פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
שלושה תיקונים לדבריך
חצי חציל (יום רביעי, 27/01/2010 שעה 8:56) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תיקון ראשון: רק על צורת המשטר הפוליטי בן-גוריון וחבריו חשבו ועוד איך חשבו על צורת השלטון הפוליטי ולכן יצא מה שיצא. שיטה פתלתלה שמעדיפה לרקום קואליציות במקום להכריע ולתת לרשימה הגדולה בונוס על חשבון הקטנות.

תיקון שני: אתה מבלבל בין שני מושגים. פעם אתה מכנה את קדימה כ-'המפלגה הגדולה ביותר בכנסת' ופעם אחרת כ-''המפלגה בעלת הרוב הגדול בכנסת''. אלא שני ביטויים שונים. הראשון נכון והשני פשוט לא נכון. כי אם גם הביטוי השני היה נכון כי אז היתה לנו היום ממשלת ציפיפיפיטפוט.
לפי השיטה שגובשה עוד על ידי בן גוריון רק המפלגה הגדולה בקואליציית רוב היא המפלגה של ''לשטון בחרתנו''. אין כל קביעה בחוק שהמפלגה הגדולה ביותר היא גם זו שחייבת להקים את הממשלה.

תיקון שלישי: נתניהו לא צריך ליזום שום 'צעד חיובי שיוציא את ישראל מהרפובליקה הרביעית', כי כל יעודו היום זה לשרוד פוליטית, למרות הרוב שכאילו נמצא בידיו. עכשיו כשעל הפרק נושאים מדיניים, בטחוניים וכלכליים הוא לא יכניס את ראשו לגרדום המפלגתי. זה בהחלט מיותר מצידו ובצדק. הוא לא רוצה שישראל ביתנו תפרוש אם וכאשר ליברמן יזומן לבית משפט או ברק יצטרך להכין את עצמ לבחירות בהאות מחוץ לממשלה. העניינים הביטחוניים כיום חשובים לאין ערוך מהרתחת האוירה הפוליטית בעניין שיטת הבחירות.
_new_ הוספת תגובהשלושה תיקונים לדבריך
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 27/01/2010 שעה 22:19)
בתשובה לחצי חציל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שנכון נכון.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי