פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
ה''התנתקות'' שרק התחילה
יהודה צורף (יום שישי, 10/08/2007 שעה 7:00)


ה''התנתקות'' שרק התחילה

יהודה צורףכל הנימוקים, שבהם מסתייעים תומכי ה''התנתקות'', הם אותה הנימוקים שבהם משתמשים הוגי דעות בעולם להצדקת פירוקה של מדינת ישראל. מבחינת העולם, ה''התנתקות'' הייתה דגם בזעיר אנפין לפרויקט הפינוי של האפיזודה היהודית במזרח התיכון. במאזן האימה של משחק הכוחות הבינלאומי, הבין העולם שהיהודים מתפנים מרצון ואילו אדמתם של הערבים היא קדושה, וכל היתר הוא רק עניין של זמן.
הספר בומרנג, מאת העיתונאים הלא-ימניים רביב דרוקר ועופר שלח, מתאר בפרוטרוט את היגררותו של שרון לתוך ה''התנתקות'' כתוצאה ממצוקתו המשפטית. העובדות היבשות ידועות כיום לכל, והן אינן מותירות שום מקום לספק בכך שה''התנתקות'' הייתה עסקת היחלצות משפטית בין שרון ובין מוקדי הכוח הממלכתיים של השמאל (מערכת המשפט, התקשורת, גופים ציבוריים).

הסיסמה השגורה, הגורסת שהיה רוב ציבורי בעד ה''התנתקות'', היא חלק בלתי נפרד ממסע היחצ''נות לקידום ה''התנתקות'', שהתבסס על סילופים מגמתיים. המאזן הפוליטי בכנסת בעידן ה''התנתקות'', ששיקף את הכרעתו האלקטורלית של ציבור הבוחרים, העניק רוב ברור לסדר יום פוליטי המתנגד לעקירת התיישבות עברית.

יש מושג, אשר אינו מוכר במקומותינו, שנקרא אסטרטגיה לאומית. ה''התנתקות'' המחישה לא רק לאויבינו, אלא גם לעולם כולו, שאין לנו שום אסטרטגיה לאומית. ברחבי העולם, ובמיוחד במדינות ערב, המהלך הסוריאליסטי של עקירת יהודים בידי ממשלה יהודית התקבל בתדהמה. שכן, אין לו תקדים בהיסטוריה האנושית והוא נתפש כמופרך מעיקרו. עד לביצוע העקירה וגם אחריה, הדיעה הרווחת בעולם גרסה שה''התנתקות'' היא מזימה יהודית מתוחכמת. עד מהרה נפל האסימון בקרב נדהמי העולם הרחב, שהחלו להבין כי הגניוס היהודי יצא לחופשה, שלא לדבר על החוסן הלאומי שלקה בתרדמת.

ה''התנתקות'' היא קופת שרצים של זוועות פליליות, ומתכון בדוק להרס כל אומה, במיוחד לכזאת הנאלצת לתפקד בתנאי קיום עוינים כמו המדינה היהודית. ניתן לסכם את ה''התנתקות'' כמהלך בריוני של חונטה צינית, שניצלה עד תום את הריקבון הפתולוגי של המערכת הפוליטית, המשפטית והציבורית במדינת ישראל.

ל''התנתקות'' אין יום שאחרי, כי לא יכול להיות יום כזה. החל מה''התנתקות'' מתחילה הספירה לאחור של האפיזודה היהודית במזרח התיכון. אם היה סיכוי כלשהו להסדר פיוס עם הערבים, אזי הוא נגוז עם ביצוע ה''התנתקות''. שכן, הטיהור האתני מרצון של היאהוד, וגם דרך ביצועו הפרוע והברוטלי, בניגוד לכל ערכי הדמוקרטיה והמוסר האנושי הבסיסי, המחישו לערבים שהישות הציונית גוססת, וכל מה שנותר להם הוא קצת אורך רוח עד שהיאהוד יחסלו את עצמם.

במאמרי ''ח''י טעמים נגד ההתנתקות'' צפיתי מראש את עליית האנטישמיות בעולם כתוצאה ישירה של ה''התנתקות''. אין צורך להיות אנליסט מיומן על מנת לחזות מראש את התופעה הצפויה, שאכן התרחשה. שכן, כאשר היהודים מבצעים טיהור אתני עצמי, העולם משחיז את סכין השחיטה.

הרדידות המשתקפת מתוך סיסמאותיהם הרהבתניות של חסידי ה''התנתקות'', אופיינית למנטליות השלטת של אטימות יהירה, שלא הצליחה להבין את משמעותה הרת-האסון של ה''התנתקות'', ובוודאי שכשלה לפתח תובנה כלשהי לגבי רבדיה העמוקים יותר.

הצלחתה החלוצית של הציונות גלומה בכך שמפעל ההתיישבות מעולם לא התחשב באילוצים דמוגרפיים וביטחוניים. זה הוא גם סוד הצלחתם של הערבים כיום למרות תבוסותיהם הצבאיות. הם לעולם אינם נוטשים שום פיסת קרקע מרצון משום שיקול כלשהו. כך שבמאזן האימה בינינו לבין הערבים, אין לנו שום סיכוי עם מנטליות ה''התנתקות'' שלנו, כולל ההתחכמויות האסטרטגיות כביכול של הפרדת הגדה מעזה, וכיו''ב תירוצים שקופים של חלשים ונרפים. אל מול השורשיות הערבית הדבקה ללא תנאי באדמה הקדושה, הקריסה הישראלית היא ודאית.

מעבר לשיקולים הרוחניים של עקירת יהודים מארץ ישראל, ברמה האסטרטגית הגולמית, ההתעלמות הישראלית מהנזק החינוכי והנפשי הגלום בטיהור אתני עצמי מגלמת את נוסחת ההשמדה העצמית של מדינת ישראל. כשם שלאנשים יש מבנה נפשי טיפוסי, כך גם אומה מסגלת לעצמה תכונות נפשיות. גם אם מנקודת המבט הישראלית האופיינית, שהסתגלה לתפישת מציאות קצרת טווח, האופק מעבר ל''התנתקות'' הוא מטושטש למדי, המציאות כבר עתה מלמדת כי ה''התנתקות'' יצרה דינמיקה לאומית של התפרקות מנכסים קיומיים, שקשה יהיה לבלום אותה. זאת משום שהיא נובעת מתוך דחפים נפשיים של התמכרות לסם האופק המדיני.

את סדר היום היהודי קובעים הערבים. למרות שלכאורה הם לא היו מעורבים ב''התנתקות'', הם מבינים היטב שהאסטרטגיה הלוחמנית והבלתי מתפשרת שלהם היא זאת שהצליחה לשגע את המדינה המג'נונית היהודית עד כדי כך שתבצע טיהור אתני עצמי ליהודיה. הם גם יודעים שאין גבולות אדומים למדינת ישראל, כפי שגם אנחנו יודעים, מי בתת-מודע ומי במודע. ה''התנתקות'' סיפקה מומנטום התנעה לתהליך אובדני שעוצמתו תלויה הן בשיקוליהם האסטרטגיים של הערבים והן בדחפים הפסיכוטיים הפנימיים של מדינת ישראל. על כל פנים, הערבים עדיין מעכלים ומפיקים את לקחיה של ה''התנתקות'' הסוריאליסטית על מנת לשכלל את טקטיקת השלבים למיגור ישראל.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


על מה הם סומכים?
יערה (יום שישי, 10/08/2007 שעה 12:44) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעבר לניתוחים אקדמיים כן התנתקות או לא

נשאלת שאלה בסיסית קיומית של יצר הישרדות קמאי-
לכל אותם חסידי התנתקות :

