פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לדוד סיון, 12/08/08 19:23)
[•] ראוי שסיון יבין באב, ואם לא באב אז בתמוז
אמנטל (יום שלישי, 12/08/2008 שעה 21:22)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו קטעים בהתאם לכללי המערכת .]

ש-הודנה היא:

בעבר

''על פי המסורת האסלאמית ללוחמי ג'יהאד מותר, בתנאים מסוימים, להכריז על הפסקת לחימה (מעין שביתת נשק) במלחמה נגד ה''כופרים'' בדת האסלאם, זאת כאשר המלחמה משתבשת או כאשר בהערכת מצב מתברר שלאויב יש יותר כוח או יכולת מהם, ואם תימשך המלחמה האויב יגבר. מטרת ההודנה היא להתארגן מחדש להמשך המאבק, ולחזק את יכולת הלוחמים. ההודנה מוגבלת בזמן (10 שנים) ומותר להפר אותה אם האויב נחלש או כאשר ההכנה להמשך הלחימה הופסקה.

[•]...

[עריכה] כיום

בקרב דוברי ערבית היום משמשת המילה ''הודנה'' גם כתרגום למונח ''שביתת נשק'' (truce). כך למשל, קו שביתת הנשק ששורטט בין ישראל לשכנותיה בעקבות הסכמי רודוס כונה בערבית ''קו ההודנה'' (خط الهدنة, ''ח'ט אלהדנה''). הסכמי רודוס אמנם לא כללו הכרה במדינת ישראל, אולם הם היו הסכם חתום בין שני הצדדים הלוחמים על הפסקת הלחימה. לפיכך, נראה שמשמעות המונח ''הודנה'' השתנתה לפחות בהקשרים חילוניים. לצד המונח ''קו ההודנה'' שימש גם המונח ''קו הפסקת האש'' (خطّ وقف إطلاق النار, ''ח'ט וקף אטלאק אלנאר'') במשמעות זהה.
[•]...
_new_ הוספת תגובה[•] ראוי שסיון יבין באב, ואם לא באב אז בתמוז
אמנטל (יום רביעי, 13/08/2008 שעה 15:55)
בתשובה לאמנטל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הגיע הזמן שתלמד את כללי המערכת דיון 1510.]

עברו הרבה שנים מאז 1975.... אבל זה כמו אחד שנופל מגורד שחקים ונמצא בדרך להתרסקות ואומר לעצמו שבינתיים הכל בסדר, עברט הרבה קומות ועכשיו הוא מול הקומה ה-‏20 בדרך לקקע המציאות..... ככה דוד סיון טוען למנטרה שעברו הרבה שנים מאז 1975..... עד שהמציאות תחבוט בהכרתו ותחדור לתודעתו כשהוא יתנגש בה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי