פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לשמעון מנדס, 02/09/08 9:23)

http://www.faz.co.il/thread?rep=121808
אני דווקא בהיר לחלוטין
מודי בלוז (יום שלישי, 02/09/2008 שעה 12:00)
בתשובה לשמעון מנדס

אין הבדל בין גנרלים לבין פקידי אוצר. לאחרונים אין גייסות, אבל יש משהו חזק יותר - כסף.

אינני מאמין שהיום בפתיחות החברתית הרבה במדינה, הפילוג והויכוח הפוליטי הדינמיים אפשר לדבר על הפעלת הצבא למטרות פוליטיות. תשכח מזה, זה פשוט בלתי אפשרי.

אני חרד יותר מהאפשרות לתעל כספי תקציב לבעלי הון שתומכים בשלטון פוליטית. כאן העניין מורכב יותר וקיים אינטרס ברור של שני הצדדים, הממשלה ובכירי המשק, לקיום תזרים המזומנים וסתימת הפה.

עם כל הכבוד למשה דיין ויש לי כבוד אליו, הוא מעולם לא הילך אימים על בן גוריון. בן גוריון היה מנהיג חזק שהשרה כבוד ופחד מפניו ושום משה דיין לא יכל לו. בטח לא בשנות ה-‏50 כשבן גוריון היה עוד ''צעיר ברוחו''. גם כשבן גוריון דעך בתחילת שנות ה-‏60 משה דיין נשאר נאמן לו (כמו שמעון פרס).

http://www.faz.co.il/thread?rep=121815
אני דווקא בהיר לחלוטין
שמעון מנדס (יום שלישי, 02/09/2008 שעה 15:37)
בתשובה למודי בלוז

הרי אני אומר בעצמי שמשה דיין היה איש של בן-גוריון. זה כשלעצמו אומר שהרמטכ''ל לא הילך אימים על ראש הממשלה. אבל יחד עם זאת, אני זוכר זאת היטב, בן-גוריון לקח את דיין לשיחת שכנוע בנחיצות הנסיגה מסיני.

אינני יודע בן כמה אתה. אבל הרקע לזה היא הנסיגה מסיני ב-‏1949. יגאל אלון אז התנגד לנסיגה, אבל הוא קבל את המרות של ב.ג. עם הסתייגות: ''אנחנו עוד נצטרך לחזור לכאן'', אמר אלון כאשר נסוג מאל-עריש.

אשר לאפשרות של הפיכה, לא לעולם חוסן. אם נבחרינו ימשיכו להיות כל כך מושחתים - זה אפשרי ואפילו הצבור יתמוך בזה.

בתלמוד נאמר: ''ועשו לכם סייג''. כלומר כדאי לתחום גבולות בטחון. למשל, אין איסור לשאת כסף בשבת. האיסור הוא על המסחר. אלא שחז''ל אמרו מוטב שלא ישא כסף בכיסו מחשש שמא יתפתה. ולכן צריך לחזור למודל של ב.ג.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.