פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לע.צופיה, 03/11/08 7:53)

http://www.faz.co.il/thread?rep=123742
יצא מרצע מן השק?
אבנרש (יום שני, 03/11/2008 שעה 8:28)
בתשובה לע.צופיה

טוב,
דמוקרטיה ודיקטטורה הן מלים יפות ונחמדות, ומבוססות על תאוריות שיש בהן הרבה פילוסופיה נכונה וחשובה למקומה. אבל בעניין המדובר כאן ועכשו, בסופו של דבר, ישנו משטר, ויש לו תרבות משלו, שיכולה להשתנות בשוליים לכל היותר. בעניין הזה אין הבדל מהותי בין משטרים בימי קדם לבין ימינו. ההבדלים נעוצים בעיקר ברמות ההסלמה הנדרשות כדי להביא לשנוי, ועל זה אנחנו מדברים כאן כל הזמן - על הפרת חוק סלקטיבית.

לעניין האידאולוגיה היהודית לדעת ה''מתנחלים'', אין שום הבדל מהותי, אם השליט כאן הוא בריטי דמוקרט, תורכי מונארך, מונגולי דיקטטור, רומאי-ביזנטי תאוקרט, או כזה שנולד לאם יהודיה ודוגל באיזם אחר כלשהו. השאלה היא עד כמה הוא טוב ל''יהדות'' ''שלהם'', ולפי זה נקבע היחס אליו.
אתה יכול לומר עליהם הרבה דברים, אבל גזענים הם לא. אין עדיפות ליהודי, או לרוב יהודי, או לכל דבר אחר, כשמדובר על יציאה נגד איך שהם מבינים את התורה.
במה בכל זאת המצב היום שונה ממה שהיה עד לפני 62 שנה?
בהרגשה הכללית, שגם אני שותף לה, שיש כאן משהו עם סכוי - שיש עם מי לדבר עדיין, שיש כאן מה שנקרא בלשון ה''מקצועית'': אתחלתא דגאולה. אבל זו רק התחלה, רק פוטנציאל. הוא יכול להתמסמס ככל משיחיות שקר אחרת שהתכחשה ליהדות.

עכשו, הבן בבקשה, שאינני מנסה להמיר אותך :-)
אתה לא תסכים עם המתנחלים, ותמשיך לחיות בשניות המקודשת - יהדות בלי תורה, מדינת ישראל בלי ארץ ישראל, הריגת ערבים בלי מלחמה נגד הערבים. שיהיה לבריאות.
אני בסך הכל רוצה להציג בפניך תמונה קצת יותר מאוזנת, ולגרום לך להבין, שמעשה פלילי עלול לנבוע גם מתוך עמדה אידאולוגית שאינה מעמידה בראש מעיייניה את העברה על החוק לשמה.
וכערך מוסף, אולי לגרום לך להשתחרר קצת מן הסגידה לכח.

http://www.faz.co.il/thread?rep=123757
יצא מרצע מן השק?
ע.צופיה (יום שני, 03/11/2008 שעה 9:28)
בתשובה לאבנרש

אתה טועה במספר דברים.
1.המשטר הנוכחי במדינת ישראל שונה מאוד מהמשטרים הקודמים היהודיים שהיו בארץ ישראל. המשטר כיום הוא דמוקרטי ולכן הוא משתנה בתדירות. מספיק שתבחן מי היה ראש הממשלה לפני 60 שנה,40 שנה,10 שנים,5 שנים ולמי הסיכוי הגדול עתה.
2. הפרת חוק היא הפרת חוק. סלקטיבי או לא ,זה השופט יכריע.
3.אף פעם לא טענתי שהמתנחלים גזענים באופן ייחודי, הם גזענים כמו כל עם ישראל.
4.איני חי ביהדות בלי תורה, אני אולי חי ביהדות שמפרשת את התורה בשונה מהמתנחלים.
5.איני חי במדינת ישראל בלי ארץ ישראל. הביאו אותי ארצה לחיות במדינה יהודית. אם אני צריך לבחור בארץ ישראל השלמה והדו-לאומית, אני בוחר במדינת ישראל היהודית.
6.איני דוגל בהריגת ערבים,אך אם בטחוני הלאומי או האישי מצריך הריגה,אזיי אני דוגל בה.
7. הפשעים החמורים ביותר התבצעו בשם האידיאולוגיה. הפירוט פשוט מיותר.לכן איני מקבל גישה זו.
8.כוח הוא כלי שימושי מאוד, בלעדיו חיינו יהיו קשים.קשה להודות בכך,אך זו עובדה וחוק הוא בעיני כח לגיטימי.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.