פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה ליענקלה, 15/12/09 6:30)

http://www.faz.co.il/thread?rep=143549
לא כך היא.
ע.צופיה (יום שלישי, 15/12/2009 שעה 7:35)
בתשובה ליענקלה

א. מה המקור למספר של 30% בחורי ישיבה בגילי 18-21 שהצהירו על תורתם אומנותם?
ב.החוק הקיים אינו מכריח את תלמידי הישיבה לא לשרת בצה''ל הוא מאפשר להם לבחור בין לימוד תורה בישיבה, בגילים הקריטים, או בשרות בצה''ל.רובם המכריע בוחרים ללמוד תורה ובכך הם משתמטים מלשרת בצבא. לכן כינויים כמשתמטים משרות צבאי מוצדק ומשקף את המציאות.
מאחר וכאמור, רובם המכריע מעדיף לא לשרת בצבא,הפך הכינוי ''משתמטים'' למאפיין ציבור זה.
ג. בעשרות שנות המדינה נעשו אין סוף נסיונות לחוקק חוקים שיאפשרו לצרף את ''המשתמטים'' לצבא. זה תמיד כשל על רקע פוליטי ולא מסיבה מהותי.
אף אחד לא מאלץ את החרדים ללמוד בישיבות ולהיות ב''כוללים''. זו מסגרת שהם יצרו בעצמם לצרכים קיומיים של עדתם.המפלגות שציינת עלו וגדלו בין היתר כתגובת נגד של הציבור החילוני לתאוות הבצע של הציבור החרדי-ש''סניקי-מפד''לי.
ה''שקר'' של הבנות החילוניות ביחס לגיוס לצה''ל לא נבדל מה''שקר'' של תלמידי הישיבות שחלקם הלא-מבוטל מעביר את יומו בבטלה בישיבות בתואנה ש'' תורתם אומנותם''.
טייל ברחוב רבי עקיבא בבני ברק באמצע היום ותקבל מושג על ממדי הזמן הפנוי של תלמידים אלו.
וביחס לש''ס. לא מעטים ממנהיגי תנועה זו נכנסו לכלא בגלל גניבות וניהול לא תקין של עמותותיהם. גם מנהיגים פוליטיים חילונים נכנסים לכלא. עיין ערך הירשזון.
כל הדוגמאות שציינת נמצאו כחסרי אשמה פלילית על ידי הסמכות העליונה במדינה (היועץ המשפטי וצוותו) ואם אתה שומר חוק,הרי נכון הוא לכבד החלטות אלו אפילו אם אינך מסכים להם ולא להביא אותם כדוגמאות לעיוות דין.
וביחס לחיילים ההסדר.
אני מציע לשנות את כינויים מ''הסדרניקים'' ל ''בתנאיניקים''. כי הם מוכנים לשרת את המדינה בתנאי שהמדינה תפעל לפי דעותיהם הפוליטיות.
במצב כזה כדאי שישארו בבית .הרווח הוא של המדינה.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.