פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לelizorrsegal@013.net.il, 16/08/10 18:02)

http://www.faz.co.il/thread?rep=152949
אז איך פועלים על החרדים שיבינו זאת?
חוק שימור האלרגיה (יום חמישי, 19/08/2010 שעה 14:16)
בתשובה לelizorrsegal@013.net.il

לדעתי הם עוברים על ממצוות התורה רק בשל דחייתם את מהותה של מדינת ישראל כמדינת היהודים בשל שקמה ע''י היהודים עצמם ולא ע''י משיחם!

אז אולי החרדים לא מפרשים נכונה את התורה, ותקומת ישראל מתחילה מעשיית היהודים ולקיחת גורלם בידיהם ורק בסוף הדרך, בטרם גאולה שלמה, יבוא המשיח?
אם כך הרי שהחרדים חוטאים בכך שהם לא משתתפים מלאים בקיומה של המדינה. ומכאן שגם תפילותיהם לא עוזרות לביטחון ולשגשוג המדינה.

http://www.faz.co.il/thread?rep=153111
אז איך פועלים על החרדים שיבינו זאת?
(שבת, 21/08/2010 שעה 22:59)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה

לק''י
אתה מבלבל בין גישתם של חוגים קיצוניים מסויימים כמו חסידי סאטמר או העדה החרדית לבין הציבור החרדי הרחב ורבניו.
באופן כללי החרדים אוהדים את מדינת ישראל ושמחים בהקמתה - אבל הם אינם מוכנים לשנות מאורחות חייהם בשל כך.
אצלינו הצבא מרבה לנגן על רגשות אשם - השרות בצבא חשוב והבצא חשוב לכן עליכם לותר על כל היקר והקדוש לכם בגלל חשיבות הצבא. וזה עובד לא מעט.הגיע הזמן להבהיר שאין כאן חד צדדיות - אם השרות בצבא חשוב על הצבא לותר על מה שחשוב לו כדי שאנשים יסכימו לשרת.
בעבר חשבתי שעדיף היה אילו החרדים היו מקבלים את גישתנו לצבא היום לצערי די ברור לי שכל המפעל התורני הגדול של הציונות הדתית קיים רק בגלל קיומם של החרדים - אילולא הם הצבא היה דורס ללא היסוס את ישיבות ההסדר ואת המכינות ואת הנח''ל הדתי וגם את הישיבות הגבוהות שלנו.
ראה את יחסו לישיבת ההסדר לשעבר הר ברכה.
כך שלא בטוח שכדאי לנו לגרום שהחרדים ישנו את עמדתם כי הם מגינים על האגף שלנו מפני צעדים דורסניים של הצבא.
אליצור

http://www.faz.co.il/thread?rep=153340
בחזון העצמות היבשות
חוק שימור האלרגיה (שבת, 28/08/2010 שעה 10:10)
בתשובה לelizorrsegal@013.net.il

ובנבואות ישעיהו ועמוס עם ישראל משקם את עצמו בכוחותיו שלו והם רואים בזה את המעשה הנדרש לביאתו של המשיח. רוב היהודים מקבלים את התפיסה הזאת או שלא כל כך איכפת להם. אבל כמו שאמרת, אצל קיצוני החרדים - סאטמר, נטורי קרתא - התפיסה היא אחרת. לדעתם על היהודים לשבת על סיר הבשר בגלות, גם אם הם עצמם בתוכו מתבשלים בו, ולחכות שהמשיח יצלצל.

לגבי השירות בצבא, חובה על החרדים לשרת בצבא מלבד אחוז קטן מתוכם הראויים ללמוד לרבנות. בהחלט הללו יכולים לעשות מסלול כמו של העתודה האקדמאית, שרבים מהחילונים נהנים ממנו. רציתי לומר, שאין ייחוד לחרדים והם חייבים להיות אזרחים שווים ככל האזרחים המדינה. המדינה לא מתערבת ומפריעה להם בחיי הדת, אז שהם לא יתערבו ויפריעו למדינה בחיי המדינה. עליהם לשאת בעול האזרחי באופן שווה.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.