פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=154008
למה שהפלסטינים יסכימו ???
איתן אדיר (יום שלישי, 28/09/2010 שעה 14:52)

• למה שהפלסטינים יסכימו להפסיק להיות טפילים של אריסטוקרטים מרחבי העולם שלא איכפת להם מהסכסוך בכלל?
שני הצדדים נהנים. הבטלנים הפלסטינים מקבלים משכורת חודשית קבועה בשביל כלום, חומרי מזון בסיסיים סיוע בדיור וכו' וכו'. בראשית הדרך, בתחילת שנות ה-‏50, כששמעו הערבים שמקבלים כסף מהעצים נרשמו רבים כפליטים מ'פלסטין הכבושה'. אנשי ממשל בלבנון ובסוריה נרשמו כדי לקבל את ההטבה שנפלה להם מהשמיים. כל מי שהצליח לעבוד בעיניים נרשם במשרדי האו''ם בביירות, דמשק, קהיר ועמאן ומאז הוא ומשפחתו נהנים מכסף שפראיירים בעולם מוכנים לשלם להם. אם לעולם היה איכפת הם היו מונעים הקמת ארגון פליטים מיוחד לערבים ומשלב אותם בארגון הפליטים העולמי. אבל למדינות העולם רובן היה נוח להתעסק בצורה ייחודית מול ישראל ו''פלסטין''.

דרך פעולה זאת דומה גם בדברים אחרים. ה'פלסטינים' זוכים ליחס מיוחד ומועדף רק משוםפ מתעמתים עם היהודים הפלסטינים. ואת היהודים מכירים בכל העולם. זוהי תרומתו של העולם לשימור הסכסוך בארץ ישראל.
משום מה 'פליט פלסטיני' זה לא רק מי שברח בעצמו משטחים שכבשה ישראל ב-‏1948, אלא זוהי זכות שעוברת בירושה לילדיו, נכדיו וניניו. זכות זו אינה קיימת לפליטים אחרים בעולם!

• חאג' אמין אל חוסייני לא היה פלסטיני. לפחות לא לפי איך שהוא הגדיר את עצמו. ההגדרה המקובלת היהת 'ערבי פלסטיני' (ערבי מפלסטינה) או ערבי-סורי ממחוז סוריה-דרום (סוריה ג'נובייה). אחמד שוקיירי, עניינו עוד יותר מסובך: הוא מצרי, בן של אב חיג'אזי (מסעודיה) ואמא תורכיה.

• רק משטר אמריקאי רפובליקני קונסרבטיבי יוכל לעצור את קיום אונר''א.
ראוי שישראל תפעל כבר מעכשיו אצל המפלגה הרפובליקאית ובכיריה ותציג פתרונות חדשים לסכסוך עם הפלסטינים ובתוך זה את עניין העוקץ של או''מ-רע !!!!

http://www.faz.co.il/thread?rep=154013
למה שהפלסטינים יסכימו ???
שמעון מנדס (יום שלישי, 28/09/2010 שעה 19:44)
בתשובה לאיתן אדיר

זה כל הענין, שבמקרה הזה לא נדרשת הסכמתם של הפלסטינים. ארה''ב תוביל מהלך בינלאומי שיביא לקבלת החלטה על ידי האו''ם, שבעוד שנתיים למשל האו''ם מפסיק להאכיל אנשים. ארה''ב מוכנה לגבש תכנית שקום לכל הפליטים הפלסטינים במקום מושבם.

חבר טוב שלי, שהיה בזמנו בתפקיד בכיר בממשלה, נפגש פעם עם פייסל חוסייני מירושלים. וזה הפתיע את חברי באומרו שעל ישראל לקבל את החזרת הפליטים כעקרון. כי בפועל אנחנו הפלסטינים בגדה במערבית, אין לנו ענין להחזיר את כל הפליטים לכאן. אנחנו (הפלסטינים) ניצור כאן התפוצצות אוכלוסין.

אני הזהרתי אז את חברי, שהם מדברים כך כדי להסיר מלבנו דאגה ופחד. אבל האמת היא שאסור לנו להסכים לבלוע את הפתיון הזה.

http://www.faz.co.il/thread?rep=154014
ארה''ב לא תוליך שום יוזמה מקורית לשלום כי היא שבויה בפלסטיניוּת
איתן אדיר (יום שלישי, 28/09/2010 שעה 20:20)
בתשובה לשמעון מנדס

בודאי ממשל אובמה שרואה את כל סכסוכי העולם במשקפת עקומה, חושב שאמריקה אשמה היסטורית בהרבה סכסוכים ומוכן לתת כבוד ומעמד למדינות וארגונים טוטליטריים וטרוריסטים.

למזלנו יש עדיין את הצמרת הביטחוני האמריקאית ששומרת על שפיות ומחזיקה את אובמה בגבולות ההתנהגות ההגיונית.

אבל שארה''ב תקבל את העמדה להפסיק את קיומה של אונר''א? זה רחוק ביותר. אנחנו צריכים ממשל רפובליקני שמרני שיראה אחרת את הדרך לטיפול המשבר בפלשתינה ובמסגרת זאת גם יתן מכת מוות לאונר''א. לדעתי שנתיים זה מוות בגסיסה ולכן זה ארוך מדי.

פייסל חוסייני המתון ייצג נאמנה את 'מדיניות השלבים' של אש''פ. הוא ייצג נאמנה את התחום המדיני, את ההידברות הדי קשוחה. פייסל חוסייני, בראיון לעיתון המצרי ''אל-ערבי'' בשנת 2001 אמר: ''הסכם אוסלו היה סוס טרויאני. מטרתנו האסטרטגית היא שחרור פלסטין מהירדן עד הים''.

אותו ''איש שלום'' מת ב-‏1 ביוני 2001 מהתקף לב כשהשתתף בכינוס הקפאת הנורמליזציה עם ישראל בכווית.
כחודשיים לפני כן, בביירות, באפריל 2001, הוא נשא נאום ובו אמר:
... there is a difference between the strategic goal of the Palestinian people, which is not willing to give up even one grain of Palestinian soil, and the political [tactical] effort that has to do with the [present] balance of power and with the nature of the present international system. The latter is a different effort than the former. We may lose or win [tactically] but our eyes will continue to aspire to the strategic goal, namely, to Palestine from the river to the sea. Whatever we get now cannot make us forget this supreme truth(http://www.palestinefacts.org/pf_current_faisal_huss...).

למרות שחוסייני נתפס ע''י מכריו הישראלים כאיש מתון וכאיש של שלום, המסרים שהפיץ בחברה הפלסטינית והערבית היו מסרים מלחמתיים שלא מכירים בזכות קיומה של ישראל. ב-‏5 בדצמבר 2000, הוא אמר:
The Palestinians are waging a war of independence that will end only when the last Israeli settler leaves the territories, and when Palestinians become a majority in the Holy Land, they will decide whether to allow the Jews to have a state.

לצערי הפלסטינים לא שינו עמדותיהם ואימות לכך ראינו בחודש האחרון בהתבטאויות של מנהיגים פלסטיניים מאש''פ, החמאס וארגונים אחרים.

http://www.faz.co.il/thread?rep=154033
נכון ומעניין. רק אתמול עוזר לנו מחמוד אזהאר, בכיר החמאס בעזה
איתן אדיר (יום רביעי, 29/09/2010 שעה 11:16)
בתשובה לאיתן אדיר

כשהוא טוען כי בכל עת שיו''ר הרשות הפלשתינית לשעבר יאסר ערפאת חש שתהליך השלום מול ישראל נקלע לקשיים הוא פנה לחמאס והורה לארגון לבצע פיגועים נגד ישראל.

לטענתו ערפאת הודה בדיעבד כי תהליך השלום מול ישראל היה טעות חמורה והצער שפקד אותו על כך שניהל מו''מ עם הכיבוש הציוני היה בסופו של דבר מה שהביא למותו.

(מצוטט מ''ישראל היום'', 29.9.2010, עמ' 3, http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Popups/ShowAttach.... ).

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.