פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לשמעון מנדס, 22/01/08 10:57)

http://www.faz.co.il/thread?rep=110750
מר מנדס היקר
ע.צופיה (יום שלישי, 22/01/2008 שעה 13:39)
בתשובה לשמעון מנדס

ממש לא מתאים לך.
הסכם השלום עם מצרים קייםפ כבר 25 שנה.
הסכם הפרדת הכוחות עם סוריה קיים כבר 33 שנה ולא הופר אפילו פעם אחת במכוון.
הסכם השלום עם ירדן קיים כבר 12 שנה.
הסכם שביתת הנשק עם לבנון התקיים בהקפדה יתרה עד למלחמת האזרחים שם בשנת .1975
ס''ה: 26 שנה.
אז איפוא ''המילה אינה מילה? איפוא ההתחייבות אינה התחייבות?
על מה אתה מסתמך בכתיבתך? על היסטוריה רחוקה?
נ.ב.
תודה על המחמאות.

http://www.faz.co.il/thread?rep=110761
בתשובה לע. צופיה
שמעון מנדס (יום שלישי, 22/01/2008 שעה 16:53)
בתשובה לע.צופיה

הטרגדיה הגדולה יקירי, שאינך מודע לחשיבה המוטעית שלך. באופן כללי אומר שאני מזמין אותך לקרוא שוב את המאמר שלי ''חמורו של סאדאת''.שם הסברתי את שיטת הנוכלות בעיקר של המצרים - וזה משליך באופן כללי על הערבים מסביבנו.

יש יוצא מן הכלל אחד, והיא ירדן. כי מלכי ירדן והאישים שעומדים בראשה, הם חניכי התרבות המערבית (המלך חוסיין, בנו המלך עבדאללה, ראשי הממשלה וחלק מן השרים).

טעות היא לחשוב שעם ירדן יש לנו שלום 12 שנים. ההסכם אמנם נחתם אתם לפני 12 שנים, אבל עם ירדן יש לנו שלום כבר למעלה מחמישים שנה. הסיבה העיקרית לכך, כי שתי המדינות זקוקות זו לזו.

אתה צודק, עם סוריה יש לנו שקט כבר 33 שנים, מאז הסכם הפרדת הכוחות. השקט הזה נשמר בגלל קרבתנו לדמשק. לכן אסד מחפש להכאיב לנו בגזרות אחרות.

אשר למצרים, המכה הכי כואבת שספגנו. בראשית הדרך הייתי שותף לעשייה הזו, והאמנתי כי מצרים היא שתשמש כ''סמן הימני'', ותגרור אחריה מדינות נוספות אחרות. אבל למרבה הצער, ההיפך הוא הנכון. היא פועלת כל הזמן כדי לשבש לנו את החיים עם מדינות האזור.עד כדי שאפילו היום יש מדינות שמבקשות לשמור על כל הקשרים בינינו באופן סודי.

אינני זוכר באם יש שני מנהרות-כבישים תת-קרקעיים מתחת לתעלת סואץ, או יותר. בכל צד מן המנהרות יש מחסומי בקורת, לפני הכניסה למנהרה. כך שאי אפשר להעביר שם שום דבר שממשלת מצרים אינה רוצה בו. וזה מסביר את שטף אמצעי הלחימה שהמצרים מעבירים במנהרות רפיח - כדי שאנחנו נדמם כל הזמן.

וכל זה בחסות הסכם השלום. אז איפה אנחנו חיים ?

עד היום אני נרעש מן העובדה שנשיא מצרים, אנואר סאדאת, עשה לבגין בקמפ דייוויד את התרגיל שבנימין ד'יזראלי עשה לקנצלר הגרמני אוטו פון ביסמרק בקונגרס ברלין 1878. ובגין היה אדם שקרא הרבה היסטוריה.

http://www.faz.co.il/thread?rep=110767
בתשובה לע. צופיה
ע.צופיה (יום שלישי, 22/01/2008 שעה 17:53)
בתשובה לשמעון מנדס

אני מסתכל על השורה התחתונה.
25 שנות שלום עם מצרים, 33 שנות שקט בגבול הסורי,12 שנות שלום עם ירדן(אתה טוען אפילו חמישים) והקפדה על הסכם שביתת הנשק עם לבנון עד מלחמת האזרחים בשנת 1975. הפרשנות למה וכמה היא מעניינת ופיקנטית,אך העובדות של המצב בשטח הן הקובעות והן סותרות בהחלט את קביעתך כי מילה אינה מילה והתחייבות אינה התחייבות.
לא אחדש לך כלום עם אומר כי מצב מדיני הוא ''סלט'' של אינטרסים הדדיים,אזוריים וגלובליים.זה גם מצב השלום או הלוחמה שלנו עם שכנינו. אין צדק ביחסים בין מדינות יש אינטרסים!
המצרים רוצים שאנו נדמם? יתכן.
האם זו הפרה של הסכם השלום? אני בספק.
בגין עשה הרבה שטויות בהסכם השלום עם מצרים (בסיועם האדיב והנדיב של דיין וייצמן ושרון) אך דבר אחד יאמר לזכותו-הוא לא החמיץ את ההזדמנות לעשות שלום. וזאת בניגוד למנהיגים קודמים (גולדה ואשכול).

http://www.faz.co.il/thread?rep=110771
בתשובה לע. צופיה
סתם אחד (יום שלישי, 22/01/2008 שעה 20:02)
בתשובה לע.צופיה

סלט? אתה עושה את זה סלט.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.