פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=145119
תופעת אובמה
אריק פורסטר (יום שלישי, 12/01/2010 שעה 19:37)

בארה''ב יש קבוצות אתניות המשתמשות תמיד בזכותן לבחור, וקבוצות אחרות שבקושי מתפקדות. בחירתו של אובמה לנשיאות באה בעיקר משום שקבוצות מסויימות (השחורים, הגייז, יהודים, קתולים-ליברלים, נשים) הופיעו בקלפיות, בעוד שלבנים רבים נשארו בבית. התוצאה הסופית הביאה למהלומה פסיכולוגית ממנה המפלגה הרפובליקאית טרם הצליחה להתאושש.

הקלף שהרפבוליקאים בקונגרס הולכים עליו הוא להתנגד לכל יוזמה דמוקרטית, ראויה או לא ראויה. ג'יי לנו מתבדח על כך שלו היה מציע אובמה להעניק מדליית-שירות לנשיא הקודם, חברי הקונגרס הרפובליקאים היו מוצאים סיבה להביס את ההצעה. המצב שנוצר, obstructionism באנגלית, הוא מצב שבו המפלגה הרפובליקאית מוכנה להרוס את ארה''ב באם זה יביל לחיסול הקריירה הפוליטית של אובמה.

ועל זה כבר אמר הנביא: מהרסייך ומחריבייך וכו'.

http://www.faz.co.il/thread?rep=145133
תופעת אובמה
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 13/01/2010 שעה 7:22)
בתשובה לאריק פורסטר

בתורת המישחקים יש כמה מצבים .
אחד הוא מצב של מפגש חד-פעמי או דילמת האסיר חד-פעמית .
השני הוא אותה דילמה במספר רב של מחזורים שסופם אינו ידוע .
השלישי הוא מצב שבו נדמה לאחד או יותר משתתפים שכעת מתנהל המחזור האחרון בסידרה .

אובמה כנראה פועל לפי הסעיף השני . הרפובליקנים כנראה פועלים לפי הסעיף השלישי .

בארצות הברית קיימת במלוא עוצמתה כלכלה של קפיטליזם חזירי . הקפיטליזם האבסולוטי המכונה ''חזירי'' הוא פועל יוצא של אמיתות שאותן יכול דוד סיון להסביר יותר טוב ממני .
מצד שני יש ריסון לצורך שיתוף פעולה . הריסון הוכיח את עצמו כמועיל בחשבון כולל גם לחזירים עצמם . בין שני אלה יש מאבק שבו החזירים לא רוצים להקשיב להגיון ולתועלת הגלום בריסון תיאבונם .
אבל זה לא הכל .
ארה''ב מאוכלסת ב305 מיליון אנשים כאשר בעולם יש 7 מיליארד . זה משנה מאד את התמונה . זה גם מפעיל על אובמה אילוצים אותם התומכים שלו אינם מבינים לעומק . הדבר בא לביטוי חיצוני בהענקת פרס נובל לשלום מצד הליברלים-סוציאליסטים אך הוא אחרי כמעט שנה בכהונה כבר מדבר על העמקת המעורבות הצבאית .
לצערנו או לפחות לצערי , אוכלוסיית העולם אינה רציונאלית והולכת לכוון שהלכו מיקרו-תרבויות רבות . כלומר שחיקה גדולה של יכולת הנשיאה המלווה באלימות = מלחמות .

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.