פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לע.צופיה, 27/08/10 23:42)

http://www.faz.co.il/thread?rep=153357
אכיפת החוק בכבישים מהירים היא בעיקר במטרה לגבות כספים מהציבור
איתן אדיר (שבת, 28/08/2010 שעה 11:46)
בתשובה לע.צופיה

לכל דרך וצורת נהיגה יש השפעות על תאונות הדרכים. גם למהירות יש השפעה וצריכים לאכוף את החוק בעניין זה. ככל שהמהירות גבוהה יש יותר סיכוי לתאונה במצבי קיצון, כי התגובה האנושית והמכנית של הרכב תמיד תהיה אוחרת לאנרציה של המסה של הרכב.

אבל אם מפלחים את אירועי התאונות, אנחנו רואים שנסיעה מעל המהירות המותרת בכבישים בין עירוניים הם אחת מהסיבות המישניות לתאונות. מצבו של הנהג ושיקול דעתו, כשירות מערכות הבלימה והצמיגים הם הגורמים היותר נפוצים.

מאחר שהסיבות לתאונות דרכים הם קודם כל מצבו של הנהג וצורת קבלת ההחלטות שלו, הרי שהם באים לידי ביטוי אינטנסיבי יותר בשטחים עירוניים ושם אכן מתרחשים רוב התאונות. הסיבות העיקריות הן אי ציות לחוקי הנהיגה - רמזורים, תמרורים, שמירת מרחק, מעבר מנתיב לנתיב וכו'.

ישנו פער רציני בין המאמץ שהמשטרה מפעילה בכבישים ראשיים ובין המאמץ בתוך שטחים בנויים, שהוא הפוך למספר התאונות.
לדעתי המשטרה חייבת לתקן את התמודדותה עם אכיפת החוק ע''י הפעלת משטרת התנועה בצורה רחבה יותר בתוך הערים. ואם הם דואגים לכסף, אז אני מבטיח להם שהמדינה תרוויח הרבה יותר ואז הם יוכלו לדרוש מהאוצר שיעביר אליהם יותר תקציב.

http://www.faz.co.il/thread?rep=153359
משרד האוצר שולט על הכספים
חוק שימור האלרגיה (שבת, 28/08/2010 שעה 11:50)
בתשובה לאיתן אדיר

יתכן שצריך לקבוע בחוק שכל כספי גביית אכיפת המשטרה יועברו ישירות למשטרה ואז תהיה למשטרה מוטיבציה להרחיב את האכיפה גם אל תוך הערים.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.