פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לסתם אחד, 16/09/09 7:45)

http://www.faz.co.il/thread?rep=138978
מ.ש. למה ככה? אני אוהב את ישוע מגיל טיפש עשרה
סתם אחד (יום רביעי, 16/09/2009 שעה 9:09)
בתשובה לסתם אחד

והכנסתי באופן פעיל יותר את ישוע לתוך חיי לפני 29 שנה.

להלן קטע מעיתון על ביקור הקדושה האם תרזה בבירות ב-‏1982, בזמן הפצצת צה''ל על ביירות, שתליתי ליד שולחן כתיבתי במכון המחקר בו עבדתי אז.

אהבתי כל מילה על ישוע ומרים הבתולה בספרו של פנחס שדה, החיים כמשל, שקראתי בגיל הנעורים. מומלץ מאד.

גיליתי למשל בשנת 1981 גם את התאולוג הקתולי האב ד''ר פייר טהייאר דה שרדין, שהישפיע על כמה רעיונות מחקריים שקידמתי אז. הוא טען שבניגוד לבודהיזם, בו יש דגש על התפיסה ההוליסטית תוך הזנחת הפרטים - הניתפסים ככרוכים בסבל, הרי שבקתוליות יש ראייה בו זמנית של המכלול יחד עם הפרטים.

הכנסתי זאת לעניין הגבוהים בחלוקת קשב. קו מחשבה זה, של ראיית הפרטים, אך לא על חשבון הזנחת המכלול, ולהיפך, אצל הגבוהים בחלוקת קשב, בניגוד לנמוכים ולבינוניים בחלוקת קשב, הינביע תוצאות מחקריות פוריות.

אף עניין השילוש הקדוש הוטמע במחקרי, כאשר למשל יכולת האינטגרצייה היא יכולת ראייה מובחנת בו זמנית של כמה תבניות בפוקוס (דבר שכיניתי תפיסה רב מוקדית -הגבוהה אצל הגבוהים בחלוקת קשב, לעומת ראייה חד מוקדית אצל הבינוניים ביכולת חלוקת הקשב.

ישוע הוא כל חיי, כמעט מאז ומתמיד.

מיכאל שרון

http://www.faz.co.il/thread?rep=138998
מ.ש. למה ככה? אני אוהב את ישוע מגיל טיפש עשרה
סתם אחד (יום רביעי, 16/09/2009 שעה 17:03)
בתשובה לסתם אחד

אתה יכול לחיות כרצונך . אתה יכול לאהוב כרצונך . זה לא מקנה לך בעלות על איזו אמת .

עדין נשארות העובדות . את הברית החדשה כתבו אנשים שלא הכירו את ישו . הברית החדשה במתכונתה הידועה היא אסופה של חומר כתוב אשר נערכה ליחידה אחת רק בערך 400 שנה אחרי מות ישו . העריכה הזו צינזרה חלק מהחומר שלא היה לרוחם של העורכים . חומר זה הוכרז ככפירה .

הכנסיה הכלל עולמית (קתוליקה) הפכה לגוף שואף כסף וכח מדיני וצבאי . במשך מאות ומאות של שנים הם עסקו בשוד ובהטבלה תוך אילוצים ובשריפת מתנגדים (ברונו) או בחניקתם בחבל (מונטזומה) .

מאחר ובפי אנשי הכנסיה מילים של חסד ורחמים ובידיהם שוד ורצח אפשר להוסיף לחטאיהם גם את חטא הצביעות .

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.