פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לפקיד צמרת, 09/11/09 1:34)
נושא הקבורה הפך לעבודת אלילים
שמעון מנדס (יום שני, 09/11/2009 שעה 9:29)
בתשובה לפקיד צמרת
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי משנינו טועה?

נדמה לי שאפילו בתורה כתוב שהפרעונים קדמו לנו. משה גדל בארמון פרעוני כנסיך מצרי, והוא הביא את ההשפעה ההיא משם. שלא לדבר על העם עצמו שגדל וצמח בצל השכנות המצרית על אמונתה ותחלואיה.

בתקופת יחזקאל, כאשר עם ישראל היה שבר אחד גדול, מישהו היה מתאר לעצמו שהעם יקום לתחיה בארצו? לכן הנביא בחר במשל העצמות היבשות. זה כוחו של ממשיל. העם הוכיח שהוא עמד בתלאות הגלות אלפיים שנה ולבסוף קם והיה. מבחינתי נבואת יחזקאל הנביא הגשימה את עצמה.

אתה מזכיר לי את שעורי הגמרא שהשתתפתי בהם לפני כחמש עשרה שנים.בשעור האחרון שבו השתתפתי למדנו על דיני קרבנות. דהיינו, סוגי הקרבנות כגון קרבן חטאת, קרבן הפסח, זבח, עולה, שלמים וגו'; ואופן התזת הדם על המזבח בכל מקרה ומקרה. בסיום השעור שאלתי את הרב: האם אנו לומדים היום את דיני הגמרא, כדי לדעת מה היה בעבר? או מתוך מגמה שאנו נחזור להקריב קרבנות? והוא השיב: מתוך מגמה להחזיר עטרה לישנה. ואם גמרתי עם למודי הגמרא.

גם כאן, אם אתה חושב שעדיין הנבואה הזו צריכה להתגשם - אז הדיון בינינו נמצא על קווים מקבילים. איך אמר המורה שהיה עולה חדש מרוסיה? ''דְוָוא קווים מקבילים לעולם ניקגדה ייפגשו''.
_new_ הוספת תגובהנושא הקבורה הפך לעבודת אלילים
פְּקִיד צַמֶּרֶת (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 23:05)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה זה ש''הפרעונים קדמו לנו''?
יש הבדל גדול בין דת פגנית פרעונית שמספרת שהמלכים עתידים לחזור ובגלל שלא מאמינים כל כך לשיטה היו משאירים להם הרבה מזון, תכשיטים ואפילו חיות בתוך הקבר שבפירמידה, לבין התפיסה היהודית שתחיית המתים תהיה לכל נפש.
למה אתה נמצא ב''קווים מקבילים'' כשאתה בעצמך קובע ש''מבחינתי נבואת יחזקאל הנביא הגשימה את עצמה''. מעניין שדווקא לא לפי העולה החדש מרוסיה אלא לפי איינשטיין קווים מקבילים בסופו של דבר נפגשים, כי ביקום יש מוקדי משיכה, אם כוכבים ואם 'חורים שחורים', http://img208.exs.cx/img208/9504/bloggrela6ap.gif ש''מעקלים'' אותם...
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי