פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לגלעד דנבום, 27/02/02 2:04)
הפורום של החבר'ה
יובל רבינוביץ (יום רביעי, 27/02/2002 שעה 8:55)
בתשובה לגלעד דנבום
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גלעד, המניעים שלי היו די דומים לשלך. לא די בכך שהופעלה צנזורה מטעמים שנראו לי לא ענייניים, אלא שהעורך הוסיף הערה בדיון ש''האייל הוא לא פורום של החבר'ה''. עבורי - זה היה סדין אדום.

הפורום הזה הוא האלטרנטיבה. זהו הפורום של החבר'ה. קח, לדוגמא, את החזות הפורימית שלבש האייל במשך יממה. הגולשים שאינם מודעים לפורום התקשקשו על העניין בתוך הסיפור על האל החייזרי, היות שלא היה להם שום מקום סביר לדיון הזה. המקום המתאים ביותר הוא, כמובן, כאן.

הפורום כאן הוא המקום שבו יכולים הגולשים המעוניינים בכך להיפגש בניחותא, לקבוע גם פגישה לא וירטואלית במסעדה, לשחרר לחצים ולמתוח קפיצים.

הדבר שהפתיע אותי במיוחד היה התגובה הצוננת עד עויינת של גולשים שראו בקיום הפורום ''בגידה באייל'', ושל עורכים ב''אייל הקורא'' שייחלו לסגירת הפורום הזה. האתר נמצא במעקב צפוף ורצוף של אנשים הגולשים באייל הקורא, וחוששים מכתיבה בפורום, השד יודע למה. חלק מהגולשים כותבים כאן בעילום שם (לא רק כדי לנאץ אותנו, לעתים סתם), וחלק בודים שמות כדי לכתוב בפורום.

הפורום לא תלוי באלכס מאן או ביובל רבינוביץ, אלא בגולשים האלה. אם הפורום לא ישרת שום צורך, הוא יגווע. בינתיים הדבר אינו כך. גולשים כותבים בפורום, וגם שולחים חומר נוסף באימייל לעריכה ופירסום. בחלק מהמקרים אני מפנה את הגולשים לנסות ולפרסם באייל עצמו. עם זאת, קיומו של הפורום כאלטרנטיבה לפירסום נותנת ערך מוסף גם לאייל עצמו, וחבל שאין עורכי האייל מבינים זאת בעצמם.

אדרבא, כתוב באייל הקורא. אל תתחייב לכתיבה כאן, וכשיבוא לך לכתוב או להעיר משהו, אל תהסס. כאן אתה יכול להגיב בצורה לא מעונבת, מהמותן או מהקישקעס.
_new_ הוספת תגובהפורום ברחבות
יובל רבינוביץ (יום רביעי, 27/02/2002 שעה 12:43)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ברור לי שהאייל אינו מודאג מהפורום הזה, ולפחות אינו צריך להיות מודאג.

מה שלא מובן לי זה מדוע אתה מניח שיש לנו כוונה להתחרות באייל?

אם ארצה אי פעם להתחרות באייל הקורא, אקים אתר תוכן ממשי, במנותק מפורום האייל. פורום האייל יישאר כל זמן שיהיה בו צורך.

צרות גדולות? איזה מן צרות? אף אחד מאיתנו אינו מתפרנס מהפורום הזה, ולא יתפרנס גם בעתיד. אנו מוציאים את לחמנו מן הארץ בדרכים אחרות.
_new_ הוספת תגובהלא שווה תגובה. (לא אתה, יובל)
גלעד דנבום (יום רביעי, 27/02/2002 שעה 15:21)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התגובות של האייל האלמוני הנ''ל מעידות על אדם ממורמר וקטנוני, שאוהב להמציא מאבקים וירטואליים טיפשיים.

אני אמשיך לכתוב באייל, ובכל מקום אחר שאחפוץ, כמו שעושים כל שאר המגיבים.

רק רציתי להבהיר את המצב מבחינתי, וזהו.
_new_ הוספת תגובהThe blue meany
Michael Sharon (יום חמישי, 28/02/2002 שעה 10:45)
בתשובה לגלעד דנבום
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

Yes, you are right. A Little man, rude, with a lot of grudge
devaluation of valuable things,and cynical
Yet these kind of people are often dominant in this country, which is a sad phenomenon, but worthy to try to find the reasons for
Though I find myself askink why there is so much shit in this country, where, according to Herzl, was supposed to be the country of excellent people
_new_ הוספת תגובהAll you need is love
יובל רבינוביץ (יום חמישי, 28/02/2002 שעה 13:25)
בתשובה לMichael Sharon
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן, אך אל יאוש. המסר של הסרט היה שגם blue meanies יכולים להפוך את עורם.
למרות שלעתים זה מייאש, המלחמה שלי בנבזים הכחלחלים היתה צריכה להיות התעלמות, אך רק לעתים נדירות אני מצליח ליישם זאת.
_new_ הוספת תגובה(ללא נושא)
עוכר שמחות )בדימוס( (שבת, 02/03/2002 שעה 3:04)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''הגולשים שאינם מודעים לפורום התקשקשו על העניין בתוך הסיפור על האל החייזרי...'' על סמך מה בדיוק אתה קובע שהמקשקשים שם לא היו מודעים לפורום? אני למשל התקשקשתי שם, ולמרות שאני מכיר את הפורום הזה, בכלל לא חשבתי בכיוון. כאילו זה לא ששקלתי את זה והחלטתי נגד, האופציה פשוט בכלל לא עלתה בדעתי. גם גלעד, שמן הסתם אין ספק בהכרותו עם הפורום, בחר להתקשקש דווקא שם. ובסופו של דבר, אפילו בדיעבד לא הייתה סיבה לבוא הנה, כי הת'רד נותר על כנו (האם אילולא הפורום הזה הוא היה נמחק? לא יודע, ובכל מקרה כפי שהתבטאתי גם שם, לא היה מאוד איכפת לי שהוא ימחק).
אל תבין לא נכון. אין לי שום דבר מיוחד נגד (או בעד)הפורום הזה (בניגוד לגישתו התינוקית משהו של ''האייל האלמוני''). בטח שאני לא רואה למה הוא צריך להפריע למישהו, ובשורה התחתונה, אני מסכים במאה אחוז עם הגישה שלך. ירצו ויווצר צורך - ישתמשו, לא ירצו ולא יווצר צורך - לא ישתמשו. יחד עם זאת הגישה של ''עורך המשנה'' לכל הענין דווקא מריחה לא כך-כך טוב. הגישה שלו לכל הענין מריחה קצת מ''אובר התלהבות''. אני לא יודע איך להגדיר את זה בדיוק, אבל לפחות מבין השורות עולה התחושה, שקיים אצלו הרצון שהפורום הזה באמת יפגע באיזשהו אופן באייל. לא שזה באמת משנה, הרי לפורום הזה אין באמת את היכולת לעשות את זה, וגם אם הייתה לו, זה לא שיש לי איזה קשר רגשי (ובטח שלא אישי) אל מקימיו ומפעיליו של האתר. זה סתם אתר שאני מחבב, וה''ריח'' עושה לי קצת לא נעים באף.
_new_ הוספת תגובהיחסי האייל הקורא/פורום האייל
אלכסנדר מאן (שבת, 02/03/2002 שעה 13:19)
בתשובה לעוכר שמחות )בדימוס(
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עוכר שמחות יקר,

אם נוצר אצלך הרושם כי ''עורך המשנה'' מעוניין לפגוע באייל, הרי שאתה טועה בגדול.
ראשית, האייל הוא האתר החזק והמהיר ביותר לניהול דיון שמוכר לי, עם מימשק מתוחכם ואדיר, עם עשרות כותבים מוכשרים וזריזים, ועם צוות הנהלה אחראי ומגוון. פורום זה אינו יכול 'לדגדג' לאייל, גם אם היה רוצה; מעבר למימשק הבלתי יעיל, מסורבלות האתר וכ' אין בפורום זה גוון כתבים כבאייל, ואף התגובות אינן מרובות, אם בכלל.

יתרונותיו של פורום זה מצויים דווקא בחסרונותיו אלו; העובדה כי פורום זה איטי וישנוני מאפשרת להגיב באופן נינוח ושקול ו/או חסר אחריות, מתוך ידיעה ברורה כי כמות האנשים הקוראת ידיעות אלו הינה אפסית, בהתחשב באייל. יש אנשים שזהו מצע נוח יותר עבורם להתבטאות, בגלל מגבלותיו אלו. הפורום גם מאפשר פירסום כתבות בעילום שם, סיפורים ומכתמים קצרים, הבאת זוטות, רעיונות, דעות מהירות, קישקושים ושאר ירקות. הפורום מנוהל על ידי ד''ר יובל רבינוביץ ביד שקטה ובטוחה, והוא הוא הקובע היחידי באשר למסלול התנהלותו של הפורום, שיקולי עריכה ואופציית הסרת הודעות, ומובן שהוא גם היחידי הנושא באחריות היורידית לפורום זה. עורך המשנה משמש כעזר כנגדו, ועוזר במידת הצורך ולפי בקשה בלבד בנושאי עריכה, הגהה וכ'. עורך המשנה אינו מוסמך להסיר כל הודעה או לתקן כל שגיאת כותרת ו/או לבצע הגהה כללית ללא בקשתו ורשותו המפורשת של עורך ובעל הפורום - יובל רבינוביץ.

באשר להתייחסותי הכללית לאייל, הרי שאני ממשיך ומגיב שם לעיתים, ואם אינני טועה אף שלחתי לשם מאמר פרי עטי, אשר אולי יפורסם בקרוב. אתר האייל קרוב לליבי, ולדעתי עובדת קיומו הינה מן החשובות בעיתונות הישראלית. עורכיו השונים מבצעים עבודה טובה ויסודית, ושיקולי עריכתם הינם לשיטתי כמעט בכל המקרים נכונים וצודקים. העובדה היבשה שגורמים מסויימים באייל ראו מלכתחילה בקיומו של פורום זה סמרטוט אדום וכי קיומו היה להם לצנינים, הפתיעה אותי מאוד מלכתחילה - הגם שאני יכול להבין שכנראה שקיומו של פורום זה אינו לרוחם, ולו מפאת שמו המרמז על מעין קשר לאייל, קשר אותו דוחים לחלוטין עורכי האייל.
בנקודה אחרונה זו אולי קיים טעם לפגם, ואם הדבר היה תלוי בי הייתי משנה את שמו של פורום זה לאלתר (1), וזאת על מנת למנוע את הרושם שנוצר כאילו קיים קשר בין הנהלת האייל הקורא ופורום זה, ושפורום זה מתקיים מטעמה ועל דעתה. זוהי נקודה חשובה למחשבה, ואוסיף בהערת אגב כי במידה והנהלת האייל הקורא תטען, ובצדק לשיטתי, כי העובדה שפורום זה נושא את שם האייל יוצרת מבחינתה מצב בלתי נסבל שממנו משתמע שהיא אחראית ותומכת בקיומו של פורום זה, הרי שבמידה ושם זה לא ישונה אאלץ לפרוש מכל פעילות ישירה או עקיפה במקום זה.

בברכה

אלכסנדר מאן

(1) שם טוב לדעתי יכול להיות ''פורום איילון'', או ''פורום האיילון'', או רק ''האיילון'' או ''איילון'' בלבד. אני אישית מעדיף את ''פורום איילון''.
_new_ הוספת תגובהלעניין שמו של הפורום
יובל רבינוביץ (שבת, 02/03/2002 שעה 17:49)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בינתיים יישאר הפורום תחת השם ''פורום האייל''. יש לשים לב שלוגו האייל השוכן בפינה השמאלית העליונה של כל עמוד בפורום זה נמצא שם בהסכמתו המפורשת של טל כהן מ''האייל הקורא'', ןמההתייחסויות המועטות במתכוון באייל הקורא קיבל גם דובי קננגיסר את הלגיטימיות של הלוגו והקישור לאייל.

אינני חושב שדרישה מפורשת לשינוי שם הפורום מצד מערכת האייל הקורא תהיה לגיטימית. דרישה להסרת הלוגו תהיה לגיטימית יותר, ואינני מתכוון לפשפש בהוראת החוק. אם תהיה דרישה להסיר את הלוגו, הוא יוסר. הקישור לעמוד הפתיחה של האייל יישאר בכל מקרה.

אם אשתכנע ששם מוצע כלשהו הוא מוצלח יותר מ''פורום האייל'', אשקול זאת מחדש. לעניין זה שפע מר גולגר הצעות בשיחת ICQ, אך מחשבי נפל וההצעות לא נשמרו. אני מניח שהן כן נשמרו בצד שלו.
_new_ הוספת תגובהועוד בעניין השם
אלכסנדר מאן (יום ראשון, 03/03/2002 שעה 16:52)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דווקא השם ''איילון'' נראה לי מתאים במיוחד. הוא רומז על קשר לאייל הקורא, רומז על כך שאינו רב היקפי ורחב כאייל, ומצד שני - אין זה השם המפורש של האייל - דבר אשר כנראה ייקל על מערכת האייל בהתייחסותה לפורום זה ולשם זה, וייקל אף על קוראים אחרים, המעדיפים בשלב זה לכתוב בעילום שמם.

אגב, גם השם ''נתיבי איילון'' נראה לי. שתי הצעותיי הינן איפוא:

1. ''פורום איילון'' (עם השם 'פורום')
2. ''נתיבי איילון'' (ללא השם פורום)

שלך

אלכס
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי