פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
שלום שמעון מנדס
אלברט שבות (יום רביעי, 10/03/2010 שעה 22:45) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איזה יופי אתה כותב... אני אחד המעריצים שלך ושל שיריך, פשוט אתה מגיע חזיזתית אל המטרה וזו אומנות של ממש.

לפני מספר ימים נתקלתי באתרו של שמחה ניר בפייסבוק באחת ההקלטות ההסטוריות של עם ישראל, זה הראיון הטלוויזיוני הראשון שערך יעקב אחימאיר עם מנחם בגין ערב בחירתו, היינו בליל המהפך. אתה מנדס הזכרת במאמרך את שלום עכשיו, אך למעשה הזכרת תופעה ישראלית גרידא... עכשיו לאחר קריאתי למאמרך נזכרתי בראיון הזה של בגין שרק לפני ימים שמעתי אותו (אז הייתי עוד בסוריה) וקישרתי אותו עם המאמר שלך והמסר שלו; גם הוא הזכיר את אותה התופעה...
אם כן החלטתי ללכת שוב לראיון ולתמלל את הקטע הספציפי כשרות חינמי לקוראי פא''צ. אם בגין היה חי היה תובע אותך שמעון על העתקת רעיון... הינה קרא והיווכח:

יעקב אחימאיר: מדיניותך לא מקובלת בוושינגטון מר בגין. מנסיוני אני יודע שאין אף סנטור בארה''ב, אף פקיד ממשל שמוכן להשלים עם מדיניות שתחיל את החוק הישראלי על יו''ש.

בגין: אני רוצה לשאול אותך יעקב: האם איזשהו נציג ישראלי עד היום - פעם אמר לסנטור אחד, שיהודה ושומרון, כחוק ע''פ הצדק וע''פ הזכות, צריכות להיות חלק בלתי נפרד של הריבונות הישראלית? איזה טענות יש לך לסנטורים האלה כשאתה מספר לי שהם אינם יכולים לקבל את המדיניות שלפיה יו''ש צריכים להיות חלק בלתי נפרד של הריבונות? הם צריכים להיות יותר פרו-ישראלים מן הישראלים עצמם? הם קיבלו שיעורים ממר אלון וממר פרס וממר רבין ומן הגב' גולדה מאיר שאנחנו מוכנים לוותר על שטחי יו''ש, אז נכנס להם לראש שבעצם זו היא מדיניות צודקת, משום שהישראלים בעצמם מטיפים לה.

מי יודע מנדס, אולי הבן של בגין עוד יתבע אותך... תתפלל שאינו נמנה על קוראי פא''צ.

בהערכה \ אלברט
_new_ הוספת תגובה© תגיד לי אלברט הסורי
איתן אדיר (יום ראשון, 14/03/2010 שעה 23:26)
בתשובה לאלברט שבות
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך אסד והשיכפול שלו מצליחים לשלוט בסוריה כבר 42 שנה?
תגיד לי, לסורים אין ביצים? הם לא יכולים לזרוק את החונטה הצבאית שלהם לים התיכון?
רק בגללם אין שלום עכשיו עם סוריה.
_new_ הוספת תגובה© תגיד לי אלברט הסורי
אלברט שבות (יום שני, 15/03/2010 שעה 3:25)
בתשובה לאיתן אדיר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לסורים יש ביצים ועוד איך, אבל לחונטה הצבאית שלהם ישנם ביצים מברזל. זכיתי עוד להיות בסוריה כאשר היתה התקוממות ארצית כנגד המשטר העלאווי, נדמה לי זה היה בשנת 78 ונודע בשם התקוממות האחים המוסלמים. בזמנו אסד עשה סולחה עם אחיו רפעאת שהיה מנודה בפריס והחזיר אותו בשביל לטפל בהתקוממות, ורפעאת באמת לא איכזב, הוא עשה עבודה יעילה, פשוט מחק אותם, שכונות, כפרים, ערים! סרק כמעט את כל עיר חמה, איפוא היו וועדות האו''ם? איפוא מועצת הביטחון? איפוא הודעות הגינוי? איפוא היה השופט היהודי הנאור של האום?

מצד שני ולעניות דעתי, ישראל מעדיפה את משטר העלאווים על הסונים הקיצוניים שהם לא פחות מהשיעים של אירן.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי