פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
בעניין אבי רונצקי
יהודה צורף (יום חמישי, 04/10/2007 שעה 18:52)


בעניין אבי רונצקי

ד''ר יהודה צורףאין חולק על כך שאבי רונצקי הוא איש מצוין ורב זכויות. אלא שתסמונת אבי רונצקי ''הצייתן'' נובעת מעצם מעמדו הממלכתי כברזלן. מלחמת יום הכיפורים, שבה חיילי השדה הם אלה אשר הצילו את מדינת ישראל ממפלה הרת אסון, הוכיחה אחת ולתמיד את ערכם האמיתי של הברזלנים רמי הדרג, כבלון נפוח שמתנפץ בעת מבחן גורלי.

כידוע, איש מאיתנו אינו מושלם. האדם מעצם טבעו הוא מהות מורכבת ושזורת סתירות ופגמים. בפן אחד של אישיותו אבי רונצקי הוא התגלמות חזון ההגשמה ההתיישבותית, ואילו בפן אחר של אישיותו הוא, כאמור, ברזלן. אבי רונצקי אינו היחיד מבין הטובים באנשינו שהברזל נכנס להם לראש, ודוגמאות לכך אינן חסרות.

מקרה אבי רונצקי הוא הוכחה נוקבת לכך שמחריבי המדינה הם המובילים בהפרש גדול. בהצלחה רבה עיצבה המערכת הביטחונית דורות של רובוטים מסורים המתוכנתים לציית לסמכות העליונה והבלעדית של מפעיליהם הצה''ליים. מסתבר שקסמם של ברזלים עלול לעקם את השכל האנושי הישר. ככל הירארכיה מיליטריסטית מסוגה, מיטיבה גם המערכת הצה''לית להשתמש בחולשות אנושיות בסיסיות להשמדת מצפונם של ברזלניה.

נתיב האימה מהשמדת מצפונם של אנשים מעולים, דוגמת אבי רונצקי, ועד להחרבת המדינה הוא קצר מכפי שניתן לשער. גורל ההתיישבות ביש''ע כבר נגזר, למי שעדיין אינו מבין זאת, ולא רק שם. מי שינצח על מלאכת החורבן ויבצע אותה, יהיו רכיבי אדם, דוגמת אבי רונצקי, שבלחיצת כפתור מחמ''ל הפינוי יעבור טרנספורמציה מיידית מחלוץ רב זכויות ואיש חזון לברזלן רובוטי מזוגג מבע שירמוס את ביתו שלו ויפנה את משפחתו, שהרי קדושת הציות העיוור היא ייהרג ובל יעבור.

באיזשהו מקום מתקבל הרושם, שהמערכת הצה''לית אינו נדרשת להתאמץ יתר על המידה בפרויקט אילופם של רכיבי אדם מבורזלים. נראה שהמנטליות הלאומית היהודית ממש זועקת להתברזלותו של המצפון. היסטוריה ארוכה של ציות עיוור למצוות, הלכות ופסיקות יצרה רעב גנטי לציות באשר הוא, ציות לשמו, להיראכיה שלטונית כלשהי, בתנאי שתהיה סמכותית דיה, מטילת אימה ורבת עוצמה. כך הגענו למצב הנואש שבו הציות לשמו הוא העיקר, ואילו המהות הגלומה בו היא טפלה לחלוטין.

תסמונת רונצקי מגלמת בתוכה את חורבנה של מדינת ישראל. שכן, הציות שעבד בגלות לטובתו של עם ישראל, הופך לו לרועץ בעידן התחייה הלאומית. שיבת ציון אמורה לסמל את השתחררותו של המצפון היהודי מכבלי הציות הגלותי. אם יהודים אמוניים עתירי מעש כאבי רונצקי אינם מצליחים לפענח את משמעותה של שיבת ציון, ומתוך כך מצטרפים למחריביה, אזי נראה שאין תקווה לאפיזודה היהודית במזרח התיכון, שעקרה מתוך נשמתה את המצפון והשתילה במקומו את הברזל.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


לא היה נגרע מכבודך דבר
אליצור סגל (יום חמישי, 04/10/2007 שעה 19:07) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
לא היה נגרע מכבודך דבר אילו היית כותב הרב אבי רונצקי.
כמו כן היתה יכול לציין את דרגתו תת אלוף.
אגב הוא הגיע לדרגת אלוף משנה מחוץ לרבנות הצבאית בגלל שרותו ביחידות מיוחדות.
כמו כן סדרת ספרי השו''ת שלו כחיצים ביד גיבור מדברים בעד עצמם.
מעבר לזה אני חושש שאתה צודק - זמנם של ממלכתיים כמוני וכמוהו עבר - כנראה שאין מקום ליהודים בצבא הזה.
אליצור
_new_ הוספת תגובהלא היה נגרע מכבודך דבר
לוי (יום חמישי, 04/10/2007 שעה 19:28)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צהל מתדרדר ,לא באשמתו , במדרון החלקלק מצבא העם לליגיון זרים אנטישמי .
הציונות הדתית הסתכלה על מדינת ישראל ''כראשית צמיחת גאולתינו'' .
אי אלו אנטישמים ומושחתים הטו לכוון ראשית צניחת קיומינו .
לא תת אלוף אביחי רונסקי גרם לכך אלא אחרים .
_new_ הוספת תגובהלא היה נגרע מכבודך דבר
Israeli101 (יום ראשון, 21/10/2007 שעה 2:01)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא בכדִי ''שכח'' יהודה צורף את תוארו ודרגתו
של הרב אל''מ במילואים - אבי רונצקי!! רצה
המשורר להביע דעתו - בחיסרון!
_new_ הוספת תגובה''ר צורף, לא נאה ולא יאה להתבטא כך!
ראובן גרפיט (יום חמישי, 04/10/2007 שעה 20:41) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני יודע באיזה תחום הדוקטורט שלך אבל לא מקובל לרתום את הסוסים לפני העגלה, ובמקרה שלך את הנחות היסוד שלך לקבע אותם כעובדה ועל זה לבנות /לכתוב תיזה אינה מקובלת. כן גם אין מקום לרדת על אדם שמבצע את צו מצפונו אלא אם הוא מושחת ולא כך הדבר.
ראשית, צה''ל , בניגוד למשל לצבא האמריקאי או צבאות אירופאים כמו גרמניה, אנגילה, צרפת, רוסיה מתבסס על צבא העם כפשוטו של מילה. אין ולא היה בצהל תמימות דעים בשום תחום ובשום מבצע.די לךבחון את בחירי ואלופי צה''ל שפורשים וראה אילו מגוון דיעות הם אוחזים אך בסך הכל הנטיה הינה לחפש כל דרך לחדול מהמלחמה והמאבק עם הפלשתינאים שהחל בסוף המאה 19, המשיך במלוא עוזו המאורעות /אינפיאדות שלהם נגדינו וכנגד הבריטים והמשך במלחמת 1947-8 והלאה עד היום.
מיד לאחר מלחמת ששת הימים, שרתי בסיירת גולני, עשינו מרדפים בבקעה ובגדה, היו אז רק 5 מבוקשים שאת תמונותיהם שיננו. רק 5. ההמשך ידוע.כן גם השתתפתי ב''ניקיון של שרון בעזה'' נו, אז מה השגנו?
לא ניתן לגרש או להשמיד את מיליוני הפלשתינים ולא חשוב כמה שנהרוג בהם וכמה שנכלא וכמה שנציק להם. המדינה הפלשתינית קום תקום. יחד עם זאת, מצבינו מאז הקונגרס הציוני הראשון ועד היום רק השתפר ומצב הפלשתינים הוחמר.
כיום הפלשתינים למעשה נהנים באופן אינטנסיבי ופוליטי מתמיכת העולם הנוצרי אשר הוא יכול להביא לבידודה של ישראל כשם שנעשה לצפון קוריאה. כל ארצות העולם תומכים בהקמת מדינה פלשתינית. כן גם ההנהגה הצבאית והבטחונית והפוליטית. זו לא שאלה של אדם זה או אחר. באם אדם דתי ומאמין אתה, הרי זהו רצון הקדוש ברוך הוא של חלוקת הארץ בין שני בי אברהם.
הפשרה לא תביא לשלום אמיתי, המאבק ימשיך לבעבע כמו לבה בתוך הר געש אבל הסכמה,פשרה, פינוי הגדה יביא את הסכסוך, המאבק לפסים אחרים נוחים לנו יותר.
_new_ הוספת תגובה''ר צורף, לא נאה ולא יאה להתבטא כך!
אליצור סגל (יום חמישי, 04/10/2007 שעה 20:58)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
אינני יודע כיצד נשלח המאמר הזה לפא''צ. בכל מקרה קצת רקע עליו.
הוא חלק מתכתובת אלקטרונית שנגעה לרב רונצקי.
התכתבות החלה מן הראיון שנתן הרב רונצקי לעיתון הצפה של ערב חג סוכות.
זה היה ראיון שבו הוא התחמק בעצם מהדיונים בשאלות הקשות באמת.
הוא אמר שהמשבר באחורינו וכן שאף אחד לא רודף אף אחד ומי שמתאים מקודם. הוא גם ציין שאינו מבין את מי שבחר לצאת מהמערכת בגלל ההתנתקות - וכי בגלל שפגעו בנו נשב בפינה?
אבל נאמר שם גם משפט חמור והוא שצריך להוציא מן הלקסיקון כל דיבור על סרוב פקודה - זה ענין חמור כיון שהוא עצמו בספרו כחיצים ביד גיבור מתיחס ומתיחס לשאלות המחייבות סרוב פקודה.

