פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=124358
תמימות
סתם אחד (יום ראשון, 16/11/2008 שעה 8:44)

מר ישעיהו לא הישכלתי דרך הסברך להבין מהיא תמימות. כמו גם מכול ציתותך את האישים השונים והפסוקים השונים.
ניראה חשוב מאוד הפתח הקטן למעלה שהשאיר הבורא אך שוב אין לך שום הסבר מהוא ומימה הוא עשוי וחשוב יותר כיצד בפשטות עוברים דרכו.
אני מוצא את עצמי קורא הרבה מילים מסובבות ומפתלתלות הדומות יותר להיתעמלות אינטלקטואלית המובילה לסיבוכים והידבקויות ברמות כאלה ואחרים, ותשובה אין.

הבנתי התמימה את הבורא הוא: הבורא איננו חושב כלל. מצב הבורא הינו דממה מוחלטת. הוא חי בהווה בלבד. ההווה הוא העבר והעתיד. הבורא השאיר חבל שבן-האנוש יכול לטפס ולעבור את הפתח הקטן. החבל עשוי משלושים הברות ומתוכן שש היוצרות את הפתח והפתח עצמו עשוי ממצב ריגשי הקרוי נוכחות להווה שמשה ואברהם ויעקוב ויוסף כינו אותו ''יהוה'' ויש כאלה שאומרים ''השכינה'' הנצרות מכנה אותה ''מריה'' והיום זה מכונה בפשטות ''לב''
מכול הכתבות שהספקתי לקרוא לא ראיתי שיש לך את ההבנה המיתקרבת למה שרשמתי מעל אתה בבדאי כמו גם ציבור הקוראים יבקש לדעת את שלושים המילים ואת שש המקיפות את השער לצערך הרב עלך יהיה להיפרד מדברים רבים אחרים ולהוסיף ידע שלא ניראה שנימצא קיים ברשותך כמו גם בידי הציבור. בכל אופן על מנת לגלות את המילים עלך להיות ולודות באופן שאין למעלה ממנו את הנוכחות להווה. ללא המצב התמים והפשוט הזה המילים לא יעזרו לך להפך הם רק יחמירו את מצב ההידבקות וההיתקשות הפנימי.

http://www.faz.co.il/thread?rep=124373
תמימות
סתם אחד (יום ראשון, 16/11/2008 שעה 23:24)
בתשובה לסתם אחד

שחצן יהיר שכותב עם שגיאות כתיב

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.