פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לדוד סיון, 11/09/08 17:30)

http://www.faz.co.il/thread?rep=122013
להפך. החוכמה היא בדיוק זאת - הצגת מימדים לבחינת תופעות
מיכאל שרון (יום חמישי, 11/09/2008 שעה 20:10)
בתשובה לדוד סיון

שלב ראשון לכל בדיקה הוא הצגת המימד. למשל, מימד שיעור רגולציית-יתר בתחום העיסקי, נניח, או שיעור אכיפת חוקי ההגבלים העיסקיים ושיעור הסכמים קרטליסטיים ניסתרים, או שיעור הפחת בכספים בתקציב ממשלתי. בשלב השני מפלג הונאה ויאחב''ל במשטרת ישראל כבר יכולים לבדוק דברים באופן מונחה וממוקד.והמרתק, המרתק הוא שתמיד יש ממצאים בשפע בתחום הפשיעה הכלכלית בישראל, אין אפס.

הנקודה המרתקת בישראל הוא שאין כאן אפס, כמו בקידוח בארות הנפט במדינות המפרץ בתחילת המאה ה-‏20. בכל מקום שקדחת - פרץ נפט. כך גם השחיתות הכלכלית בישראל, היא ענקית, ענקית, צריך רק לסמן תחום, ואז המשטרה או תחקירנים מתחילים לחקור - ותמיד תגלה הן שאכן יש שם שחיתות. ושנית וחשוב מכל, שאמירותיך היו ממעיטות, השחיתות שתתגלה עולה על כל מה שחשבת.

http://www.faz.co.il/thread?rep=122022
ביננו מיכאל
גדי לוי נשטיין (יום חמישי, 11/09/2008 שעה 21:12)
בתשובה למיכאל שרון

באיזה צד היית רוצה להימצא?
בצד של הקרטליסטים או בצד של אלה שיכולים להרשות לעצמם לכל היותר לשתות קריסטל?

http://www.faz.co.il/thread?rep=122040
יש לי ברירה? אליטות הביזה הינן חסרות נגישות
מיכאל שרון (יום חמישי, 11/09/2008 שעה 22:57)
בתשובה לגדי לוי נשטיין

האשלייה שמפיחות האליטות בתוכניות כגון ''כוכב נולד'': כל אחד, אם רק ''יש לו את זה'' יוכל לקרוע את השחקים.

אלא שבפועל מדובר באליטות חסרות חדירות, מבוצרות, המגינות בכל ניבזות ואלימות גלוייה וסמוייה שבעולם על אינטרסים מבוצרים והמשך זרימת הון העתק לאנשיהם.

''יש לו את זה'' כגון בכוכב נולד: שים לב שמדובר בכללי משחק שרירותיים שאינם ידועים לך, והמשתנים אד הוק כמו מכרזים תפורים על פי גחמת גורמי ההון הגדול.

אני דווקא הייתי קורבן שחיתות, ועקב ההתנסות האישית, הפכתי זאת לאתגר בונה, ואני גם לוחם שחיתות. ועדיין, עוסק בנושאים שונים במסגרת מפעל רב תחומי, אך זאת - חייבים.

ועדיין, גם אילו הייתי על הצד בו מרוחה החמאה ונערם הקאוייאר (ולא כך שעלי לעמול לכל דבר ממש ב-‏10 אצבעות), אני מבטיחך חגיגית שהייתי שומר על מידת אנושיות ומפיץ נאורות וצדק במידה המתאפשרת ויותר מזאת.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.