פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לדוד סיון, 10/07/10 8:00)

http://www.faz.co.il/thread?rep=151956
שוב אתה טועה בגדול-הדעה שהבעת אינה מקוממת אותי .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (שבת, 10/07/2010 שעה 8:51)
בתשובה לדוד סיון

אני פשוט חולק עליך .
חופש אקדמי אינו חופש הביטוי או חופש הדיבור . זה ברור בכמה אופנים . ראשית אם הם זהים הרי הכפילות מיותרת . שנית העיסוק האקדמי שונה במקצת מחישול למשל .
חופש אקדמי הוא חופש לעסוק בענינים אקדמיים . זה נכון במיוחד על רקע עקשנותך בנושא ''אף אחד . . .'' כך גם ''חופש שייט'' או אחרים .

נושא חופש הדיבור הוא ענין שיש מקום לדון בו .
אליו נלווה הצורך של דמוקרטיות להתגונן מפני לשונות חופשיות מדי ולמעשה חסרות רסן .

לגבי דבריך ''שמותר להגיד ולעשות כל מה שאינו עבירה על החוק'' הם מתעלמים מכך שחוקים הם מעשה אדם וניתן לחקוק הרבה סוגים החל בתזונה חינם לכל רעב ועד רצח כל אדם נראה לעין . אך לחקיקה יש חסרון נוסף וחשוב והוא העדר כיסוי בחקיקה לכל מעשי האדם . מעשים חדשים נעשים פעמים רבות באופן שחוקים ישנים אינם חלים עליהם , לכן מוסיפים חוקים מפעם לפעם .

יפה שאתה מצטט את ניימאייר . אתה עושה בו שימוש שאינו במקומו . אף אחד מהגורמים הללו ובמיוחד היהודים לא פעלו מחוץ לגרמניה במטרה לפגוע בגרמניה .

אנשים כמו ניב גורדון או אלוני או אילן פפה , או מאחובר ונוספים , שקוראים למדינות זרות וארגונים מחוץ לישראל להחרים את ישראל וכן מארגנים הפגנות נגד ישראל , פוגעים בישראל פגיעה של ממש וכנגדם יש להתגונן .

גם הבסיס המוסרי של 500 החותמים על העצומה ההיא , הוא בסיס רקוב עד יסודו . הם מתנגדים לצמצום החופש האקדמי של אנשים שקוראים לצמצם את החופש האקדמי !

אבל כל אלה מתגמדים מול הנזק העקרי .
הבאשת ריחם של אזרחי ישראל בפרט ושל היהודים בכלל .
בזה הם דומים לעיתון דר שטירמר ולא לכומר ניימאייר .

http://www.faz.co.il/thread?rep=151961
 שוב אתה טועה בגדול
דוד סיון (שבת, 10/07/2010 שעה 10:49)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה

אני חוזר: חופש אקדמי הוא חלק מהמושג חופש הביטוי. לכן העיסוק שלך בשאלה אם שני המושגים זהים אינה רלוונטית משום שאף אחד לא טען שהם זהים.

מי שרוצה להגביל מה מותר לבן אדם להגיד רוצה להגביל את חופש הביטוי. להמליץ לשנות את החוק בקשר לחופש הביטוי, במציאות הקיימת, זה בהחלט נסיון לפגוע בערך החשוב הזה. אני חושב שהדמוקרטיה הישראלית מוגנת על ידי החוק בצורה בטוחה (כולל המגבלות שהיא מטילה על חופש הביטוי וחופש בכלל.

בודאי שלא ראוי שבהתחלף שלטון משתנה היחס לחופש הביטוי לפי השקפת עולם פוליטית. הדרך הזאת פוגעת בדמוקרטיה. זאת המשמעות של דברי נימולר.

שוב אתה משתמש במושג אף אחד בצורה שאינה ראויה. בכל מקרה מדובר במעשים של השלטון להגבלת החופש מסיבות לא ראויות ואין במושג ''חופש הביטוי'' כל התייחסות איפה נאמרו הדברים.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.