פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לחכם ציון, 20/06/08 16:56)

http://www.faz.co.il/thread?rep=118017
[•] צביעות והתחסדות
שובר שתיקה (שבת, 21/06/2008 שעה 21:58)
בתשובה לחכם ציון

ארה''ב אינה פראיירית, היא משלמת לישראל כדי להחזיקה צמוד לעצמה, גם כדי להשפיע עליה וגם כדי שיהיה לה קלף מיקוח בעולם הערבי (אם כי זה לא הדבר היחידי).
האמירה של כמה הזויים כאילו רק ארה''ב היא הנותנת ורק ישראל היא המקבלת היא זנותית, כאילו מעשה ''האהבה'' הזה תלוי רק באמריקאים כמתנים 'אהבה' עם ישראל. ארה''ב נותנת חישראל אבל גם ישראל נותנת הרבה לארה''ב. מבחינה יחסית אולי ישראל נותנת יותר, אבל מבחינה אבסולוטית אין ספק שארה''ב היא שלמעלה. היחסים הם גם של אינטרס משותף, ערכים משותפים והבנת המציאות הפוליטית העולמית. ברגע שאחד מהאלמנטים האלה ישתנה, אנחנו נראה נסיגה באינטימיות היחסים. אבל העובדה שהם עדיין מתקיימים מעידה שהם משרתים את שני הצדדים, גם מהסיבות שמנית. וגם מסיכות של ערכים ותפיסת עולם.

בהחלט יתכן שכאשר הכוח המוסלמי בתוך ארה''ב יתחזק אנחנו נראה התרחקות של ארה''ב מקשריה עם ישראל. ישראל צריכה להכין עצמה ליום הזה ע''י הרחבת העצמאות הכלכליתץ שלה ופיזור מנופי כוח מול כוחות שוק נוספים כמו אירופה (שלאחרונה הביעה רצון לחזק את הקשרים האסטרטגיים עם ישראל), עם סין, הודו, אוסטרליה, יפן וכן, גם רוסיה ומזרח אירופה (פור-שור). ברזיל ומדינות דרום אמריקה גם הן צריכות להיות על הכוונת.

ככל שישראל תהיה מרושתת יותר במפת היחסים הכלכליים עם מדינות העולם היא תהיה בטוחה ויציבה יותר ובהכרח התלות שלה במדינה אחת יילך ויצטמצם.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.