פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
משיח בממלכת אזעקות הרכב
יהודה צורף (יום שלישי, 04/08/2009 שעה 14:00)


משיח בממלכת אזעקות הרכב

ד''ר יהודה צורףכשעברתי היום ליד משאית מסחרית גדולה, ברחוב הרצל ברחובות, הגיע נהג המשאית והפעיל בשלט-רחוק את ניטרול מערכת האבטחה לפני שעלה לרכב. מייד נדרכתי לעמדת מוצא לספיגת הצפצופים המחרידים, שבוקעים במיוחד ממשאיות בסדר גודל כזה בעת דריכת האזעקה וניטרולה, ואשר נשמעים כמגה צוויחה של קוקיית ענק שנטרפה עליה דעתה. אלא שלמרבה ההפתעה ליטפה את אוזניי החרדות דממה דקה וערבה לנשמה הדווייה מקרקס הבלהות של קרנבל האזעקות הפרוע.

ברגע שהתאוששתי מעוצמת ההפתעה אל מול משאית הפלא, שאינה משגרת צפצופים פרועים בעת ניטרול האזעקה, הזדרזתי לשאול את הנהג, שכבר התחיל לטפס אל התא הקדמי, לפשר הנס המדהים שהתרחש לנגד עיניי המתקשות להאמין ואוזניי אסירות התודה. הנהג הטוב חייך לנוכח תדהמתי הרבה, והבהיר לי שמדובר במערכת אבטחת רכב חדשה ממוחשבת ושקטה, שאינה מייצרת שום רעשים עויינים המחרידים את הציבור.

להודות על האמת, הנהג שהיה כה גאה במשאיתו השקטה, נראה לי באותו רגע כמשיח בן דוד בכבודו ובעצמו, שרק החליף את החמור הלבן במשאית קסם שכולה אפופה בפלאי הדממה הקדושה. סביר להניח שגם נעירתו של החמור המשיחי הלבן נשמעת כפכפוך מרגיע של מי פלג קרירים ביום קיץ לוהט לעומת הצוויחות הממאירות של מערכות האזעקה המחרידות.

אם כך, מסתבר שאפשר גם אחרת. הנהג המופלא (עדיין איני בטוח בכך שלא היה זה אומנם המשיח בכבודו ובעצמו שהתגלם בדמותו של נהג טוב) בישר לי כי בכל המשאיות החדשות מותקנות מערכות כאלה, שפירות, ידידותיות לסביבה ושפויות, שמסתברות גם כיעילות יותר מהמנגונים הממאירים הצווחניים. שכן, על פי המשל הידוע של ''זאבים, זאבים'', אוזנו של הציבור כה הסתגלה להשתוללות הכאוטית של אזעקות שווא, צפצופי דריכה וניטרול וכל מיני פעלולים פרועים הבוקעים מהרכבים מכל מיני תירוצים חסרי כל שחר, עד שכבר איש אינו מתייחס לצפצוף טורדני כלשהו של עוד אזעקה היסטרית.

לא רק הזיהומים האקוסטיים העויינים של מנגנוני דריכת האזעקה וניטרולה, אלא כל רעיון האבטחה באמצעות האזעקה הוא פגום מיסודו. הוא יכול להתהוות רק בחברות אנושיות שבהן קדושת הרכוש מאפילה על קדושת חיי האדם. זהו המסר הגלובלי של הקפיטליזם האמריקאי הגולמי, שישראל אימצה אותו לחיקה במסירות, ואף טיפחה אותו לפולחן עגל הזהב.

פולחן הממון עושה כיום שמות בארה''ב עצמה, ומשחית את העולם כולו, כפי שממחיש הקונצפט התכנוני הבסיסי הגלום במנגנונים העכשוויים של מערכות אבטחת הרכב, שמוחק מראש את רווחת הציבור כגורם כלשהו, אפילו שולי, בהגדרת מעטפת הביצועים ההנדסיים של מערכות המיגון.

