פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לע.צופיה, 07/12/08 15:56)

http://www.faz.co.il/thread?rep=125298
אתה טועה כהרגלך צופי, בעלי הכיפה הם הלב של היחידות הקרביות
סתם אחד (יום ראשון, 07/12/2008 שעה 17:46)
בתשובה לע.צופיה

זיכרוני איתן וחכם ואני זוכר שטענת שגם אם הבריחה מלבנון היתה שלומיאלית היא היתה מוצדקת (לא זוכר את הנוסח המדוייק). בשבילך זה היה העיקר לברוח. האיך לא היה חשוב. לכן נפלנו גם בעזה, שנראה לרבים במהלך חכם לפני אבל לאחר מכן הכו על חטא התמיכה וההליכה שולל.

בגבעתי כמות הדתיים עולה על חלקם באוכלוסיה. תגיד לבן החביב שלך, שיחזור בשלום הביתה, שבפעם הבאה יספור טוב יותר. יתכן שבמחלקתו יש מעט יחסית, אבל כשסופרים את החטיבה הם ביותר מפי שניים בחלקם באוכלוסיה.

אז למה כתבת: ''בוא נגיד שרק אם הם היו חיילים אזיי מזמן לא הייתה קיימת מדינת ישראל.''? מה היה איכפת לך שכולם יחבשו כיפה?

אתה צודק כשאתה אומר שהרבה חובשי כיפה לא תומכים בימין. מדובר על כמה מאות שדווקא הולכים קצת שמאלה. מנגד, אני מכיר הרבה חברי קיבוצים, תנועות נוער עם השרוך האדום והלבן, בני מנהיגי שמאל לשעבר שהם בכלל ימין. אתה צודק שאין חציצה של 100% בין השכבה החברתית להשקפה הפוליטית.

אל תסמוך על ברק. הוא מלא אויר והוא משפריץ אותו כל הזמן בפעם אחת. לכן הרבה שמאלנים פשוט מתעבים אותו.

אני לא מאמין בנתניהו, יעלון וחבריהם, כמו שני לא מאמין לאף איש שמבטיח דבר ונכנס אח''כ לגוב האריות של העשייה. זה ברור שאדם שנכנס לשם ויוצא משם - יוצא אחרת. לכן אני מדבר על צורך בקואליציה ימנית רחבה שתחשק את נתניהו לעמדות ימין רציונליות.

למה? כי אני שונא מלחמות. ורק אם נלך קשוח עם הפלסטינים נוכל למנוע מהם להתפוצץ ולשגר (מודל נתניהו 1998-9). אני גם לא חושש ממסירת שטחים, כי אני יודע שככל שנתקרב לקו הירוק ככה אנחנו מבטיחים במו ידינו שהפיצוץ הגדול עם ערביי ישראל יגיע, ורק במלחמה טוטלית וכואבת אנחנו נבין ששני העמים חייבים להיפרד זה מזה בשתי מדינות זה לצד זה. ערבים פלסטינים בירדן ויהודים פלסטינים בישראל. קו הגבול הינהם: נהר הירדן. כל זה אפילו לא מחייב טרנספר שלאחר מלחמה.

חכם ציון

http://www.faz.co.il/thread?rep=125314
אתה טועה כהרגלך צופי, בעלי הכיפה הם הלב של היחידות הקרביות
ע.צופיה (יום שני, 08/12/2008 שעה 7:01)
בתשובה לסתם אחד

אתה , מה שנקרא ונאמר: מגוג מהצמד גוג ומגוג.
יפה.
זכרון של חתול טוב יותר מזכרונך, בסילופים ובהטעיות אתה עובר אפילו ח''כ חרדי-ש''סניקי מצטיין. גפני על ידך ילד בשקרים וסילופים.
אם אני מעמיד את בני או אותך באמינות, אתה במקום רע מאוד.
לא איכפת לי שכולם יחבשו כיפה או שילבשו קפוטה, אני מאוד ליברלי בנושא. בציטטה שהראת התכוונתי שסך כל החיילים חובשי הכיפה בצבא לא מספיק אפילו להחזיק את הקו עם לבנון, אז לאן הגענו?
תשמ'ע, יש יוצאים לתרבות רעה מכל צד, מה לעשות?
לגבי יתר הדברים, כמו שאמרתי אתה מגוג מהצמד הידוע.
אני לא.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.