פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה ליוסלה , 20/08/08 8:42)
יופי, המורה לצילום
שובר שתיקה (יום רביעי, 20/08/2008 שעה 23:50)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולי צילום שחור לבן אתה יודע, אבל בטח שאתה לא יודע אפילו לצלם את ''הסכם ז'נווה'', ואתה סתם מגרבץ פתפותי ביצים ופיצפוצי אורז, אבל בטח אינך מבין מה כתוב באותו הסכם.

מי בדיוק הסכים וחתם על ''הסכם ז'נווה'?
צמד החמד יוסי ביילין ויאסר עבד רבו who?

גם אם נניח שהרוב בישראל מקבל או יקבל את ההסכם (כל השמאל ורוב המרכז שזה מהקומוניסטים-אנרכיסטים ועד קדימה), כמה בצד הפלסטיני מקבלים אותו?

בעוד שבישראל המרכז מתחזק וישנה דליפת עריקים מהימין שמאלה לכיוון המרכז הרי שאצל הפלסטינים יש הגירה מהפתח (שאתה מכנה אותם מ''מ -מרכז מתון) לכיוון חמאס במשמעות שיותר ויותר פלסטינים מתנגדים להשלמה עם ישראל ורוצים בחורבנה דרך המשך המאבק. הרשות הפלסטינית מעולם לא אימצה את ההסכם הזה. שוויץ הודתה שהיא מימנה חלק גדול בכינוס הישראלים והפלסטינים ודחפה להסכם. מיליונרים שמאלנים כמו סוחר ההגרלות וההימורים שקד והמיליארדר השמאלן ג'ורג' סורוס נתנו גם הם את חלקם. עמרם מצנע, יוסי ביילין, אמנון ליפקין-שחק, אברהם בורג, נחמה רונן, חיים אורון הם לא דמויות מליבת החברה והעשייה הפוליטית בארץ, והם לא יצגו בשיחות אלא רק את עצמם. יאסר עבד ראבו, סופיאן אבו זיידה, נביל שעת' וקדורה פארס לא רק שלא ייצגו את הפלסטינים, הם אפילו לא ייצגו את הפתח.

'הסכם ז'נווה' הוא הסכם רשלני וזחוח שמזכיר בלידתו ובכתיבתו את ''הסכם אוסלו'', בין היתר כי הוא משאיר הגדרת המושג 'פליט' פתוח ולא נותן בהם סימנים. כיום ישנם רבים בלבנון, סוריה, ביו''ש ובעזה שמקבלים סיוע כפליטים בעוד הם אינם פליטים ולא צאצאי פליטים. אונר''א (כמאמר החכם ציון תגובה 117855 ) נתנה להרבה עכברים לקפוץ לספינת הפליטות כי מבחינתה כמה שיש יותר פליטים ככה היא ארגון גדול וחזק יותר פרסונלית ותקציבית. ארגון מושחת לא בא לתקן את סימפטום הפליטות אלא להנציחו מסיבות של שרידות הארגון ושמירת הביטחון הכלכלי של אלפי עובדיו הפרזיטים.

שוב צוות משא-ומתן ישראלי, ממונה מטעם עצמו, שהתיימר לדבר בשמם של רוב אזרחי ישראל, חתם על הסכם ז'נווה עם משלחת פלשתינאית שייצגה לכל היותר את עצמה. הצוות ויתר כמעט על כל סידורי הביטחון בגדה המערבית וברצועת עזה שאליהם חתרו ממשלות ישראל בעבר. הסכם ז'נווה הוא רשלני וחלול ואינו משאיר לישראל שום רשת ביטחון למקרה שהפלשתינאים יפרו אותו. דומה שאדריכלי ההסכם הזה לא למדו דבר מקריסתם של הסכם אוסלו, לו היו שותפים.

המסמך גם לא מגדיר ''מיהו פליט''?
ע''פ החוק הבינ''ל ''פליט'' הוא מי שנאלץ לברוח או גורש מביתו ועזב למדינה אחרת. בני הפליטים ונכדיהם כבר לא נחשבים לפליטים ע''פ אמנות האו''ם. מדוע שלא נגדיר שפיצוי, אם מגיע, יינתן רק לפליטים עצמם – יהודים וערבים – ולא לצאצאיהם וכך לשמור על גבולות החוק הבינ''ל?

ההסכם גם מתעלם מהפליטים היהודים שנטשו או ברחו ממדינות ערב על רקע מלחמתן בישראל ובכך הוא מקפח ומפלה את היהודים מהערבים.

מעבר לכך, ההסכם קובע שגם המדינות שאירחו את הפליטים יזכו לפיצוי מתאים. כלומר, מדינות ערב כמו סוריה, לבנון ומצרים יזכו במיליארדי דולרים משום שהקפידו במשך 60 לסגור את הפלסטינים במחנות ובכך לשמר את הסימפטום של מלחמתן בישראל. זה פרס לאלה שכשלו לקיים את החוק והמוסר. ההסכם מתיר לפלסטינים לבחור את ישראל כמחוז להתנחלות קבע ולמעשה לא מטיל ממש מגבלות: '' The refugees could also elect to remain in their present host countries, or relocate to third countries, among them Israel, at the sovereign discretion of third countries.''

ישראל משום מה היא לא רק אופציה לקליטת פליטים אלא 'אופציה בריבוע'.
ב'סעיף 7 – פליטים' / סעיף 4 ''בחירת מקום מגורי קבע'' נקבעו במפורש שמספר הפליטים שיעברו ל''מגורי הקבע של הפליטים'' בתוך ישראל לא יהיה נתון לשיקולה הבלעדי של ישראל אלא גם לכמות הפליטים שתיקלוטנה ''המדינות השלישיות'' ככתוב בסעיף 4 ה' iii :
''אופציה ד' (קליטה במדינת ישראל) תהיה נתונה לשיקול דעתה הריבוני של ישראל ותהיה בהתאם למספר שישראל תגיש לנציבות הבינלאומית. מספר זה ייצג את המספר הכולל של פליטים פלסטיניים שישראל תקבל. כבסיס, ישראל תיקח בחשבון את הממוצע של המספרים הכוללים שיגישו המדינות השלישיות השונות לנציבות הבינלאומית.'' זוהי הכרה חוקית ומעשית של ''זכות השיבה''. זוהי פתיחת הסדק בסכר הישראלי שתביא לקריסתו.
בהנחה שלבנון וסוריה תקלוטנה רבים מחמשת מיליוני הפליטים וצאציאם שחיים שם היום הרי שרבים אחרים יהיו רשאים לפי '' ז'נווה'' לבוא ולגור בישראל לאור העובדה שישראל מתחייבת לקלוט: ''.... המספר הכולל של פליטים פלסטיניים שישראל תקבל. כבסיס, ישראל תיקח בחשבון את הממוצע של המספרים הכוללים שיגישו המדינות השלישיות השונות לנציבות הבינלאומית.''.

Geneva Kills Israel Softly!

_new_ הוספת תגובההפלסטינים הם הפרטנר למשא ומתן, - לא יוסלה
יוסלה  (יום חמישי, 21/08/2008 שעה 1:32)
בתשובה לשובר שתיקה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא ברור ליוסלה
איזו שתיקה 'שובר שתיקה'
בדיוק שובר,

אך כמו מר פרלמן הנקדן, גם השברן
מתעקש לנהל משא ומתן לשלום,
עם עצמו.
וזה פתטי, היות והוא מאשים את חותמי
הסכמות ג'נבה,
-''שוב צוות משא-ומתן ישראלי, ממונה מטעם עצמו,''-
שמאמציהם לשווא בשל היעדר הקשר מדיני
אמיתי. הרי זה הוא עצמו שכתב כאן מסמך שלם
כביקורת על הסכמות ג'נבה, כוויכוח עם עצמו. מדוע
שלא יתנדב לצוות שעובד על הסכם הקבע, במקום
להשקיע מאמצים כה רבים שמטרתם 'להוכיח'
ש'אין עם מי לדבר'.

זה גם אופייני לכותב שהוא פותח את כתב ההכחשה הארוך שלו
במספר גידופים לא מכוונים היטב כלפי יוסלה,

''בטח שאתה לא יודע אפילו לצלם את ''הסכם ז'נווה'', ואתה
סתם מגרבץ פתפותי ביצים ופיצפוצי אורז, אבל בטח אינך מבין
מה כתוב באותו הסכם,''

הרי מה נותר לעשות כאשר
החלטת מראש שאין כיבוש,
אין פלסטינים, וטרנספר זה
טיול שנתי למדבר יהודה.
_new_ הוספת תגובההפלסטינים הם הפרטנר למשא ומתן, - לא יוסלה
חכם ציון (יום שישי, 22/08/2008 שעה 13:52)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יוסלה לא השתנה.
הוא לעולם לא ישיב לעניין
ותמיד ישוב ל'כיבוש', 'פליטים', 'טרנספר' שלו.

שובר שתיקה מציב שאלות קשות לשמאל
ונראה שקשה ליוסלה להתמודד עם תשובות
לעניין ואז הוא בורח ומסתגר במנטרות
הקבועות שלו.
_new_ הוספת תגובההפלסטינים הם הפרטנר למשא ומתן, - לא יוסלה
יוסלה  (יום שישי, 22/08/2008 שעה 23:59)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהוהפיתה היא הפרטנר של הטחינה
צדק (יום ראשון, 24/08/2008 שעה 6:42)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העיקר לקשקש.........
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי