פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לחוק שימור האלרגיה, 12/11/09 10:36)

http://www.faz.co.il/thread?rep=141893
ציטוט מידע שהובא בגדה השמאלית לגבי סין
מיכאל שרון (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 13:58)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה

הכלכלה הסינית הוציאה בעשורים האחרונים מאות מליונים מעוני, תת-פיתוח, רעב ובערות. יש עדיין שכבות עניות, אבל שיעורן באוכלוסיה זעיר לעומת מה שהיה בשנים ה''יפות'' של מאו ומדינת הרווחה המפגרת. בקשר לעובדים המסכנים שבאים לישראל: שיעור התל''ג לנפש הסיני עדיין נמוך יחסית לישראל, מה שמבטיח יצוא גם עובדים זולים. אבל מצד שני סין גם מובילה במספר מהנדסים ותכנתים לנפש, ויש בה מעמד בינוני ענק (הגדול ביותר בעולם by far).

בשנות השמונים חצי מאוכלוסיית סין חיה מתחת לקו העוני הבינלאומי.
אתה יודע מה זה קו העוני הבינלאומי? זה אומר חוסר גישה למים זורמים, לחשמל, לשירותי תקשורת בסיסיים, לאלפבתיות, לחיי פנאי מסוג כלשהו.
אתה יכול בכלל לתאר חיים כאלה?
היום, פחות מעשירית מאוכלוסיית סין חיה מתחת לקו העוני הזה.
יש לך מושג איזה מהלך אדיר זה? לא היה בהיסטוריה האנושית אומה שעשתה התקדמות כזו בזמן קצר כל כך.
זה שינוי טוטאלי של פני החברה. איכרים שקודם היו חורשים שדה בסוסים במקרה הטוב ובידיים של הילדים שלהם במקרה הרע, עכשיו יכולים לשכור דירת שניים וחצי חדרים בפאתי הערים הגדולות.
אנשים שהיו חיים בקומונות של 18 איש בכפרים נידחים קיבלו ג'ובים בתעשיות הטכנולוגיות, בשכר שווה, מי יותר ומי פחות, ויכולים לחמם ארוחה במיקרוגל.

וכן קראו את מאמרי: עושרה היצרני של סין המבוסס על רשימות שפירסמתי בגדה השמאלית

http://www.global-report.com/msharon/a244116-עושרה-ה...
המהפכה של מאו ב-‏1949-50 העלתה מדינה נחשלת של עוני ורעב נורא, בעלת סדר חברתי מחריד, זנות אדירה, עבדות, ורעות חולות נוראות אחרות, העלתה אותה על מסלול התקדמות שאולי אין לו תקדים בהיסטוריה. חינוך, רפורמות חקלאיות, חיסול הרעב הניצול והזנות המשעבדת והסחר בנשים ואנשים, ביטול סימום עשרות מליונים באופיום. בשנות ה-‏60 וה-‏70 המהפכה המתמדת של מאו (היה לזה מונח אחר, אך זה מהות העניין) טילטלה את המדינה, אך גם יצקה אוירה של תסיסה, מנעה בירוקרטיה כבדה כמו בדמוקרטיות העממיות ובריה''מ.

הצמיחה בסין היא הגבוהה בעולם 10% לשנה, וזאת תופעה מאד יוצאת דופן לתוצר כה גבוה

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.