פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לדוד סיון, 27/08/08 7:57)

http://www.faz.co.il/thread?rep=121663
בסדר
יחזקאל,הרצליה (שבת, 30/08/2008 שעה 22:53)
בתשובה לדוד סיון

בסדר

http://www.faz.co.il/thread?rep=122319
המגמתיות של אלי אשד והתעלמותו מעובדות היסטוריות
סתם אחד (יום ראשון, 21/09/2008 שעה 17:15)
בתשובה ליחזקאל,הרצליה

אלי אשד יוצא מעורו להדביק לכל התייחסות שלא כדעתו לנושא הכוזרים משמעות מגמתית ותעמולתית של אנטישמיות וגזענות מזרחיתובכך מסיט את הדיון לתחום הגיחוך והשקר.
אם עסקינן במשמעות הקונקרטית לימינו לשאלת התגיירות הכוזרים מימדיה ומשמעותה לגבי מוצא הפזורה האשכנזית אז צריך לקחת בחשבון שתי עובדות עיקריות
1. החפיפה הכרונולוגית בין נפילת הממלכה הכוזרית המגויירת כולה או חלקה לבין ההתמלאות של מזרח ארופה ביהודים וזה קרה במאות העשירית למאה השלוש עשרה.
2.המהפך הדמוגרפי הפנים יהודי שבו היהודים שהיו מרוכזים 90 אחוז בארצות שמסביב לים התיכון, צפון אפריקה דרום ארופה ואסיה המערבית.המהפך הזה הביא לכך שבמאה ה 19 נוצר מצב שבו האשכנזים הפכו להיות 90 אחוז מיהודי העולם.
השאלה היא באם מהפך חסר הגיון זה הוא תוצאה של הגירה או התגיירות.
כדי לענות על שטאלה זו צריך לבחון את ענין הנתןנים המצדיקים מהפך זה בגל של הגירה עצום שכזה ובאם התנאים הגאופוליטיים של התקופה אכן יש בהם כדי להצדיק את גירסת ההגירה.
אין ספק כי בשולי האזורים הגאוגרפיים בהם שכנו היהודים
שהתפזרו אחרי חורבן בית שני היתה הגירה מסויימת מיזערית לארצות ארופה המרכזית והמזרחית והיתה גם הגירה מיזערית בכוון ההפוך. אך בתקופה בה מדובר לא היו תנאים ונסיבות להגירה המונית שכזו. ניקח גם בחשבון את ההבדלים האקלימיים והמרחקים הגאוגרפיים. יהודים שחיו במזג אויר סב טרופי יהססו ביותר להגר לאזורים מרוחקים אלפי ק'מ כדי למות בקור הסיבירי. מבחינה בטחונית ופוליטית מדובר בימי הביניים ומסעות הצלבנים וקשה להאמין שיהודים שאינם טיפשים יעזבו את החיים הסובלניים בקרב עמי האיסלם כדי להנות מחום המדורות עליהן צלו ברחובות הצלבנים את היהודים והקוזקים שרצחו אלפי יהודים ואנסו את בנותיהם.
מהבחינה הכלכלית ההגירה המדומיינת הזו לא היתה לה כל הצדקה כי מדובר באזורין פאודליים עניים חסרי כל עוצמה כלכלית שתמשוך מהגרים בני דת שנואה .
כך שלא ניתן אלא לקבל את המסקנה ההגיונית שאם לא היו נסיבות להגירה ואין הוכחות עובדתיות לקיומה של הגירה מדומיינת זו אז יש לקבל כעובדה את ההנחה כי המהפך הדמוגרפי הוא תוצאה של התגיירות מייד אין כוזריה כגורם העיקרי.

http://www.faz.co.il/thread?rep=122320
המגמתיות של אלי אשד והתעלמותו מעובדות היסטוריות
סתם אחד (יום ראשון, 21/09/2008 שעה 17:20)
בתשובה לסתם אחד

בתגובה הקודמת נשמט שמו של הכותב שהוא מוני יקים האנטיציוני

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.