אני לא יודע). בזמנו הכותרת של המאמר צדה את עיני ולכן קראתי אותו.

יש מה שהוא או מי שהוא שהוא לא מימין לספירו? הרי משמאלו יש רק וקואום.
_new_ הוספת תגובהצופיה, אני מבין מדבריך
ע.צופיה (יום שלישי, 15/05/2007 שעה 5:09)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפי חוקי הפיזיקה המודרנית גם הואקום שוקק חיים.
_new_ הוספת תגובהצופיה, מי לימד אותך פיסיקה?
ישראל בר-ניר (יום שלישי, 15/05/2007 שעה 8:32)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם עדיין יש לך קשר אתו, אנא תעביר לו בשמי עצה ידידותית --- כדאי שיתחיל לחשוב על קריירה חדשה.
_new_ הוספת תגובהצופיה, מי לימד אותך פיסיקה?
ע.צופיה (יום שלישי, 15/05/2007 שעה 14:45)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני זוכר אם לימדו (אז) פיזיקה. בכל אופן אם למדתי,מי שלימד אותי,בטח כבר נמצא בואקום.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי