פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לסתם אחד, 19/10/09 7:14)

http://www.faz.co.il/thread?rep=140662
Religion
סתם אחד (יום שישי, 23/10/2009 שעה 2:34)
בתשובה לסתם אחד

אריה ערן מכובדי. נפלה טעות בידך. אין במאמרי מילה אחת על אי-קיומו של אלוהים. הבעיה היא כפולה לפחות: א. אותם עלובים שמינו עצמם להגן על גדולתו למעשה מביישים אותו, במחשבה שהוא זקוק להגנתם; גרוע מזה: ב. הם נוטלים לעצמם כח וסמכות לעשות בשמו מעשים נוראים, עד השמדת עמים.אתה כותב ''התנהגות דתית''. חשבת עד כמה זה איום? הוואהבים יצאו להשליט את האיסלאם ''דין מחמד בסייף'' לאחר שחיסלו את השבטים היהודיים שחיו בימי הנביא בסעודיה של היום; הצלבנים טבחו קהילות יהודיות שלמות בדרכם לארץ הקודש ובשם הצלוב טבחו את תושבי ירושלים; הטאליבן מלקים נשים שחשפו פניהן ואת החשודות בבגידה הם סוקלים למוות, כמובן- בשם האל. האינקויזיציה [כן, אח''כ גם הפרוטסטנטים] עינו והעלו על המוקד כל מי שנחשד בעיניהם בכפירה. בעיקר יהודים.היום מטורפי אל קעידה רוצחים בלא הבחנה, ובעיקר שיעים בשם הדת. החיזבאללה והאיטולות עושים כן לסונים.
קהילות שלמות בישראל משתמטות משרות צבאי, מעבודה, ושליחיהן עוסקים בכנסת בחליבת כספי ציבור, הכל בשם הדת.
גם הכאת דיירות לא-חרדיות ושריפת בתיהן בסמיכות ל''מאה שערים'' נעשתה בשם הדת.גם החמרת מצבן של נשות החרדים, הפרדת מדרכות, מושבים באוטובוסים וכו' נעשית בשם הדת.
או אולי התכוונת לכך שהולכים לכנסיה, למסגד או לביתהכנסת להתפלל? זה בהחלט יפה, אנשים התנהגו יפה גם בתקופה האלילית. ראה כיום אצל כמה עשרות מיליונים בהודו הבודהיסטית. גם ביוון, בצד העבדות, אנשים התנהגו די במוסריות, בלי דת מונותיאיסטית.
אלוהים - שמרנו נא מ''התנהגות דתית'' .בעיני עדיפה בנסיבותינו התנהגות אנושית...בברכה יוסף אליעז

http://www.faz.co.il/thread?rep=140675
Religion
סתם אחד (יום שישי, 23/10/2009 שעה 7:50)
בתשובה לסתם אחד

טענותיך ידועות ואף מוסכמות עלי .
ממה שכתבתי כולל הפניה אל דוקינס , שכתב כמה ספרים טובים שקראתי , נועדה להסביר כיצד נוצרה האמונה באלוהים . מה תפקידה בנפש האנושית ולכן כמה מעט סיכוי יש שהיא תעלם .

מאחר וענית כפי שענית הרי שאני יכול רק להוסיף , כאדם המשוכנע בקיום אבולוציה , כולל אבולוציה של אידאות , שלפי הידוע לי על האיסלם , הוא יהיה ''ראש הפירמידה'' .

זה נכתב תוך הסתייגות אחת - האפשרות הקלושה שתקום דת נוראה יותר .

ושאלה משנית - האם קראת את הספרים של דוקינס ?
יש אלוהים ?
השען העיוור .
הגן האנוכי .

אריה עירן .

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.