על מה אתם סומכים?
_new_ הוספת תגובהעל מה הם סומכים?
ע.צופיה (יום שישי, 10/08/2007 שעה 21:09)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנו סומכים על הרצון לקיום והישרדות של 85% מתושבי המדינה.
_new_ הוספת תגובהעל מה הם סומכים?
לוי (שבת, 11/08/2007 שעה 21:57)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם הישרדות היא דווקא בפלשתינה ?
מה רע באוסטרליה , ניזילנד , גרמניה , קנדה ?
אגב , מתברר שלבעלי מקצוע אקדמיים בתחום הטכנולוגיה קל מאוד להסיג אזרחות במדינות אלו . גם בעלי מקצוע שאינם אקדמאים רצויים .
_new_ הוספת תגובהעל מה הם סומכים?
ע.צופיה (שבת, 11/08/2007 שעה 22:47)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השרדות של עם ישראל צריכה להיות בארץ ישראל. או לחילופין השאיפה לחיות בארץ ישראל
שוטמי ושונאי ישראל ממוצא יהודי ( כמוך למשל) נוהגים לכנות את ארץ ישראל בשם פלשתינה או להצמיד ליהודים את שם הגנאי אנטישמי.
מה לעשות? מהרסך תמיד קמו מתוכך.
_new_ הוספת תגובהעל מה הם סומכים?
לוי (שבת, 11/08/2007 שעה 23:04)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעצם מה אתה עושה בפלשתינה ?
מדוע אתה מצמצם את איזור המחיה של הערבים שוחרי השלום ?
מי שמגרש יהודים מנחלתם בארץ ישראל הוא אנטישמי נקודה .
מי שתומך במעשי נבלה כאלה הוא אנטישמי .
אני משתמש בביטואים הנכונים .
אלו המגרשים יהודים מארצם ומולדתם חותרים להפיכת ארץ ישראל לפלשתינה . אני מזכיר להם זאת למען ישובו מדרכם הרעה .
_new_ הוספת תגובהעל מה הם סומכים?
ע.צופיה (שבת, 11/08/2007 שעה 23:47)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני חי בארץ ישראל, אתה כנראה חי בפלשתינה.
איני מצמצם שום מרחב מחייה. מי שכנראה מצמצם משהו לערבים זה אתה.
איני מגרש יהודים מארץ ישראל, להיפך אני מעודד עלייה לארץ ישראל.
איני תומך במעשי נבלה.
אתה משתמש בביטויים הנכונים לטעמך מתוך נפשך רוויית השנאה והמשמטה לכל ניצוץ אמיתי של יהדות.
אותו פרופסור מטורלל הזכיר לכל עם ישראל מיהם באמת השונאים האמיתיים שלנו:זה שמקלל בראש חוצות וזה שמקלל בהסתר בפורום זה או אחר.
_new_ הוספת תגובהעל מה הם סומכים?
לוי (יום ראשון, 12/08/2007 שעה 18:20)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני חולק עליך .
חוץ ממילות הקשר דבריך אינם נכונים .
_new_ הוספת תגובהאתה צודק בהחלט
א. פרקש (יום שישי, 10/08/2007 שעה 15:53) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההתנתקות יצאה מתוך מצב אישי קשה של שרון והוא שהשפיע על ביצועה, למרות שראינו שישנם סיבות נוספות שאפשר לראותן כתירוץ בלבד (למשל: דמוגרפיה - הדמוגרף התורן המקורב לשרון החל בדיוק באותה העת להפיץ הערכות שאינן מבוססות על נתונים בדוקים בקשר לשיעורי הגידול והיחס בין אוכלוסיית היהודים לערבים בארץ ישראל). יחד עם זאת אני לא שולל את הפתרון הקובע שראוי להגיע להבנה עם הפלסטינים על קו נסיגה שאיננו קו 67' ושיכלול בתוך גבולות ישראל את מירב אוכלוסיית המתנחלים ביו''ש ובתמורה נעביר להם חלק מהמשולש (הקטן והגדול). אני בספק אם ההצעה הזאת תהיה מקובלת על הפלסטינים, בודאי לא על ידי רובם, ולכן לא כתבתי 'להגיע להסכם'. ואני גם לא בטוח שהבנה כזאת תחזיק מעמד לאורך זמן אל מול הניסיונות הפלסטיניים המתמשכים לפגוע בקיום ישראל ולחתור להקמת 'פלסטין' תחתיה. אבל בהחלט הבנה זמנית כזאת תיתן לישראל את האפשרות לשים גבול קבוע וברור ולהצטייר על מפות העולם עם הגבול הזה. הסכמת ארה''ב והאירופאיות לפתרון הזה תצייר מצב חדש לקבלת ישראל באופן פורמלי במערב, שבו עד היום אין המדינות האלה מכירות למשל בירושלים כבירת ישראל.
_new_ הוספת תגובהלדעתי, עדיף המצב הזה שימשך
חזי (יום שישי, 10/08/2007 שעה 18:51)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני צופה שברבות השנים, מעמדם של הפלסטינים יישחק,
וגם עמדות המיקוח שלהם ייחלשו.

באשר להכרה בירושלים, עדיף שלא יכירו מאשר יכירו רק בחלקה...
_new_ הוספת תגובהאתה צודק בהחלט
ע.צופיה (יום שישי, 10/08/2007 שעה 21:11)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חוץ מרכילות עיתונאית, יש איזו שהיא הוכחה שמעוגנת בעובדות על ''מצב אישי קשה'' של שרון?
_new_ הוספת תגובהאתה לא צודק בהחלט
א. פרקש (יום ראשון, 26/08/2007 שעה 0:38)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מהיכן אתה מסיק שכתבתי ''דבר רכילות עיתונאית''?

האם כל דבר שכתוב בעיתון שאינו מתאים לתחושותיך הם ''רכילות''? ומה שכן מתאים לתחושותיך הם ''אמת''?
בכל מקרה ישנן יותר מעדות אחת לכך שרדיפת חוקרי המשטרה והפרקליטות דחקה בשרון לבצע את מהלך ההתנתקות שילכד אחריו ציבור גדול וישהה את החקירה כנגדו. בפועל זה הוכח כהחלטה נכונה מבחינת עצירת החקירה והחלטה בעייתית מבחינת ההתנתקות.

אל תשכח שהתקשורת (העיתונות) היתה דווקא שחקן חיזוק של שרון - ''שחקן חיזוק משמעותי אחד, שליווה ללא סייגים את תוכנית ההתנתקות של שרון: התקשורת הישראלית. שבמקום להטיל ספק ולהציג עובדות באובייקטיביות ובצורה מאוזנת, התקשורת התייצבה מאחורי ראש הממשלה, התמסרה למניפולציות של יועציו ולקחה חלק פעיל בניסיון להשפיע על דעת הקהל. ''קשה להעריך איך היתה מגיבה התקשורת אילו מנהיג של השמאל היה מגיע למסקנה ש'אין עם מי לדבר' '', לפי עבודת מחקר של הדוקטוראנטית ענת רוט (יצא בספר ''סוד הכוח'', שנכתב בהדרכת פרופ' אשר אריאן, בהוצאת ''המכון הישראלי לדמוקרטיה'' http://www.idi.org.il/hebrew/article.asp?id=2549 ).
נאמנה עלי עדותו של בוגי יעלון http://test.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3271887,00.... , http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/052/317.html שההתנתקות נבעה גם ממצוקה אישית ופוליטית.

העניין עלה גם בסירטה של ענת גורן בערוץ 10 '' כל אנשי הקמפיין'' שליווה את התהליך ושם משמיעים את הקולות אנשי שרון עצמם: ראובן אדלר, אייל ארד, ליאור חורב, דוד ספקטור, לשעבר יועצו האסטרטגי של שרון שכבר חשף חלק מן הפרשיות, כולל את פרשיית ההתנתקות וסיבותיה.
וכמובן גם הבחנותי שלי בהחלט נחשבות.
_new_ הוספת תגובהאתה לא צודק בהחלט
ע.צופיה (יום ראשון, 26/08/2007 שעה 1:41)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לטעמי כל ידיעה עיתונאית שאינה מעוגנת במקורות גלויים או בעדות שמיעה(מכלי ראשון) או ראיה ,היא בגדר רכילות.נכון כי בסיס העיתונות הוא במקורות גלויים וסמויים,אך אני איני נותן אמון במקורות הסמויים של התקשורת הישראלית. תמיד כאשר אין מקור גלוי אני מדגיש כי ''נאמר בתקשורת''.דהיינו :אני מסוייג ומי שרוצה להאמין שיאמין. אין כל הוכחה ממשית או גלויה כי פעילותו המדינית של שרון הושפעה מבעיותיו האישיות.
לגבי התקשורת: כפי שציינת בתגובה קודמת לגבי המאמר שלאושרי שהוא כותב מתוך המסננת הפוליטית שלו,כך גם במקרה הזה.התקשורת הישראלית תמיד נסחפת לכיוון אחד בכדי שכעבור זמן מה יהיה לה מרחב להיסחף חזרה. כפי שודאי הבנת איני חסיד של התקשורת הישראלית ואיני מתרגש כאשר היא תומכת בעמדותי או מתנגדת להם. אני מאוד מתרגז מהשטחיות וההתנשאות שלה.
_new_ הוספת תגובההפלסטינים לא מוכנים לוותר על ''מעמד'' פליטים
חזי (יום ראשון, 12/08/2007 שעה 7:37) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ציטוט מעיתן ערבי מהימים האחרונים,
מספר על פלסטינים שהגיעו לגדה מעיראק.
השלטונות הישראליים נתנו להם אישורי כניסה לגדה,
ואפילו רצו לתת להם מעמד של אזרח ''רגיל'' מהגדה.

הפלסטינים סירבו ולא רצו ''לוותר'' על מעמד של פליטים...

זה רק מראה לאנשי השמאל הסהרוריים איפה אנחנו חיים !!!
_new_ הוספת תגובהמה יש לעמישראל לחפש בחוץ לארץ?
מושה עמישביץ (יום שני, 13/08/2007 שעה 21:26) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צריך להישאר בארץ ולבנות את המדינה ולא לרדת לגלות בחברון או בגוש עציון.הגיע הזמן שתבינו את זה אחרת כל המדינה תהפוך לחמאס ימנמן אחד גדול
_new_ הוספת תגובהמה יש לעמישראל לחפש בחוץ לארץ?
לוי (יום שני, 13/08/2007 שעה 21:42)
בתשובה למושה עמישביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה נתפלו פתאום הבולשביקים הישראליים לפלשתין ? מה רע באוגנדה ?
_new_ הוספת תגובהתן לי קצת כסף וסיגריות
מושה עמישביץ (יום שני, 13/08/2007 שעה 21:48)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואני מיד מתנחל באוגנדה
_new_ הוספת תגובהתן לי קצת כסף וסיגריות
לוי (יום שני, 13/08/2007 שעה 21:53)
בתשובה למושה עמישביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קודם תתפטם כדי שיהיה מה לאכול .
_new_ הוספת תגובהחביבי,אף אחד לא ילמד אותי מה זה בישול
מושה עמישביץ (יום שני, 13/08/2007 שעה 21:58)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פעם כתבתי בעיתון המוביל במדינה על מסעדות ועל מה שבינהן ואז הרבתי לאכול חינם ומי שהתעקש שאני אשלם חטף כתבה מכפישה
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי