פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=123345
יש עוד בדברי אחד העם מאז:
דוד סיון (יום ראשון, 26/10/2008 שעה 12:27)

''אך לא זו בלבד, אלא שבכלל אין מדרכנו ללמוד מאומה מן העבר בשביל העתיד. הן זאת בודאי יכלנו ללמוד מדברי ימינו בעבר ובהווה, עד כמה מוכרחים אנו להיזהר לבלתי עורר עלינו חמת עם הארץ על ידי מעשים מגונים, עד כמה איפוא עלינו להיות זהירים בהנהגתנו עם עם נכרי שאנו באים לגור בתוכו מחדש, להתהלך איתו באהבה וכבוד, ואין צריך לאמר בצדק ובמשפט. ומה עושים אחינו בארץ ישראל? ההפך ממש! עבדים היו בארץ גלותם, ופתאום הם מוצאים עצמם בתוך חרות בלי גבול, חרות פרועה, שיכולה להימצא רק בארץ כטורקיא. השינוי הפתאומי הזה הוליד בלבם נטייה לדיספוטיסמוס, כאשר יקרה תמיד ל''עבד כי ימלוך'', והנם מתהלכים עם הערביים באיבה ואכזריות, משיגים גבולם שלא בצדק, מכים אותם בחרפה בלי כל סיבה מספקת, ומתפארים עוד כי כן יעשו, ואיש אין אשר יעמוד בפרץ ויעצור בעד הנטייה הבזויה והמסוכנת הזאת. הן אמנם צדקו אחינו באמרם, כי הערבי מכבד רק מי שמראה לו גבורה ואומץ רוח; אבל במה דברים אמורים, כשמרגיש עם זה שהדין עם מתנגדו; לא כן אם יש לו צדקה לחשוב את מעשי מתנגדו לעושק וגזל משפט, אז, אם גם יחריש יתאפק עד עת קץ, אבל עברתו שמורה בלבו ונוקם ונוטר הוא מאין כמוהו''.

http://www.faz.co.il/thread?rep=123347
מיכאל שרון: כל מלה בסלע. ציטטת ענק!
סתם אחד (יום ראשון, 26/10/2008 שעה 17:12)
בתשובה לדוד סיון

וואללה, אחד העם (אשר גינצבורג) עשה לי את היום. איך קרא לדברים בשמם המדוייק - עושק וגזל ללא משפט; עריצות - דיספוטיזם; אכזריות; השגת גבול; מכים אותם בחרפה ללא סיבה.

הא, ולחשוב שאילו היינו נוהגים כך כלפי העם שאנו ''באים לגור בתוכו מחדש: להתהלך איתו באהבה וכבוד, ואין צריך לאמר בצדק ובמשפט''

סבי וסבתי שבאו לארץ ב-‏1920 מספרים שהערבים בנמל יפו עדיין גילו אהבה כלפיהם, נשאו חלק מהבאים על כפיים.

למה זה נתנו לחלאות אדם, אנשי ''עבד כי ימלוך'' להכתיב לנו את מציאות חיינו.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.