פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לסתם אחד, 22/10/08 8:01)
פראזה בנאלית , המצביעה על מחלת השמאלנותיס בשלב הסופני
(יום רביעי, 22/10/2008 שעה 18:11)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למעשה, אין צורך בתורת הומוס שמולנוס. פתח את ספר התורה שלך, וקרא מה אומרת התורה על הגר החי בתוכך. בנוסף, נסה להפנים את האפשרות שערביי ישראל הם הם צאצאי עם התנ''ך, ושרומי ובבל לא היגלו את יהדות הארץ.
_new_ הוספת תגובהפראזה בנאלית , המצביעה על מחלת השמאלנותיס בשלב הסופני
סתם אחד (יום רביעי, 22/10/2008 שעה 20:49)
בתשובה לeric.forster@forsteradvisors.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אויב אינו גר בהגדרה,
ערביי ישראל , הם ערבים כפי שאתה טוען וכפי שהם טוענים.
עולם המושגים שלך מבולבל וצופן בתוכו הרבה בורות וידע עיתונאי מוגבל בלבד.
נקווה שאתה מיעץ ללקוחותיך ביותר מקצוענות.
_new_ הוספת תגובהע. מישקובּיץ': אין חשש שערביי ארץ ישראל הם ממוצא יהודי
סתם אחד (יום רביעי, 22/10/2008 שעה 21:32)
בתשובה לeric.forster@forsteradvisors.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ערביי ישראל נשענים על 3 יסודות שונים. ואכתוב את זה בקצרה כדי לא לרגש אותך עד אכזבה:

1. שארית העמים שנספחו לכיבוש הרומי והביזנטי: יוונים, צידונים, מצרים ושאר ספחים שנדדו בעולם הקדום ונשארו בארץ. במאה הראשונה לספירה היו כ-‏7 מיליון יהודים בארץ ובתפוצות. בארץ היו כ-‏4-5 מיליון. במלחמות ובעימותים עם הרומאים נהרגו כמיליון וחצי - שני מיליון יהודים עד לאחר מרד בר כוכבא. מהנותרים הוגלו לפרובינציות הרומאים יותר ממיליון בני אדם. לוחמים ומורדים שנתפסו ולא הוצאו להורג הוגלו ובני משפחותיהם אחרים. יש לנו תיעוד על שיהודים מילאו תפקידים בצבא העזר של הרומאים בפרובינקיות כמו בהונגריה, דרום גרמניה, ספרד, צרפת, בריטניה של היום. רבים הנו קהילות באיטליה של היום ובצפון אפריקה. היתה גם הגירה מארץ ישראל ואליה של משפחות יהודיות.
כלומר, הבסיס המקומי למוסלמים הוא הישוה הנוצרי בארץ שרק חלקו הקטן היו יהודים שהתנצרו. רוב היהודים דבק ביהדות, משניות, תלמוד, סנהדרין, נשיאות.
בין הערבים יש גם כמה משפחות שמוצאן יהודי אבל אין כמובן רישומים ברורים של מי זה מי. ישנן מסורות אבל לא מתועדות הנשענות על סיפורים שעברו מדור לדור וכל דור הוסיף או הוריד קצת פילפל. היום נהוג להצביע על שתי חמולות בגליל התחתון ועל שבט יושב מערות בדרום הר חברון כבעלי זיקה לישוב היהודי. לא צריך לציין שהללו אינם יהודים ואינם נחשבים ליהודים ובכל מקרה אינם מייצגים את הנרטיב הערבי הפלסטיני. לאוכלוסיה זו נוספו צלבנים בלונדינים ועולי רגל נוצרים מאירופה שנותרו בארץ וספגו את אוירהּ. רובם אומנם נוצרים, אבל הם התערבבו גם במוסלמים.
(הישוב היהודי הגדול שהיה כאן בארץ הלך ונמוג כבר במאה ה-‏5 וביטול הסנהדרין סימל אותו. עיקר היהודים נטשו לבבל, אלכסנדריה, איטליה, קרתגו. מאוחר יותר נדדו לספרד. היהודים שנותרו המשיכו לצד המוסלמים, ואנחנו פוגשים את הקהילות היהודיות כאן עם פלישטת הצלבנים ולחימת היהודים לצד המוסלמים. יהודים ומוסלמים נסוגו לשולי ארץ ישראל וחלקם גם יצא ועזר לקהילות במרחב. רק מעטים יחסית נותרו בכמה נקודות בארץ. יהודים ומוסלמים חזרו לקראת החצי השני של המאה ה-‏12 ומאז אנחנו נוכחים בקהילות יהודיות בערים המרכזיות כמו ירושלים, חברון, טבריה, צפת, עכו, עזה ועוד.).

2. ערבים נוואדים, בדואים - הבדואים היו ה''מוניות'' של המזרח הקדום. הם נעו ממקום למקום אחר מרעה לעדריהם. אבל עיקר הגיע מסעודיה עם הכיבוש המוסלמי ב-‏629. אז הגיע מאסה גדולה של בדואים שנדבקה למרחבי ארץ ישראל, סוריה ומצרים ונותרה מאז להסתובב במרחב. רק בסוף המאה ה-‏19 התחילו הבדואים להיצמד למקומות בהם מצאו פתרונות קיום נוחים. היום הם פרוסים מצפון הנגב דרך יו''ש ועד הגליל.

3. מהגרים מוסלמים - עיקר המאסה של הישוב הפלסטיני היום הגיע מסוף המאה ה-‏19 ובעיקר עם ראשית המאה ה-‏20. יותר שהם הגיעו לכאן בגלל התעודדות הציונות, הם עזבו, נטשו או ברחו מהמקומות בהם הם גרו לכל אורך ההיסטוריה בשל סיכסוכי שלטון ובעלות על קרקע שהתעוררו עם תחילת רוח הלאומיות שנשבה בעולם המוסלמי. אם ב-‏1840 המצרים הביאו סודאנים לעזה, אשקלון, רמלה ויפו כדי שישרתו את השלטון המצרי שנמשך כאן כעשר שנים, הרי שבתחילת המאה ה-‏20 היגרו ערבים מעיראק (של היום), ירדן (של היום) וסוריה (של היום) ומצרים בשל הזעזועים החברתיים-פוליטיים שנוצרו עם הכיבוש הבריטי והצרפתי והקמת הממלכות הערביות. מסרביה, אלבניה ובוסניה היגרו לכאן כמה חמולות בשל רדיפות בארצן. אפילו מהודי הגיעו לכאן כמה חמולות מוסלמיות. גם ממרוקו. איראן. סוריה. קווקז. ועוד. עד היום אנחנו מבחינים בשוני בלבוש, בשפה ובמנהגים מסורתיים של קהילות המוסלמים.

ב.
בעקרון, בעמי אירופה השונים בהן היו קהילות יהודיות גדולות יש הרבה יותר ולאין שיעור ''דם יהודי'' מאשר בערביי ארץ ישראל. אין זה הופך את אותם חלקים של עמי אירופה ליהודים, או לחילופין לא נותן שום זכות פוליטית - לאומית ליהודים באירופה. צריכים בכל זאת לשמור על פרופורציה.
_new_ הוספת תגובהע. מישקובּיץ': אין חשש שערביי ארץ ישראל הם ממוצא יהודי
(יום רביעי, 22/10/2008 שעה 22:51)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תודה על המידע, שאינו שונה כלל ממה שלימדו אותנו בבית הספר התיכון עוד לפני שנים רבות. לפחות אינך טוען שערביי ישראל הגיעו לכאן במאה ה-‏19 כדי לעבוד בבניית מסילת הרכבת לחיג'אז.
_new_ הוספת תגובה[•] מדוע אינך נוהג כ אדם?
סתם אחד (יום חמישי, 23/10/2008 שעה 6:13)
בתשובה לeric.forster@forsteradvisors.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[•]... פורסטר, (זהו שמך האמיתי או אינגלזת אותו כדי להרגיש וואספ, צאצא של המייפלאואר?) לך לך מהאדמה הטובה והגזולה של האינדיאנים של פוקהונטאס .
ותפסיק להטיף לנו, שאנו על אדמת אבותינו מוסר
[•]...
_new_ הוספת תגובה[•] מדוע אינך נוהג כ אדם?
(יום חמישי, 23/10/2008 שעה 18:37)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מר אחד, את זכותי להביע דעה לא קבלתי ממך.לך יש זכות המעוגנת בחוק להביע דיעות פשיסטיות-גזעניות, ולי יש זכות להציע לך שתסתכל במראה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי