פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה ליוסלה , 27/07/08 12:10)

http://www.faz.co.il/thread?rep=119996
טול קורה מבין ענייכה...
חזי (יום ראשון, 27/07/2008 שעה 12:20)
בתשובה ליוסלה 

יוסלה:

''שמעון מנדס מחפש בנרות את הפגמים
בשכנותיה של ישראל שכבר חתמו עימה על
הסכמי שלום.''

אם יש שלום עם מצרים:

1- מדוע אין כאן תיירים ממצרים ?

2- מדוע המצרים מונעים ככל יכולתם מיזמים כלכליים משותפים ?

3- מדוע אין חילופי תרבות עם מצרים ?

4- מדוע באמצעי התקשורת המצריים לא משמיעים יצירות ישראליות ?

ועוד ועוד קושיות בעניין זה..

יוסלה,

תמשיך לראות ביריקות של המצרים לעברכה, גשם מבורך...

http://www.faz.co.il/thread?rep=119999
מכתב גלוי ליוסל'ה ומרעיו
שמעון מנדס (יום ראשון, 27/07/2008 שעה 14:05)
בתשובה לחזי

לאלה שזורקים רפש בדעה האחרת ועל בעליה, אבל אינם מעיזים להופיע בשמם המלא לאור השמש. שמתם לב שאתם נוהגים כמו חסן נצראללה - נואמי נאומים חוצבי להבות... אבל מתחתית הבונקר.

נכון, יש לי הגיון של כתה א'. מסתבר שביחס לשכנינו מסביב זה עדיף על הגאונות שהבאנו מחו''ל. ראש המוסד בשנת 1973, הפיל על ישראל את אחת ממכות מצרים המודרניות, שעד היום, כמעט ארבעים שנה, לא התאוששנו ממנה. יד ימינו של סאדאת בא והציע את שרותיו הטובים בתמורה להרבה כסף. הוא מסר לנו מידע, מבחינה מודיעינית המידע היה מעולה ואמיתי. מידע ששום ראש גוף מודיעיני לא היה חולם לקבלו מאויביו. המידע נבדק פעם אחר פעם, והסתבר שכולו אמת. אבל ראש המוסד שהיה בטוח שתפש את סאדאת בביצים, לא טרח לבדוק את המניעים והמגמה של הרעפת המידע האיכותי הזה. רק בשני דברים הד''ר אשרף מרוואן,ה''חמור'' האישי של סאדאת, שקר לנו. בנושא התמרונים הצבאיים המצריים שעלו על שרטון ונכשלו כל הזמן. ובנושא המגמה.

עד כדי כך היינו גאונים, שאפילו המלך חוסיין הגיע מזדעק לתל-אביב, נפגש עם גולדה, וניסה לפקוח לנו את העיניים ואת המוח. אבל אנחנו הגאונים בשלנו. את התוצאה אנחנו כבר מכירים. הנצחון הצבאי הגדול ביותר בהיסטוריה הצבאית העולמית; מהלכי קרבות שנלמדים עד היום באקדמיות הצבאיות ברחבי העולם; ועם כל זאת ירדנו משדה המערכה מובסים. ארבעים שנה, אני מסתובב עם לב שרוף על השאננות שנבעה מעודף הגאונות שהשתפכה ממוחותינו בימים ההם.

היתרון שלי על כולכם הוא שאני עם שורשים יהודיים עמוקים (למדתי בחדר בילדותי), אבל איך אומרים האשכנזים, אני גם ערבער. גדלתי אתם, חייתי אותם ולמדתי אותם. וכל מה שאני עושה, זה לפקוח לאנשים כמוך את העיניים, כדי שלא נפול בפח היקוש של היוהרה והגאונות.

אינני רוצה לשנותם ואף לא לתקן מעוות במחניהם. אנחנו תמיד מתייחסים אליהם כאל טפשים, חסרי מעוף. ולא היא. ארכיון המודיעין של אש''ף שנתפש בבירות במלחמת לבנון הראשונה, שם בכיס הקטן את הארכיון שלנו. אנשינו הוכו בתדהמה לנוכח המימצאים שהיו שם. אילו רק ידעת מה מצאו חיילינו בבסיס המודיעין של החזבאללה קרוב לגבול שלנו, היית מסמיק מבושה.

אנחנו חייבים כל הזמן לבדוק את נתיב חיינו, כמו הנווט שבודק את נתיב טיסתו לאורך כל הדרך. כדי שלא ייאמר עלינו שנרדמנו בשמירה. פעמיים זה כבר קרה לנו, הראשונה עם סאדאת והשניה עם חסן נצראללה. ואם לא נלמד להתנהג כמוהם בעתות מלחמה, אין לנו כאן מקום במזרח הערבי. כמאמר הפתגם ''ברומא התנהג כרומאי'' בערב התנהג כערבי.

תתוכחו אתי על התוכן. אל תדביקו תוויות אישיות לאיש מן המתדיינים. האמת לא תמיד נעימה, אבל זה מה יש. אבל מישהו גדול ממני, שאני בסך הכל חגב קטן על ידו אמר: ''אַרְבָּעִים שָׁנָה אָקוּט בְּדוֹר וָאוֹמָר עַם תּוֹעֵי לְבַב הֵם, וְהֵם לֹא יָדְעוּ דְּרָכָי'' (תהלים, צ''ה י').

http://www.faz.co.il/thread?rep=120003
מכל הסיפור הזה
עמיש (יום ראשון, 27/07/2008 שעה 14:46)
בתשובה לשמעון מנדס

לא ברור לי מדוע לא ענית לשאלה שלי.

http://www.faz.co.il/thread?rep=120006
עמיש, עניתי על השאלה שלך
שמעון מנדס (יום ראשון, 27/07/2008 שעה 16:38)
בתשובה לעמיש

בתשובה קודמת שלי עניתי לכמה מתדיינים ביחד.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.