פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=101645
להזכירך, לא מזמן היה ט' באב
אדם חושב (יום רביעי, 01/08/2007 שעה 15:20)

חשבתי איך להגיב על המאמר הזה. הייתי יכול לכתוב ''הפוסל במומו פוסל'' אבל אז הייתי מחטיא את עצמי באותה אימרה.

ראשית היה רצוי להבהיר את מי אתה מכנה ''שמאל''? כמחצית מהעם? הרי סביר להניח שאם בקצה אחד של ציר הדעות נמצא מה שמכונה ה''ימין הקיצוני'' ובקצה השני מה שמכונה ''השמאל הקיצוני'', הרי שרוב האוכלוסיה, כבהתפלגות נורמלית, נמצאת איפשהו באמצע.

שנית, אפשר, לשיטתו של מי שיחזיק בדעות הפוכות משלך, להחליף במאמר את המילה ''שמאל'' ב''ימין'' והוא יחשוב, כמוך כנראה, שהוא צודק ואני חושב שגם הוא וגם אתה טועים.

ברור, לי, שאין פה צד שחף מטעויות, הצגת צד אחד כ''צודק'' וכד' ובצורה ריגשית כל-כך, לא מעידה לטעמי, על ראיית הדברים ''כפי שהם''(לטעמי). אבל אין טעם רב בהתפלמסות ריגשית, פסילת הצד השני (ימין או שמאל) לא תשכנעו ותייצר כנראה עויינות מיותרת.

שלישית, אני, אישית, מעדיף להתייחס לתנ''ך ובאופן יותר סלקטיבי לפירושים שבאו אחריו. אבל דווקא מי שמקבל את ההלכה וכו' צריך למשל לזכור שלא מזמן היה תשעה באב, אתה ודאי בקיא ממני בנושא ''שנאת חינם'' וכנגד ''אהבת חינם'' וש''אהבת לרעך כמוך - זו כל התורה כולה''.

אני יכול להבין, ריגשית, את צער המפונים מגוש קטיף ועוד יותר את התסכול לאור המצב הקאסמים וכו'. לא אכנס בכלל לסוגיה המורכבת הזו.

אני חושב שאנחנו צריכים, למרות שזה לא קל, אבל לטובת כולנו, למצא את המאחד ואח''כ לדון על השונה; ולאמץ מתוך השונה את הטוב שבכל קבוצה (ובד''כ יש טוב כזה).

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.