במדינת ישראל השורדת אך ורק מתוקף עוצמתה של הסולידריות הלאומית, השתרשותה של תרבות הממון היא איום קיומי מהדרגה העליונה. כך שכל החברות המסחריות המגלות יחס של אדישות, פסיביות או התנערות מאחריות להשלכות השליליות של פעילויותיהן על הסביבה האנושית והטבעית, תורמות את חלקן המגונה לערעור חוסנה של החברה הישראלית, על כל המשתמע מכך. נותר רק לקוות שנראה יותר ויותר נהגים טובים באמצע הדרך כנציגיהן הראויים של חברות עסקיות המסוגלות להתבונן אל מעבר לטווח האפסי של אינטרסנטיות מוגבלת.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


מי שמוכר מערכת אזעקה שלא מזעיקה אף אחד
סתם אחד (יום שלישי, 04/08/2009 שעה 17:32) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יפשוט את הרגל
_new_ הוספת תגובהמי שמוכר מערכת אזעקה שלא מזעיקה אף אחד
סתם אחד (יום שלישי, 04/08/2009 שעה 17:32) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יפשוט את הרגל
_new_ הוספת תגובהמי שמוכר מערכת אזעקה שלא מזעיקה אף אחד
סתם אחד (יום שלישי, 04/08/2009 שעה 18:18)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מערכות האזעקה וגם מערכות ''אל-סע'' ומנעולים מכל הסוגים אינם מונעים גניבת רכבים .
זה רק כיסוי תחת לחברות הביטוח . מי ששכח להתקין או להפעיל ורכבו נגנב הוא הרווח הגדול של חברות הביטוח . אחד כזה לא יקבל את דמי הביטוח ורק שילם עבור התעודה .
_new_ הוספת תגובהסתם אחד (יום רביעי, 05/08/2009 שעה 3:41) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מציע להצמיד לכל משאית חונה מתנחל יהודי לעת לילה.
הרי המשטרה ואפילו ממשלת ישראל כבר הוכיחו שמתקשות הן
בפינוי מתנחלים יהודים מגבעות בשומרון. על אחת כמה וכמה
כאשר מדובר במשאית חונה בחניון. לא ינום ולא ישן שומר ישראל.
ונקרא לזה 'אזעקת משיח לא בא'.
_new_ הוספת תגובהעדיף להצמיד למשאית מחבל
סתם אחד (יום רביעי, 05/08/2009 שעה 20:17)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז גם אתה לא תרצה לגנוב את הרכב למתנחל.
_new_ הוספת תגובהחולשת הרצון ןתירוצים נלווים .
סתם אחד (יום רביעי, 05/08/2009 שעה 6:13) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אצל חלקים מסויימים של העם היהודי נחלש הרצון להיות עם יהודי .
לא רוצים הגבלות על חופש האדם , חופש הקניין , חופש הביטוי , חופש הפולחן . לא רוצים התקפות אנטישמיות , פוגרומים ואפליה .
היהודי הנודד זז לכוון שבו נראה הדשא ירוק יותר . במשך מאות רבות של שנים השתרשה בקרב היהודים המגמה של המנעות מעצמאות מדינית וממלכתית .
ליהודים הייתה ''ציון'' שבפה ומולדת שבפרנסה . כל שנה אמרו ''בשנה הבאה בירושלים הבנויה'' ולא אמרו ''השנה נבנה ונקומם את ירושלים'' . היהודים זזו לכוון של פחות רדיפות ויותר פרנסה . הארנק נעשה מולדתו של היהודי .
אין להבין מזה שפרנסה אינה דבר נחוץ , אך אפשר להתפרנס על הדשא של זולתך ואפשר להתפרנס על הדשא שלך .

מאות שנים עושות משהו לעם . לעם היהודי זה עשה התבוללות והתפוררות השוליים מצד אחד ואבדן הרצון למדינה עצמאית מצד שני .
קהילות יהודיות נרדפו בכל הפזורות . יהודים הוגלו או התנצרו כמו בספרד . ברחו מזרחה או התנצרו כמו בגרמניה . יהודים הושמדו כמו באושביץ .
סוף-סוף יהודים הקימו מדינה . מה קורה בה ? דפוס התנהגות גלותי חוזר . שוב נשמעים קולות לא להכעיס את השכנים . ''אנחנו רוצים שלום'' רק שנוכל לחיות בשקט . חלק עזב וחלק רוצה לעזוב לנאות דשא רחוקים . כאילו שרדיפות יהודים לא יופיעו אף במדינות הגונות ממש . אבל בינתיים מאבדים זהות יהודית מדור לדור .

רק התכנסות גדולה של יהודים יכולה לשמר את העם היהודי . זה אומר - הרבה יהודים יחד . זה אומר הרבה יהודים על הרבה קרקע .
מגמה לאומית כזו בהכרח מביאה התנגדות של האחרים , ובמקרה נוכחי - פלסטינים , ערב-רב שחי בארץ ישראל . אי אפשר לקיים עם יהודי גדול בלי מדינה יהודית גדולה ואת זה אי אפשר להשיג ולקיים בלי סילוק הערב-רבים רצוי בהסכמה אך כמעט בלי ברירה בלחימה .

אריה עירן .
_new_ הוספת תגובהמה הקשר?
סתם אחד (יום רביעי, 05/08/2009 שעה 20:30)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

Àà Ââ Ää Āā Ąą Åå Ææ Ǽǽ Ǣǣ Ăă Ââ Ãã Əə Ḃḃ Čč Ćć Ċċ Çç Ĉĉ Ḋḋ Đđ Ðð Ďď Éé Èè Êê Ēē Ęę Ėė Ëë Ěě Ĕĕ Ȝȝ Ḟḟ ₣€ Ǵǵ Ğğ Ġġ Ĝĝ Ģģ G‘g‘ Ħħ Ĥĥ İi Íí Ìì Îî Īī Įį Ïï Ĭĭ Ĵĵ Ḱḱ Ķķ Ļļ Ľľ Ĺĺ Łł Ṁṁ Ññ Ņņ Ňň Ńń Óó Òò Ôô Öö Őő Ōō Øø Õõ Ǫǫ O‘o‘ Ŏŏ Œœ Ṗṗ Řř Ŗŗ Ŕŕ Šš Şş Ŝŝ Ṡṡ Śś ß Þþ Ṫṫ Ţţ Ťť Úú Ùù Ûû Üü Ŭŭ Űű Ūū Ųų Ůů Ŭŭ Ƿƿ Ýý Ŷŷ Ÿÿ Ȳȳ Y̆y̆ Žž Żż Źź
_new_ הוספת תגובהסתם אחד (יום חמישי, 06/08/2009 שעה 18:24)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מובן .
_new_ הוספת תגובהסתם אחד (יום שישי, 07/08/2009 שעה 23:41)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לך IQ גבוה עד מאוד
_new_ הוספת תגובהרוצים פרנסה, לחם לרעב, מה שבמדינת ישראל יש רק לגבירים
סתם אחד (יום חמישי, 06/08/2009 שעה 11:32)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדינת ישראל הפכה מדינת שליחת היד לארנק, בחסות מקלט בפני אנטישמיות. גם את הפיצויים לפליטי השואה שדדו.
_new_ הוספת תגובהיהודי טוב זה יהודי שמתקיים בכבוד
סתם אחד (יום חמישי, 06/08/2009 שעה 11:35)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יהודי רע זה יהודי שמטיף לאחרים להקריב למען האחים עופר, וקורא לכך ''רצון להיות יהודי''. ליהודי הנישדד על ידי חמסני המדינה הוא זורק את הפלשתינאים כשק חבטות.
_new_ הוספת תגובהחולשת הרצון ןתירוצים נלווים .
סתם אחד (יום שישי, 07/08/2009 שעה 13:38)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש כאלה שאומרים בקול רם
שזה לגיטימי להתנצר
והם לא שייכים לשום כנסיה נוצרית
עדין לא.
_new_ הוספת תגובהכמה מילים על האבולוציה .
סתם אחד (יום שישי, 07/08/2009 שעה 6:13) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היות וליצורים החיים יש איברים והיות ובשפות אירופה יצור חי נקרא ORGAN ומילה זו תרגומה גם ''איבר'' לכן נראה לי ראוי לקרוא ליצורים החיים ''איבריון'' וברבים ''איבריונים'' .
האבולוציה היא שם כולל לתהליך שבו מתחוללים שינויים תורשתיים בתכונות ובמראה של האיבריונים . השינויים הם במבנה הכימי של האיבריון אשר בא לביטוי במראהו וגם בתכונותיו העוברות הלאה אל צאצאי האיבריון שהשתנה .
האיבריונים הם אוסף של כימיקלים שמקיימים תהליך של היווצרות מאיבריון קודם , אוספים כימיקלים לצורך המשך בניה עצמית ולצורך אספקת אנרגיה עד שהם מסוגלים ליצור יצור חי נוסף או נוספים ולבסוף הם מתפרקים .
להיווצרות מאיבריון קודם קוראים ''תורשה'' ולאיבריון החדש קוראים ''צאצא'' .
לאיסוף הכימיקלים קוראים ''תזונה'' ולכימיקלים הנאספים קוראים ''מזון'' .
להפסקת פעילותו של האיבריון קוראים ''מוות'' שבעקבותיו האיבריון מתפרק .
כל האיבריונים שהאדם מכיר נמצאים על השכבה החיצונית של כדור הארץ וזה כולל את האדם עצמו .
כל האיבריונים מורכבים מארבע כימיקלים מרכזיים והרבה כימיקלים אחרים בכמויות קטנות .
מימן , חמצן , חנקן ופחמן . המימן והחמצן הם מים שבלעדיהם התהליכים הכימיים שבאיבריונים אינם יכולים להתרחש . הפחמן הוא כימיקל שמאפשר בניה של מולקולות באורכים גדולים ואכן המולקולות שבאיבריונים מכילים מיליונים של אטומים . החנקן הוא הכימיקל שסביבו נוצרים אבני הבנין של האיבריונים , אלה נקראים ''חלבון'' .

