פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לגדעון ספירו, 29/04/02 3:05)

http://www.faz.co.il/thread?rep=1136
mendes and spiro
eran ben david (יום שני, 29/04/2002 שעה 4:24)
בתשובה לגדעון ספירו

למר ספירו יש רשות לא להסכים, והוא עושה את זה תמיד באופן קבוע ומקצועי בטור שלו במקומון וגם בבמות אחרות. יש לו דעה קבועה ולא משתנה על העימות עם אש''פ וגם שנאה מאוד עמוקה לכל מה שנראה או מתנהג כישראלי.

קל מאד לנסות לנתץ אלילים של אחרים - אבל במקרה של מר ספירו וחבריו במחנה המשמיץ באופן קבוע - כדאי להזהר, מפני שכמו שקל לנתץ אלילי אחרים ככה קל - ואולי אפילו יותר קל ממה שספירו חושב - לנתץ את האליל שלו, יאסר ערפאת והעולם האידאולוגי שלו.

מי מציל את ערפאת? האם תבונתו? האם הוא בכלל יודע מי זה קלאוזביץ? את ערפאת מצילים כל פעם מחדש חסידים שוטים ואימפריאליסטים - אמריקאים הצריכים אותו לקדם מדיניות אמריקאית אימפריאלסטית מאד יומרנית ושחצנית נגד ערבים אחרים. בקרוב בקולנוע הזה שוב עירק.

אני גם חולק על מה שאמרת על מלחמת 1973. היא התחילה בהתקפה עלינו ונגמרה בקילומטר ה 101 על כביש סואץ-קהיר באפריקה, והיא באמת הישג ישראלי אדיר כשגם הפעם הצילו את הערבים האימפריאליסטים של וושינגטון.

זה היה בראש ובראשונה מר הנרי קיסינג'ר, שכעת יש כאלה שדורשים לשפוט אותו על מבצעי ליינבייקר ההפצצות חסרות האבחנה על האנוי שבאו לשבור את הרוח הויאטנאמית בזמן ששיחות פריס נתקעו בבוץ. אז דחילק מר ספירו! אל תלמד אותנו בפטרוניות אווילית על קלאוזביץ ועל תורתו. אתה חובב מושבע וחסיד קבוע של ערפאת. זה מה שאתה רוצה? שיבושם לך.

http://www.faz.co.il/thread?rep=1137
לערן ב.ד - דימוי הקולנוע
יורם המזרחי (יום שני, 29/04/2002 שעה 4:33)
בתשובה לeran ben david

קראתי וגם אם לא התשכנעתי באופן מלא,נהנתי למקרא דימוי- הקולנוע (גם אני משתמש בדימויים מסוג זה ) אבל ידידי-ישמרנו האל אם האימפריאליסטים האמריקאים כדבריך, יחליטו באמת ובתמים שההצגה הבאה צריכה להופיע על המסך הבגדדי.....
הפעם,כך נראה בעיני,אין לאמריקאים הרבה תומכים במרחב ואם כך.....''הסקאדים'' של ''ההצגה'' ירדו על ראשי אזרחי ישראל.....מה דעתך על סיכון/סיכוי של מלחמה איזורית רחבה....''אמריקה נגד כולם'' מה יעשה וכיצד יתנהג ''הקיסינגר הבא'' ומה תעשה ישראל?
אנא, חלק השקפותיך בעניין שהוא כמעט...''מיידי''?

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.