גם אני אישית יצאתי מקריאת הראיון בהרגשה קשה.

שושי גריפלד אחותו של סמ''ר יהודה גרינפלד שהתפרסמה בכך שגרשה את הרצב''ר וייס מהלוית אחיה הודיעה לרב רונצקי שאינה רוצה שיבוא לאזכרת אחיה, ועוד דברים נוספים. מה שכתוב כאן זוהי תשובתו של ד''ר צורף לדבריה של שושי גרינפלד. כאשר הדו''אל הזה נשלף מהקשרו הוא נראה תלוש. אבל גם בדו''אל ובודאי בפרסום חופשי ראוי להתבטא בכבוד למי שמגיע לו כבוד.
בכל מקרה נפגשתי ברב רונצקי בהלויתו של מורינו ורבינו רב אברום שפירא - זה לא היה הזמן המתאים לדון איתו על דבריו. אני חושב שגם הוא מבין שמה שניתן היה לעשות בחיו של רב אברום לא ניתן עכשיו - צריך לישר קוים ולהוציא מהמילון כל דיבור על סרוב לפקודתו של רב אברום.
אליצור
_new_ הוספת תגובה''ר צורף, לא נאה ולא יאה להתבטא כך!
לוי (יום חמישי, 04/10/2007 שעה 20:59)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אדוני , הפתרון שלך הוא בדיוק האקסיומות שבחרת בהם .
צהל הפסיק להיות צבא העם .
בשנים האחרונות הקידום הוא לפי עומק הלשון התקועה ברקטום המתאים .
אני ציפיתי מכמה אלופים שיגידו לא!!!!! איני מוכן !! זה לא קרה .
אני מקווה עדיין שתנועת הסרבנות תתרחב ותכשיל את תהליך ההתאבדות .
וצהל יחזור להיות צבא העם .
_new_ הוספת תגובה''ר צורף, לא נאה ולא יאה להתבטא כך!
ראובן גרפיט (יום חמישי, 04/10/2007 שעה 22:41)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צורף, למרות שתחום התמחותי המקורית היתה תקשורת מחשבים וכלכלה, ביליתי ומבלה זמן רב בלימודי חקר הסטוריה יהודית וכן גם מחפש ולומד הפרסומים שלא מופיעים ב''קנון'' הרשמי. הקו שאתה מוליך הוליך בעבר אך ורק להשמדה עצמית. העם היהודי לדורותיו, מתחילת ההסטוריה שלו,יצחק וישמעאל, המשך ביעקב ועשיו, המחלוקות בין 12 ילדי יעקב, הפיצול בין 12 השבטים אשר מנעה את כיבוש הארץ,דויד המלך ומרידתו בשאול, חבירתו לפלישתים, פרשת שאול והרג בניו, מרידת אבשלום בנו של דויד. שלמה המלך שלקח את ה מלכות במרמה. ירבעם ורחבעם ןהמשך במלחמות יהודה וישראל לאחר הפיצול בעם. גירוש וגלות אשור, גירוש בבל והחזרה החלקית בלבד של חלק מהעם, לאחרים טוב היה בסיר הבשר. נדלג ונעבור לפרשת החשמונאים, שיצגו חלק קטן מהעם. ההתיונות שכל צאצאי החשמונאים שמלכו לקו בה כולל הצדוקים והכהונה הגדולה. כולם אימצו שמות יונים (גם השם מכבי הינו סרוס המילה העברית מצביא), את השפה והתרבות ואף הקריבו חזיר בבית המקדש לכבוד אלילי יוון. המשך במרידות נגד הרומאים שרק חלק בעם לקחו בה חלק , הפיצול והמריבות בין בית שמאי לבית הילל כולל מעשי הרצח. הצדוקים והפרושים ומפלגות האיסיים למינהם. שלומציון ופרשת בניה והכנסת הרומים לארץ.
ואחר הפיצול הנורא של אלה שנטו אחר תורת ישו, שבמשך כ 300 שנים היו יהודים בדומה לחסידים שהאמינו ואולי מאמינים שהרבי מלובביץ המשיח.
ההתנצרות ההמונית שהיתה אז. המחלוקת והפיצול בין תומכי התלמוד הבבלי לירושלמי, הקראים,נביאי השקר ובמיוחד שבתאי צבי, הליטאים והחסידות על פלגיה וההלשנות וההסגרות לצורר הרוסי , המשך הלאה עד הקונגרס הציוני הראשון ואילך, המאבקים, המריבות בין יהודים וההלשנות בארץ עצמה בתקופת השלטון התורכי והבריטי, המשך במאבק בין ההגנה לאצל , פרשת אלטלנה, המריבות בין המפלגות הסוציאליסטיות: מפאי, מפ''ם, אחדות העבודה, ההתפלגויות השונות בממשלות ישראל הנמשים עד ימינו אלה והרשימה ארוכה.
אתם ממשיכים קו ארוך ומתמשך של הרס עצמי . ההסטוריה היהודית מלמדת שמרידות היהודים ביוונים לא צלחה, בניגוד לאמונה ולאגדה,מי שניצח את היוונים היו הפרסים ואחר כך הרומאים. המרידות ברומאים הם שהביאו לחורבן הבית ולמותם של מיליוני יהודים במרד ה 1, ה2 ובמרד התפוצות ובחינם.
כן גם לא אנחנו גרשנו את הבריטים. אתם מזכירים לי את ההצדקה לרצח גדליה.דרככם מובילה לחורבן הבית ה3.
אולי כדאי לכם לאמץ את גישת החרדים ולגלות פסיביות וענווה!
_new_ הוספת תגובה''ר צורף, לא נאה ולא יאה להתבטא כך!
לוי (יום שישי, 05/10/2007 שעה 6:56)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הניתוח ההיסטורי שלך לא מקובל עלי .
התיחסות לנקודות שהעלת מחיבת כתיבת ספרים רבים .
_new_ הוספת תגובה''ר צורף, לא נאה ולא יאה להתבטא כך!
קלאוס פון מאוס (יום שישי, 05/10/2007 שעה 13:49)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא ראיתי אצל גרפיט שום ניתוח היסטורי אלא רק
ריפרוף קל לאורך ההיסטוריה של היהודים ודילוג על אלמנטים שאינם משחקים לצידו.אם כי צריך להבין
שזה חלק מעקרון של ויכוח בין שניים
_new_ הוספת תגובהאילו פירט גרפיט - מאמר כאורך הגלות!
Israeli101 (יום ראשון, 21/10/2007 שעה 1:41)
בתשובה לקלאוס פון מאוס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קלאוס - ''לא ראיתי אצל גרפיט שום ניתוח היסטורי אלא רק
ריפרוף קל לאורך ההיסטוריה של היהודים''.

אילו פירט גרפיט - מאמר כאורך הגלות!
לכן הערתך - לא במקומה.
_new_ הוספת תגובהאין סכוי לאף יהודי זקוף להיות מקודם בצבא
מ.ל. (יום שלישי, 09/10/2007 שעה 15:55)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כך שכמו כשיהודי עולה לגדולה בחו''ל אני מקבלת אוטומטית צמרמורת, ואין ספק שמדינת ישראל הולכת לאכול אותה. כך גם כשיהודי דתי(יעני לאומי) מקבל תפקיד בצבא או הממשלה ברור כשמש שאנחנו הצבור הלאומי הולך לאכול מרורים. למען האמת זה נכון גם לגבי ''לאומיים חילונים'' שהגיעו למעלה. עיין ערך בגין שרון ובמידה לא קטנה גם נתניהו (שעוד לא גילינו את מלוא שמאלניותו).
_new_ הוספת תגובהאת ממש צודקת ופשוט לקחת לי את המילים מהפה
אוברמישוגענעפוץ (יום שלישי, 09/10/2007 שעה 18:54)
בתשובה למ.ל.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אסור לסמוך על יהודים
בעיקר אם חובשים כיפה
_new_ הוספת תגובהאת ממש צודקת ופשוט לקחת לי את המילים מהפה
Israeli101 (יום ראשון, 21/10/2007 שעה 1:43)
בתשובה לאוברמישוגענעפוץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אסור לסמוך על יהודים
בעיקר אם חובשים כיפה''!!

ועל כבודו אפשר ''לסמוך''!?
_new_ הוספת תגובהבהחלט לא....
אוברמישוגענעפוץ (יום ראשון, 21/10/2007 שעה 14:53)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם אתה ימנמן
_new_ הוספת תגובהאת ממש לא צודקת ואין לי דרך אחרת
אוברמישוגענעפוץ (יום שלישי, 09/10/2007 שעה 18:56)
בתשובה למ.ל.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלא לומר שיש לך משהו נגד יהודים חופשי כיפה
הדבקים בעבודת השם יום יום
ובעבודת הבורא לילה לילה
_new_ הוספת תגובהאת ממש לא צודקת ואין לי דרך אחרת
לוי (יום שלישי, 09/10/2007 שעה 20:15)
בתשובה לאוברמישוגענעפוץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ככל שאדם מגיע לעמדה גבוהה יותר הלחץ עליו להתישר עם הבוס רבה יותר כי המחיר האישי שיאלץ לשלם גבוה יותר .
אחת הדרכים להמנע מכניסה למכבש הלחצים הוא לא לקבל את התפקיד ולהמשיך לתקוף מבחוץ .
אני למשל נמנעתי מללכת לקורס קצינים בצהל כדי להיות חופשי יותר בתגובותי .
מי שהוא תאר את עמדתי במילים :
אתה חירבנת עליהם והם חירבנו עליך .
_new_ הוספת תגובההברזלמניה שלך חזקה מאוד
קלאוס פון מאוס (יום חמישי, 04/10/2007 שעה 23:37) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וטוב שכך.לך תדע את מדיניות 'התן לי וקח לך' בצמרת הצבאית והמדינית שלנו.לא אתפלא אם בשנים האחרונות
והקשות של שרון ושל הצל אולמרט, הברזלמניה צמחה פלאים.את חלק מתוצאות סימפטום הברזלמניה
ראינו במלחמת לבנון השניה
_new_ הוספת תגובההברזלמניה שלך חזקה מאוד
לוי (יום שישי, 05/10/2007 שעה 7:06)
בתשובה לקלאוס פון מאוס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שרון הצליח למוטט את מערך המפלגות הפוליטיות בישראל .
שרון הצליח להרוס את צהל עד היסוד .
שרון הצליח לדרדר את המשטרה לבור שחת .
כל זאת באמצעות שוחד כספי , מינוים פסולים ,קידום משתפי הפעולה ודריסת החולקים על דרכו .
מן הראוי לציין שללא תמיכתם הנאמנה של התקשורת הישראלית הזנונית ומערכת המשפט המושחתת פוליטית היה לו הרבה יותר קשה להצליח במשימתו הנבזית .
_new_ הוספת תגובהזו תגובה לכאן
אליצור סגל (יום שישי, 05/10/2007 שעה 10:01) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
מאמרו של צורף הוא תגובה לדבריה של שושי גרינפלד שרובם נמצאים כאן
אליצור
_new_ הוספת תגובהמי זאת גרינפלד?
קציצה לגובה (יום שלישי, 16/10/2007 שעה 23:55)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זוהי הדתיה של מר''ץ?
_new_ הוספת תגובההדתיה של מר''צ
דוד סיון (יום רביעי, 17/10/2007 שעה 6:20)
בתשובה לקציצה לגובה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צביה גרינפלד (http://www.myparty.org.il/main-branch/HE/search/).
_new_ הוספת תגובהמי זאת גרינפלד?
לוי (יום רביעי, 17/10/2007 שעה 9:46)
בתשובה לקציצה לגובה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היא דתיה של עצמה .
אחיה נפל במלחמת לבנון השניה .
הרב הראשי הקודם לצהל , הרב וויס הגיע להלוויה והיא גרשה אותו .
היא לא היתה מרוצה מהחרבת גוש קטיף וההתעללות בתושביו היהודים . מכיון שצהל המהולל השתתף במעשה הנבלה היא הציעה לנתק מגע עם גוף אנטישמי זה .
_new_ הוספת תגובהמי זאת גרינפלד?
Israeli101 (יום ראשון, 21/10/2007 שעה 1:51)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''שצהל המהולל השתתף במעשה הנבלה''(גירוש גוש קטיף)

מקומו של צבא ההגנה לישראל - בהגנת המדינה ואזרחיה, לא
בגירוש יהודים מבתיהם! גם אם הפינוי/גירוש תאם את
המציאות!!
_new_ הוספת תגובהמי זאת גרינפלד?
לוי (יום ראשון, 21/10/2007 שעה 7:37)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דעתה של גרינפלד כדעתך וכדעת רבים וטובים .
מה שקורה הוא שבעלי תודעה יהודית לא יצטרפו לצהל האנטישמי .
שטרן והבוסים שלו יכולים לקשקש כאוות ליבם . אבל זה התהליך . לשטרן יקרה מה שקרה לנווה הנבלות השתמשו בו כסמרטוט רצפה הוא נענה לאתגר והפך לסמרטוט ריצפה כדי לשמור על דרגתו והפנסיה השמנה . אלו שהשתמשו בו זרקו אותו אחרי השימוש והנפגעים ירקו עליו . לשטרן צפוי אותו גורל עלוב . אבל הפנסיה בסדר .
_new_ הוספת תגובהמי זאת גרינפלד?
רון (יום שישי, 04/01/2008 שעה 1:51)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מקומו של צה''ל - בהגנת מדינת ישראל ותושביה.
את זה הוא עושה ע''י קיום הוראות הממשלה.

מקומה של הממשלה הוא לדאוג להגנת התושבים ולכן המאבק יהיה מול הממשלה.

צה''ל לא חלק מהמשחק הפוליטי. הכנסת הפוליטיקה לצה''ל היא שגרמה גם לקידום המקורבים, ההתדרדרות הערכית ובסופו של דבר לתוצאות מלחמת לבנון השנייה.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי