פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לאריה פרלמן, 17/02/09 22:19)

http://www.faz.co.il/thread?rep=128901
מ.ש. פרלמן, משום מה שכחת את האינטיפאדה הראשונה, לפני אוסלו...
סתם אחד (יום שלישי, 17/02/2009 שעה 23:14)
בתשובה לאריה פרלמן

פרלמן חביב, למה אתה ודומיך כה נוטים להשכיח מאיתנו את העובדות? הסנסציוניות של אמירותיך אכן מהממת את קשב הקורא, והוא שוכח לו - ממש כאילו עמד מולו סוכן מכירות זריז לשון המהמם בהיצפי עובדות ואמירות ''נוקבות'' את תבונתו וזכרונו של האומלל..

היתה אינטיפאדה ראשונה, ואז, אז לא היה נשק חם מצידם, אבל צה''ל טבח בהם, היתה פראות כנגד התנגדות טיבעית של העם הזה. ואגב -

זה עם שכעם מובהק, הוא מתנגד מאז שנות ה-‏20 והמרד הערבי הגדול נגד הכובש הבריטי (וגרוריהם הקולוניאליסטים הציונים), ואחר, כעם גיבור, הוא מתנגד גם לציונות המנשלת. ואני שואל, פרלמן, כיצד ניסתר מעיניך היבט מובהק זה של עם, מלחמתו לחירות, התקוממות עממית רבת גבורה, נואשת, כנגד כובש, פולש, מדכא, מנשל, מפקיע?

מדוע הסורים, העיראקים, הלבנונים, הם לדעתך יותר ''עם'' מאשר הפלשתינאים? גם האלג'יראים קנו את חירותם במאבק גבורה בכובש הקולוניאלי, ומזה 80 שנה - הפלשתינאים, שנילחמו בידיים כמעט ריקות באימפריה הבריטית ומש''פ הפעולה הציונים שלהם?

ואם התעלמת בשיטתיות מהיבט כה חשוב זה של מאבק עם גיבור לחירותו, איזה ערך יש לכתיבתך, ומה יש בה פרט לזימת התאווה לנכוס אדמותיו וקניינו של הזולת, ואיונו של עם?

ובכן, היתה האינטיפאדה הראשונה, לפני 92, ואז טבחנו בהם, את זה לא היזכרת בהתחלתך הכל מ''אוסלו''. בעקבות התנגדות הגבורה של הפלשתינאים, והצעקה שנעורה בעולם הנאור והעולם הערבי, כולל בליגה הערבית בראשות עמרי מוסא, הוחל בתהליך אוסלו, אך היתה זו הונאה למעשה, באשר קברניטי אוסלו התעלמו מכל השאלות החשובות והמרכזיות: שאלת ירושלים, השיבה, הפיצויים, זממו להשאיר את ההתנחלויות, הימשיכו כל העת בהתנחלות מואצת וכבישים לאורך ולרוחב בגדה תוך יצירת בנטוסטנים.

כתוצאה מהונאה זו, שוב הוכיח עם זה את גבורתו העילאית, בהתקוממו שוב מול מעצמה צבאית אדירה כישראל, באינטיפאדה השנייה.

מיכאל שרון

http://www.faz.co.il/thread?rep=128902
מ.ש. פרלמן, משום מה שכחת את האינטיפאדה הראשונה, לפני אוסלו...
אריה פרלמן (יום שלישי, 17/02/2009 שעה 23:21)
בתשובה לסתם אחד

לֹא הִתְעַלַּמְתִּי מֵהַהֶבֵּט שֶׁאַתָּה מְדַבֵּר עָלָיו. קְרָא שׁוּב אֶת הַמַּאֲמָר הַמְּקוֹרִי עַל שְׁלֹשֶׁת חֲלָקָיו.

http://www.faz.co.il/thread?rep=128904
מ.ש. פרלמן, משום מה שכחת את האינטיפאדה הראשונה, לפני אוסלו...
סתם אחד (יום שלישי, 17/02/2009 שעה 23:27)
בתשובה לאריה פרלמן

מר פרלמן, באמירתך זאת דנתי עתה:

בַּשָּׁנִים 1990-1992, כַּאֲשֶׁר שָׁלְטָה בְּיִשְׂרָאֵל מֶמְשֶׁלֶת ''הִתְנַחֲלֻיּוֹת וְכִבּוּשׁ'', וְהַשִּׁלְטוֹן עַל יְהוּדָה שׁוֹמְרוֹן וְעַזָּה הָיָה הָדוּק מִתָּמִיד, לֹא הָיוּ מַעֲשֵׂי ''טֶבַח'', יִשְׂרָאֵל לֹא עָמְדָה בִּפְנֵי הַאֲשָׁמוֹת עַל ''טִהוּר אֶתְנִי'' כָּל שֵׁנִי וַחֲמִישִׁי, וַאֲפִלּוּ מַצָּב זְכֻיּוֹת הָאָדָם שֶׁל עַרְבִיֵּי יֶשַׁ''ע הָיָה טוֹב יוֹתֵר מֵאֲשֶׁר הַיּוֹם...

מיכאל שרון

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.