פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לע.צופיה, 12/08/08 17:11)

http://www.faz.co.il/thread?rep=120892
ע. יקירי
דוד סיון (יום שלישי, 12/08/2008 שעה 19:23)
בתשובה לע.צופיה

בניגוד לתיאוריה של מוכר הסיפורים שממציא סיפורים על
המציאות ואחר כך מדביק תיאוריות למציאות המדומינת. המחבר
של הספר כנראה יצר מודל של המציאות כדי לטפל בשאלות החשובות של חיינו. נכון שההנחות בהן הוא עושה שימוש אינן אובייקטיביות (ולכן המסקנות תלויות בהשקפת העולם) אבל הוא אינו מחביא אותן מתחת לשטיח.

דבר יותר חשוב הוא שהמודל הזה ממשיך להיות טוב לימינו אנו, למרות, שהרבה מים זרמו בירדן, שהמציאות השתנתה מאד מאז 1975.

http://www.faz.co.il/thread?rep=120895
[•] ראוי שסיון יבין באב, ואם לא באב אז בתמוז
אמנטל (יום שלישי, 12/08/2008 שעה 21:22)
בתשובה לדוד סיון

[• הוסרו קטעים בהתאם לכללי המערכת .]

ש-הודנה היא:

בעבר

''על פי המסורת האסלאמית ללוחמי ג'יהאד מותר, בתנאים מסוימים, להכריז על הפסקת לחימה (מעין שביתת נשק) במלחמה נגד ה''כופרים'' בדת האסלאם, זאת כאשר המלחמה משתבשת או כאשר בהערכת מצב מתברר שלאויב יש יותר כוח או יכולת מהם, ואם תימשך המלחמה האויב יגבר. מטרת ההודנה היא להתארגן מחדש להמשך המאבק, ולחזק את יכולת הלוחמים. ההודנה מוגבלת בזמן (10 שנים) ומותר להפר אותה אם האויב נחלש או כאשר ההכנה להמשך הלחימה הופסקה.

[•]...

[עריכה] כיום

בקרב דוברי ערבית היום משמשת המילה ''הודנה'' גם כתרגום למונח ''שביתת נשק'' (truce). כך למשל, קו שביתת הנשק ששורטט בין ישראל לשכנותיה בעקבות הסכמי רודוס כונה בערבית ''קו ההודנה'' (خط الهدنة, ''ח'ט אלהדנה''). הסכמי רודוס אמנם לא כללו הכרה במדינת ישראל, אולם הם היו הסכם חתום בין שני הצדדים הלוחמים על הפסקת הלחימה. לפיכך, נראה שמשמעות המונח ''הודנה'' השתנתה לפחות בהקשרים חילוניים. לצד המונח ''קו ההודנה'' שימש גם המונח ''קו הפסקת האש'' (خطّ وقف إطلاق النار, ''ח'ט וקף אטלאק אלנאר'') במשמעות זהה.
[•]...

http://www.faz.co.il/thread?rep=120933
[•] ראוי שסיון יבין באב, ואם לא באב אז בתמוז
אמנטל (יום רביעי, 13/08/2008 שעה 15:55)
בתשובה לאמנטל

[• הגיע הזמן שתלמד את כללי המערכת <דיון 1510>.]

עברו הרבה שנים מאז 1975.... אבל זה כמו אחד שנופל מגורד שחקים ונמצא בדרך להתרסקות ואומר לעצמו שבינתיים הכל בסדר, עברט הרבה קומות ועכשיו הוא מול הקומה ה-‏20 בדרך לקקע המציאות..... ככה דוד סיון טוען למנטרה שעברו הרבה שנים מאז 1975..... עד שהמציאות תחבוט בהכרתו ותחדור לתודעתו כשהוא יתנגש בה.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.