פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=124090
שים לב ששמאלנינו שיתפו פעולה עם ערפאת
סתם אחד (יום שני, 10/11/2008 שעה 12:13)

ערפאת נצל היטב את רצח רבין, ועשה דה-לגיטימציה לנתניהו, כמי שמחפש לטרפד את ''השלום של האמיצים'' של רבין. חלק מהעתונות שלנו טרח להלביש לנתניהו את אותה חליפה שתפר לו ערפאת. ואז ערפאת יזם את ארועי ''מנהרת הכותל'' (עמ' 83).

גם השמאלנים ניצלו את הרצח כדי להתחזק פוליטית. ערפאת והשמאלנים עשו יד אחת נגד האינטרסים של ישראל. למזלנו הרמייה הזאת שלהם מתנפצת ונחשפת, ופחות ופחות אנשים נוהים אחר מדיניות השמאל. השמאל הפך את עצמו למאוס בציבור, כמו שהפלסטינית ותורת ערפאת הפכה למאוסה.

ההבדל הוא שמול השמאלנים הציבור מביע את סלידתו, אבל מול הפלסטינים מתגלעים עוד ועוד סימני חולשה ובריחה מהמציאות.... כולל רצון לברוח משטחים. הם עדיין חושבים שנסיגה, אפילו לגבולות 67', תביא שלום וקבלת קיומה של ישראל.

http://www.faz.co.il/thread?rep=124094
אם בביבי נפלה שלהבת
אבנרש (יום שני, 10/11/2008 שעה 13:12)
בתשובה לסתם אחד

הרעיון להביא שלום על ידי בריחה כבר אינו נחלת ה''שמאל'' ההסטורי בלבד. נתניהו כבר מזמן אמץ את דרך אוסלו בעקרון, ונטש בכך גם את מורשתו (תפיסת התנועה הרוויזיוניסטית המקורית) וגם את שכלו (כעולה, למשל, מדברי מנדס במאמר זה).

http://www.faz.co.il/thread?rep=124308
אם בביבי נפלה שלהבת
סתם אחד (יום שישי, 14/11/2008 שעה 12:41)
בתשובה לאבנרש

ביבי לא כל כך אימץ את הדרך. הוא ניסה להכשילה וקצת הצליח. בעקרון הוא הצליח בגלל סיוע משמאל (הסכם אוסלו היה חובבני, מחורר, לא מקצועי והרסני לשני הצדדים) וסיוע מהפלסטינים (בכל הזדמנות הם פורצים בטרור כחלק לגיטימי בעיניהם להשגת משימת השמדת ישראל).

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.