מאחר והאיבריונים מצויים על קליפת כדור הארץ ובקליפה זו מתחוללים שינויים , גורמים שינויים אלה לנזקים עד מוות לאיבריונים רבים . השינויים יכולים להיות התפרצויות געשיות , פגיעת מטאורים , שינויי הרכב האויר , שינוי בקרינת השמש , שינוי האקלים , בידוד וכמובן נוכחות של איבריונים אחרים .
המוות יכול לבוא על האיבריון הבודד לפני או אחרי ההורשה . מאחר וקיום האיבריונים הוא תוצאה של הורשה , הרי ברור שאיבריונים שמתו לפני הורשה אין להם צאצאים ואילו איבריונים שמתו אחרי הורשה צאצאיהם נוצרו . ככל שצאצאים אלה ממשיכים את ההורשה טרם מותם נוצרת ''שרשרת תורשתית'' .
תרח ובנו אברהם ובנו יצחק ובנו יעקב הם שרשרת תורשתית . גם וירוס שפעת החזירים ממקסיקו שהגיע לישראל הוא שרשרת תורשתית .
התורשה מתרחשת בגלל סיבות כימיות . לסיבות הכימיות הללו קוראים GEN ''גן'' . לאדם יש 23.299 גנים על פי ספירה משנת 2007 .
כל שינוי במבנה הגנים או בנוכחותם או היעדרם גורם לשינוי בצאצאים החדשים . שינוי שמועבר הלאה בשרשרת התורשתית . האיבריון שאצלו קרה השינוי הוא ''נקודת פיצול'' וצאצאיו הם שרשרת תורשתית שונה במקצת מהאחרות . כלומר איבריונים שונים במקצת מהאיבריונים האחרים .

כפי שציינתי קודם האיבריונים חיים בסביבה שבה מתחוללים שינוים וסביבה שבה מתקיימים איבריונים נוספים . באיבריונים קיים דחף לחיות ולקיים תורשה , דחף שנקרא ''ליבידו'' אצל פרויד או ''קונאטוס'' אצל שפינוזה . הקונאטוס גורם לאיבריון לחפש מזון ומצב שבו שני איבריונים מאותה שרשרת רוצים אותו מזון הוא תופעה נפוצה . זו תחרות בין דומים . אך גם איבריונים המשמשים מזון לאיבריונים אחרים , הם תופעה נפוצה . זו תחרות בין טורף לניטרף .

כך נוצרים מצבים שאיבריונים נכשלים בתחרות עם דומיהם או בתחרות עם טורפיהם או בפגיעה מהשינויים הסביבתיים . הכשלון נקרא ''הכחדה'' וההצלחה ''הישרדות'' .

כלומר האבולוציה היא התהליך שבו שרשרת תורשתית ממשיכה להתקיים כאשר שרשרות תורשתיות אחרות לא ממשיכות להתקיים . ההכחדה של שרשרת תורשתית יכול להיות מהיר או מתמשך .

האבולוציה היא תהליך של הישרדות שרשרת תורשתית אחת והכחדת שרשרת תורשתית אחרת מנקודת הפיצול .

אריה עירן .
_new_ הוספת תגובהמ.ש. האבולוציה היא מסגרת מושגית כללית בה אנו פותרים בעיות
סתם אחד (יום שישי, 07/08/2009 שעה 9:52)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם ברצונך באמת לראות איך עובדים עם גישה אבולוציונית, עיין במאמר הבא

(גישתך אגב היא עיסוק בסמנטיקה ולא פתרון בעיות מתחומים כמו אדם-סביבה)

http://www.psychologicalscience.org/journals/pps/4_4...

How Can Evolutionary
Psychology Successfully Explain
Personality and Individual
Differences?
David M. Buss
University of Texas, Austin

אגב, לידיעתך, הנצרות היא יצירת סביבה אנושית ותודעתית, שאפשרה את פתוח היתרונות האבולוציוניים המוצלחים ביותר - הפיתוחים המדעיים והטכנולוגיים העיליים ביותר, והתפתחות סטרוקטורות המחשבה המאפשרים עלייה תלולה ביכולות ההתמחות של האדם בתורת בן סוגו ביחס לסביבה.

עיין גם בספרו של האתולוג חתן נובל Konrad Lorenz - Behind the mirror - A search for natural History of Human knowledge

וכן
Karl Popper - Objective Knowledge - An evolutionary approach
_new_ הוספת תגובההנצרות נוגדת את האבולוציה
סתם אחד (שבת, 08/08/2009 שעה 0:11)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והיתה מחסום לקידמה ולמדה מאות רבות של שנים. עלינו לומר שהמדע נולד ופרח באירופה למרות הנצרות המדכאת.אני חושב שמלחמתם בצ'ארלס דארווין ו''מוצא האדם'' רק מאיר את הסוגיה הזאת בצורה חדה וברורה.
לעומת זאת היהדות תמיד הסתגלה, ליוותה וקידמה את ההשכלה ולכן אנחנו רואים את חלקם הגדול של היהודים בתרומה למדע, למחשבה האנושית ולטכנולוגיה במאתיים השנים האחרונות, מעבר לחקם היחסי באוכלוסיה המדוברת.
קארל פופר הוא גם דוגמה של יהודי שבלט לטובה ויש אלפים כמוהו.

אבל קונראד לורנץ הוא משהוא מיוחד. הוא , זואולוג ופילוסוף אוסטרי שהצטרף ב-‏1938 למפלגה הנאצית ולקראת סיומה של המלחמה נטש אותה. בכל אותה תקופה הוא לא הביא לידי ביטוי את יכולותיו האינטלקטואליות. יותר מאוחר הוא הביע חרטה על שהלך שולל אחר הנאציזם מתוך תמימות. איש פשיותו הזמנית לא הכשילה אותו יותר מאוחר והוא פרח ואפילו בשנות ה-‏80 הוא הצטרף למפלגת הירוקים האוסטרית.

עיקר עבודתו של לורנץ הביאה אותו לדגול בעקרון, הפוך ומנוגד לנאציזם, שהאידיאלים של היהדות הם התקווה הגדולה לאנושות ולשיפור הגזע האנושי. הסיכוי של החברה האנושית היא שנסתכל על החברותא דרך טוב הלב של הבריות ולא צורתם ובריאותם. הוא מביא את רעיונותיו בסיפורים יהודיים.

מכאן אני מסיק שליהודי אין מה לחפש בנצרות כי היא נחותה מהמצב הנוכחי בו מצוי היהודי. ''הנצרות היא יצירת סביבה אנושית ותודעתית'' כמו כל דת אחרת, אבל לקשור אותה לקידמה? זה צעד אחד רחוק מדי !!!!

אם אתה מפקפק בקביעה זאת אז קרא את קונראד לורנץ.
_new_ הוספת תגובהכמה מילים על האבולוציה .
סתם אחד (יום שישי, 07/08/2009 שעה 23:43)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אריה,שתדע לך שאתה חכם מאוד !
_new_ הוספת תגובהכמה מילים על האבולוציה .
סתם אחד (שבת, 08/08/2009 שעה 3:54)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חבל רק שאתה נותן לעצמך קומפלימנטים
(או כך זה לפחות נראה מהרווח בין 'מאד'
וסימן הקריאה ומצמצום הרווח המוגזם בין
שתי המלים הראשונות).
_new_ הוספת תגובהכמה מילים על האבולוציה .
סתם אחד (שבת, 08/08/2009 שעה 5:03)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה אתה חושב שאסור לי לשבח את עירן?
קנאי סתם שכמוך !
_new_ הוספת תגובהכמה מילים על האבולוציה .
סתם אחד (שבת, 08/08/2009 שעה 8:20)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין כל רע בשבחים, אדרבא!

אך זה מצחיק כאשר עירן נותן
לעצמו בעילום שם שבחים.
_new_ הוספת תגובהכמה מילים על האבולוציה .
סתם אחד (שבת, 08/08/2009 שעה 14:00)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מהיכן יודע שמדובר בעירן דווקא?
אני לא מאמין ליכולת הבחנתך ואני מעריך
שלא מדובר בעירן, אלא בקונספירציה מכוונת שלך.

כמו שאני לא מאמין לערבים, אני לא מאמין
גם לשמאלנים.
_new_ הוספת תגובהכמה מילים על האבולוציה .
סתם אחד (שבת, 08/08/2009 שעה 7:30)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני נהנה שמשבחים אותי אך מחמאות הן להריח ולא לאכול .

אתה רואה עצמך מומחה לסיגנון כתיבתי . נדמה לך שסיגנון בא לביטוי ברווח בין סימני הפיסוק . סיגנון הוא הרבה יותר מזה .
אתה כותב בשורות קצרות , האם צריך להסיק מזה שאתה הוא ''יוסלה'' ? ממש לא חשוב .
מה שחשוב כאן הוא האם יש לך הערות לדברים שנכתבו על האבולוציה ולזה לא תרמת דבר .

אריה עירן .
_new_ הוספת תגובהכמה מילים על האבולוציה .
סתם אחד (שבת, 08/08/2009 שעה 8:26)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מדובר כאן עלל על 'סגנון' במובן של סגנון כתיבה,
אלא על הרגלים ייחודיים בניקוד אשר מאפשרים לזהות
טקסטים של הכותב גם אם הם מופיעים בעילום שם.

ואשר להערות בנושא האבולוציה:
לא כל דייסה מחוממת של אותו טקסט וויקיפדי
שעירן מעלה בפעם החמש מאות לאתר מצדיקה
תגובה עניינית, היות וזה כבר מזמן הפך למטרד.

צריך גם לדעת מתי להפסיק
לקשקש בקומקום.
_new_ הוספת תגובהכמה מילים על האבולוציה .
סתם אחד (שבת, 08/08/2009 שעה 9:06)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאחר ואתה מתעקש , אז תאמין או לא - לא חלקתי שבחים לעצמי ואותו מסר אינו ממני .

ואם מוזכר קומקום אזי זה מה שיש לך במקום ראש .
ואתה יכול לקרוא מטרד לכל דבר שאינך יודע ואינך מבין והוא מערער את השקפת עולמך הפגומה כמו הפרוסטטה שלך .

הסיבה היחידה שאתה קיים היא אבולוציה . דתיים כמובן קיימים בזכות בורא עולם .

אריה עירן .
האבולוציה היא תהליך שבו אחד משני מתחרים מוליד יותר צאצאים למרות שההבדל בניהם פעוט .
_new_ הוספת תגובהעירן נותן מכה אנושה ליוסלה
סתם אחד (שבת, 08/08/2009 שעה 14:03)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והנ''ל מסרב להיכנע.....

עוד צפויים לנו קרבות עתידי מתח בהמשך,
אנחנו מחכים לראות את אשר יתרחש כאן !
_new_ הוספת תגובהכמה מילים על האבולוציה .
סתם אחד (שבת, 08/08/2009 שעה 7:24)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תודה .

אריה עירן .
_new_ הוספת תגובהכמה מילים על האבולוציה .
סתם אחד (שבת, 08/08/2009 שעה 8:27)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חן חן , כבר מזמן לא קראתי מלים כה מעמיקות בנושא .
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי